Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 12 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

(73) 2006-09-22

Naujai rekonstruotas 900 m kelio Šiauliai – Palanga ruožas nė iš tolo nebeprimena kelio, turėjusio dvi eismo juostas ir vertusio žmones, važiuojančius nuo Darbėnų, arba kantriai laukti, kol galės įsukti į pagrindinį kelią, arba rizikingai manevruoti.

Šiandien Statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisija spręs, ar kelio Šiauliai–Palanga ruožo, esančio Kretingoje, rekonstrukcija atlikta tinkamai.

Vakar problemiškiausioje miesto sankryžoje, kur Šiaulių – Palangos plentas kertasi su keliu į Darbėnus, eismą jau reguliavo šviesoforai. Tačiau ne vienas vairuotojų, nors ir degant žaliam šviesoforo signalui, vis dar lūkuriavo abejodamas, ar tai nėra tik šviesoforo bandymai.

Už Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (75 proc.) ir valstybės (25 proc.) lėšas buvo rekonstruotas 900 m kelio ruožas nuo J.Basanavičiaus gatvės iki sankryžos su keliu į Kretingsodį.

Ant 22,3 m pločio viaduko, tai yra, tilto per geležinkelį, įrengtos keturios eismo juostos. Dešinėje pusėje įrengtas 2,5 m šalitiltis, kuris yra ir dviračių takas. Kairėje pusėje - 1,5 m pločio šalitiltis. Važiuojamąją dalį nuo šalitilčių skiria 0,75 m aukščio atitvarai.

Darbėnų sankryžoje įrengti šviesoforai.


Ar norėtumėte iš arti pamatyti Anglijos karalienę?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gat­vės in­ter­viu
Spalio 16-18 dienomis Vilniuje su valstybiniu vizitu lankysis Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Anglijos karalienė ketina susitikti ir su Lietuvos Prezidentu, ir su visuomene.

Birutė Laučienė:

- Norėčiau. Labiausiai – karalienės skrybėles. Teko girdėti, kad jos – įspūdingos ir joms karalienė teikia daug reikšmės, nors ir yra pripažinta viena iš neskoningiausiai besirengiančių pasaulio įžymybių. Pasikalbėti su ja, nemokant anglų kalbos, būtų sudėtinga. Tačiau labai knietėtų paklausti, kodėl Anglijoje ligi šiol nėra maišytuvų, ir šiltas bei šaltas vanduo bėga iš dviejų kranų.

Raimondas Lukas:

- Kodėl gi ne? Man karalienė – pirmiausiai kaip iš pasakos. Pamatyti norėčiau, bet apie ką reikėtų kalbėtis – neįsivaizduoju. Paprastomis temomis angliškai susikalbėčiau, sudėtingomis – nelabai. Gyvename skirtingose valstybėse: ji - pilyje, o mes – paprastai. Kažin, ką ji galėtų mums papasakoti, ir ką mes norėtume išgirsti? Juk kas nori, į Angliją dabar gali ir pats laisvai nuvažiuoti.

Juozas Daniela:

- Norėčiau, kur nenorėsi. Paprašyčiau, kad tvarką įvestų. Viską jai papasakočiau: ir kad Kretingos valdžioje – vagys ir pasipūtėliai, kuriems nerūpi paprasti žmonės. Tas pats ir Seime: sėdi „prisiperdę“ pensininkai, kurių nagai riesti į save. Karalienė – moteris, kuri puikiai tvarkosi savo šalyje. Reikėtų ir mums karalienės arba prezidentės. O kada karalienė ketina atvažiuoti į Kretingą?

Alfredas:

- Nelabai. O kam? Man ji – visai neįdomi nei kaip politikė, nes politika nesidomiu, nei kaip moteris. O kaip karalienę man užtenka pamatyti ir per televizorių. Ji gyvena savo luomo gyvenimą, o aš – savo.


Artėjant rinkimams valdžia vėl stato tualetą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Gruodžio 31 dieną Kretinga jau turės viešąjį tualetą,- šią žinią išgirdome iš bendrovės “Vėtrūna” statybininkų ir rajono Savivaldybės vyriausiojo architekto Jono Petrulio.

Tualetas turėtų būti pastatytas Vilniaus ir J.K.Chodkevičiaus gatvių kampe.

Per 20 tūkstančių gyventojų turinti Kretinga be viešojo tualeto liko pirmaisiais Nepriklausomybės metais, kai Birutės gatvėje veikęs tualetas pateko į pirmąjį privatizuojamų objektų sąrašą, buvo parduotas privačiam asmeniui ir uždarytas. Nuo tada iki šiolei centre pastatė “Maximą”, išasfaltavo didžiulius aikštės plotus į prekybos milžiną atvykstančių pirkėjų automobiliams statyti. Šiaurinėje Rotušės aikštės dalyje paklojo naujus takus, išpuošė aikštę gėlių kilimais, o tualeto kaip nėra, taip nėra, nors pažadais (ir ne tik - jau buvo ir tualeto-stiklo piramidės projektas padarytas) rajono valdžia stato jau kelintą kadenciją. “Prieš kiekvienus rinkimus valdžia užsimano ši...”,- ironizavo vienas kretingiškis, abejojantis ir kadenciją baigiančios dabartinės rajono valdžios mosto tikrumu.

Nors dar šią savaitę tualetui skirtą teritoriją turėjo imtis kasinėti archeologai iš Vilniaus universiteto, tačiau dar nėra tualeto projekto. Dėl projekto deramasi su kretingiškiu architektu Edmundu Giedrimu. Jau parengtas tualeto-stiklo piramidės projektas liko popieriuje. Architektas pripažino, jog naujam parengti reikėtų apie dviejų mėnesių laiko ir teigė nesuprantąs, kodėl projektu nebuvo pasirūpinta anksčiau.

E.Giedrimas patikino, jog numatomas statyti tualetas negadins Kretingos centro urbanistinės erdvės. Tualetas turės 70 kv.m ploto požeminę dalį ir tiek pat - 70 kv.m - viršuje. Antžeminė dalis būsianti nepastebima. Tualetą nuo Rotušės aikštės planuojama pridengti pratęsus vienuolyno tvorą. Tvoros pratęsimui reikės vienuolyno leidimo. Viršutinėje tualeto terasoje bus vietos invalidams.

Tualete turėtų veikti tualetinių reikmenų kioskas. Planuojama, jog kioske dirbantis žmogus tvarkys ir tualetą. Ar tualetas dirbs ir naktį, bus mokamas ar veltui, dar nenuspręsta.

Uždaroji akcinė bendrovė “Vėtrūna” laimėjo rajono Savivaldybės skelbtą konkursą Kretingos miesto viešajam tualetui statyti ir šių metų rugsėjo 14 dieną su Savivaldybe pasirašė statybos sutartį. Tualetui pastatyti Savivaldybė skyrė beveik pusę milijono - 496 tūkst. 718 - litų. “Vėtrūna” Kretingoje yra pastačiusi Kretingos meno mokyklos pastatą.


“Klaipėdos energija“ įsigijo 24,9 proc. bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ akcijų, už kurias sumokės 1 mln. 900 tūkst. Lt.

Antradienį Kretingos rajono savivaldybėje buvo pasirašytos dvi sutartys. Bendrovės „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius Vytautas Valutis su rajono meru Valerijonu Kubiliumi pasirašė Akcininkų sutartį, o su „Kretingos šilumos tinklų“ direktoriumi Jonu Barzdžiu - Akcijų pasirašymo sutartį.


Reformos rajono švietime nesibaigia

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Švietimas

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius turės atsisakyti paslaugų funkcijų, Kretingos mieste siūloma įsteigti vieną pradinių klasių mokyklą, panaikinant pradines klases kitose miesto mokyklose. Apie šiuos ir kitus būtinus pasikeitimus rajono švietimo sistemoje “Pajūrio naujienoms” kalbėjo šią savaitę Kretingos rajono savivaldybėje lankęsis Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Švietimo organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Navickas.


Piliakalnio mokykla turi naują direktorę

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Švietimas

Trečiadienį Kretingos rajono savivaldybėje įvyko konkursas Piliakalnio pagrindinės mokyklos direktoriaus vietai užimti. Konkursą laimėjo Sonata Petravičienė.


Vakar buvo iškilmingai atvertos atnaujinto Salantų ambulatorijos pastato durys.

Bendrovė “Klaipėdos apdaila” per vienerius metus (darbai buvo pradėti pernai spalio mėnesį) pastatui sudėjo naujus langus, atnaujino vidaus patalpas.


Šiandien Kretingoje bus minimos žymaus valstybės ir visuomenės veikėjo, generolo Vlado Nagevičiaus 125-osios gimimo metinės. Ta proga Kretingos katalikų bažnyčioje 14 val. bus aukojamos šv.Mišios, o 15 val. senosiose miesto kapinėse bus pašventintas birželį pastatytas antkapinis paminklas.


Trys rajono ūkininkai teisme pasirašė taikos sutartis su bendrove „Žemaitijos linai“. Bendrovė iki spalio 2 d. įsipareigojo ūkininkams atiduoti pinigus už pernai supirktus linų šiaudelius.


Atgavo pinigus ir sulaikė apgavikus

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Kretingiškių šeima atgavo beveik 10 tūkst. Lt, kuriuos dešimtmetis sūnus buvo įdavęs nuvežti apgavikams. Policija sulaikė du šiauliečius – 18 metų anksčiau už plėšimą teistą jaunuolį ir 23 metų jo partnerę, kurie iš vaiko išviliojo pinigus.


Sena automobilio magnetola vagių nestabdo

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Per aštuonis pirmuosius šių metų mėnesius Kretingos rajone vagišiai apšvarino aštuonis automobilius. Jeigu pavagiama net mažai vertinga automagnetola ar kiti automobilyje buvę daiktai, rimtesnių problemų kyla dėl sugadintų užraktų, išdaužytų langų ar apardytos apdailos. Kaip išvengti tokių nuostolių, pataria rajono Policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Neringa Retkienė.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

ŽEMAITĖS al. ir ROŽYNO g. sankryža.

Antradienio vakarą neblaivus (2,93 prom.) 35 metų Gaudučių gyventojas, vairuodamas automobilį „Ford Fiesta“, nepasirinko saugaus greičio ir atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Mercedes Benz“. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti automobiliai.

KLAIPĖDOS g.

Kretingiškis, trečiadienio rytą atvykęs į jam priklausančią automobilių stovėjimo aikštelę, pastebėjo, kad yra nukirpta aikštelę juosiančios tinklinės vielos tvoros dalis ir iš aikštelės pavogtas automobilis „VW Passat“, 1997 m. laidos, mėlynos spalvos. Automobilis nuo vagysčių nedraustas, signalizacija įrengta. Aikštelė stebima vaizdo kamera.

DAUGINČIAI.

Pirmadienio rytą sankryžoje Šiauliai – Palanga – Dauginčiai – Gaudučiai 53 metų Dauginčių gyventojas, būdamas neblaivus (2,85 prom.), vairuodamas automobilį ,,BMW 318”, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ,,Opel Ascona”, kurį vairavo telšiškis, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio ,,Opel Ascona” keleivis telšiškis, kuriam ligoninėje diagnozuotas šlaunikaulio lūžimas, krūtinkaulio lūžimas. Jis gydomas ligoninėje.


Artėja tradicinė Moliūgo šventė

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Gamta

Šiemet Moliūgo šventė įvyks spalio 7 dieną. Todėl kviečiame visus moliūgų augintojus nuo spalio 2 dienos (prieš tai prasinešus telefonais 76784, 77993 ar 51397) nešti, vežti ir ridenti moliūgus į redakciją.

Moliūgų augintojų, kaip ir kasmet, laukia prizai. Jie skirti ne tik išauginusiems didžiausius moliūgus, bet ir už neįprastą moliūgų formą, spalvą ar kompoziciją.


„Berlyne buvo siena. Dabar kažkas panašaus yra Šventojoje žemėje. Dažnai būnu joje, ir ant Jeruzalės sienos matau užrašą „Mes norim taikos“. Mes, kelių tautų – arabų, žydų, vokiečių ir austrų – atstovai savo muzika bei malda tarp žmonių ir valstybių stengiamės statyti ne sienas, o tiltus“, - taip kalbėjo po Lietuvą keliaujantys ir Salantuose koncertavę „Taikos muzikantai“ iš Izraelio ir “Sarah” grupės atstovai iš Vokietijos.


Pas 73 metų Angeliną Kalniškienę, gyvenančią Kalniškių durpyno teritorijoje, policija rado naminukės. Apie pustrečio litro naminės buvo padėta virtuvės spintelėje ir sandėliuke.


“Patinka darbas, ir dirbu jį smagiai“

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Mūsų žmonės
Kretingiškį Robertą į teismą atvedė apylinkės inspektorius. Drebančios Roberto rankos ir paraudusios akys leido nutuokti, kad jį kankino ne baimė stoti prieš teismą, o baisios pagirios. Į teismą jis pateko dėl to, kad iškoneveikė policijos darbuotojus, atvykusius gesinti šeimyninio konflikto. Robertas nesigynė esąs kaltas. Bet jis tikino, kad viso ko pradžia – žmona. Jis parsivedęs pažįstamą, kad tas padėtų buities darbuose. Prieš pradedant darbus, vyriškiai atsidarė butelį. Vėliau į alkotesterį jis įpūtė 2,11 promilių. Sėdintys prie butelio vyriškiai labai nepatiko Roberto žmonai. Pagavusi vandens, moteriškė apipylė savo vyrą. Į tokią žmonos nepagarbą svetimo žmogaus akivaizdoje Robertas atsakė kumščiais. Moteriškė iškvietė policiją. Teismas Robertui skyrė septynias paras arešto. Taip prasidėjo eilinė Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjos Raimondos Kulberkienės diena. Jau septyneri metai, kai ji dirba teisėja. Rajono apylinkės teisme - vienintelė tarp kolegų vyrų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas