Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(568) 2011-08-26

Kurmaitiškių fekalijos – upeliu į Akmeną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
„Kurmaitiškiai galvoja, kad čia teka „brūdas“ iš mūsų skalbyklos, o iš tikrųjų – jų pačių fekalijos“, - teigė Vidmantas Urnikas.

„Kurmaitiškiai skundžiasi, kad skalbyklos nuotekos teršia upę, - atvažiuokite pasižiūrėti, kur išbėga jų pačių fekalijos. Ogi dvokiančiu upeliu - į tvenkinį“, - praėjusį antradienį piktinosi Kurmaičiuose įsikūrusios skalbyklos „Rasa“ savininkas Vidmantas Urnikas. - Jeigu jau esame pilietiški, tai kodėl užsimerkiame prieš šią tiksinčią ekologinę bombą?“.

Paukštynas išmontavo įrenginius

„Čia subėga viso kaimo kanalizacija, - rodydamas prie įvažiavimo į gyvenvietę, ties pirmąja sankryža, iš kanalizacijos šulinio besiveržiančią ir žemyn į maudyklą srūvančią juodą dvokiančią masę, tvirtino V.Urnikas. – Visas kaimo „brūdas“ suteka į Akmeną, ir nėra už tai atsakingų? Juk čia taršos normos viršytos jau nebe tūkstančiais kartų - grynas nuodas teka į upę. O čia maudosi visas kaimas. Už ką - ar už tai, kad juos nuodija, žmonės moka mokesčius vandentiekiui?“ - stebėjosi jis.

Vyras sakė tądien į įvykio vietą pats iškvietęs ir gamtosaugininkus.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos agentūros vyresnysis specialistas Edmundas Mikaločius pripažino, jog ekologinė situacija Kurmaičių gyvenvietėje – labai rimta. Ši problema atsirado liepos pabaigoje, kada savo veiklą nutraukė bendrovė „Vievio paukštynas“.

Gyvenvietėje nėra nuotekų valyklos, o nemažos dalies gyventojų – 73 abonentų - fekalinės kanalizacijos tinklai buvo prijungti į paukštyno valymo įrenginius.

Nutraukęs veiklą „Vievio paukštynas“ išmontavo fermos įrenginius, atjungė elektrą, nebeveikia fekalijas pumpavęs siurblys.

„Išpumpuoti fekaliniai vandenys atitekėdavo į paukštyno valymo įrenginius, o išvalyti – į laukus. Buvome nuvykę į siurblinę: dabar ji – pilna vandens. Trasa po praūžusių liūčių – taip pat perpildyta vandens. Praėjusį antradienį trasoje įvyko gedimas, todėl vanduo bėgo per šulinio viršų“, - teigė E.Mikaločius.


Vytautas Mikelkevičius:

- Išeiginė turėtų būti tik tiems tėvams, kurie savo vaikus leidžia į darželius ar mokyklas. Juk jiems yra daug ruošos darbų: apipirkti, papuošti ir nuvežti vaikus į mokslo metų pradžios šventę. Žinau iš savo patirties, kad tekdavo darbe prašyti išeiginės, atostogų ar tartis, jog vėliau ateisiu į darbą, kad tik Rugsėjo 1-ąją galėčiau kuo daugiau dėmesio skirti savo vaikams.

Rita Dačkienė:

- Vienareikšmiškai - taip. Tėvams reikia suruošti ir palydėti į mokyklą savo vaikus, ypač pradinukus. O ir vyresnių mokinių tėvams norisi savo vaikus pasitikti namie, jiems padaryti šventę. Dabar tėvai Rugsėjo 1-ąją turi atsiprašinėti iš darbų, o ne su kiekvienu darbdaviu susitarti yra paprasta.

Vytautas Kontaras:

- Nors Lietuvoje ir taip daug išeiginių, bet Rugsėjo 1-oji turėtų būti nedarbo diena žmonėms, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų – kad juos galėtų nuvesti į mokyklą. O visiems kitiems tai turėtų būti eilinė darbo diena. Ir taip užtenka veltėdžių, tegu užsidirba „kapeiką“.

Sandra Ripkauskienė iš Kauno

- Net nežinau. Pati į mokyklą neinu ir šia tema nebuvau susimąsčiusi. Visgi pritarčiau, kad Rugsėjo 1-oji būtų išeiginė: juk tai yra šventė, o šventinės nuotaikos būtų daugiau, jei visi galėtų atsipūsti nuo darbų.

Kalbino Dovilė SIMAITYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Klaipėdos gatvę remontuos „Hidrostatyba“

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašys sutartį su Klaipėdos gatvės Kretingoje važiuojamosios dalies renovacijos darbus laimėjusia uždarąja akcine bendrove „Hidrostatyba“. Šią žinią trečiadienį „Pajūrio naujienoms“ pranešė rajono Savivaldybės meras Juozas Mažeika dar būdamas Vilniuje, Kelių direkcijoje.


Tęsiama gimnazijos dirbtuvių renovacija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Prie Pranciškonų gimnazijos esančiam senajam vienuolyno sandėliui, kuriame kurį laiką veikė gimnazijos dirbtuvės, yra numatyta kita paskirtis: jame turės būti įkurdintas Šv.Antano dienos centras ir perkelta vienuolyno labdaros valgykla. Jau trečius metus vyksta šio paveldo statinio renovacija – šiuo metu kasamas ir valomas rūsys.


Padidino Savivaldybės tarnautojų skaičių

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Per rinkimus biurokratų skaičių mažinti žadantys Kretingos rajono savivaldybės politikai vakarykščiame Savivaldybės tarybos posėdyje pagausino Savivaldybės administracijos pareigybių - nuo 242,4 iki 244,4.


Martynas Girčys, 12 metų:

- Prieš Rugsėjo 1-ąją važiuosime į Vilnių pas močiutę, taigi ten mokslo šventę atšvęsime su šeima. Taip pat Vilniuje ketinu truputį ir paatostogauti. Rugsėjo 1-ąją eisiu su draugais į kavinę. Po to visi drauge eisime pas mane į namus - žiūrėsime filmus ir džiaugsimės mokslo metų pradžia.

Rytis Lukšas, 11 metų:

- Man Rugsėjo 1-oji nelabai patinka. Turiu tradiciją su šeima nueiti į kavinę. Jei to nepavyksta padaryti, nusiperkame tortą ir suvalgome jį namuose. Kartais per vasarą pasiilgstu draugų, tačiau su jais nesusitinku - Rugsėjo 1-oji tam yra puiki proga.

Donata Rudytė, 22 metų:

- Rugsėjo 1-oji man reiškia naujų darbų pradžią. Todėl su draugais ją visuomet simboliškai paminime. Apsilankome klube arba pasilinksminame bendrabutyje. Universitetas šia proga daugiausia dėmesio skiria pirmakursiams. Vyresniems telieka patiems susigalvoti pramogų.

Kotryna Karpaitė, 11 metų:

Šiais metais po Rugsėjo 1-osios šventės mokykloje eisime su draugais į kavinę. Po to - į draugės namus ir tęsime Rugsėjo 1-osios linksmybes. Žaisime žaidimus ir kalbėsimės apie naujus mokslo metus. Su tėvais, kaip ir kiekvienais metais, Rugsėjo 1-ąją pratęsime apsipirkimą visiems mokslo metams.

Lukas Brizgys, 11 metų:

Man Rugsėjo 1-oji yra kaip ir visos kitos šventės. Per ją su draugais einame į kavinę. Po to su tėvais važiuosime prie jūros. Grįžę pasikviesime giminių, draugų ir kepsime šašlykus - taip darome kiekvienais metais ir lyg šeimos tradicija.

Kotryna Rumšaitė, 12 metų:

- Rugsėjo 1-ąją ko gero praleisiu su tėvais. Dažniausiai mes einame į kokią nors kavinę ir ten valgome šventinius pietus. Tai mūsų šeimos šventė, kurios visada laukiu. O su draugais dar spėsiu pasimatyti, kai susitiksime mokykloje.

Sandra Gandzelytė, 18 metų:

- Šiais metais būsiu pirmakursė studentė, todėl Rugsėjo 1-ąją būsiu toli nuo šeimos, o su šeima atšvęsiu anksčiau. Tikriausiai važiuosime į kaimą, kepsime šašlykus ir valgysime tortą. O Rugsėjo 1-osios dieną švęsiu jau su savo kambario draugėmis.

Kalbino Inesa Rinkevičiūtė, Ūla Bendikaitė, Aurelija Orlovaitė, fotografavo Laurynas Šimkus

"Pajūrio naujienų" akademijos nariai


Skuodo rajono Ylakių miestelio kultūros centre šiemet jau vienuoliktą kartą vyko dailės stovykla. Į ją iš įvairiausių Lietuvos kampelių, taip pat ir Kretingos rajono, suvažiavo 34 jaunieji dailininkai. Visi buvo puikiai nusiteikę darbui ir siekė geriausių rezultatų.


Monika Mėčiūtė ir Laura Mažonytė – pusseserės, dainuojančios nuo mažens – pirmoji scenos baimė, pirmieji žiūrovų aplodismentai jas lydėjo gimtųjų Raguviškių kultūros namų organizuojamose šventėse, kur pusseserės pasirodydavo kartu su kaimo šokių, dainų ansambliais. Dainuoja merginos ligi šiol – prieš šešerius metus susikūręs vokalinis duetas pripažintas ne tik tarp talentingiausių Kretingos moksleivių, bet ir visoje Lietuvoje.


Lietuvoje vis daugėja žmonių, propaguojančių cosplay (costume play – ang. kostiumų žaidimas). Jų jau atsirado ir Kretingoje. Kretingiškė 16-metė Gintarė Žiaušytė apie cosplay pirmą kartą išgirdo prieš keletą metų iš draugės, gyvenančios Vilniuje. Jau prieš tai mergina domėjosi anime – japoniška animacija, Japonijos kultūra, kalba bei muzika, tad cosplay ją supažindino su kita moderniosios Japonijos puse. Tad kas yra cosplay?


Siuvinėjimas kryželiu dar nenugrimzdęs užmarštin – būtent šiuo aristokratišku užsiėmimu yra susidomėjusi 15-metė Dovilė Eglinskytė iš Trakių kaimo. Merginos namuose paveikslams paskirta visa siena.


Šiuolaikiniame pasaulyje tikriausiai negalėtume nė dienos išsiversti be naujųjų technologijų: televizoriaus, mobiliojo telefono ar kompiuterio. Pastarasis jau tapo pagrindiniu darbo įrankiu ir žaidimų draugu daugeliui iš mūsų. Juo naudodamiesi pamažu iš savo gyvenimo pradėjome stumti alternatyvų informacijos šaltinį – knygą. O be reikalo. Knyga –nuo senų senovės gerbiamas ir vertinamas daiktas, tačiau tai nereiškia, kad ji atgyvenusi ir turėjo būti svarbi tik mūsų protėviams. Atvirkščiai, savo pranašumais visų pamėgtam kompiuteriui ji gali sukelti rimtą konkurenciją!


Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, vaikų skyriuje, per dieną apsilanko nuo 40 iki 80 vaikų. Taip pat apsilanko svečių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei kitų miestų. Šie svečiai ne tik skaito knygas Kretingos bibliotekoje, bet ir prieš išvažiuodami palieka gražių atsiliepimų apie biblioteką.


Artėjant Rugsėjo 1-ajai jaunuoliai tik ir kalba, iš kur ir kaip gauti svaigiųjų gėrimų. Nors per mokslo šventę alkoholis nėra pardavinėjamas, tai – tik menka kliūtis tiems jaunuoliams, kurie nori išgerti – didžioji jų dalis alkoholiu apsirūpina jau prieš savaitę.


Pradžiugino baravykų šeimyna

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Gamta

Grybų metas“,- gėrėjosi buvusi Seimo narė Janė Narvilienė, savo sodyboje Padvariuose aptikusi baravykų šeimyną ir šiuo džiaugsmu norėjusi pasidalinti su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais.


„Jūsų, Lietuvos, miškai yra labai turtingi ir miško gėrybių, ir vertinga mediena, ir medžių rūšių gausa. Tuo jūs esate įdomūs ir Europai“, - „Pajūrio naujienoms“ sakė mūsų rajone viešėjusios Švedijos miškininkų ir tuo pačiu – miškų savininkų delegacijos vadovas Gustavas Fredriksonas.


Motobolo legendą tęsia sūnūs

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

Kretingos motobolo legenda 51 metų Stasys Večerskis nors ir nutraukė aktyvią sportinę karjerą, tačiau dalyvauja kiekvienose motobolo komandos „Milda“ varžybose: vyras per kelias dešimtis metų sukaupta patirtimi dalijasi su jo pėdomis pasekusiais abiem savo sūnumis Mantu ir Aivaru.


„Širdukai“ galėjo paliesti dangų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

Ramų trečiadienio vakarą Kretingos rajono kraštovaizdžiu iš paukščio skrydžio grožėjosi Vaiko širdies asociacijos nariai.


Mažais darbais keičia pasaulį

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

„Kai pasiseka padaryti gerą darbą, juk norisi tai daryti ir vėl?“- šypsodamasi paprastą gyvenimišką tiesą priminė Šv.Antano dienos centro direktorė Margarita Lizdenytė, pakalbinta apie savanorystės veiklą ir prasmę.


Marijos legionierių skydas – maldos ir gailestis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Kretingos katalikų parapijoje veikiantis Marijos legionas, vienijantis per 300 narių, yra pirmasis įkurtas Lietuvoje ir kitąmet švęs savo veiklos 20-metį. Ši maldininkų bendruomenė visuomenei menkai težinoma, nes nėra linkusi garsinti savo darbų, atliekamų su tikriesiems legionieriams būdinga tvarka bei nuolankumu.


Ten, kur pušys ošia protėvių šneka

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės

Kai senovės kuršiai užliejamose pievose – paliose – įsikūrusiam prekybiniam žvejų kaimeliui sugalvojo pavadinimą Palanga, negalėjo pagalvoti, kad šis keisis tarsi jų mylima jūra: tai rami it motinos glėbys, tai nerimstanti kaip laukianti širdis ar šėliojanti lyg šokanti čigonė. Tačiau jūros kryžkelėje gimusi Palanga kitokia būti negalėjo ir negalės – ji besikeičianti, stebinanti ir kartu raminanti, viliojanti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas