Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 32 %
Naktį8°C debesuotumas 43 %
Apklausa

Ar skiepytumėtės nuo koronaviruso?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

(72) 2006-09-19

Neblaivus penkiolikmetis - Socialinių paslaugų centro gyventojas, – naktį su draugu įsibrovęs į patalpas, apiplėšė ir sumušė savo bendraamžį, panaudodamas dujinį pistoletą.

Du penkiolikmečiai – Socialinių paslaugų centro gyventojai – apklausiami plėšimo byloje. Vienas jų - nukentėjusysis, kitas – įtariamasis. Dar vienas įtariamasis vis dar ieškomas. Jis taip pat yra buvęs šios įstaigos globotinis, prieš kelias dienas iki įvykio, sukakus pilnametystei, pradėjęs savarankišką gyvenimą.

Konfliktas, sukrėtęs Socialinių paslaugų centrą, įvyko naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

Praėjus valandai po vidurnakčio, į policiją paskambino Socialinių paslaugų centro darbuotoja ir pranešė, kad į kambarį įsibrovė du jaunuoliai, kurių vienas sumušė miegojusį penkiolikmetį, o kitas laikė užrėmęs duris. Konflikto metu užpuolikas šovė iš dujinio pistoleto. Užpultasis atsipirko galvos nubrozdinimu.

Sumušė ir apiplėšė bendraamžį

Penkiolikmetis Erikas iš Socialinių paslaugų centro išėjo ketvirtadienį, apie pusę dešimtos vakaro. Centro darbuotojoms jis sakė einąs palydėti draugo, tačiau dar kelis kartus grįžo ir vėl išėjo.

Paskutinį kartą jis grįžo po vidurnakčio.

Kai centro darbuotoja atrakino duris įleisti Eriką, ji buvo nustumta. Erikas ir prieš kelias dienas iš centro išsikraustęs 18-metis Žydrūnas įbėgo į vidų.


Neretai žmonės, įsigiję nekokybišką daiktą – šaldytuvą ar televizorių, prisipažįsta nežinantys, ką daryti. Ne dažnas žino, kad šaldytuvą, skalbimo mašiną (bei kitus daiktus, sveriančius daugiau negu 10 kg) keisti, taisyti ar grąžinti veža pardavėjas, jei pirkimo – pardavimo sutartyje kitaip nenumatyta.


Atostogos baigiasi – prasideda nauji rūpesčiai: nauja mokykla, kiti bendraklasiai, svetimas kolektyvas. Kas bus: ar pritapsiu prie kitų, kaip seksis įsilieti į naują veiklą, ar nebūsiu atstumtas, ar mano pažymiai neblogės? Tai klausimai, kurie, rodos, tik ir dažnėja artėjant rugsėjui ir kuriuos išgyvena naujokai. Jomis šįmet taps ir devintokė Vaida Ruškytė, kuri lankys Jurgio Pabrėžos gimnaziją, bei vienuoliktokė Roberta Cibulskytė, būsima Pranciškonų gimnazijos gimnazistė.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Į policiją kreipėsi Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorė, kuri pranešė, kad prirašinėta ir pripaišyta ant laukinės gimnazijos sienos.

SALANTAI.

Penktadienį apie trečią valandą blaivus 19-metis Žvainių kaimo gyventojas, vairuodamas automobilį ,,VW-Jetta”, partrenkė iš už stovėjusio autobuso priekio išbėgusią 14-metę juodupėniškę. Eismo įvykio metu sužalota mergaitė gydoma ligoninėje. Jai diagnozuotas šlaunikaulio lūžimas.

KRETINGSODIS.

Ketvirtadienį lengvai apgirtęs 36 metų mažeikiškis traktorininkas, „Žemaitijos kelių“ darbininkas, vairuodamas ekskavatorių, nepasirinko saugaus greičio ir nesuvaldęs transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas kelio šlaitas, išvažinėta žalioji veja.


Raguviškių gyventojos Stanislavos Špogienės darže užaugo keista bulvė. Jos „lopšiu ir kūnu“ tapo Kinijoje pagamintas kažkokios talpos kamštis.

Augdama bulvė išplėtė plastmasinį kamštį. Prie kamščio dugno pritvirtinta spiralė deformavosi pati ir tempdamasi formavo bulvės „kūną“.

Kitame pasaulio pakraštyje pagamintas kamštis ir žemaičių krašte užaugusi bulvė tapo neperskiriamais dvyniais.

“P. n.“ informacija


Arkivyskupas padėkojo Kretingos choristams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius raštu išreiškė padėką Kretingos bažnyčios vadovui Aloyzui Žiliui bei jo vadovaujamam chorui už kasmetinį dalyvavimą Šiluvos atlaiduose.

Arkivyskupas pasidžiaugė, jog Kretingos bažnyčios choras vieningu giedojimu praturtino iškilmingą šventinę rugsėjo 14-osios Eucharistiją Šiluvos atlaiduose (Kauno vyskupija). Šv. Mišios, kuriose giedojo kretingiškiai, buvo transliuojamos per „Marijos radiją“. Metropolitas išsakė viltį, tikėdamasis ir tolimesnio bendradarbiavimo su kretingiškiais ne vien Šiluvos šventovėje, bet ir visos Bažnyčios gyvenime.

Anot A. Žilio, šiuo metu Kretingos bažnyčios chore gieda apie 40 žmonių. Šiluvos atlaiduose kretingiškiai giedojo septintą kartą. Kaskart, grįždami iš atlaidų, choristai užsuka į Tytuvėnų bažnyčią. Jie gieda šv.Mišiose, po to pabendrauja su bendruomene. Šiemet kretingiškiai dar surengė sakralinės muzikos koncertą Šeduvos bažnyčioje.

Rugsėjo 19-23 dienomis Kretingos bažnyčios choras kartu su Kultūros centro moterų choru „Svaja“ ir Palangos Jūros šaulių vyrų choru „Žilvinas“ išvyksta į turistinę – koncertinę kelionę kruiziniais laivais maršrutu Talinas - Helsinkis – Turku – Stokholmas.


Skundžiasi dėl tvinstančių garažų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Problema

“Kretingos vandenų“ bendrovė ir garažų savininkų bendrija „Vingis“ sutaria tik dėl vieno - kad lietaus vandenys netvindytų garažų ir juose įrengtų rūsių, reikėtų perkloti dalį vamzdyno. Garažų savininkai reikalauja tai daryti nedelsiant, o bendrovės atstovai sako, kad dabar šiems darbams lėšų nėra, nes yra žymiai svarbesnių ir neatidėliojamai spręstinų reikalų.

Pasak „Vingio“ atstovų, pavasarį ir rudenį, vos tik palijus, jų rūsiai, įrengti garažuose, patvinsta. Trapų, t.y. vandens surinkimo šulinių, pasak savininkų, yra įrengta bent keletas, bet jie negelbsti. Garažų savininkų bendrijos vardu į redakciją kreipęsis Anicetas Viskantas sako, kad jie bus priversti automobilius vežti iš tvinstančių garažų ir statyti juos daugiabučių namų kiemuose, taip dar labiau keliant problemų miestiečiams. Į bendrovės teigimus, kad nėra lėšų, garažų savininkai atrėžia, kad mažiau už valdiškus pinigus reikėtų važinėtis po užsienius ir mokėti mažesnes premijas.

Bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorius Algimantas Šteinys paaiškino, kad lietaus vandenų nuvedimo vamzdynas buvo tiesiamas prieš 30-35 metus. Darbus keliais etapais vykdė kelios įmonės. Todėl garažų teritorijoje yra pakloti 350 mm skersmens, o Vytauto gatvėje – 600 mm skersmens vamzdžiai. Taigi iš Vytauto gatvės atbėga žymiai didesnis vandens srautas negu telpa į vamzdžius, esančius garažų teritorijoje. Esant dabartinei situacijai, kai trūksta lėšų perkloti vamzdžius, A.Šteinys siūlo suprofiliuoti teritoriją, kad vanduo natūraliai nubėgtų į upelį. Taip pat siūloma dar viena išeitis. Ant rūsiuose esančių nutekamojo vandens vamzdžių, A.Šteinio žodžiais, galima įrengti sklendes, taip saugantis nuo potvynių.


Konsultantas žemės ūkio klausimais Eskil Nilsson iš Švedijos sako, kad tarptautinis bendradarbiavimas – galimybė grįžus į savo šalį pasakyti, kad su tomis pačiomis problemomis susiduria ir kitų šalių žemdirbiai, ir papasakoti, kaip jie tas problemas sprendžia.

Praėjusią savaitę Eskil Nilsson lankėsi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos biure.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas