Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(679) 2012-09-28

„Kretingos būsto“ įkaitai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
Romas Vaišvilas parodė yrančias namo sienas. Joms remontuoti pinigų nėra.

Redakcija kasdien sulaukia skundų dėl daugiabučius administruojančios įmonės „Kretingos būstas“. Bendrijų neturinčių namų gyventojai yra atsidūrę tarsi spąstuose: už namo administravimą ir priežiūrą moka pinigus, tačiau atliekamų darbų nemato, o kur dingsta pinigai – taip pat neaišku. Kretingiškių nuomone, jie yra oficialiai priversti maitinti besotį biurokratinį aparatą, kuris kažkam neša pelną.

Viename Kęstučio gatvės daugiabučių gyvenanti Bronė Paplauskienė pasakojo istoriją, kokių pasitaiko kone kiekviename „Kretingos būsto“ administruojamame name: „Kiekvieną mėnesį mokame mokesčius daugiabučio administratoriui. Paslaugos įvertintos centais, bet centas prie cento, ir per mėnesį kai kuriems susikaupia kelių dešimčių litų mokestis. Ką už juos gauname? Teorinę namo priežiūrą.

O praktiškai darome viską patys: reikia - pinigų dažams susirenkame, reikia - duris pasikeičiame. Vadinasi, kad „Kretingos būstui“ mokame už nieką“.

Palangos gatvėje socialiniame būste butą turintis Ričardas Mačiulskis „Kretingos būsto“ slenkstį mina jau kelis mėnesius. Kretingiškis jau nebesistebi, kad savo klientus įmonės darbuotojai vaiko ir nesiteikia duoti informacijos. Tačiau vyras nesupranta, kaip galima taip neūkiškai tvarkyti reikalus.

„Štai „Pajūrio naujienose“ skaitau, kad viename iš Klaipėdos gatvės daugiabučių neatsiklausus gyventojų, pakeisti lietaus vamzdžiai, dalis stogo. Žmonės nei prašė, nei norėjo, netgi pageidavo, kad būtų atlikti kiti darbai. Tačiau pinigai buvo sukišti ten, kur jų kišti dar nereikėjo. O štai mūsų namo stogą ir lietvamzdžius nors su tais „Kretingos būstui“ mokamais pinigais užkišk – į kambarius lyja taip, kad gyvename apsistatę kibirais. Dar birželio mėnesį parašėme prašymą dėl stogo remonto ir keitimo. Liepą buvo surastas darbų rangovas. Jau rugsėjis ritasi į pabaigą – darbai nepradėti. Kam nereikia, tam stogą deda, kas nuo lietaus dangstosi – tuos vos ne pro duris spiria. Pateikėme raštišką paklausimą, kodėl nevykdo remonto – atsakymo negavome. Tai direktorius išvykęs, tai atostogauja – visada atsiranda priežasčių, dėl kurių galima su savo klientais ir nebendrauti“, - skundėsi R.Mačiulskis.


Birutė Simutienė:

- Moterims Seime yra per sunku, nes joms be valstybės valdymo reikėtų dar rūpintis šeima, buitimi. Vyrai yra stiprioji lytis, tegu jie ir galvoja, kaip valdyti valstybę, spręsti sudėtingas problemas. Moterys linkusios vadovautis emocijomis, o jų Seime reikia mažiausiai.

Regina Pudžiuvelienė:

- Matyt, nedaugelis moterų ten nori. Vis dėlto Seimas – didžiulė atsakomybė. Nors moterys yra geros vadovės – turime Prezidentę, finansų ministrę, Seimo pirmininkę. Jos yra įrodymas, kad moterys moka ir gali valdyti valstybę.

Vladislovas Tamošauskis:

- Lietuvos mastu - ne taip ir mažai, o Kretingoje - tik dvi. Moterų Seime galėtų būti kuo daugiau, nes jos kai kuriose srityse dirba ir mąsto geriau, negu vyrai. Pavyzdžiui, šeimos, socialiniais, finansiniais klausimais.

Evaldas Lukošius:

- Feminizmu čia nekvepia. Lietuvoje neturime politikos kultūros. Politika įdomi galėjo būti prieš dvejus metus – kas į ją pasigilino, pamatė, kad tai - tik chaosas. Kam į jį veltis? Geriau tegu moterys, o ir vyrai, kuria šeimas ir dirba, negu eina į Seimą

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Valdantieji nutildė saviškį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje meras Juozas Mažeika paskelbė naują politinę rajono valdančiąją daugumą, kuri suvienijo kadencijos pradžioje opozicijoje buvusius ir daugiausia narių turinčius konservatorius–krikščionis demokratus ir socialdemokratus, taip pat liberalsąjūdiečius ir darbiečius. J. Mažeika pranešė ir apie naujos daugumos bendrą veiklos programą, sudarytą iš visų keturių politinių partijų rinkiminių programų.


Būdami maži, vaikai savo gyvenimą tvarko taip, kaip jiems liepia tėvai, nes yra dar per maži suvokti, kas jiems geriausia. Tačiau ūgtelėjęs paauglys staiga klausyti tėvų nebenori – galvoja, jog viską žino geriausiai.


Vos peržengus mokyklos slenkstį naujaisiais mokslo metais mokinius nustebino ne itin džiugi naujiena: keičiama valstybinių brandos egzaminų tvarka 2014 metais. Ši naujiena sukėlė diskusijų bei neaiškumų.


Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos dešimtokė Ieva Galdikaitė į sceną žengia su pasitikėjimu: mokyklos renginius 16-metė veda nuo pat mažumės. Jos auklėtoja Dalia Potrienė tikino, kad be Ievos neįsivaizduojamas nė vienas mokyklos ir kaimo renginys – mergina suvaldo ne tik žiūrovą, bet ir moka išsisukti net kritiškose situacijose.


Nors pati esu paauglė, mane itin stebina dabartinis jaunimas. Tiek savo poelgiais, tiek požiūriu į gyvenimą – juk alkoholis, rūkymas, pavojingos internetinės pažintys tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, o nėščios nepilnametės, alkoholiu apsinuodiję jaunuoliai reanimacijoje tarsi nieko nebestebina.


Akvilė Andrijauskaitė, 18 metų:

- Mane labiausiai jaudina studijų klausimas. Sunku išsirinkti norimą specialybę, nes nuolat keičiasi nuomonė. Norisi išsirinkti patinkančią ir tinkančią profesiją. Taip pat jaudinuosi dėl egzaminų. Mokytojai gąsdina sunkumais, taip skatindami kuo daugiau mokytis. O tėvai mane palaiko ir sako, kad esu protinga mergina, todėl viską padarysiu tinkamai.

Eglė Jašinskaitė, 12 metų:

- Prasidėjus naujiems mokslo metams sunkumų iškilo nelabai daug, kadangi man gerai sekasi mokykloje, gerai mokausi ir turiu daug gerų draugų. Mokytojai mūsų dėl nieko negąsdina, tik skatina mokytis. Tėvai manimi pasitiki, kadangi visada padarau namų darbus ir mokytojai manimi nesiskundžia.

Mindaugas Pikturna, 14 metų:

- Būna sunku pradėti naujus mokslo metus, tačiau jau norėjau eiti į mokyklą, buvau pasiilgęs savo draugų. Sunkiausiai man sekasi lietuvių kalba, todėl ji man sukelia daugiausiai problemų. Taip pat, kaip ir visi kiti mano bendraamžiai, nemėgstu daryti namų darbų, tai užima daug laiko.

Romanas Zakrevskij, 17 metų:

- Kadangi jau esu apsisprendęs dėl specialybės, kurią norėčiau studijuoti, neatsirado problemų dėl tolimesnių pasirinkimų. Nesiseka matematika, esu humanitaras, todėl šiek tiek nerimauju dėl naujosios reformos, stojant į aukštąsias mokyklas, kuri turėtų prasidėti nuo 2014 metų.

Egidijus Rašinskis, 14 metų:

- Iš tiesų tie sunkumai tokie patys, kaip ir anksčiau. Sunku po vasaros vėl pradėti mokytis, anksti keltis. Gerai, kad per atostogas bent spėjau pailsėti. Žinoma, norėtusi, kad mokytojai užduotų mažiau namų darbų ir daugiau laisvo laiko liktų kitiems pomėgiams, nereikėtų jaudintis, kada spėsiu padaryti mokyklines užduotis.

Brigita Lapinskytė, 15 metų:

- Daugiausiai sunkumų iškyla dėl didelio namų darbų kiekio. Kasdien būna nemažai pamokų, grįžus tenka vėl ruoštis mokyklai, nors norėtųsi turėti daugiau laisvo laiko. Sunku mokytis matematiką ir lietuvių kalbą, nes temos nėra labai lengvos. Jaučiu mokytojų spaudimą dėl mokslų, užduodamų namų darbų.

Andrius Dagilis, 13 metų:

- Labai didelių sunkumų nėra. Galbūt tik tai, kad užduoda nemažai namų darbų, nemėgstu matematikos. Kadangi klasė ir mokykla nesikeitė, nereikėjo iš naujo pratintis prie draugų bei mokytojų. Kaip ir kiekvienais metais, daugėja pamokų, didėja krūvis, tuo pačiu keičiasi ir mokytojų reikalavimai.

Erika Kazakevičiūtė, 11 metų:

- Mokykloje sunkumų patiriu dėl namų darbų. Sunkiai sekasi lietuvių kalba, taip pat jaučiu spaudimą iš mokytojų pusės. Esu penktokė, pasikeitė mokykla, klasė, draugai. Tačiau priprasti nebuvo sunku, labai greit susipažinau su kitais mokiniais ir jau apsipratau mokykloje.

Kalbino Edita STARKOVAITĖ ir Gintarė PAULAUSKAITĖ

Fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"P. n." akademijos nariai


Vieni nori tapti gydytojais, antri - psichologais, o treti - tiesiog ūkininkais. Atrodo, taip lengva: augini keletą galvijų, truputį grūdinės kilmės augalų, ir viskas. Toli gražu, ne. Kaip ir kitos specialybės, taip ir ūkininko, reikalauja nemažai vargo ir pastangų. Apie tai kalbėjomės su Kėkštų kaime gyvenančiu ir pieno ūkį turinčiu ūkininku Irmantu Butkevičiumi.


Praūžusi Londono olimpiada sukėlė tikrą sporto bumą Lietuvoje, o olimpinių žaidynių prizininkai per naktį tapo daugelio dievukais. Tačiau besidžiaugdami visos Lietuvos pergalėmis, dažnai pamirštame Kretingos sportininkus, kurie jau nuo mažų dienų garsina mūsų miestą, stebindami tikrai nekukliais laimėjimais.


Pranciškonų gimnazijos mokinės 17-metės Agnė Bubilaitė ir Aurelija Jankutė – merginos, kurioms maisto gaminimas yra dar viena meno rūšis, o virtuvė – vieta, kur net nerealiausios idėjos tampa realybe.


Gražią aplinką kuria visa bendruomenė

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Senosios Įpilties gyventojai šiemet jau antrą kartą plušėjo kaimo teritorijoje esančio piliakalnio papėdėje. Čia vykdomas didžiausias iki šiol bendruomenės projektas – kuriama rekreacijos zona, kuri praleisti laiką gražioje aplinkoje vilios ne tik vietinius gyventojus.


Kretingos muziejui – svari nominacija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Šiandien Kretingos muziejus, pradėdamas edukacinius mokslo metus ir pristatydamas programą „Senasis Kretingos dvaro parkas – gyvoji istorija“, simboliškai pasodins saują sudaigintų gilių – ši akcija simbolizuos pradėtų dvaro atkūrimo darbų tęstinumą.


Šeši dešimtmečiai žodžio šviesos

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės

Kumpikų kaimo biblioteka švenčia 60 metų jubiliejų. Per prabėgusius metus keitėsi bibliotekos vieta, darbuotojai, literatūra. Tačiau per daugiau negu pusšimtį metų nedidelė, vos viename kambaryje telpanti biblioteka nepakeitė pagrindinės savo funkcijos ir paskirties – būti kultūros židiniu kaimo žmonėms, nešti jiems žodžio šviesą, šilumą bei galią.


Netekties žaizdas gydo kurdamas muziką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Tragišką dviejų anūkų žūtį, žmonos mirtį bei vienatvę Vilniuje gyvenantis 83-jų mūsų kraštietis Vaitiekus Vaidevutis Tautavičius užgydo kurdamas – jis rengiasi išleisti jau trečiąjį savo dainų rinkinį.


Įsiamžino įkūrusi darželį kumečių vaikams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Grafaitė Marija Tiškevičiūtė, garsėjusi savo švietėjiška bei labdaringa veikla, į šalies istoriją įėjo tuo, kad Kretingos dvaro prieglaudos pastate atidarė pirmąjį lietuvišką vaikų darželį. Šią vasarą Marijos Tiškevičiūtės vardu buvo pavadinta viena iš Kretingos mokyklų – buvęs Vaikų ugdymo centras.


Mūsų kraštietis Mečislovas Šerkšnys turi keletą neįprastų kolekcijų. Namuose Vilniuje keramikos mėgėjus sužavi ąsočių kolekcija. Besidominčius geografija, geologija valandoms prikausto gintaro ir akmenų rinkinys. O štai gausiausia alaus etikečių kolekcija, sako M.Šerkšnys, turbūt įdomi visiems be išimties vyrams, ir nebūtinai mėgstantiems alų.


Keičia stogą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Seniūnijose

Keičiamas Salantų miesto seniūnijos pastato, kuriame įsikūrusi ir Imbarės seniūnija, policija, paštas bei biblioteka, stogas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas