Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(792) 2013-11-08

Padidintas mokestis sukėlė nepasitenkinimą

  • Aurimas RAPALIS
  • Pirmas puslapis

Buvęs kino teatro „Už taiką“ pastatas Salantuose jau keletą metų nesulaukia pirkėjų.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko sudaryta komisija šiomis dienomis Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė apleistų patalpų ir statinių rajone, kuriems padidintas nekilnojamojo turto mokestis, sąrašą. Šiame sąraše – 19 pastatų, kurių savininkams už 2013 metus bus taikomas 1 proc. nuo pastato vertės nekilnojamojo turto mokestis, o nuo kitų metų – 3 proc. Gauta savininkų apeliacijų – patenkintas tik vienas skundas, kiti buvo atmesti.

Nesutinka su komisijos sprendimu

Salantiškiui Broniui Beniušiui priklausantis buvusio Salantų kino teatro „Už taiką“ pastatas taip pat įtrauktas į apleistų-neprižiūrimų statinių rajone sąrašą. Pastato savininkas liko nepatenkintas tokiu komisijos sprendimu, nors spalį ir pateikė skundą antrajam komisijos svarstymui – liko galioti pirmutinis įvertinimas taikyti maksimalų pastato apmokestinimo tarifą.

Salantiškis išreiškė nepasitenkinimą, jog vertinant pastato būklę niekas nesusitiko su savininku, sprendimas priimtas už akių, vertinta net neužėjus į vidų, nevyko dialogo tarp abiejų pusių, nebuvo ieškoma sprendimo būdų kartu. „Mano nuomone, pastato būklė nėra tokia bloga, kad jį reiktų priskirti prie apleistų-neprižiūrimų statinių kategorijos – rajone yra tikrai avariningesnės būklės pastatų, kurie kelia pavojų ir žmonių saugumui, o vis dėlto tarifas bus taikomas vienodas. Mano pastatas saugiai užrakintas, pašalinių žmonių nepatenka“, - teigė salantiškis, išsakęs nuostabą, kaip galėjo būti patikrintos patalpos ir nustatyta, jog jos yra neprižiūrimos, net neįėjus į jų vidų.

„Dalį langų užkalėme, nes nespėjome keisti stiklų – nuolat jaunimas išdaužydavo. Bet tai nereiškia, kad ten tų stiklų nėra. Užėjus krizei, dabar jį parduoti sunku, o atiduoti pusvelčiui taip pat nesinori. Kodėl verčiama pastatą atiduoti veltui, kada pirkėją sunku surasti? Gal mano vaikams paliks, gal jie sugalvos, kaip jį išnaudoti, o pačiam verslą iš naujo pradėti sunku, reikia daug investicijų, o ypatingos gamybos nedidelio miesto centre ir neišvystysi“,- kalbėjo salantiškis, pridurdamas, jog ir iki šiol mokesčiai buvę nemaži tiek už patį pastatą, tiek už aplinkui esančią žemę. Anot salantiškio, jis visada stengėsi tvarkyti aplinką ir pastatą. „Jeigu jis būtų neprižiūrimas – tai dabar būtų landynė, bet taip nėra. Esu girdėjęs salantiškių kalbų, jog pastatą iš viso reikėtų nugriauti, bet toks poelgis būtų barbariškas, – pastatas - savotiškai įdomus miesto objektas “,- svarstė B. Beniušis.

Tarybiniais laikais 1952 metais pastatytame pastate veikė kino teatras „Už taiką“, kuris išsilaikė iki Nepriklausomybės atkūrimo. Šį pastatą Atgimimo pradžioje, laimėjęs aukcioną, įsigijęs B. Beniušis jame rengė filmų peržiūras, bandė rengti diskotekas, o nuo 1997 iki 2006 metų čia veikė kepykla „Salantų duona“. „Įmonėje gyvavimo metais dirbdavo nuo 12 iki 20 darbuotojų. Buvo sunku išlaikyti šį verslą, kadangi didžiąją dalį produkcijos išveždavome į tolimesnes vietoves, patirdavome didelių sąnaudų, todėl bankrutavome. Stengiausi kurti verslą mieste, o dabar, kai sunku, – mokesčiais užsipuola“,- svarstė salantiškis.

Dabar už pastatą B. Beniušis moka apie tūkstantį litų mokesčio.

Padidinus mokestį, už kitus metus teks mokėti tris kartus daugiau“,- sakė salantiškis pridurdamas, jog dėl tokio valdžios puolimo ant paprastų žmonių – jie ir emigruojantys į kitas šalis.


Juozas Šakinis:

- Tikrai ne, nes ir taip mažai kultūrinių židinių mieste. Labai patogu, kad arti yra knygynas – nesinorėtų važiuoti knygų į Klaipėdą. Nors, jeigu jis ir būtų šiek tiek nuostolingas, jį būtinai reikėtų išsaugoti. Iš kitos pusės žvelgiant, o kada kultūra buvo pelningas biznis? Be moralės, be knygos nieko nebus. Špitolės knygynas specifinis, todėl Savivaldybės knygynas tikrai reikalingas.

Adelė Andriuškevičienė:

- Labai blogai, jog uždaromas. Jeigu ir veikia ne visai pelningai – Savivaldybė galėjo prisidėti, kad išsaugotume knygyną Kretingoje – juk ne milijonus kainuoja. Kiek yra tekę pastebėti, kretingiškiai čia dažnai užsuka, ir pati, esant būtinybei, apsilankau šiame knygyne.

Karolina Striaukaitė:

- Kai mokiausi mokykloje, dažnai čia užsukdavau. Šiuo metu, kai reikia įsigyti knygų, nuvažiuoju į Klaipėdą, ten daugiau knygynų – pasirinkimas didesnis. Jei šis knygynas veiktų nepelningai, mano nuomone, iš tikrųjų turėtų būti uždarytas.

Stanislova Astrauskienė:

- Tikrai nepritariu uždarymui, net nežinojau, kad priimtas toks sprendimas. Viską norima tik uždaryti, nugriauti – vertėtų šį sprendimą iš naujo gerai apsvarstyti, nes Savivaldybės knygynas miestui reikalingas. Sunku, bent jau mums, seniems žmonėms, būtų nuvažiuoti į Klaipėdą įsigyti norimų knygų.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS


Apkaltino politikavus privačioj valdoj

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Ročys žado neteko, kai tarybos narys Almantas Skruibys per Savivaldybės tarybos posėdį apkaltino jį politikavimu privačioje – bendrovei „Ringesta“ priklausančioje – valdoje, pastate Vilniaus g. 16, Kretingoje.


Mūsų kraštiečiui skrabalininkui Regimantui Šilinskui už nuopelnus populiarinant lietuviškų skrabalų muziką pasaulyje neseniai buvo įteiktas prestižinis Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimas „Auksinis diskas - 2013“.


„Man labai gražu, kai ant madingų rūbų pastebiu kokį nors etnologijos simbolį, tautinius raštus – taip mūsų tautos kultūros atmintis persismelkia į šiandieną“,- sakė 29 metų kretingiškė Rasa Zapalytė, gebanti pastebėti, jog ir modernioje visuomenėje žmonės tebenaudoja simbolius, paveldėtus iš protėvių. Etnologijos ir šiandienos dialogas – ir R. Zapalytės grafikos darbuose.


Džiugių žinių iš Čekijoje įvykusio vieno iš seniausių tarptautinių piešinių konkursų „Lidicie 2013“ sulaukė jame dalyvavusios Salantų meno mokyklos auklėtinės. Jaunosios dailininkės, vadovaujamos dailės studijos mokytojos Ingridos Taujanskienės, laimėjo du medalius: grotažo technika piešusios Greta Rimeikytė, Gabija Gembutaitė, Aira Noreikaitė iškovojo medalį už bendrą mokyklos kolekciją, o dar ir individualioje kategorijoje medalis atiteko Nedai Varpukauskaitei.


Trys bendraklasiai – Monika Valkiūnaitė, Martynas Tamošauskis ir Elena Šopagaitė – sulaukė aukščiausių įvertinimų konkurse ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šis sutapimas Pranciškonų gimnazijos abiturientams – smagus ir netikėtas, ypač žinant tai, kad jų požiūris į poeziją ir rašymo patirtis yra labai skirtingi.


Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyrius gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Jomis skyriaus vedėjas Stasys Lukauskas ir meno vadovė Sigita Šimkutė su Rūdaičių kaimo bendruomene pasidalins per lapkričio 14 dieną rengiamą šventinį vakarą, o kasdieniuose darbuose juos jau lydi džiaugsmas, jog galima dirbti šiuolaikiškose, šiltose ir jaukiose patalpose.


Trečiadienį policijai įkliuvo kretingiškis D.E. (gim. 1981 m.), kurio namuose rasta 1 tūkst. 20 kontrabandinių cigarečių pakelių ir 10,5 litro, įtariama, naminės degtinės. Dėl nelegalių svaigalų ir rūkalų laikymo D.E. pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią dieną pareigūnai išaiškino ir dar vieną neteisėtą akcizinių prekių laikymo atvejį – kaunietė G.J. (gim. 1967 m.) savo automobilyje gabeno 567 pakelius cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Moteriai, kurios automobilis buvo sustabdytas Kretingos mieste, gresia administracinė atsakomybė.

Abu atvejus išaiškino Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai.

„P. n.“ informacija


Policijos pareigūnams, vėlų antradienio vakarą Kūlupėnų kaime, ties geležinkelio pervaža, sustabdžiusiems automobilį „Mitsubishi Galant“, iš karto kilo įtarimas, kad jo vairuotojas D.B. (gim. 1990 m.) ir jo bendraamžis keleivis A.V. gali būti apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.


Išrinkti „Metų ūkio“ nominantai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Naujienos

Dvidešimtą kartą surengtas konkursas „Metų ūkis“ neaplenkė ir mūsų rajono ūkininkų. Svarbiausia dalyvavimo konkurse sąlyga – būti Lietuvos ūkininkų sąjungos nariu, dalyvauti jos veikloje.


Viltį ateinančiais – 2014 – metais gauti didesnius atlyginimus Savivaldybės kultūros darbuotojams sustiprino kretingiškių išrinkta Seimo narė Jolita Vaickienė.


Projekto sėkmę primins atminimo lenta

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos

Vakar buvo iškilmingai atidengta atminimo lenta – pritvirtinta ant vieno riedulių, puošiančių įvažiavimą į „Kretingos vandenų“ valymo įrenginių teritoriją, ji primins sėkmingai įgyvendintą projektą. Per jį buvo įrengta ir jau sėkmingai veikia antroji biologinio nuotekų valymo linija.


Šiandien Kaune, Sveikatos mokslų universitete, šventinę popietę bus pagerbtos geriausios šalies melžėjos. Tarp jų – ir mūsų rajono ūkininkė Alina Butkevičienė, kuri yra pripažinta geriausia respublikos melžėja: respublikiniame melžėjų konkurse ji užėmė I vietą.


Automobilio „Opel Frontera“ vairuotoja nė už ką nenorėjo sutikti, kad ji sukėlė avaringą situaciją, ir gūžčiojo pečiais paklausta, tai kodėl gi priešpriešiais važiavusį automobilį „VW Passat“ staiga sumėtė. „Mama, tu užkišai“,- policijos nuomonei dėl eismo įvykio priežasties pritarė ir į vietą atvykęs „Opel Frontera“ vairuotojos sūnus, įkalbėjęs savo motiną užpildyti eismo įvykio deklaraciją.


Su kino kamera - pėsčiomis per Europą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gyvenimas pagal MUS

Visai neseniai filmą „Sapnuoju, kad einu“ kretingiškiams pristatė jos autorius, 42-jų teatro ir kino režisierius Jokūbas Vilius Tūras. Filmas buvo apdovanotas Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2013“ statulėle už geriausią ilgo metražo dokumentinį filmą. Juosta taip pat buvo nominuota geriausio metų režisieriaus ir geriausio scenarijaus kategorijose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas