Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apie skandinavistikos studijas pasakojimu dalinasi buvusi Pranciškonų gimnazijos gimnazistė Kotryna Kybartaitė.

- Kokius dalykus teko mokytis mokykloje, kad įstotum? Ar jų prireikia universitete?

- Norint įstoti į reikėjo laikyti lietuvių, istorijos ir užsienio kalbos (anglų) egzaminus. Taip pat prireikė geografijos arba antrosios užsienio kalbos metinių pažymių. Universitete tenka mokytis anglų kalbos, nes dalis dėstytojų yra užsieniečiai ir kai kurie iš jų sunkiai kalba lietuviškai. Taip pat mokausi istorijos bei geografijos, nes vyksta Skandinavijos istorijos paskaitos.

- Ar buvo didelis stojančiųjų konkursas?

- Taip, gan didelis. Regis, ši specialybė tampa vis paklausesnė, nes šiemet pirmakursių yra daugiausia negu bet kuriais kitais metais. Esame 39 pirmakursiai ir dar keletas antrakursių, kurie Skandinavijos studijas pasirinko kaip gretutines.

- Kokie dalykai dėstomi?

- Pirmame kurse šį pusmetį mokomės tik keturis dalykus: Skandinavijos istoriją, kalbotyros įvadą, literatūros teorijos įvadą ir pasirinktą Skandinavijos kalbą. Buvo galima rinktis danų, švedų arba norvegų kalbą. Reikėjo parašyti ant lapelio savo prioritetus ir priežastį, kodėl tokią kalbą norime mokytis. Dėstytojai mus suskirstė į grupes pagal pirmą arba antrą pasirinkimą. Aš patekau į norvegų grupę - kalbą, kurią rašiau pirmu numeriu, ir labai džiaugiuosi.

- Kaip įvertintum dėstytojus? Naujus draugus?

- Dėstytojai - visi labai įdomūs žmonės, taip pat labai skirtingi. Mane labiausiai nustebino, o vėliau ir sužavėjo norvegų kalbos dėstytojas. Buvo sunku patikėti, kad vos 25 metų vaikinas gali dėstyti kalbą, kuri jam net nėra gimtoji, mat jis pats yra atvykęs iš Serbijos. Tačiau jis puikiai išmano savo dalyką ir moka įdomiai vesti paskaitas. O su bendrakursiais gana gerai sutariame.

- Kokių perspektyvų įžvelgi?

- Atvirai pasakius, nesu linkusi žvelgti toli į ateitį, ką veiksiu po mokslų. Norvegija yra turtinga ir įdomi šalis, tad, manau, tikrai nepražūsiu.

- Koks šių studijų programos pranašumas?

- Tiems, kas bent šiek tiek domisi Skandinavija, manau, tikrai patiks, nes atsiveria puiki galimybė susipažinti su žmonėmis iš tų šalių, taip pat pakeliauti ir pažinti kultūrą bei svarbiausia - išmokti kalbą.

- Kaip sekasi mokytis? Ar sunku?

- Daugiausia laiko užima kalbos mokymasis, tačiau dar nepervargstame. Pirmakursių, regis, nenori iš karto apkrauti darbais ir taip atbaidyti.

- Kokie vyksta renginiai, pramogos?

- Į Skandinavistikos centrą dažnai atvyksta svečių, ypač iš užsienio. Buvo galimybė pasiklausyti paskaitų apie senovės keltų runas, Skandinavijos šalių rašytojus ir t.t. Galėjome dalyvauti Danijos kultūros dienose ir susitikti su Danijos princu. Taip pat nuolat pasitaiko galimybė kur nors išvažiuoti - lapkričio mėnesį vieną savaitgalį keliausime į Estiją. Įvairūs renginiai vyksta nuolat, tereikia domėtis.

Laura SAUDARGAITĖ

"P. n." informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas