Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(811) 2014-01-21

Mėguvos kaimas vartus poilsiautojams atvers netrukus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis

Etnografinio Mėguvos kaimo Žibininkuose, Kretingos rajone, idėją Raimundas Vaitiekūnas su kolegomis brandino ne vienerius metus.

Gandas, kad iki šiol Juozo alumi ir Rados virtuve garsėjantys Žibininkai Lietuvoje taps antrais Druskininkais, virsta realybe. Pavasariui baigiantis, vasarai prasidedant čia vartus atvers naujas, bendrovės „Saukupa“ statomas, Mėguvos kaimas, kuriame vienu metu ilsėtis galės beveik 300 žmonių.

Tokių poilsio vietų nedaug ir Europoje

„Visa, ko reikia šiandienos pavargusiam žmogui, yra gamtoje. Tam, kad jis atgautų dvasines ir fizines jėgas, „plikų“ viešbučių nebeužtenka“, - vedžiodamas gatvelėmis po rąstinių namų kaimą kalbėjo uždarosios akcinės bendrovės „Saukupa“ marketingo vadovas Raimundas Vaitiekūnas.

Tam, kad subrandintų šio projekto idėją, jis su kolegomis net 5 metus žvalgėsi po Europą, bendravo su gamtos ir žmogaus vienovę puoselėjančiais japonais. Rumšiškių etnografinio kaimo ir Klaipėdos universiteto specialistai padėjo Mėguvos kaimui „įpūsti“ senosios Mėguvos žemės, kurioje gyventa kuršių, dvasią.

Kaimelyje jau pastatyti 29 rąstiniai namai. Juos projektuojant ir statant panaudoti XVI amžiaus Mėguvos – Kuršo architektūros elementai. Namai suręsti iš lietuviškos pušies. Viduje panaudotos ir plytos. Tai plytos „Žibininkai-1“, kurias specialiai šiam objektui pagamino viena Belgijos įmonė.

Keturi nameliai skirti lietuviškam paveldui – amatams puoselėti. Planuojama, kad čia veiks kepyklėlė, bus mezgimo, keramikos dirbtuvės, duoklę žadama atiduoti ir linui. Svarstoma, ar neatidarius ir kalvės. Poilsiautojams visa ši edukacinė-etnografinė programa bus pateikta vaizdžiai – nameliuose sumontuotuose televizorių ekranuose. „Dėl Kretingos krašto senųjų amatų atgaivinimo tarsimės ir su Kretingos muziejumi. Norime, kad čia atvykę žmonės turėtų kuo daugiau ir įvairesnių užsiėmimų. Etnografiniame namelyje netgi kolektyvai galės apsigyventi ir kurti“, - teigė R. Vaitiekūnas.


Nors Kretingos rajone nusikalstamumas išaugo – per 2013 metus nusikalstamų veikų užregistruota 19,6 proc. daugiau negu per 2012 metus, tačiau mūsų rajonas išlieka vienu saugiausių ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir visoje šalyje. Šiuo metu didžiausią rūpestį kelia vagystės iš gyvenamųjų patalpų bei eismo saugumas.


Bent kartą gyvenime kiekvienas esame susidūrę su situacija, kai nusipirkome prekę ir likome ja nepatenkinti. Dėl laiko trūkumo ir nežinojimo neretai kur nors namuose užkišame tokį nereikalingu tapusį daiktą ir stengiamės kuo greičiau užmiršti šią nemalonią istoriją apie prarastus pinigus. Tačiau ar verta nuleisti rankas?


Gaisras pražudė namo šeimininkę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gaisrai

Kai naktį iš ketvirtadienio į penktadienį pleškantį namą Rūdaičiuose, Alyvų gatvėje, pastebėjo kaimynai, liepsnos jau veržėsi pro langus. Kaimynų iškviesti ir į vietą atvykę ugniagesiai dar tikėjosi – gal namo šeimininkė bus kitoje patalpoje, negu siautėja ugnis, ir ją bus spėta išgelbėti, tačiau jų viltys neišsipildė. Rūdaitiškę I. J. (gim. 1957 m.) ištiko likimas tapti pirmąja gaisro auka šiemet ir vienintele per pastaruosius dvejus metus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas