Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(622) 2012-03-09

Nesutelpa po vienu stogu

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas sako, kad perkelti seniūnijos patalpas į renovuotą kultūros filialą būtų ekonomiškas sprendimas, patogus ir visai bendruomenei.

Dar nespėjus nudžiūti dvejus metus trukusios Raguviškių kultūros filialo rekonstrukcijos dažams, prasidėjo pastato dalybos: kultūrininkai tikisi, kad filiale kaimas atgims ir pastatas klegės nuo saviveiklininkų bei renginių lankytojų, bet atnaujintame pastate norėtų įsikurti ir Žalgirio seniūnija.

Rajono vadovai siūlo ekonomišką sprendimą: iš brangiai Savivaldybei kainuojančio seniūnijos pastato darbuotojų kabinetus perkelti į renovuotą kultūros filialo pastatą. Kultūrininkai gi šiame pasiūlyme įžvelgia jų veiklos stabdymą.

„Įsikelti į naujas patalpas norime tik dėl vienos priežasties – mąstome, kaip gyventi ekonomiškiau, juk seniūnijos pastatas yra išlaikomas iš visų mūsų, mokesčių mokėtojų pinigų.

Seniūnijos kabinetai yra šildomi elektra. Koridorių nešildome: žiemą valytoja net negalėjo juose valyti grindų – vanduo tuoj sušaldavo į ledą. Tokiomis sąlygomis seniūnijos gyventojams, atėjusiems tvarkyti reikalų, tenka laukti prie kabinetų. Šiems per mėnesį apšildyti išnaudojame apie 5 tūkst. kilovatvalandžių elektros. Už ją sumokame 2 tūkst. 500 litų. Per metus vien šildymui reikia daugiau negu 13 tūkst. litų. Renovuotame kultūros filiale šildymas bus gerokai pigesnis – šildoma granulėmis, pastatas yra apšiltintas“, - įsitikinęs Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas.

Jo nuomone, persikelti į filialo pastatą būtų teisinga ir dėl to, kad ten seniūnija veikė iki renovacijos – vietos iki tol visiems užteko.

„Niekas iš kultūrininkų patalpų atimti nenori. Mano nuomone, vieni kitiems netrukdytume: seniūnija dirba nuo ryto, o repeticijos, renginiai vyksta jau po darbo, vakare, savaitgaliais. Salės, fojė, parodų salės juk mums nereikia. Užtektų trijų kabinetų. Po renovacijos pastate yra įrengti 5 kabinetai. Vienas, be jokios abejonės, turi būti kultūros filialo vadovui. Dar vieno reikėtų ne po visą etatą dirbančioms dviem meno vadovėms. Šiuo metu kiekvienai meno vadovei yra skirta po kabinetą, jį turi net valytoja“, - stebėjosi B.Talmontas. Pasak jo, jei kultūrininkams iš tiesų yra reikalinga turėti daugiau kabinetų, galima rasti racionalų sprendimą. Jis filialo darbuotojams siūlytų palikti keturis kabinetus, į vieną iš dviejų vien tik dekoracijoms skirtų kabinetų įkeldinti porą seniūnijos darbuotojų, o kitus du reikalingus kabinetus suformuoti antrame aukšte esančiame fojė.


Vasilijus Gončarikovas:

- Man patinka Lietuvos gamta, žmonės, kurie yra draugiški ir geri. Todėl didžiuojuosi, kad gyvenu Lietuvoje ir esu lietuvis. Užsienyje apie savo šalį pasakočiau tik gerus dalykus. Nors išvykti net neketinu – ir čia galima kurti gražų gyvenimą.

Kristina Baltaragienė:

- Istorija, dabartiniai Lietuvos žmonių pasiekimai, ypač jaunimo. Reikėtų labiau garsinti mūsų mokslininkų, gydytojų, meno žmonių pasiekimus – tai paskatintų mus didžiuotis savo tautybe, suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi.

Vladas Navickas

- Didžiuojuosi, kad esu lietuvis dėl daugelio priežasčių – šalies grožio, gilių tradicijų, pasiekimų. Retkarčiais mūsiškiai užsienyje iškrečia blogų dalykų, tačiau tai nėra priežastis gėdintis savo tautybe.

Morta Griciuvienė:

- Aplinka, kurioje gyvenu, šalies istorija, giminės šaknys. Didžiuojuosi savo šalies tradicijomis, kurias reikia puoselėti, tęsti. Turime būti stiprūs, nežiūrint visų negandų, ir didžiuotis tuo, kas mes esame.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Klaipėdos teritorinės darbo biržos Kretingos skyriuje ir Jurgio Pabrėžos gimnazijoje lankėsi Jaunimo darbo centro atstovės - EURES (Europos užimtumo tarnyba) konsultantė Margarita Mankutė ir vyriausioji specialistė Indrė Vaitiekutytė. Jos papasakojo jaunimui, kaip ieškant darbo pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, kokia šiuo metu situacija darbo rinkoje, kokios galimybės įsidarbinti Europoje.


Pateko į projektą „Lyderių laikas 2“

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybės švietimiečių iškelta lyderystės idėja, nagrinėjanti vadovų sprendimų grįžtamąjį ryšį, atnešė sėkmę – kretingiškiai pateko į ES lėšomis finansuojamą projektą „Lyderių laikas 2“.


Įteikė sertifikatus

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra

Kretingos rajono savivaldybėje meras Juozas Mažeika šešiems asmenims įteikė Žemės ūkio ministerijos išduotus tautinio paveldo produktų ir tradicinių amatų sertifikatus.


Kai angelas vedžioja ranką ir balsą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys

Dainuojamosios bažnyčios simboliu Angelę Joknytę pavadino pranciškonas brolis Paulius, pristatydamas kūrėją klausytojams per jos giesmių ir gitaros muzikos vakarą. Ir vaizdingai pastebėjo, jog Angelę globojantis angelas, nepagailėjęs nei dangiško balso, nei savojo vardo, vedžioja ir Angelės ranką jos tapomose ikonose.


Stebėdami didelio populiarumo sulaukusio TV projekto „Chorų karai“ laidas, kūlupėniškiai ten gali išvysti ir savą veidą – Kauno rajono „Božolė“ choro gretose dainuoja 19 metų Mantas Pilelis. Įtemptu gyvenimo ritmu, kai tenka derinti studijas universitete ir choro repeticijas, gyvenantis M.Pilelis džiaugiasi turįs neįkainojamos progos susipažinti su nuostabiais žmonėmis ir įgyti muzikinės patirties.


Žinomą Lietuvos kino operatorių vilnietį Algimantą Mikutėną į Lietuvos pajūrį dažnokai atvilioja kopų ir vandenų stichija. Tačiau šiuo metu jį užvaldė idėja fix - filmas apie šokį, ne bet kokį, o - užburiančius dervišo sukinius, kuriuos įstabiai įvaldė šiuolaikinio šokio atlikėja Loreta Juodkaitė, labiau žinoma užsienyje, negu Lietuvoje.


Pasaulis ir žmonės šiandien tampa vis labiau kosmopolitiški. Antra vertus, susiliejant kultūroms, stengiamasi išsaugoti savąją etnokultūrą bei dvasinį tautos palikimą. Prieškariu emigravę kūrėjai siekė grąžinti tėvynei savo darbus. O kaip yra šiandien: koks kūrybinio potencialo grįžtamasis ryšys? Apie tai savo nuomones išsakė garsūs Lietuvos žmonės: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, tarptautinių konkursų laureatė pianistė Albina Šikšniūtė; kompozitorius Alvidas Remesa; dailininkas ir poetas Vytautas Kusas bei kino operatorius Juozas Mažonas.


Aukų sukčiai dairosi ir internete

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Problema

Vis daugiau žmonių susivilioja galimybe apsipirkti neišeidami iš namų, tačiau policija perspėja: internete klestintis virtualus turgus tampa gera priedanga ir sukčiautojams.


Atnaujintų gatvių šviestuvai nešviečia

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Renovuotose Kretingos miesto gatvėse pastatyti nauji žibintai dūla taip ir nenušvitę, nes miesto seniūnijos biudžete šiemet skirta dar mažiau pinigų gatvėms apšviesti. Kol Lietuva išsikapanos iš ekonominės krizės, už europinius pinigus pastatyti žibintai gali surūdyti pirma laiko.


Ribos sunkiasvorio transporto eismą

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Keliuose

Esant pavasariniam polaidžiui kelininkai ribos sunkiasvorio transporto eismą mūsų krašto keliais – siekiama apsaugoti šiuo metu ypač trapią kelių dangą.


Malonią staigmeną Kovo 8-ąją moterims vairuotojoms surengė Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai – jie jas pasveikino su Tarptautine moters dien.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas