Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 18 %
Naktį13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atminimo medaliai – Kretingos talentams

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2017-06-16

Vakar Kretingos rajono meras Juozas Mažeika pasveikino 12 mokinių bei 7 vaikų kolektyvus, kurie nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose iškovojo prizines vietas – jiems įteikti atminimo medaliai, kurie, tikimasi, taps šeimos relikvija. „Ne veltui šis renginys vyksta kartu su Kretingos miesto švente, kurios metu mes pagerbiame suaugusius žmones, savo nuopelnais garsinančius Kretingą, suteikiame jiems rajono Garbės piliečio vardus. Tikiu, kad tokia ateitis laukia ir jūsų“, – nusilenkdamas mokiniams už jų nuopelnus akademinėje, meno, sporto ir kitose veiklose, sakė J. Mažeika.

Kretingos rajono gabių ir talentingų vaikų šventės dalyviai – mokiniai, jų tėvai bei mokytojai.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, kuris buvo šios jau 17 metų vykstančios Gabių ir talentingų vaikų šventės sumanytojas, pasidžiaugė, jog net ir mažėjant mokinių skaičiui, netrūksta tokių, kurie savo pasiekimais garsina rajoną.

„Ši šventė yra ypatinga, nes į ją pakviečiami tik patys geriausi, – sakė A. Sungaila. – Tikimės, kad bronzos medaliai apdovanotųjų bus saugomi kaip šeimos relikvija – juos šie mokiniai užaugę galės rodyti jau savo vaikams“.

Per Gabių ir talentingų vaikų šventę buvo pagerbti ir mokinių tėvai bei mokytojai – jiems įteikta gėlių.

Kuria naujus projektus

Išskirtiniu – vardiniu sidabro medaliu buvo apdovanotas Pranciškonų gimnazijos abiturientas Gvidonas Navickas, kuris tapo 2017 m. Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo II vietos ir sidabro medalio laimėtojas. G. Navickui pripažinimą atnešė jo sukonstruotas unikalaus dizaino 4 cilindrų elektromagnetinis variklis, kuris buvo pritaikytas edukacijos tikslams. Tai sudomino ir Valstybės patentų biurą, kurio atstovai abiturientą pakvietė užregistruoti savo išradimą.

„Malonu, kad esu pakviestas į Gabių ir talentingų vaikų šventę ir apsidžiaugiau, kad gausiu apdovanojimą iš mero, tačiau nenoriu ties tuo ir sustoti – tiesą sakant, jau tą variklį baigiu ir pamiršti. Aš judu toliau, turiu sugalvojęs kitų projektų ir kaip tik dabar užsislėpęs dirbu“, – šventės išvakarėse pakalbintas „Pajūrio naujienų“ sakė G. Navickas.

Jis pasidžiaugė 17 metų puoselėjama tradicija pagerbti gabiausius ir talentingiausius rajono mokinius. „Manau, kad visi vaikai gabūs, kitokių nėra, tačiau kiekvieno sugebėjimai atsikleidžia skirtingose srityse, o kartais net – už mokyklos ribų. Aš nuo mažų dienų turėdavau visokių projektėlių, o mokytoja visa tai išaugino iki rimtų pasiekimų moksle, – kalbėdamas apie savo fizikos mokytoją Ireną Černeckienę, sakė G. Navickas. – Kretingoje yra daug galimybių jauniems žmonėms, tik gal jie ne visada jas išnaudoja. Todėl jeigu man ateityje pavyktų kažką pasiekti su tais savo išradimais, mielai sugrįžčiau į Kretingą ir čia investuočiau, kad pritraukčiau tokius mokinius, koks dabar esu aš.“

Laimėjimu dalinsis su savo miestu

Gabių ir talentingų vaikų šventėje buvo apdovanota ir daugiau Pranciškonų gimnazijos mokinių. VII klasės mokinės Beatričė Žiubrytė ir Kotryna Dimgailaitė 49-ajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse literatūrinių vertimų sekcijoje tapo nacionalinio etapo III vietos ir bronzos medalio laimėtojomis – jas parengė lietuvių kalbos mokytoja Daiva Ataitė bei prancūzų kalbos mokytoja Alma Razmienė.

Pirmosios gimnazijinės klasės mokinė Augustina Čičiūnaitė įvertina už tai, kad 50-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajoniniame etape laimėjo I vietą, o respublikiniame etape – III vietą. Konkursui mokinę parengė biologijos mokytojas Kęstutis Kaulius.

„Labai pakelia motyvaciją mokytis, malonu žinoti, kad tas laimėjimas nėra tik man pačiai ir mano šeimai, jis svarbus ir Kretingai. Norisi dalintis tuo, ką turiu, su savo miestu“, – sakė A. Čičiūnaitė.

Ji pasakojo nesitikėjusi tokios sėkmės nacionalinėje biologijos olimpiadoje. „Maniau, kad yra už mane stipresnių mokinių, todėl nesitikėjau tokio įvertinimo“, – sakė A. Čičiūnaitė, kuri biologija domėjosi nuo mažų dienų: stebėjo gamtą, žinias kaupė informacijos ieškodama internete, skaitydama enciklopedijas, o dabar svajoja su biologija sieti ir savo ateitį.

Sėkmė – ir tėvų indėlis

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos IG klasės mokinė Laineda Vainauskaitė, kuri 49-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso prozos sekcijos nacionaliniame etape laimėjo III vietą, vakar Gabių ir talentingų vaikų šventėje dalyvauti negalėjo.

„Šiuo metu esu Nidoje, „Vasaros akademijoje“, kurią organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga. Čia vyksta paskaitos apie rašymą – tai man labai įdomu,“ – sakė L. Vainauskaitė, su kuria „Pajūrio naujienos“ susisiekė telefonu.

Atsiimti apdovanojimą iš mero rankų L. Vainauskaitė patikėjo savo tėvms ir mano, kad tai yra gana simboliška. „Tėvai prisidėjo prie mano pasiekimų: juk jie mane auklėjo, leido daug ką išbandyti, kad galėčiau pasirinkti, kas mano gyvenime užims svarbiausią vietą“, – sakė L. Vainauskaitė, kuri teigė tėvus galinti vadinti savo geriausiais draugais.

L.Vainauskaitė, kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja Irutė Lapinskienė, pasakojo, kad Jaunųjų filologų konkursui buvo pateikusi penkias noveles, parašytas pirmuoju asmeniu ir gvildenančias skirtingas, tačiau labai kasdieniškas temas. „Rašau nuo antros klasės, tai yra mano pomėgis, kuris galbūt vieną dieną taps mano darbu“, – vylėsi L. Vainauskaitė.

Tikslas – pasaulio čempionatas

Kita Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinė – antrokė gimnazistė Gintarė Tirevičiūtė taip pat vakarykštėje šventėje negalėjo dalyvauti, nes šiuo metu ji treniruojasi stovykloje Vilniuje. Ji į Gabių ir talentingų vaikų šventę buvo pakviesta, nes Lietuvos mokyklų žaidynėse šuolio į aukštį rungtyje rajoniniame ir nacionaliniame etapuose užėmė I vietas.

G. Tirevičiūtė savo sportinėje veikloje turi ir daugiau pergalių: kovo mėnesį ji iškovojo pirmąją vietą Baltijos šalių čempionate, kur dalyvavo Latvijos, Estijos ir Lietuvos atletai, be to, ji yra Lietuvos jaunių čempionė. Šiuo metu G. Tirevičiūtė rengiasi jaunių žaidynėms, kurių metu tikisi dar kartą peršokti 1,77 m barjerą. „Tai yra normatyvas mano amžiaus grupėje į pasaulio čempionatą. Vieną kartą šį normatyvą esu įvykdžiusi, bet norint važiuoti į pasaulio čempionatą tai reikia pakartoti“, – teigė 17 metų G. Tirevičiūtė.

Ir nors teko kurį laiką treniruotis kituose miestuose, tačiau G. Tirevičiūtė teigė, kad jos sportinei karjerai didžiausią įtaką padarė Kretinga. „Kretingoje aš atėjau į atletiką, už tai esu dėkinga treneriui Vidmantui Lapinskui, kuris man davė visus pagrindus, nulėmusius tolimesnę sėkmę“, – teigė G. Tirevičiūtė.

Už sportinius pasiekimus apdovanota ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro vaikinų krepšinio komanda, kuri Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų vaikinų krepšinio 3x3 varžybų regioniniame etape pelnė I vietą, o nacionaliniame etape – III vietą. Komandos treneris – mokytojas Kęstutis Valiukas.

Svarūs pasiekimai muzikos srityje

Tarp vakar pasveikintųjų – ir didelis būrys Kretingos meno mokyklos auklėtinių. Mokytojos Silvos Garbaliauskienės išugdytas išplėstinio muzikinio ugdymo akordeono II klasės mokinys Žygimantas Valančauskas Lietuvos akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ regioniniame etape laimėjo II vietą, o nacionaliniame etape – III v. Tame pačiame konkurse sėkmingai pasirodė ir kitas mokytojos S. Garbaliauskienė mokinys – Rokas Meškauskas, kuris būdamas pagrindinio muzikinio ugdymo akordeono IV klasės mokinys, regioniniame etape pelnė I vietą, o nacionaliniame etape – III vietą.

Lietuvos akordeonistų konkurse „Vilnius 2017“ sėkmė lydėjo ir S. Garbaliauskienės vadovaujamą Kretingos meno mokyklos kamerinį ansamblį, kuris regioniniame etape laimėjo II vietą, o nacionaliniame etape – III vietą.

Apdovanotas ir pagrindinio muzikinio ugdymo birbynės III klasės mokinys Motiejus Liakas, kuris XIII Nacionalinio Jono Švedo konkurso regioniniame etape tapo I vietos, o nacionaliniame etape – III vietos laimėtojas.

„Šiame konkurse dalyvavau pirmą kartą ir per repeticiją mačiau, kad kiti dalyviai yra geresni už mane. Todėl tai, kad buvau tarp laimėtojų, man yra didelė garbė“, – sakė M. Liakas, kuris už savo sėkmingą pasirodymą teigė esąs dėkingas birbynės mokytojui Donatui Merkeliui ir koncertmeisterei Olgai Vasiljevai.

„Mero pasveikinimas man yra svarbus – juk tai ne kasdienis įvykis, – sakė M. Liakas. – Kretingoje gyvenu 5 metus, čia atsikraustėme iš Palangos. Kretinga labai patinka – tai yra religingas miestas, kur bažnyčia sutraukia daug žmonių. Tai yra svarbu man, nes pats patarnauju šv. Mišioms. Esu patenkintas ir Pranciškonų gimnazija, kurioje mokausi.“

Laimėjimų pabėrė „Aguonėlė“

Stiprias choreografines tradicijas turinčiame Kretingos mieste išugdomi gabūs jaunieji šokėjai – per šiuos mokslo metus jie sėkmingai pasirodė Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursiniame festivalyje „Aguonėlė 2016“.

Šio konkurso nacionaliniame etape II laipsnio diplomu apdovanotas Kretingos meno mokyklos vaikų šokių kolektyvas „Ratilėlis“, kuriam vadovauja mokytoja Simona Kutkevičienė bei koncertmeisterė Asta Paulauskienė.

„Aguonėlės“ regioniniame ir nacionaliniame etapuose II vietas pelnė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Pupa“, kuriam vadovauja mokytojas Paulius Vaitkevičius. Tokius pat apdovanojimus savo amžiaus grupėje parsivežė ir Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jaunučių šokių grupė, kuriai vadovauja mokytoja Birutė Bendikienė.

Apdovanojimų parveš į Salantus

Sėkmingai nacionaliniuose konkursuose per šiuos mokslo metus pasirodė ir salantiškiai. Kretingos rajono Salantų meno mokyklos pagrindinio muzikinio ugdymo kanklių III klasės mokinė Emilija Budrytė bei VI klasės mokinė Gabrielė Drungilaitė tapo XIII Nacionalinio Jono Švedo konkurso regioninio ir nacionalinio etapų laureato diplomų laimėtojomis. Mergaites parengė mokytoja Silvija Piluckienė ir koncertmeisterė Jekaterina Samulionienė.

Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2017“ buvo įvertintas Salantų meno mokyklos akordeonistų orkestras, vadovaujamas mokytojos Sigutės Kryžauskienės – kolektyvas tapo regioninio etapo laureato II vietos diplomo, nacionalinio etapo – III vietos laimėtoju.

Kretingos rajono Salantų gimnazijos VIa klasės mokinys Karolis Margis tapo VI-VIII klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiados rajoninio etapo I vietos ir nacionalinio etapo II vietos laimėtoju. Berniuko mokytoja – Aida Leilionienė.

Salantų gimnazijos šaškių komanda, kuriai vadovauja mokytoja Ramunė Ruginienė, Lietuvos mokyklų žaidynių šaškių varžybų rajoniniame etape laimėjo I vietą, o nacionaliniame etape buvo apdovanota III laipsnio diplomu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas