Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Geriamojo vandens kainų nustatymas, diferencijuojant kainas pagal tiekiamo vandens kokybę, nėra nustatytas, todėl komisija, vadovaudamasi įstatymo nuostatomis, neturi galimybių priimti sprendimo dėl UAB „Kretingos vandenys“ geriamojo vandens kainų mažinimo“, – tokį atsakymą iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEK) gavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Jolita Vaickienė.

Rašte, kurį pasirašė VKEK pirmininkė Inga Žilienė, pažymima, jog komisija paprašė, kad bendrovė „Kretingos vandenys“ pateiktų dokumentus, įrodančius, kad bendrovės tiekiamas vanduo atitinka geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kokybės reikalavimus, bei paaiškinimus dėl susidariusios situacijos. Komisija taip pat paprašė, kad bendrovė nurodytų, kokias naudojo priemones geriamajame vandenyje atsiradusiems makrobestuburiams išnaikinti, kokių veiksmų planuoja imtis, kad ateityje tokių pažeidimų nebūtų. Dėl „Kretingos vandenų“ tiekiamo geriamojo vandens saugos ir kokybės kontrolės komisija kreipėsi ir į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Raštas užbaigiamas teiginiu: „Komisija, gavusi atsakymus iš bendrovės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir juos įvertinusi, svarstys galimybę imtis įstatyme nustatytų priemonių, siekdama užtikrinti bendrovės („Kretingos vandenų“, – red. past.) vykdomos licencijuotos veiklos atitiktį nustatytoms licencijuojamos veiklos sąlygoms.“ Išvertus iš biurokratinės kalbos tai reikštų, jog bendrovei „Kretingos vandenys“ kyla grėsmė netekti licencijos geriamajam vandeniui tiekti.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė paaiškino centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens kainos nustatymą: geriamąjį vandenį tiekianti bendrovė, šiuo atveju – „Kretingos vandenys“, pagal VKE komisijos nustatytą metodiką suskaičiuoja vandens kainą. VKE komisija patikrina, ar kaina nustatyta teisingai, ir jei nėra pažeidimų – teikia rajono Savivaldybės tarybai kainą tvirtinti.Jeigu taryba kainos ir nepatvirtintų, VKEK kainą nustatyti galėtų ir vienašališkai.

„Iš komisijos tikėjausi vandens vartotojams palankaus atsakymo. Deja, paaiškėjo, jog pagal dabar galiojančią vandens kainos nustatymo metodiką išlaidų analize grįstas kainos nustatymas verčia nerimauti, kad Kretingoje vanduo gali dar ir brangti dėl įmonės patirtų išlaidų užterštam vandeniui ir tinklams išvalyti. Kitas mano žingsnis – kreipsiuosi į Seimo Ekonomikos komitetą, pateiksiu komitetui su šiuo reikalu susijusią visą turimą medžiagą. Šis komitetas yra įgaliotas svarstyti, rengti pasiūlymus dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos veiklos, jos darbe naudojamų norminių dokumentų. Situacija, kai blogėjant prekės ar paslaugos kokybei esi priverstas už ją mokėti tą pačią kainą ar netgi brangiau, yra absurdiška“, – teigė Seimo narė J. Vaickienė.

„P. n.“ informacija>


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas