Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų miestelyje įsikūrusią jaunųjų policijos rėmėjų organizaciją vienas jos narių Rytis Liaučys vadina pilietiškumo, kantrybės ir tolerancijos mokykla. Ir nors kai kurie bendraamžiai yra susidarę klaidingą įspūdį apie šių jaunuolių veiklą ir tikslus, jaunieji policijos rėmėjai jau gali pasigirti svariais pasiekimais įvairiose srityse.

Jaunasis policijos rėmėjas Rytis Liaučys tikino, kad pareigūnų įvaizdžio stereotipai keičiasi su jais pabendravus: „Supranti, kad policininkai nėra visus baudžiantys „robotai“.

Aštrūs komentarai netrukdo

„Savo ateitį ketinu sieti su policija arba bet kuria kita teisėsaugos sritimi“, – tikino jau trečius metus jaunųjų policijos rėmėjų veikloje dalyvaujantis septyniolikmetis Salantų gimnazijos moksleivis R. Liaučys.

Rytis teigė jau nuo pat vaikystės žinojęs, kuo nori būti, todėl tapti jaunuoju policijos rėmėju jam reiškė žengti dar vieną žingsnį arčiau svajonės.

Anot vaikino, įsiliejimas į jaunųjų policijos rėmėjų gretas padėjo nepasiduoti provokacijoms – juk kad ir kaip bebūtų gaila, policija visuomenėje, ypač tarp jo bendraamžių, yra vertinama prieštaringai.

„Šios organizacijos judėjimas, ypatingai mūsų pačių miestelyje, tarp bendraamžių, sulaukia ne pačių teigiamiausių epitetų. Paaugliai yra susidarę neteisingą nuomonę apie mūsų tikslus ir veiklą“, – pripažino R. Liaučys, kartais vis dar sulaukiantis aštrių komentarų, tačiau palaipsniui išmokęs nekreipti dėmesio į kitų nuomonę, ir daryti tai, kuo pats tiki.

Ugdomas ir pilietiškumas

„Prisijungę prie mūsų jaunuoliai įgauna pradinių teisinių žinių, susipažįsta su policijos pareigūnų darbu“, – sakė R. Liaučys teigdamas, jog turi paminėti ir tai, jog moksleiviams, kurie yra policijos rėmėjai, stojant į Lietuvos policijos mokyklą, pridedami papildomi taškai.

Jaunųjų policijos rėmėjų judėjimas, daugiausia apimantis Salantų miestelį, kadangi būtent čia ir yra įsikūrusi organizacija, siekia plėsti savo veiklą ir kitose rajono vietovėse.

„Pagrindinis mūsų tikslas – nepilnamečių nusikalstamumo prevencija, – teigė R. Liaučys. – Mes stengiamės atgrasyti nepilnamečius nuo nusikalstamos veiklos bei žalingų įpročių, tačiau tuo mūsų veikla neapsiriboja: ugdome bendraamžių pilietiškumą ir, kiek įmanoma, padedame policijai.“

Du šios organizacijos nariai jau ne kartą apdovanoti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Kretingos rajono policijos komisariato už pagalbą policijai bei jos vykdomos veiklos palaikymą. Jaunuoliai taip pat gali pasigirti 2014 metais vykusios teisinių žinių olimpiados „Temidė“ regioninio etapo rezultatais – čia jaunieji policijos rėmėjai užėmė trečiąją vietą. Dvejus metus iš eilės Kretingos rajono informacinėje jaunimo mugėje organizacijos nariai laimėjo informatyviausio stendo nominaciją.

Anot pašnekovo, iki šiol organizacijos nariai įgyvendindami savo tikslus pasikliovė vien tik savo jėgomis ir pagalba iš vietinės policijos, tačiau šiemet paruošė projektą ir gavo lėšų organizacijos veikloms iš Kretingos rajono savivaldybės. Skiriasi požiūriai

Nors visuomenėje vyrauja požiūris, jog policijos pareigūnai – griežti, baimę keliantys asmenys, R. Liaučys patikino, jog pareigūnai yra malonūs ir paslaugūs žmonės, tačiau prisipažino, jog meluotų, jei sakytų, kad pats jų neprisibijo.

„Esu motorolerio vairuotojas, ir vieną kartą, važiuojant iš Kretingos, teko būti sustabdytam policijos pareigūnų. Nors, atrodo, turiu visus dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, važiuoju tvarkingai ir pats esu jaunasis policijos rėmėjas, vis tiek jaučiau nemalonų jaudulį ir pagarbią baimę. Manau, jog taip ir turėtų būti, nes policijos pareigūnas privalo būti griežtas, kad galėtų gerai dirbti savo darbą“, – įsitikinęs pašnekovas.

R. Liaučys pastebėjo, kad pareigūnų vertinimas išties pasikeičia su jais pabendravus: „Supranti, jog stereotipas, kad policijos pareigūnai yra tik visus baudžiantys „robotai“, – neteisingas“.

Ryčiui ne kartą teko girdėti ir tai, jog bausti nusikaltusius asmenis policijai nėra pati maloniausia procedūra.

„Manau, jog lietuviai turi labai bjaurų bruožą – matyti tik tamsiąją pusę. Jie taip dažnai kritikuoja Lietuvos policiją, lyg tarp kitko, visai nepagrįstai, kad net nebepastebi, kiek daug ši institucija yra pažengusi ir kaip gerai dirba“, – samprotavo R. Liaučys.

Tačiau ir šis požiūris pamažu kinta, o policijos pareigūno darbas sulaukia daugiau teigiamo dėmesio: žmonės į policiją pradėjo žiūrėti kaip į draugus, asmenis, į kuriuos gali kreiptis ištikus bėdai, o ne kaip į baudžiančiuosius.

„Gal todėl pastaruoju metu šią dailiosios lyties atstovėms gana neįprastą profesiją vis dažniau renkasi ir merginos“, – kalbėjo R. Liaučys, besidžiaugiantis sparčiu policininko profesijos populiarėjimu.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas