Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sidabriniai „Ritmo“ metai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sportas
  • 2015-06-09

Kretingos sportinių šokių kolektyvas „Ritmas“ atšventė 25 metų sukaktį. Į ta proga Kultūros centre surengtą koncertą-konkursą susirinko būrys svečių. Dabartiniai bei buvę šokėjai salės vidury ant kėdės pasodintą kolektyvo įkūrėją ir vadovą Alfonsą Mačėną pasveikino išraiškingosios sambos žingsniukais. Buvo prisiminti ryškiausi kolektyvo įvykiai, pasiekimai, išdalytos nominacijos, geriausiems šokėjams įteikti apdovanojimai.

Pasak Alfonso Mačėno, didžiausias džiaugsmas treneriui – užsiauginti sau pamainą.

Kretingą vadina likimo pokštu

„Aurimas Andrijauskas, Monika Gembickaitė, Ieva Galdikaitė, Ieva Slušnytė, Paulius Voveraitis, Eglė Padagaitė, Gintarė Makulytė, šokių trenerėmis tapusios mano paties dvi dukros – Sigita ir Eglė... – štai, kiek jau turiu pasekėjų... Bet, galvoju, gal aš ir kaltas dėl to, gal žmonės kitus gyvenimo kelius būtų pasirinkę?“ – „Pajūrio naujienų“ pakalbintas kuklinosi A. Mačėnas.

Jis pats pramoginiais šokiais, kaip tada vadinosi, susidomėjo grįžęs iš armijos. Tuo metu jau buvo baigęs Telšių kultūros mokyklą ir pusmetį atidirbęs gimtosios Šilutės liaudies šokių kolektyvo „Rezginėlis“ meno vadovu.

„Patraukė pramoginių šokių dinamika, muzika. Tiesa, iš pradžių ji buvo tik instrumentinė, be vokalo, o vėliau, kaip ir technologijos, kaip pats šokis, tobulėjo, keitėsi, tapo dar įspūdingesnė“, – prisiminimais dalijosi vadovas, tuometinėje Klaipėdos konservatorijoje įgijęs choreografo specialybę su pasirinktąja pramoginių šokių specializacija.

Prieš 25 metus su žmona Laima ir dviem dukrom Kretingoje įsikūręs, tuometinėje pirmojoje vidurinėje mokykloje šokių mokytoju įsidarbinęs A. Mačėnas juokavo – esą, likimas jam iškrėtė pokštą.

„Kretingoje buvau lankęsis tik kartą – kai sesuo baigė Žemės ūkio technikumą ir diplomo įteikimo proga mes atvažiavome jos pasveikinti. Taip ir pagalvojau tada: na, jau ne... Tokiame mieste aš negyvenčiau. O va, kaip išėjo“, – juokėsi.

„Ritmo“ kolektyvo 25-erių metų sukakties proga vyko koncertas-konkursas, kuriam teisėjavo patys šokėjai.

Dėkingas šokėjų tėvams

Buvo 1990-ieji, privataus verslo kūrimosi Lietuvoje pradžia. Vieni steigė komercines, kaip tuomet sakydavo, parduotuves, kiti – barus. O Alfonsui kilo mintis įkurti privatų šokių kolektyvą.

„Iš savo mokyklos, dabartinės Pranciškonų gimnazijos, rinkau vyresnius vaikus – iš pradžių po penkiolika–šešiolika į treniruotes ateidavo. Per metus grupė labai išpopuliarėjo, norinčiųjų šokti radosi vis daugiau ir daugiau“, – pasakojo A. Mačėnas.

Tačiau už nuomonę „iš šono“, už įkvėpimą dalyvauti kuo daugiau konkursų, už parodytą pasitikėjimą vis dėlto jis teigė esąs dėkingas mokinių tėvams.

„Vadove, važiuojam, vadove, darom“, – tokius jų žodžius girdėdavau nuolat, ir tai mane skatino judėti į priekį, tuo pačiu įpareigojo“, – atviravo sportinių šokių, kaip dabar vadinasi, treneris.

Jo įsitikinimu, sportiniai šokiai – iš tikrųjų ir yra šeimos sportas, kuriame, be šokėjų poros, be trenerio, tokiu pat azartu dega abiejų vaikų tėvai.

Pirmas didžiulis „Ritmo“ šokėjų pasiekimas – X vieta standartinių šokių grupėje pasaulio čempionate Maskvoje, aukščiausi pasiekimai pelnyti ir dalyvaujant Lietuvos standartinių, taip pat Lotynų Amerikos šokių čempionatuose, be to, kretingiškiai – daugkartiniai I, II ir III vietų laimėtojai reitingų varžybose. „Sudėjus visus per tuos 25 metus pelnytus laurus į krūvą, išties nemaža puokštė išeitų“, – džiaugėsi treneris.

Šiuo metu sportinių šokių kolektyvą „Ritmas“ lanko apie 70–80 vaikų, apie 14 suaugusiųjų porų bei 26 vienos šokančios moterys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas