Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(636) 2012-04-27

Keliu Šiauliai-Palanga automobilį „Audi A4“ vairavusi Klaipėdos rajono gyventoja net nepastebėjo, kas įvyko kelyje, kai ji staiga pasuko dešinėn į miško keliuką, kad galėtų ramiai pasišnekėti mobiliojo ryšio telefonu. Į jos pokalbį įsiterpė priėjęs policijos pareigūnas – atsigręžusi atgalios moteris išvydo dvi po susidūrimo gerokai aptalžytas transporto priemones: visureigis „Suzuki Grand Vitara“ liko sumaitotu priekiu, o krovinį vežęs sunkvežimis „Iveco“ gulėjo parvirtęs ant šono.

Penktadienį apie 9.35 val. kelyje prie Kvecių miškelio įvykusios avarijos liudininkai pasakojo: „Audi A4“ posūkis dešinę buvo netikėtas manevras paskui jį važiavusiems kitiems automobiliams: „Audi 100“ vairuotojas dar spėjo laiku sustabdyti savąjį automobilį, o štai paskui jį važiavęs „Suzuki Grand Vitara“ vairuotojas išsigando, kad to padaryti nesugebės. Tad jis instinktyviai norėdamas išvengti susidūrimo pasuko vairą kairėn ir pateko tiesiai po nosim priešpriešiais važiavusiam sunkvežimiui.

Nors per susidūrimą buvo gerokai apgadintos abi transporto priemonės, tačiau, laimei, abu vairuotojai liko gyvi ir sveiki.

Plačiau apie šį eismo įvykį skaitykite gegužės 1 d. laikraščio „Pajūrio naujienos“ numeryje.


„Darom“ baigėsi, šiukšlių liko

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
Pryšmančiuose esančiame miške – kalnai buitinių atliekų. Sklypas priklauso žmogui, gyvenančiam JAV. Išsiaiškinti, kas šiukšlina – beveik neįmanoma.

Pasibaigė akcija „Darom“, kurios metu iš Kretingos rajono išvežtos 85 tonos šiukšlių, jas surinko daugiau negu 5 tūkst. savanorių. Akcijos organizatoriai teigia: savanorių daugėja, o šiukšlių mažėja. Tačiau pavasarines talkas finansuojančios Savivaldybės darbuotojai, rajono vadovai sako, kad šį teiginį galima ir užginčyti – rajone vis dar nenyksta neoficialūs sąvartynai.

Dalyvauti penktojoje akcijoje „Darom“ Kretingos rajono gyventojų raginti nereikėjo: savo aplinką švarino seniūnijos, mokyklos, įstaigos, bendruomenės, individualūs asmenys. Tačiau buvo prabilta ir apie tai, kad vis labiau populiarėjanti pavasarinė talka, rengiama jau ir šimte pasaulio valstybių, įgavo parodomąjį, paradinį atspalvį. Puoselėjami ir taip tvarkingi miestų, gyvenviečių centrai, talkos rengiamos ten, kur ir taip kone kasdien šluojama. Tribūnos savo populiarumui didinti talkose nevengia ieškoti ir politikai. O štai tikrieji rajono šašai taip ir lieka badyti akis vis didėjančiomis šiukšlių krūvomis: vos per porą valandų rajone pavyko aptikti keliolika iš tolo matomų arba gyventojų nurodytų sąvartynų. Jų nepalietė akcija „Darom“. Kaip sunaikinti šiukšlynus ir atpratinti žmones atliekas versti nuošaliose vietose, irgi lieka retorinis klausimas.

„Rajone esame pastebėję ne vieną vietą, kuri yra tapusi lyg neoficialiu sąvartynu. Visame rajone yra įvestas vietinės rinkliavos mokestis, kuris turėtų sulaikyti nuo šiukšlinimo – juk nėra prasmės turint ir mokant už konteinerį šiukšles vežti į kažkokį mišką, griuvėsius ar pagriovus. Tačiau šioje situacijoje susiduriame su nesąžiningais piliečiais. Tokiais, kurie nėra prisiregistravę, sudarę sutarties su komunalininkais arba vykdo nelegalią veiklą. Pavyzdžiui, statybininkai, kurie dirba pagal patentą ir išveža iš butų, namų statybines atliekas. Arba tik per vasarą dirbančios kavinės, kurios į pamiškes išveža panaudotus vienkartinius indus, kitas atliekas“, - kalbėjo bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Gediminas Žilys.


Petras Nekrevičius:

- Žmogus, atskaičius mokesčius, turėtų gauti bent 800 litų. Tačiau norint gyventi patogiai, man bent jau reikėtų 2 tūkst. litų. Mano poreikiai kuklūs. Tik norėčiau, kad algos užtektų mokesčiams, maistui, aprangai ir vienai kitai pramogai.

Marija Narkienė:

- Minimali alga turėtų siekti 1,5 tūkst. litų. Tiek žmogui reikia minimalioms reikmėms. Oriam gyvenimui reikėtų daugiau – 4-5 tūkst. litų. Tada nereikėtų skaičiuoti centų perkant maistą, rūbus, mokant mokesčius, einant į spektaklį.

Vytautas:

- Minimali alga privalėtų būti tokia, kad žmogus galėtų gyventi normaliai ir patogiai. Gyvenimas nėra orus, kai reikia pirkti pačius pigiausius produktus. Vieno asmens alga šeimoje turėtų siekti 1,5-2 tūkst. litų.

Diana Žukauskaitė:

- Bent 1,5 tūkst. litų. Normali alga yra tokia, kai nereikia ieškoti pigesnių prekių ir paslaugų, o gali sau leisti nusipirkti gerus batus, nueiti į gerą spektaklį. Turi būti patenkinti ir kūniški, ir sielos poreikiai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Neapsikentęs situacijos, kai gyventojai savo automobiliais užblokuoja privažiavimus prie konteinerių aikštelių, „Kretingos komunalininko“ vadovas Gediminas Žilys kreipėsi į Saugaus eismo komisiją, prašydamas šiose vietose uždrausti statyti automobilius.


Užvirus diskusijoms, kur nutiesti dviračių taką – prie rajoninio kelio, einančio per Pryšmančius, ar šalia magistralinio kelio Šiauliai-Palanga, Kretingos dviratininkų klubas „Tolumos“ Kretingos rajono gyventojus kviečia abu šiuos variantus išbandyti praktiškai.


Ateities miškai – su kilmės dokumentais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Šios savaitės vidury nulijęs pavasarinis lietus tapo tikra atgaiva žemei ir į ją jaunas šaknis įleidžiantiems pasodintiems medžiams. Kretingos miškų urėdijos miškuose dabar – pats darbymetis: miškininkai atsodina kirtavietes, įveisia naujus miškų plotus, tarp jų – ir sėklines plantacijas.


Akmenos upėje prie Kretingos muziejaus šį savaitgalį nardė narai. Antrą kartą profesionalūs nardytojai iš Vilniaus Pranciškonų gimnazijos geografijos mokytojai Danutei Vasiliauskienei bei jos mokiniams padėjo valyti užterštą upę.


Paskutinių kelnių iš gyventojų neatėmė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje

Vakar įvykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje, patvirtinus Savivaldybei priklausančių įmonių 2011 metų veiklos ataskaitas, rajono politikai vienbalsiai nusprendė nedidinti geriamojo vandens ir nuotekų kainų.


Joana Beinoraitė – 19-metė Pranciškonų gimnazijos dvyliktokė - įsitikinusi, jog hiphopas - ne mada, o gyvenimo būdas. „Jei nežinai hiphopo ideologijos ir ja negyveni, tai šis stilius, kaip bet kuris kitas, nieko tavo gyvenime nekeičia. Tačiau jei į viską žvelgi giliau ir šokiui suteiki tam tikrą prasmę - tai tave paliečia ir pradedi gyventi kitaip”, - teigia jaunoji šokėja.


Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) – tai savarankiška, savanoriška nevyriausybinė organizacija, vienijanti mokinius bendroms iniciatyvoms bei problemų sprendimui. Kai kurie žmonės dabar pagalvotų – kam reikalinga dar viena mokinių organizacija, kai jau turime Mokinių tarybą (MT)? Pasak Kretingos jaunimo reikalų koordinatorės Dianos Garjonienės, tarp šių institucijų yra didžiuliai skirtumai.


Dar visai neseniai tarp abiturientų patys populiariausi žodžiai buvo „teisės studijos“. Daugelio svajonė – tapti teisininku, o teisėjas – aukščiausias pasiekimas šioje darbo srityje. Apie šios profesijos darbo kasdienybę, galvosūkius priimant sprendimus sutiko papasakoti Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Erikas Jurgutis.


Laikas - labai abstraktus ir sunkiai suprantamas dalykas. Žinau tik tiek, kad kiekvienu gyvenimo tarpsniu žmogus laiką suvokia skirtingai.


Mitologinių slibinų, besisvaidančių ugnies liežuviais ir turinčių po devynias galvas, dar niekas regėte neregėjo. Tačiau „Kuprinei“ palanki proga pasitaikė Klaipėdoje - išvydome kiek kitokias, trigalves ir labai smagias bei balsingas mistines būtybes – muzikos grupę ,,Liūdni Slibinai‘‘. Ši trijulė - Dominykas Vaitiekūnas, žinomas iš šokių projektų, Aistė Lasytė, pravarde vyras, ir Vaidas Kubilinskas, vadinamas didžiuoju žmogumi, - surengė turą po Lietuvą ,,Pavasario balsai“. Slibinai atrado laiko pasikalbėti ir su kupriniečiais.


Reda Puškoriūtė, 13 metų:

- Daugiausiai naudojuosi facebooku, dažniausiai per jį susirašinėju su draugais, kurie išvykę gyventi į užsienį. Asmeninę informaciją viešinu tik kartais. Draugų turiu labai daug. Daugelį jų pažįstu, bet yra ir tokių, kurių nesu mačiusi gyvai.

Arnoldas Jankauskas, 9 metų:

- Apie save atvirauju tik draugams, pasakydamas, ką veikiu. Nenoriu, kad svetimi kažką apie mane žinotų. Neseniai susikūriau facebooką, ten bendrauju su draugais, jų turiu net 180 ir dar mėgstu žaisti žaidimus. Internete pavojų šiek tiek bijau, todėl turiu keletą programų, kurios mane apsaugo.

Milita Stopelytė, 17 metų:

- Atvirauju apie save socialiniuose tinklalapiuose, tačiau pasakau ne viską. Neseniai susikūriau facebooką ir ten bendrauju tik su draugais. Todėl pavojų internete nelabai bijau. Mėgstu rodyti savo nuotraukas. Bet man nepatinka, kai kiti rašo apie save kiekvieną žingsnį, aš to nedarau.

Mantas Dirgėla, 14 metų:

- Daugiausiai naudojuosi facebooku, nes per jį galiu susisiekti net su toli gyvenančiais draugais, žaisti žaidimus. Drauguose turiu tik pažįstamus, su kuriais dažnai matausi ir bendrauju, nepažįstamų į draugus nepriimu.

Auksė Zdanavičiūtė, 11 metų:

- Gana dažnai naudojuosi facebooku, drauguose stengiuosi turėti tik pažįstamus, su kuriais daugiau ar mažiau bendrauju ir realybėje. Savo vieša informacija dalinuosi taip pat tik su draugais, o nuotraukos nepažįstamiems yra neprieinamos.

Vilius Zaleckis, 18 metų:

- Apie save socialiniuose tinklalapiuose neatvirauju, nes man tai nebūdinga. O kitų atviravimų aš neskaitau, nes man jie nerūpi. Esu susikūręs facebooką ir ten turiu tik pažįstamus draugus, tarp jų yra ir užsieniečių.

Saidana Vaitkutė, 15 metų:

- Naudojuosi facebooko, one socialiniais tinklapiais, tačiau ten per daug apie save neatvirauju. Tinklalapius susikūriau tik tam, kad galėčiau bendrauti su draugais ar užsieniečiais. Jei parašo nepažįstamas asmuo, jo į draugus nepriimu, parašau, kad jo nepažįstu. Todėl pavojų internete nebijau

Kristijanas Slivskis, 11 metų:

- Turiu facebooką - susirašinėju. Drauguose turiu ir pažįstamų, ir nepažįstamų, kartais pabendrauju ir su užsieniečiais. Mano asmeninė informacija nepažįstamiems nepasiekiama, nebent pats ją paviešinu.

Kalbino Sandra URBONAITĖ ir Rolanda VAREIKAITĖ Fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"Pajūrio naujienų" akademijos nariai


Kretingos rajono krepšinio Didžiosios taurės finalininkai – komandos „Vėjas“ ir „Sanpola-Baltija“ - savo sirgaliams padovanojo aukso medalių vertą kovą. Iki paskutinių akimirkų nebuvo aišku, kas iš salės išeis skanduodamas apie pergalę. Paskutinės žaidimo sekundės buvo lemiamos „Sanpolai-Baltijai“ – komanda pergalę išplėšė 88:83.


Jurbarke įvykusiame Lietuvos vaikų (gimusių 2000-2002 m.) karatė kiokušin čempionate sėkmingai pasirodė „Shodan“ mokyklos karatekos – kretingiškiai iškovojo net 5 medalius.


Utenoje įvykusiame XX Lietuvos shotokan karatė jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionate Kretingos karatė-do shotokan klubo atstovas Vytautas Balčiūnas kumitė, arba kovos, rungtyje iškovojo III v.


Kretinga pražys našlaičių žiedais

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Naujienos

Šią savaitę „Kretingos komunalininko“ darbuotojai kibo į gėlininkystės darbus: smulkiažiedėmis našlaitėmis jau pražydinta dešimt miestą puošiančių vazų, o netrukus įvairiaspalvės stambiažiedės našlaitės praeivius džiugins ir Kretingos miesto skveruose, kurių bendras plotas sudaro apie 400 kv. metrų.


Iniciatyvai reikia sudaryti sąlygas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Padvarius nuo miesto skiria tik trys tvenkiniai: daugiau negu tūkstantį gyventojų turinčią gyvenvietę sunku pavadinti kaimu - Kretingos priemiesčiu tapę Padvariai vilioja vis daugiau jaunų šeimų. Vis dėlto skubančiu šiuolaikiniu gyvenimu alsuojanti gyvenvietė išlaiko vieną labiau kaimui būdingą tradiciją – puoselėja bendruomeniškumą, kuris, pasak bendruomenės „Trys tvenkiniai“ pirmininkės Rasos Armalienės, vis labiau mažina Padvarių socialinę atskirtį ir leidžia kurti geresnę gyvenimo kokybę.


Kai gėlės užkariauja širdį ir namus

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Mūsų žmonės

Jokūbave gyvenanti Stasė Jarutienė laisvalaikį leidžia tapydama ar darydama popierines gėles. Jokūbavo bibliotekoje surengta jau antroji jos darbų paroda. Pirmoji paroda buvo tapybos, dabar – popierinių gėlių.


Kelionės į praeitį per giminės medžius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktorius 49–erių Vidas Kelpša, pats besidomintis savos kilmės šaknimis, paskatino ir mokinius, jų tėvus bei senelius sudarinėti savų giminių genealoginius medžius.


Per papročius grįžta prie savo ištakų

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės

Piliakalnio pagrindinė mokykla atgaivino šimtmečių senumo lietuvių šventę – Jurgines, per kurias glaudžiai susipina pagoniškosios ir krikščioniškosios tradicijos. Ši šventė – viena iš daugelio, kurios papročius puoselėja mokyklos bendruomenė, pasiryžusi išsaugoti protėvių palikimą ir populiarinti etnokultūrą.


Tarp pirštų gimsta trapūs nėriniai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Salantiškės nėrinių meistrės Adelės Kažytės rankdarbiai lengvumu, trapumu ir netgi pačia forma primena snaiges, plaštakes ar nuo medžių pabirusius žiedlapius.


Erškėtynas – per giminių istorijas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Vidury Dimitravo miško atsiveria sakrali erdvė: ten savo dievus garbino mūsų protėviai, o prieškariu, manoma, apsireiškė Dievo Motina, ir tam įvykiui atminti buvo pastatyta koplyčia. Tai – Erškėtyno koplyčia, kuria rūpinosi ir tebesirūpina vietiniai gyventojai, o vietovė aplink ją tapo mažuoju Žemaitijos kryžių kalnu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas