Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užtikrinti saugumą pagelbės savanoriai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2014-03-18

Šiuo metu Kretingos rajone, kaip ir visoje šalyje, buriami policijos savanoriai – jais kviečiami tapti 18 - 29 metų žmonės, kuriems įdomi policijos veikla ir kurie dega noru ją išbandyti. Policijos savanoriai turės galimybę įgauti ne tik teorinių žinių, bet ir atlikti praktines užduotis.

Tomas Mikelkevičius, kuris yra atsakingas už projekto „Savanoriai – žmonių saugumui“ vykdymą Kretingos rajone, mano, kad savanoriška veikla policijoje jaunam žmogui padėtų įgyti teisinių žinių bei organizacinių įgūdžių.

Savanoriška veikla plėtojama pagal projektą „Savanoriai – žmonių saugumui“, kuris yra remiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal 2007-2013 metų „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos“ 2 prioritetą. Už šio projekto vykdymą Kretingos rajone yra atsakingas Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnas Tomas Mikelkevičius – jis ir kviečia mūsų rajono gyventojus, susidomėjusius savanorystės projektu, kreiptis į jį detalesnės informacijos.

„Savanoriais gali tapti jauni, aktyvūs ir geros reputacijos žmonės, kurie šiuo metu nesimoko ir nedirba – juk Lietuva yra tarp aštuonių Europos Sąjungos valstybių, kuriose jaunimo nedarbas yra daug didesnis negu Europos Sąjungos vidurkis. Tad norint suteikti naudingos patirties, galbūt – paskatinti tapti ir policijos pareigūnais ateityje, šiems jauniems žmonėms projektas suteikia galimybę savo laiką išnaudoti dalyvaujant savanorystės veikloje. Kita vertus, padedant savanoriams, visuomenei bus užtikrintas dar didesnis saugumas,- kalbėjo T. Mikelkevičius, informavęs, kad per visą Lietuvą numatyta suburti 1 tūkst. savanorių. – Projektas bus įdomus ir naudingas besidomintiems policijos darbu, nes kiekvienas savanoris išklausys 24 akademines valandas trunkančius mokymus ir dalyvaus 200 val. trukmės praktikoje.“

T. Mikelkevičius paaiškino, kad savanoriai galės ir patys pasirinkti sritį, kuri jiems būtų įdomiausia atliekant praktines užduotis. „Savanoriai gali dalyvauti įvairioje veikloje: prisidėti organizuojant prevencinius renginius, platinant švietėjišką informaciją visuomenei, dalyvauti gerinant eismo saugumą, vykdant miesto stebėjimą vaizdo kameromis, stebėti internetinę erdvę, jaunimo susibūrimo vietas ir informuoti policijos pareigūnus apie galimus teisės pažeidimus, stebėti galimas nelegalios akcizinių prekių apyvartos vietas, padėti atlikti dingusių žmonių paiešką, įgyvendinti įvairias kitokias policijos priemones,- vardijo T. Mikelkevičius. – Taigi veiklos spektras – išties platus, ir savanoris, dalyvaudamas projekte, įgis teisinių žinių, vertingų įgūdžių, išbandys save naujose situacijose ir turės galimybę sutikti bendraminčių.“ Tačiau T.Mikelkevičius akcentavo, kad policijos savanoriams nėra suteikiami papildomi valdiniai įgaliojimai, kokius turi policijos pareigūnai, turintys teisę tam tikrais atvejais panaudoti prievartą.

Savanoriui bus suteikiama galimybė pasirinkti veiklos sritį. Jis galės ir padėti pareigūnams stebėti miestą per vaizdo kameras.

Kad dalyvauti projekte „Savanoriai – žmonių saugumui“ būtų naudinga, mano ir Kretingos rajono Salantų miesto gyventojas Liudas Latakas. Jis jau beveik dvejus metus dalyvauja jaunųjų policijos rėmėjų veikloje, kuri jį labai sudomino ir įtraukė – būdamas Salantų gimnazijos abiturientu, vaikinas svarsto netgi rinktis policijos pareigūno profesiją.

„Mokykloje skaitome paskaitas apie alkoholio, narkotikų žalą, budime per renginius, palaikydami viešąją tvarką, gatvėse pėstiesiems daliname atšvaitus, organizuojame ir kitokias įvairias prevencijos akcijas. Daug tenka bendrauti su apylinkės inspektoriais – mokomės iš jų patirties ir daugiau sužinome apie policijos darbą,- pasakojo L. Latakas. – Manau, kad projektas „Savanoriai – žmonių saugumui“ būtų kažkuo panašus – savanoriai turėtų galimybę labiau pažinti policijos darbą, o galbūt ir apsispręsti dėl savo profesijos. Manau, kad tapti policijos savanoriu norėtų tie žmonės, kuriems artimas teisingumo siekis, noras palaikyti tvarką, prisidėti prie to, kad visuomenė jaustųsi saugesnė. Be to, pagelbėdamas policijai supranti, kad tai yra nenuobodi veikla – kaskart patenki į vis kitokią situaciją.“

Projektas „Savanoriai – žmonių saugumui“ pradėtas 2013 metų birželio 4 dieną, o baigsis 2015 metų birželio 4 dieną. Projektą įgyvendina partneriai: viešoji įstaiga „Raidos kryptys“, policijos departamentas prie VRM bei Policijos mokykla.

Bendra projekto vertė - 935 tūkst. 72 Lt, iš projektui skirto finansavimo ES dalis – 794 tūkst. 811,2 Lt. Projektas vykdomas iš Europos Socialinio fondo lėšų.

*

Policijos savanoris – tai netarnaujantis policijoje asmuo, kuris savanoriškai padeda policijai vykdyti savo funkcijas, teikiantis policijai pagalbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugos, socialinės aplinkos saugumo užtikrinimo srityje, nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos srityje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas