Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Vestuvių laukimą aptemdė netektis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-07-10
Išsimaudyti viliojantys vandens telkiniai gali būti ir pražūtingi.

Žinia, kad savaitgalį švenčiant bernvakarį Rūdaičių kaime esančios sodybos tvenkinys pasiglemžė 26-erių Mariaus Daukanto gyvybę, sukrėtė ne tik Kūlupėnus, iš kurių jaunuolis kilęs, bet ir Dupulčių kaimą, kuriame su būsimąja nuotaka jis neseniai buvo apsigyvenęs. Vakar M. Daukantas palaidotas Kartenos miestelio kapinėse.

Po linksmybių nakties – žiauri realybė

„Tai buvo tvarkingų, padorių tėvų padorus vaikas. Apie šią šeimą galėčiau pasakyti vien tik gerus žodžius, tačiau skausmo akivaizdoje ir jų tiesiog nebelieka“, – kitą dieną po nelaimės išgyvenimais dalijosi Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė.

„Negaliu kalbėti, ašaros pačios byra“, – vos tvardėsi ir iš viso tris vaikus užauginusių, bet vieno taip netikėtai netekusių Danutės ir Gintaro Daukantų artimiausia kaimynė bei giminaitė Janina Paulauskienė. „Marius buvo gero būdo, linkęs prie technikos, be to, – jautrios širdies“, – tepasakė.

„Kas galėjo patikėti, kad likimas jaunai, gyvenimo džiaugsmu trykštančiai, savo jėgomis sodybą besitvarkančiai, gražius ateities planus kuriančiai sužadėtinių porai taip negailestingai smogs?“ – klausė moteris, nors žinojo, jog atsakymo nebus. Apie Rūdaičių kaime įvykusią nelaimę Bendrosios pagalbos telefonu buvo pranešta liepos 4-ąją maždaug 9 val. ryto – tuo metu, kai po linksmybių nakties būsimojo jaunikio pasigedo kartu bernvakarį šventusi kompanija. Liudytojų pasakojimu, bičiuliai paskutinį kartą Marių buvo matę po vidurnakčio besimaudantį šalia pirties esančiame tvenkinyje.

Į įvykio vietą supuolė iškviestos tarnybos – Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai, policija, greitoji medicinos pagalba, kurios, deja, nebeprireikė.

Pasak Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus viršininko Tomo Endrulio, negyvo vaikino kūną narai ištraukė maždaug po 40 minučių trukusios paieškos. Skenduolis buvo rastas už 5 metrų nuo kranto, 2,5 metro gylyje.

Nelaimės – viena po kitos

Kretingos policijos komisariatas nelaimingo atsitikimo kol kas nekomentavo.

„Pradėtas teismo medicinos tyrimas, palauksime išvadų“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė šiuo metu atostogaujantį viršininką pavaduojantis Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Japertas.

Tačiau šis jauno kūlupėniškio žūtimi pasibaigęs skendimo atvejis – ne vienintelis šios Rūdaičių kaimo sodybos tvenkinyje: maždaug prieš porą savaičių čia taip pat skendo vyras. Jį pavyko išgelbėti. N. Japertas faktą „Pajūrio naujienoms“ patvirtino: „Apie tai pranešimą buvome gavę iš Kretingos ligoninės.“

„Tenžės“ kaimo sodybos- pirties, kurioje viena po kitos įvyko nelaimės, savininkas Gintautas Bružas buvo nekalbus. „Neturiu ką ir pasakyti. Maudėsi juk ne kokie vaikai, o subrendę vyrai. Tvenkinys – saugus“, – sakė jis.

Paprašytas pakomentuoti tvenkinių kasimo ir eksploatavimo reikalavimus, Kretingos aplinkos apsaugos agentūros viršininkas Ričardas Kašėta teigė nedaug kuo galįs padėti.

„Žinau tik, kad prie karjerų, kuriuose taip pat maudosi žmonės, turi būti pastatytos lentelės, žyminčios statų šlaitą“, – sakė R. Kašėta.

Viršininko teigimu, prieš trejus metus buvo laikotarpis, kai tvenkinius kasė visi, kas norėjo. Taisyklės patvirtintos tik 2012 m. Nuo tada, planuojant melioruotoje žemėje įrengti dirbtinį vandens telkinį, vieta turi būti suderinta su savivaldybe, patikėjimo teise valdančia ir naudojančia valstybei nuosavybės teise priklausančius melioracijos statinius. Kartu su prašymu būtina pateikti ir dirbtinio vandens telkinio brėžinį, nurodyti to telkinio gylį bei plotą.

Kretingos rajono savivaldybė yra patvirtinusi ir Žmonių gyvybės apsaugos vandens telkiniuose taisykles. Be kita ko, jose nurodyta, jog paplūdimiuose priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus, patogus. Vietos, skirtos maudytis vaikams, turi būti pažymėtos, gylis jose – ne didesnis kaip 1,30 m. Paplūdimių maudyklų dugnas turi būti valomas nuo atliekų ir dumblių ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Apskritai draudžiama maudytis tamsiuoju paros metu bei tam nepritaikytose vietose ir apsvaigusiems nuo alkoholio arba narkotikų.

Anot Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, atėjus į maudyklą geriau nestovėti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį – t. y. ant prieplaukos ar molo krašto, tilto, stataus kranto, nešokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes taip galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus, nesimaudyti iškart po valgio, juolab išgėrus alkoholinių gėrimų, perkaitus staiga nešokti į vandenį, prieš tai rekomenduojama juo apsišlakstyti, neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti, skęsti pradėjusiam žmogui patariama įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipti mojuojant rankomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas