Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 18 %
Naktį13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-06-16

Per Antanines Kretingos rajono savivaldybėje buvo oficialiai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos universitetu (KU): ją parašais užtvirtino Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas bei universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas.

Pasirašant bendradarbiavimo sutartį: (iš kairės) Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, KU rektorius Eimutis Juzeliūnas, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir KU kancleris Evaldas Lukauskas.

Savo kabinete priėmęs svečius – rektorių E. Juzeliūną atlydėjo KU kancleris Evaldas Lukauskas, Kretingos rajono meras Juozas Mažeika prisipažino jaučiąs apmaudą, kad Savivaldybė jau kelis dešimtmečius bendrauja su universitetu, tačiau draugystės ligi šiol dar nebuvo įforminę sutartimi.

Rektorius E. Juzeliūnas neslėpė, jog, vykdant švietimo reformą, iškilo grėsmė, kad universitetą vienądien gali uždaryti. Todėl ir buvo nuspręsta glaudžiau bendradarbiauti su kaimynais, – ketinama pasirašyti sutartis ir su Mažeikių, Šilalės bei Telšių savivaldybėmis.

„Valdžia dėlioja pasjansą, skaičiuodama tik buhalteriškai – tai naudinga, o tai – ne, ir tokiu būdu griauna akademinę bendruomenę. Nėra atlikta mokslinių analizių, tik griežtai užsimota sunaikinti visą universiteto struktūrą. Nėra ir aiškaus matymo: jei pas mus stiprios vienos specialybės, jas reikia ir palikti, o sujungti tik silpnesnes. Dabar gi užsimota atimti viską ir atiduoti sostinei“, – kalbėjo neramias dienas išgyvenančio uostamiesčio universiteto rektorius, pastebėdamas, kad švietimo reformos grėsmė yra ir tai, jog uostamiestyje nebeliktų specifinių jūrinių specialybių.

„Didžiulė privilegija yra pašonėje turėti universitetą, – nemažai jaunų kretingiškių jame renkasi studijas. Tačiau šiandieną matome, kad valstybė kėsinasi uždaryti Klaipėdos universitetą ir studijų programas iškeldinti į Vilniaus bei Kauno aukštąsias mokyklas. Todėl manau, jog visos aplinkinės savivaldybės turėtų nagais ir dantimis įsikabinti, kad apgintų universitetą ir jis išliktų. Universiteto uždarymas prilygtų prieširdžio, esančio greta pagrindinio organo – širdies, pažeidimui“, – vaizdžiai palygindamas kalbėjo J. Mažeika.

Jį papildė V. Domarkas, pastebėjęs, jog Klaipėdos universiteto ir Savivaldybės ryšys yra abipusiai naudingas ir reikalingas: „Savivaldybė studentus priima atlikti praktiką. Dauguma jų dirba labai nuoširdžiai, o, užbaigę studijas, pasilieka pas mus dirbti ir tampa gerais specialistais“.

Rektorius patikino, jog, pagal darbdavių vertinimą, KU iš 14-kos šalies aukštųjų mokyklų yra 5-je vietoje, o pagal 1 studentui per metus tenkančias bendras lėšas – 4tūkst.803 eurus – yra lyderiai Lietuvoje. Jis taip pat pabrėžė, jog KU plečia savo bazę: stato laboratorinius korpusus, bendrabučius, yra įsigijęs naują mokslinių tyrimų laivą „Mintis“.

---

Pagal KU ir Kretingos rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutartį, šalys įsipareigojo: vykdyti bendrus mokslo tyrimus, dalyvauti projektuose, studentų vykdomus tyrimus bei praktinius darbus orientuoti į Savivaldybės poreikius, studentus kviesti praktikai ir savanorystei, o dėstytojus – stažuotėms Savivaldybėje, atstovus kviesti į mokymus, konferencijas, seminarus, dalintis gerąja patirtimi ir žiniomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas