Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 12 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

(76) 2006-10-03

Kalniškių durpynas, viršininko Vytauto Diburio žodžiais, jau gali būti priskirtas prie baigiamų eksploatuoti durpynų. V.Diburys prognozuoja, kad durpių užteks kiek daugiau negu 10 metų, nors ir tai priklausys nuo eksploatavimo intensyvumo.

Keturiasdešimt metų eksploatuojamas Kalniškių durpynas, jo viršininko Vytauto Diburio žodžiais, baigia atiduoti savo turtus. Šis durpynas, įsikūręs Balsiškių kaime, yra vienas iš bendrovės „Durpeta“ padalinių.

„Kraikinių durpių užteks maždaug trejiems metams, o dar dešimtmetį galima bus kasti trupinines kuro durpes“, - sakė V.Diburys.

Durpes kasa trimis kastuvais

Iš 224 ha ploto dabar durpyne yra dirbamas tik trečdalis – apie 70 ha. Didžiausią pelną Kalniškių durpynas gauna iš gabalinių kraiko durpių. Pernai šių durpių buvo paruošta ir išvežta į Čekiją apie 4,2 tūkst. kubinių metrų, šiemet - apie 3 tūkst. kubinių metrų, kai gabalinių kuro durpių šiemet paruošta apie 500 kubinių metrų. Tačiau ateityje, pasak V.Diburio, gabalinių kuro durpių ketinama ruošti keturgubai daugiau.


Nykstant nedarbui, skatinamas užimtumas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Nedarbas traukiasi iš Lietuvos. Kretingos rajone nedarbas sudaro 1,3 proc. nuo dirbančių žmonių skaičiaus. Mažėjant nedarbui, darbdaviams vis sudėtingiau apsirūpinti kvalifikuotais darbininkais. Šie pokyčiai paskatino keisti ir įstatyminę bazę.

Lietuvoje jau yra įsigaliojęs naujasis Užimtumo rėmimo įstatymas, pakeitęs dešimt metų veikusį Bedarbių rėmimo įstatymą. Naujojo įstatymo pokyčius pakomentavo Kretingos darbo biržos direktorės pavaduotoja Virginija Domeikienė.


Autobusų stoties teks palaukti

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Šiemet nugriautos Kretingos autobusų stoties vietoje žadama laikinai pastatyti dvi ar tris atviras stoteles, tokias pat kaip Rotušės aikštėje.

Penktadienį dėl stotelių pastatymo rajono Savivaldybės administracija derėjosi su firma “JC Decaux” iš Vilniaus. “Kitą savaitę “JC Decaux” turėtų atsiųsti sutarties projektą, kurį pasirašius, stoteles pastatyti neužtruks”,- teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis. Direktorius pripažino, jog stotelės yra brangios, viena kainuoja 15 tūkstančių litų.

V.Černeckio teigimu, dar šiemet bus pradėtas rengti autobusų stoties pastato projektas, kuris pavasarį turėtų būti užbaigtas. Stoties pastato statybą planuojama pradėti irgi kitąmet, tam iš rajono Savivaldybės biudžeto paskyrus apie pusę milijono litų. Paklaustas, kodėl rajono Savivaldybė atsisakė investuotojų ir jų planuotos paramos autobusų stoties statybai, V.Černeckis aiškino, jog investuotojus atbaidė žemės problemos. “Visi, kurie kreipėsi, pageidavo nuomotis daugiau negu pusę sklypo, o tiek skirti negalime, kadangi stočiai reikia apie 300 kv. metrų. Norint mažinti reikalingą plotą, tektų rengti naują detalųjį planą, vėl gaišti, išlaidauti”,- sakė direktorius.

V.Černeckis patikino, jog kol nėra nei stotelių, nei stoties, autobusų laukiantys keleiviai gali glaustis geležinkelio stotyje. “Autobusų parko direktorius su geležinkeliečiais yra sutaręs”,- sakė V.Černeckis.


Respublikos sveikatos centrai nemokamai pradėjo tikrinti asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, sveikatą. Apie naująją, Vyriausybės ir Ligonių kasų trejus metus finansuojamą profilaktikos programą, kalbėjomės su Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Silvija Zamulskiene.


Šventės proga – padėkos ir premijos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
Profesinės šventės proga padėkų sulaukė ne vienas policijos darbuotojų. Policijos departamentas Arvydą Milių (pirmas iš kairės) apdovanojo vardiniu laikrodžiu. Leonui Butkui (iš kairės), Virginijui Matuizai, Irmantui Galdikui ir Dariui Serepinui buvo įteikti rajono Policijos komisariato viršininko padėkos raštai.

Vakar rajono Policijos komisariato darbuotojai paminėjo savo profesinę dieną.

Švenčių išvakarėse Klaipėdoje įvykusioje policijos ir visuomenės šventėje už pavyzdingą tarnybą vardiniu laikrodžiu buvo apdovanotas Prevencijos poskyrio viršininkas Arvydas Milius.

Rajono Policijos komisariato viršininko padėkos raštai vakar buvo įteikti: Dariui Serepinui, Virginijui Matuizai, Leonui Butkui, Vytautui Rudžiui, Irmantui Galdikui, Laimonui Varaniui. Šešiems komisariato darbuotojams suteikta po tris papildomas mokamų atostogų dienas. Dvidešimt du pareigūnai apdovanoti piniginėmis premijomis.

„Pareigūnai neturi būti suręsti pagal vieną kurpalį, bet visas kolektyvas yra geras,“ – vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė komisariato viršininkas Jonas Petrikas.

Profesinę šventę Policijos departamento kvietimu jis minėjo Vilniuje. Kretingoje likusius pareigūnus profesinės šventės proga sveikino viršininko pavaduotojas, Kriminalinės policijos vadovas Andrius Grabys.

„Neužtenka sukurti vėliavą, devizą, aprengti pareigūnus naujomis uniformomis, reikia ir tvirtos įstatymų bazės, kad policijos pareigūnas, vykdydamas pareigas, neabejotų savo teisumu, - sakė A.Grabys. – Tokių įstatymų pasigendame ir šiandien.“

Kriminalinės policijos vadovo žodžiais, nusikaltėliai dabar gerokai profesionalesni, negu buvo anksčiau, jie geriau apsirūpinę ir technika, ir ryšio priemonėmis, tuo apsunkindami policijos darbą. Tačiau šie skirtumai yra ir iššūkis, verčiantis policijos pareigūnus kelti profesinį meistriškumą ir imti naujai spręsti iškilusias problemas.

„Visiems – dirbantiems ir išėjusiems į užtarnautą poilsį – linkiu ryžto, kantrybės ir bendradarbiavimo,“ – sakė A.Grabys, sveikindamas rajono policijos darbuotojus.


Proginio turnyro nugalėtoja – “HBH” komanda. Pirmas iš kairės stovi varžybų teisėjas Gintaras Vosylius, antras – renginio organizatorius Jonas Benetis

“HBH-Juozo alaus” daryklos iniciatyva Rūdaičių stadione buvo surengtas futbolo sezono uždarymo turnyras, kuris buvo skirtas ne tik Saulės mūšio 770-osioms metinėms, bet ir kunigaikščiui Vykintui atminti.

Puoselėjantis žemaitiškumą alaus daryklos savininkas Juozas Matulevičius pasirūpino, kad turnyro dalyviai būtų apdovanoti specialiai turnyrui pagamintais medaliais, menančiais šiuos istorinius įvykius, bei diplomais su Žemaitijos simbolika.

Pamilęs Žemaitiją ir viską, kas yra žemaitiška, Juozas Matulevičius vis randa progą priminti Žemaitijos istoriją, svarbiausius šiam regionui istorinius įvykius. Tad ir visi šių metų renginiai, vykstantys “HBH-Juozo alaus” darykloje, yra skirti Saulės mūšio 770-osioms metinėms paminėti.

Proginio turnyro nugalėtoja tapo “HBH” komanda, vadovaujama Juozo Matulevičiaus. Nugalėtojai tik vienu įvarčiu aplenkė prizininkus – II vietos laimėtojus. Jais tapo Kretingos “Viruso” komandos, vadovaujamos Eligijaus Puidoko, futbolininkai. Treti liko turnyro svečiai iš Klaipėdos – “Englando” komandos nariai (vadovas Alius Miravinskas).

“Kaip ir įprasta po sportinių renginių, taip ir uždarius futbolo sezoną, visi turnyro dalyviai pasivaišino “Rados” virtuvės patiekalais, “Juozo alumi”, gira, kisieliumi, kuris, anot paties Juozo Matulevičiaus, yra vaistas nuo 99 ligų”, - pusiau juokais sakė sportinių renginių organizatorius Jonas Benetis.

Rungtynių statistika:

“HBH” – “Virusas” – 2:2 (2:0; Mindaugas Šimkus – 2; Artūras Mockus – 2); “Englandas” – “HBH” – 3:9 (0:4; Žygimantas Dubickas, Valentinas Rumiancevas, Mindaugas Urbė – po 1; Mindaugas Šimkus – 3, Ramūnas Pranaitis – 2, Edmundas Zakaras, Audrius Piekus, Laurynas Surblys, Kęstutis Bričkus – po 1); “Virusas” – “Englandas” – 8:3 (5:2; Darius Anužis – 4, Eligijus Puidokas – 2, Aleksas Daraškevičius, Irmantas Montrimas - po 1; Žygimantas Dubickas – 2, Vytas Šimkus – 1).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas