Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aklavietėje – spaudžiant iš abiejų pusių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2015-10-30

Į renovacijos pinkles patekusio Vilniaus g. 10 namo gyventojai, jį administruojančios bendrovės „Kretingos komunalininkas“ ir darbus atlikusios statybos įmonės „Lankstinys“ vadovai iškart po Vėlinių savaitgalio nesutarimus bandys išsiaiškinti Savivaldybėje. Į susitikimą yra pakviesti ir Būsto energijos taupymo agentūros atstovai iš Vilniaus.

Ieškinyje – nepagrįstos pretenzijos

Spalio 27 d. „Pajūrio naujienų“ publikacijoje „Pirmojo daugiabučio renovacija persikels į teismą“ statybos įmonės „Lankstinys“ vadovas Arūnas Kaulius pareiškė, kad bendrovė „Kretingos komunalininkas“ už atliktus darbus jam likusi skolinga 43 tūkst. eurų, iš jų – apie 18 tūkst. eurų už neteisingai investiciniame plane apskaičiuotą stogo plotą.

Stogo plotas 206 kv. m viršijo tą, kuris buvo numatytas investiciniame plane: iš viso stogas užima 992 kv. m, o buvo suskaičiuota tik 786 kv. m. Daugiabučių renovacijos procesą Kretingoje administruojančios bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė išdėstė kitokią poziciją dėl menamo įsiskolinimo rangovui.

„Rangovas ieškinyje išdėstė pretenzijas ne tik dėl papildomų stogo darbų: į 43 tūkst. eurų vertės sąmatą už stogo darbus jis įtraukė ir kitus – stogelius viršum įėjimų, trūkstamą sienų šiltinimą bei fasado dalies karnizo sutvarkymą, kurio jis dar nė neatliko. Nors sąlyginai jam esame skolingi tik 15 tūkst. eurų už papildomus stogo darbus“, – tvirtino R. Surblytė.

Anot jos, daugiabutyje dar liko ir kitų rangovo nebaigtų darbų: nėra įrengta nuogrinda lietaus nuotekų nubėgimui į kanalizaciją, telefonspynės laiptinėse, žaibolaidis. Nors užbaigti Vilniaus g. Nr. 10 namo renovaciją rangovas įsipareigojo iki šių metų rugsėjo 28 dienos.

Už stogą – lėšų skirtumu

R. Surblytė sakė, kad su bendrovės „Lankstinys“ vadovu A. Kauliumi susirašinėją nuo birželio, kai statybininkai nuardė pastolius ir nebaigę darbų išvyko.

„A. Kaulius pateikė savavališkai, be techninės priežiūros specialisto, užsakovo bei Savivaldybės atstovo pasirašytus aktus apie, neva, visus atliktus darbus, tačiau to nepagrindžia dokumentais. Namas nėra priduotas, ir mes su jo reikalavimais griežtai nesutinkame. Jei namo gyventojai pritars, rangovui sumokėsime tik už papildomus stogo tvarkymo darbus, jei ne – aiškinsimės teismuose. Tačiau nuo to gyventojams nebus geriau: namas nepriduotas, laikas eis, išaugs palūkanos bankams. Kas už tai atsakys, nežinia, nes dar nėra tokios bylinėjimosi teismuose praktikos“, – tvirtino R. Surblytė.

Ji sakė nesutinkanti ir su šio daugiabučio gyventojų nuostata, kad visa finansinė našta už klaidas investiciniame plane užkraunama ant jų pečių.

„Kai buvo rengiamas investicinis planas, daugiabučio gyventojai sutiko su apskaičiuotų renovacijos darbų už 1,6 mln. Lt suma. Tačiau darbus sugebėjome nupirkti gerokai pigiau – už 1,4 mln. Lt. Atmetus projektavimo ir administravimo išlaidas, liko 0,1 mln Lt, už šias lėšas ir galėtume padengti papildomus stogo darbus, – R. Surblytė pagrindė šią mintį. – Nes jeigu būtų teisingai parengtas investicinis planas, šį lėšų skirtumą vis vien būtume panaudoję.“

Nenusileido rangovui – liko apkaltinti

Ji neslėpė, kad tol, kol aiškinosi su rangovu, atsakingų institucijų pozicija apsivertė aukštyn kojom. „Bandėme nenusileisti rangovui, o likome apkaltinti. Nes nebuvo vieningos institucijų, atsakingų už daugiabučių renovacijos programos įgyvendinimą, pozicijos: iš pradžių jie skatino spausti rangovus, kad šie vykdytų prisiimtus įsipareigojimus ir patys atsakytų už tai, ko pradžioje nenumatė. O per vieną mėnesį, kai paaiškėjo, kad dėl klaidų investiciniuose planuose problema paaiškėjo šalies mastu – ji buvo svarstyta ir Seime, minėtų institucijų pozicija sušvelnėjo: po viceministrės Daivos Matonienės vizito Kretingoje buvo pasakyta – eikit pas gyventojus ir tarkitės, kad sutiktų mokėti už nenumatytus darbus“, – tvirtino R. Surblytė.

Vilniaus g. Nr. 10 namo investicinį planą rengė bendrovė „Projektų rengimo centras“ iš Vilniaus. Jų paslaugas – investicinio plano parengimą – už 3 tūkst. Lt užsakė Kretingos rajono savivaldybė.

Paklausta, ar projektuotojai visiškai neatsako už savo klaidas, R. Surblytė paaiškino, jog tik pradėjus aiškėti klaidoms, buvo sugriežtinta tvarka: „Dabar jau administratorius privalo pasirašyti investiciniame plane, kad susipažino su plotais ir medžiagų kiekiais, o anksčiau to nebuvo reikalaujama. 2013-ųjų vasario–kovo mėnesiais buvo skatinama renovacijos programa ir skubinama kuo greičiau įsuktų karuselę. Dokumentus reikėjo parengti kuo skubiau – Vilniaus g. 10 namas buvo pirmoji renovacijos kregždė Kretingos mieste, ant kurio šiandien ir krinta to skubėjimo klaidos“, – įsitikinusi R. Surblytė.

*

Vilniaus g. Nr. 10 name yra 34 butai, naudingo ploto juose – 1 tūkst. 256 kv. m. Papildomos lėšos gyventojams būtų skaičiuojamos pagal kiekvieno buto plotą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas