Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 12 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

(74) 2006-09-26

Laiškanešės sėdo prie automobilio vairo

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Pasak Ingridos Velykienės, laiškanešių darbas – sunkus ir ne visada jie pelnytai sulaukia žmonių priekaištų

Perėjus prie motorizuoto spaudos pristatymo būdo, sumažintas laiškanešių skaičius: vietoje anksčiau dirbusių dvylikos, dabar dirba penki. Nors tai sugalvojo ne patys paštininkai, automobiliais pasirūpinti turėjo jie patys.

Anot Salantų pašto viršininkės Irenos Bružienės, keičiasi laikai, ir dirbti po senovei nebegalima. Ji įsitikinusi, jog prie naujų darbo sąlygų pripras ir laiškanešiai, ir gyventojai.

Tačiau laiškanešės susirūpinusios ir baiminasi, kad ne viskas bus taip sklandu, kaip suplanuota.

Laiškanešės, pasirašiusios sutartį su paštu, pačios turėjo pasirūpinti ir automobiliais. Pasak laiškanešių, atlygis už savo automobilio naudojimą - menkas. Automobiliai – seni, ir neaišku, kas iš jų liks, pavažinėjus kaimo keliais. Jos nerimauja, kad automobiliai gali bet kuriuo metu sulūžti.

- Neįsivaizduojame, kaip reikės dirbti žiemą. Kartais pėsčiomis tenka klampoti per pusnis, o kaip reikės važiuoti automobiliu - neaišku,- sakė laiškanešės.


Remontuos Mėguvos ir Jono Basanavičiaus gatves

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Už savaitės-kitos Kretingoje bus pradėta remontuoti Mėguvos gatvės atkarpa nuo Rotušės aikštės iki Meno mokyklos.

Kaip teigė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis, Savivaldybė šiai gatvės daliai remontuoti šiemet lėšų nebuvo gavusi. Motyvuodama, jog gatvė į Meno mokyklą yra ypatingai judri, ja keliauja daug vaikų, rajono Savivaldybės administracija iš respublikinės Kelių direkcijos išprašė papildomus 300 tūkst. litų. Už šiuos pinigus šiemet tikimasi atlikti žemės darbus - paruošti pagrindą asfaltavimui ir pakloti apšvietimo tinklus.

“Kitąmet tikimės gauti pinigų asfaltui”,- sakė direktorius. Žemės darbus Mėguvos gatvėje atliks Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė “Klaipėdos keliai”.

Šiemet bus pradėta remontuoti ir dalis Jono Basanavičiaus gatvės (nuo Žemaitės alėjos ne toliau kaip iki Jono Šimkaus gatvės). Irgi bus atlikti tik žemės darbai, nutiesiant tinklus apšvietimui. Jono Basanavičiaus gatvės remontui šiemet skirta 450 tūkst. litų. Kas remontuos šią gatvę, dar neaišku. Savivaldybė jau paskelbė konkursą darbus atliksiančiai įmonei parinkti.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Sekmadienio vakarą neblaivus (2,09 prom.) 37 metų Klaipėdos rajono gyventojas, sukdamas iš kelkraščio į pagrindinį kelią, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Audi 100“ ir susidūrė. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

ROTUŠĖS a.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį neblaivus (1,68 prom.) 20 metų gargždiškis, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, vairuodamas automobilį ,,Audi Coupe”, važiuodamas atbuline eiga, atsitrenkė į stovintį automobilį ,,Audi-100”, priklausantį transporto paslaugų įmonei. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

PALANGOS g.

Penktadienio vakarą prie kretingiškio, einančio gatve, pribėgo du nepažįstami jaunuoliai. Vienas jų prispaudė užpultąjį prie žemės, o kitas iš kelnių kišenės ištraukė mobiliojo ryšio telefoną ,,Siemens CF 75”, po to nuvilko ir atėmė pilkos spalvos megztinį.

J.PABRĖŽOS g.

Moteris kreipėsi į policiją pranešdama, kad automobilių stovėjimo aikštelėje buvęs sutuoktinis neleido išvažiuoti iš aikštelės automobiliu, reikalavo pasikalbėti. Konflikto metu jis pagrobė mobiliojo ryšio telefoną ,,Nokia 6100” bei kumščiu smogė į veidą.

KURMAIČIAI.

Penktadienio naktį dėl trumpo jungimo elektros instaliacijoje užsidegė automobilis. Išdegė salonas. Apgadintas šalia stovėjęs automobilis bei ūkinio pastato durys.


Klausimų kilo tik melioratoriams

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Naujienos
Statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisija, vadovaujama pirmininko, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Projektų įgyvendinimo skyriaus vedėjo Sauliaus Rulio (priekyje), statybininkams, rekonstravusiems kelią ir viaduką, priekaištų neturėjo.

Statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisija, vadovaujama pirmininko, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Projektų įgyvendinimo skyriaus vedėjo Sauliaus Rulio, patvirtino, kad 900 m kelio ruožo Šiauliai – Palanga, esančio Kretingoje, rekonstrukcija atlikta tinkamai.

Dėl objekto pripažinimo tinkamu naudoti klausimų turėjo tik melioratoriai. Pasak rajono Žemės ūkio skyriaus specialisto Antano Būtos, rekonstruojant kelią, buvo sunaikinti du lietaus vandens nuleistuvai. Tačiau, pasak generalinio rangovo - bendrovės „Žemaitijos keliai“ – technikos direktoriaus Vaidoto Vičkačkos, tai yra ginčytinas dalykas. Jo teigimu, sąlygų sąvade, kurį išdavė rajono Savivaldybė, šie įrenginiai nebuvo pažymėti. Tačiau komisija sutiko, kad tai yra problema, ir Automobilių kelių direkcijos atstovai pažadėjo ją spręsti bei apmokėti už dviejų vandens filtrų įrengimo darbus.

Rekonstruoto ruožo garantinis laikotarpis, per kurį išryškėję defektai turi būti pašalinti darbų rangovo, – 5 metai.

Nerekonstruotas liko einantis per Kretingą neilgas Šiaulių – Palangos kelio ruožas, taip pat ir tiltas per Akmeną. 2007 – 2013 m. yra numatytas naujas Europos Sąjungos planavimo periodas. Komisijos narių nuomone, šiuo laikotarpiu turėtų būti sprendžiama ir dėl minėto likusio kelio ruožo rekonstravimo.

Buvo numatyta, kad Kretingoje rekonstruojamas kelias kainuos 830 tūkst. eurų, viadukas – 1 mln. 313 tūkst. eurų. Tačiau prisireikė šiek tiek daugiau lėšų. Kelio rekonstrukcija kainavo 830 tūkst. 105 eurus, o viaduko – 1 mln. 313 tūkst. 887 eurai.


Kai kam – angelas, kai kam - prievaizdas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Vienų sutinkamos su meile, kitų palydimos keiksmais – tokių prieštaravimų kupina yra socialinio darbuotojo kasdienybė. Tuo įsitikinome vieną pusdienį kartu su Žalgirio seniūnijos socialine darbuotoja Stanislava Laurinavičiene aplankę seniūnijos žmones, kuriems reikalinga jos pagalba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas