Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 3 %
Naktį7°C debesuotumas 28 %
Apklausa

Ar po karantino beatsigaus kavinės Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

(77) 2006-10-06

Girtą vairuotoją sustabdė tik šūviai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
Girto kretingiškio vairuojamą automobilį policijos darbuotojams pavyko sustabdyti tik šiam pervažiavus pilną žmonių ir automobilių miesto centrą.

Trečiadienį 29 metų kretingiškio Kęsto Sukadelsko vairuojamas automobilis „Opel Kadett“ Birutės gatvėje buvo sustabdytas policijos darbuotojui iššovus į automobilio padangą. Automobilio vairuotojas buvo neblaivus, alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,94 promilės girtumas.

Policijos tyrėjai Bronius Garys ir Juozas Stuopelis kelios minutės po vidurdienio Savanorių gatvėje pastebėjo iš namo kiemo išvažiuojantį automobilį “Opel Kadett”. Išsukdamas iš kiemo automobilis užvažiavo ant šaligatvio ir pasuko Maironio gatvės pusėn.

Įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, policijos darbuotojai automobilį pradėjo persekioti. Važiuodamas Maironio gatve “Opel Kadett” važiavo per visą gatvės plotį – vingiuodamas, išvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą.

Pareigūnai įjungė raudonos ir mėlynos spalvų švyturėlius, specialų garso signalą, bandydami sustabdyti automobilį. Tačiau vairuotojas į policijos ženklus nereagavo.


Ona Vaitekūnienė:

- Viskas nuo vaikų priklausys. Su tokiais dalykais nesu susidūrusi, nė šeimoje apie tai nesame kalbėję. Man donorystė nėra priimtina, tai tolygu išniekinti mirusįjį. Juk iki pabaigos žiūri, kad mirštantis užgestų oriai. Mirusysis nieko nebejaučia, bet artimiesiems jo „išpjaustymas“ yra labai žiaurus. Nebent jei nežinant organus išimtų...

Tadas Joskaudas:

- Visai nieko būtų padėti kitam žmogui. Įsivaizduoju – truputį bjauroka, kai tave mėsinėja, nors tu jau kaip ir miręs. Bet visų organų juk neišima. Net jei ir sutikčiau būti organų donoru, nežinočiau, ką reikia daryti. Iš tikrųjų – per maža informacijos tuo klausimu. Jei apsispręsčiau būti donoru, mano tėvai nepyktų, atvirkščiai, net apsidžiaugtų, kad noriu išgelbėti kitą žmogų.

Zenonas Saulius Šakinis:

- Sutikčiau. Visą amžių buvau kraujo donoru, tik keleri metai, išėjęs į pensiją, jau nebesu.Tris sykius per metus duodavau po 450 g kraujo. Tokia buvo norma. Jei kas paragintų, užrašyčiau savo organus. Bet niekas nieko nesako, juk neisiu pats siūlytis – imkit mano inkstus ar kepenis. Koks skirtumas - su jais ar be jų užkas. „Grobus“ juk vis vien išmeta.

Adolfas Einikis:

- Nesutikčiau. Aš gyvenu pensionate, mus po mirties aprengia ir iškart veža į laidojimo biurą. Nenorėčiau, kad mane mėsinėtų. Tegul palaidoja taip, kaip yra. Artimųjų neturiu, tik brolį, kuris irgi gyvena pensionate. O ir šiaip viskas many pasenę: širdelė bloga, inkstai – irgi. Akimis iš tolo gerai matau, o iš arti – tik su akiniais.


Sunerimę dėl straipsnio, tiksliau – dėl jame išsakytos Švietimo ir mokslo ministerijos specialisto Petro Navicko nuomonės, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos administracijos vadovai, pedagogų ir moksleivių bendruomenės atstovai pokalbiui į mokyklą pakvietė rajono merą Valerijoną Kubilių, kitus rajono Savivaldybės vadovus, rajono Švietimo skyriaus vedėją Dalią Martišauskienę.

Mūsų laikraštyje straipsnis “Reformos rajono švietime nesibaigia” buvo išspausdintas rugsėjo 22 dieną. Nerimą Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje dėl mokyklos ateities pasėjo tokie P. Navicko samprotavimai (citata): “Kretingoje turėtų būti viena pradinė mokykla, tarkim, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos bazėje. Mokykla galėtų turėti skyrius visame mieste, kad vaikui netektų toli eiti į mokyklą”.

Susitikime su rajono vadovais dalyvavusių Marijono Daujoto vidurinės mokyklos pedagogų nuomone, tokie, su mokyklos bendruomene nesuderinti, nemotyvuoti pasisakymai neigiamai veikia visuomenės nuomonę apie Marijono Daujoto vidurinę mokyklą.

Rajono meras V.Kubilius siekė nuraminti Marijono Daujoto vidurinės mokyklos pedagogus: “Nepasitarę su mokyklų vadovais, nepasitarę su bendruomenėmis, neatsižvelgę į mokinių tėvų nuomonę, nieko nekeisime – jokiais būdais negalime mokinių perkelti į prastesnes sąlygas”.

Tačiau meras patvirtino ir tai, kad rajonas privalės vykdyti švietimo reformą, tai yra paisyti rajono Tarybos patvirtinto rajono mokyklų tinklo pertvarkos plano. Būtent šis planas nėra pradėtas įgyvendinti Kretingos mieste. “Tai, kad mūsų rajone per lėtai vykdoma švietimo reforma, priekaištauja ir Švietimo ir mokslo ministerija. Iš tiesų, neuždarome brangių kaimo mokyklų, brangiai mums kainuoja estetinės pakraipos ugdymo įstaiga “Pasaka”, dar negryninamos gimnazijos. Visa tai turėsime išspręsti”, - kalbėjo V.Kubilius.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos bendruomenė iškėlė klausimą ir dėl Suaugusiųjų mokymo centro patalpų – mokykla yra suinteresuota, kad Suaugusiųjų mokymo centras būtų iškeldintas iš mokyklos patalų ir kad centrui būtų suteiktos kitos patalpos.

Rajono vadovai paaiškino, kad Suaugusiųjų mokymo centrui yra suteiktos patalpos Vytauto gatvėje, ir šio sprendimo niekas neketina keisti. Visa bėda – kad rajono Savivaldybei nepasisekė laimėti projekto dėl patalpų pertvarkymo. Tačiau Savivaldybė rankų neketina nuleisti – lėšų ieškos ir ateityje.


Gydytojai Ilonai Volskienei šiuo metu atitekęs rimtas išbandymas: ji nuo rugpjūčio vidurio paskirta laikinai eiti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas. “Šis darbas man nėra labai didelė naujiena – vyriausiąjį gydytoją pavaduodavau per jo atostogas ar susirgus. Šiuo atveju reikėtų labiau kalbėti apie tai, jog iš esmės administracinis darbas yra pakankamai sunkus”, - kalbėjo I. Volskienė, nuo 1999 metų dirbanti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja.


Visi gimėm po ta pačia saule, ir visi turim teisę būti laimingi. Manau, kad tėvai turi daryti viską, kad jų vaikas, toks, koks yra, jaustųsi laimingas“, - įsitikinusi kretingiškė Zonė Baranauskienė. Vienas iš dviejų vaikų jos šeimoje - 29-erių dukra Asta - serga Dauno liga.


Kretingos ligoninėje sumontuotas 2005 m. laidos stacionarinis rentgeno diagnostinis aparatas – sistema „Siemens AXIOM Multix MP“. Tai yra naujos kartos aparatūra, tiksliau nustatanti apšvitinimo zoną, taigi spindulių kiekį sumažinanti iki minimumo.


Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriaus dėstytoja Irena Lapinskaitė visada besišypsanti. “Pajūrio naujienų” skaitytojai ją pažįsta iš šmaikščių karikatūrų.


Šį savaitgalį Žibininkuose, “HBH-Juozo alaus” daryklos skulptūrų ir poilsio parke atsiskleis nauja gamtos ir meno simbiozė: dvi savaites trukusiame skulptorių plenere sukurtos skulptūros taps parko dalimi.


Kartu – penkiasdešimt metų

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Mūsų žmonės
Taip ir žengia gyvenimo keliu Stasė ir Alfonsas Venckai: nedejuodami ir su šypsena.

Stasė ir Alfonsas Venckai, gyvenantys Vaineikių-Medsėdžių kaime, atšventė auksines vestuves. Jie užaugino tris sūnus ir susilaukė penkių anūkų.

Pasak S.Venckienės, kartu pragyventi metai prabėgo tarsi graži akimirka. Kai jie tuokėsi, Stasei buvo dvidešimt, o Alfonsui - dvidešimt penkeri metai.

Stasė lig šiol prisimena į vestuves sugužėjusią didžiulę giminę ir balto šilko nuotakos suknelę.

Alfonsas buvo pirmas Vaineikiuose vairuotojas. Vėliau 35 metus dirbo eiguliu.

Pasak Stasės, kad ir augindama vaikus, nesėdėjo be darbo: sodino mišką, ravėjo.

- Daug metų šokau, dainavau, - sakė pašnekovė, prisiminusi tuos laikus.

Alfonsas Venckus, daug metų praleidęs vaikščiodamas po miškus, nuo gamtos nenutolo - ir dabar gyvena medžių apsuptame vienkiemyje, kur vėjas girgždina šulinio svirtį, o kieme žydi jurginai.

Į šį nuostabų gamtos kampelį atvažiuoja vaikai ir anūkai.

- Sveikata jau ne ta. Atvažiavę vaikai padeda nudirbti sunkesnius darbus,- sakė moteris.

Stasės ir Alfonso Venckų pasveikinti su gražiu vestuvių jubiliejumi atvyko ir Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis, rajono Tarybos narys Povilas Turauskis, Darbėnų seniūnijos darbuotojai: seniūnas Edvardas Stalmokas ir Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Aldona Kairienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas