Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 32 %
Naktį8°C debesuotumas 43 %
Apklausa

Ar skiepytumėtės nuo koronaviruso?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

(1417) 2019-12-31

„Pajūrio naujienų“ skaitytojų 2019-ųjų Metų žmogumi išrinkta Kristina Rimienė: „Šio titulo nebūtų, jeigu nebūtų kolektyvo – choro „Kristale“, kuriam ir turėtų būti skirta ši nominacija.“

„Pajūrio naujienų“ skaitytojų valia 2019-ųjų Metų žmogumi išrinkta Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ vadovė 42-jų Kristina Rimienė. Tradiciškai „Pajūrio naujienų“ gėlių puokšte ir Metų žmogaus pripažinimo faktą įprasminančiu sertifikatu pasveikinta chorvedė prisipažino: „Svarbu – ne titulas. Svarbu – kolektyvas, su kuriuo dirbu. Jeigu ne jis – apie kokius titulus šiandien kalbėtume...“

Be choro „Kristale“, K. Rimienė dar vadovauja rajono Kultūros centro retro muzikos ansambliui „Gija“, politinių kalinių ir tremtinių chorui „Atminties versmė“. Be tiesioginio darbo su kolektyvais, K. Rimienė taip pat labai daug dėmesio ir laiko skiria visuomeninei veiklai: ji – Klaipėdos chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos narė, Stasio Šimkaus chorų konkursų, Gedimino Purlio nacionalinės jaunųjų chorų dirigentų konkursų, Kalėdinių giesmių festivalio, Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivalių, Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes Lietuvos vaikai“, Vakarų Lietuvos krašto dainų švenčių viena organizatorių. „Visas mano gyvenimas susijęs su profesiniu ir asmenybės augimu, kai einama vienu keliu – tobulėjimo link“, – savo veiklą ir poreikį populiarinti chorinę muziką motyvavo K. Rimienė.

Kristina kilusi iš Klaipėdos, kur baigė Juozo Karoso muzikos mokyklą – čia praleisti prasmingi 7-eri metai, mokantis groti fortepijonu. 1996-aisiais baigusi Stasio Šimkaus konservatoriją įgijo choro dirigentės bei muzikos mokytojo kvalifikaciją, 2001 m. choro dirigento ir muzikos mokytojo kvalifikaciją – jau Klaipėdos universiteto Menų fakultete, o 2003 m. pagal choro dirigavimo studijos programą įgytas muzikos magistro kvalifikacinis laipsnis.

– Kas buvo tas vedlys, kuris pasuko Jūsų gyvenimą muzikos keliu? – „Pajūrio naujienos“ paklausė Kristinos Rimienės.

– Mano tėvas Vytautas Jazdauskas, pats muzikantas, pastebėjo mano gebėjimus ir nuvedė į muzikos mokyklą. Ir po to skatino gyvenimą sieti su muzika, atkalbinėjo, kad man niekur kitur ir nereikia mokytis, nors aš pati, prisipažinsiu, apie muzikės kelią visiškai negalvojau...

– Ir tėvas neapsiriko?

– Paklausiusi jo atradau savo vietą gyvenime – jau mokydamasi Stasio Šimkaus konservatorijoje supratau, kad atradau save – muzika man buvo viskas. Aš galėdavau nuo ryto iki vakaro būti mokykloje, groti, muzikuoti, dainuoti. Vakarais nesinorėdavo eiti namo – mes improvizuodavome, susirinkę salėje, rengdavome renginius ir sau, ir mokykloje. Iš esmės pamiršdavome, kad turime dar ir namus.

– Kokia buvo Jūsų profesinės karjeros pradžia?

– Dar tebestudijuodama pradėjau dirbti Skuodo kultūros centre su moterų „Apuolės“ choru, ir tai buvo mano, kaip dirigentės, kaip kolektyvo vadovės, pirmoji patirtis – pirmieji mostai, kaip aš sakau. Man labai daug padėjo dėstytojai, pas kuriuos mokiausi, jų klausdavau patarimo, kaip atlikti vieną ar kitą kūrinį, kaip interpretuoti, kokį repertuarą pasirinkti. Turiu pripažinti – pati pradžia buvo labai sunki, nes nebuvo pasitikėjimo savimi.

– Kiek apskritai svarbus yra vadovo ir kolektyvo santykis? Kaip Jūs jį apibūdintumėte?

– Vadovas be kolektyvo esi niekas – negali savęs realizuoti, negali muzikuoti, negali dalintis tuo, ką turi. Kolektyvas vadovui – svarbiausias variklis, kuris veža visą gyvenimą. Todėl ir susigyventi yra labai svarbu, nes koks vadovas – toks ir kolektyvas: arba eis į tave žmonės, arba – ne. Daug lemia bendravimas tarpusavyje, kokią vadovas įneša atmosferą. Žmogaus nemylėti šitoje situacijoje negali.


Praėjus dar vieneriems mūsų gyvenimo metams, „Pajūrio naujienos“ kviečia prisiminti, o kokie gi 2019-ieji buvo Kretingai, rajonui, kokių pokyčių jie atnešė ir kokias gyvenimo pamokas apskritai išmokome – galbūt jos apsaugos nuo klaidų, nesusipratimų, privers platesniu požiūriu vertinti visuomeninį ir bendruomeninį gyvenimą.

Rajonas: valdžia, iniciatyvos, įvertinimai

*Viešoji įstaiga „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) atliko 60 Lietuvos savivaldybių skaidrumo ir atskaitingumo vertinimą. Pagal jį Kretingos rajono savivaldybė, surinkusi 78 proc., užėmė VI v., kas susiję su įvertinimu gerai.

*Vasario 8 d. Kretingoje lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjeras Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos naujoje salėje susitiko su Kretingos rajono savivaldybės vadovais, tarybos nariais, seniūnijų, švietimo, kultūros įstaigų, kitais viešojo sektoriaus darbuotojais, verslo atstovais, apsilankė ir „Tereko“ įmonėje.

*Priešpaskutiniame kadenciją baigiančios Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas 2019 m. Savivaldybės 43 mln. 673 tūkst. eurų biudžetas, kuris 2018 m. biudžetą viršijo 2,4 mln. eurų.

*Kovą įvykusiuose savivaldos rinkimuose naujos kadencijos Savivaldybės taryboje mandatai pasiskirstė taip: po 5 mandatus atiteko Lietuvos socialdemokratų partijai ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, po 4 mandatus rinkėjai patikėjo visuomeniniam rinkimų komitetui „Kretingos kraštas“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, po 2 mandatus gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, partija Tvarka ir teisingumas bei Darbo partija. Nė vieno mandato negavo visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingiškiai – už bočius, tėvus ir vaikus“ atstovai.

*Mero rinkimų II turą laimėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ į mero postą deleguotas Antanas Kalnius – jis beveik 10 proc., arba 1 tūkst. 149 rinkėjų, balsų persvara įveikė socialdemokratą Virginijų Domarką.

*Baigiantis kovui buvo sudaryta naujai išrinktos Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumos koalicija. Koalicijos sutartį pasirašė 18 iš 25 tarybos narių. Už valdančiųjų laivo borto liko penki socialdemokratai ir du partijos Tvarka ir teisingumas nariai.

*Kovą Kretingos miesto seniūne tapo Gintarė Liobikienė.

*Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose kretingiškiai pirmenybę suteikė kandidatui Gitanui Nausėdai, antroje vietoje palikę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų remiamą Ingridą Šimonytę. Prezidento rinkimuose dalyvavo 17 tūkst. 659, arba 54,86 proc., rinkėjai. Už G. Nausėdos kandidatūrą pasisakė 38,73 proc., arba 6 tūkst. 881 rinkėjas. Respublikos prezidento rinkimų II ture savo valią, kad šalį valdytų Gitanas Nausėda, pareiškė 74,97 proc. rinkimuose dalyvavusių rajono rinkėjų.

*Kretingos rajono savivaldybės naujos kadencijos taryba gegužę Savivaldybės administracijos direktore paskyrė Jolantą Girdvainę, jos pavaduotoju – Povilą Černeckį.

*Baigiantis liepai bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė Kretingos rajono savivaldybės direktorei Jolantai Girdvainei įteikė prašymą atleisti ją iš „Kretingos komunalininko“ vadovo pareigų. Spalį įvykusį konkursą Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ vadovo pareigoms užimti laimėjo Rimantas Žiaušys.

*Nuo kitų metų Kretingos rajono gyventojams bus suteikta galimybė patiems nuspręsti, kokių projektų įgyvendinimui skirti dalį – 1 proc. – Savivaldybės biudžeto lėšų. Dalyvaujamasis biudžetas – viena naujai išrinktos valdžios inicijuotų naujovių, kuriai, patvirtinusi tvarką, startą davė rajono taryba.

*Vilniaus politikos analizės institutui įvertinus šalies savivaldybių gerovę, Kretingos rajono savivaldybė tarp didžiųjų kaimiškų savivaldybių užima V v., bendrame šalies reitinge tarp 60 savivaldybių Kretingos savivaldybė užima XII v., kai praėjusiais metais mūsų rajonas užėmė VIII poziciją. Geriausiai rajonas įvertintas Socialinio saugumo kategorijoje – I v. ir pagal fizinį saugumą – II v. tarp kaimiškų savivaldybių.


Namai, kuriuose žaidžia vaikystė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
Prie papuoštos eglės – Kretingos socialinių paslaugų centro Dienos veiklos tarnybą lankantys vaikai bei jais besirūpinančios darbuotojos.

Kretingos socialinių paslaugų centre 14 metų veikianti Dienos veiklos tarnyba teikia svarią pagalbą vaikus auginančioms šeimoms. Šiandieną šios tarnybos veikla taip išplėtota, kad tarsi į antruosius namus po pamokų čia noriai renkasi 25 vaikai – jie ruošia pamokas, žaidžia, pramogauja. Į centrą atvyksta net per atostogas, – šias kalėdines atostogas jie dar praturtino pramogomis Pakruojo dvaro šviesų festivalyje.

Ilgainiui pasikeičia vaikų elgesys

Kretingos socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotojos Virginijos Narbutienės ir tarnybos vyriausiosios socialinės darbuotojos Vilmos Miltakienės žodžiais, įprastai vaikai kasdien su jais bendraujančias socialines darbuotojas Vidą Martinkienę ir Palionę Pazdrazdienę vadina auklėtojomis, arba tiesiog – vardais, ir tai parodo šiltus abipusius santykius.

„Pas mus vaikai susirenka iš mokyklų, papietauja, tuomet pasidalijame į dvi grupes ir einame ruošti pamokų. Vaikai prabūna iki vakaro 18 val., per tą laiką žaidžiame, kalbamės, mokome socialinių ir bendravimo įgūdžių. Kai kurie čia ateina, nemokėdami net ačiū, prašau, atsiprašau pasakyti, nežinodami, kad patalpose reikia avėti šlepetes. Kiti išvis nė nežino, ką reiškia elementari higiena – išmoksta išsimaudyti, rankas nusiplauti, susitvarkyti kuprinę, įsisiūti sagą“, – kalbėjo P. Pazdrazdienė.

Ją papildė V. Martinkienė, patikindama, jog, lankant centrą, vaikų elgesys pasikeičia: „Einame mažais žingsneliais, o po kelių mėnesių kardinalius pokyčius pastebi ir mokytojai. Elementarių dalykų jie išmoksta ir iš mūsų, ir vieni iš kitų.“

Dvigubas Kalėdų džiaugsmas

Prie kalėdinės eglės šurmuliuojantis būrys vaikų, pakalbinus, ką čia veikia per atostogas, vienas per kitą skubinosi atsakyti, kad atėjo pažaisti ir dar, kad laukia Kalėdų senio bei jo dovanų. Vardino, kokių dovanų užsiprašė jam išsiųstuose savo laiškuose.

V. Narbutienė paaiškino, kad Socialinių paslaugų centras kasmet dalyvauja visuotiniame projekte „Vaikų svajonės“, kai geradariai išsirenka vaiko svajonę ir ją išpildo: „Nėra buvę, kad neišpildytų. Vaikai visuomet lieka labai laimingi. Šiemet akcijos organizatoriai pildo svajonę, pirkdami tik rūbus ir avalynę.“

Tačiau vaikai neliks ir be žaislų – Anglijoje gyvenančių lietuvių moterų klubas „SATORI“ pasirinko Kretingos socialinių paslaugų centro vaikus ir priruošė dėžes kalėdinių dovanų – lėlių, lėlių namelių, paspirtukų, ausinių, meškinų ir pan. „Jiems tai – dviguba staigmena. Į eglutės šventę vaikai pasikvietė ir mamas, kad šios padėtų parnešti namo dovanas“, – apie vaikų džiaugsmus pasakojo V. Narbutienė.


Vairavo neblaivūs, įsilaužė į namus

  • Edita KALNIENĖ
  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Per ilgąją šventinę savaitę mūsų rajone netrūko ir neblaivių vairuotojų. Vienas jų sustabdytas Kūlupėnų kaime gruodžio 20 d. „VW Passat“ vairavusiam 1969 m. gimusiam vyrui nustatytas 1,89 prom. girtumas.

Kitas neblaivus vairuotojas sukėlė eismo įvykį Salantuose. Gruodžio 23 d. apie 20.45 val. 1995 m. gimęs, neblaivus, teisės vairuoti neturintis „Toyota Avensis“ vairuotojas nepasirinko saugaus greičio ir, išvažiavęs į priešpriešinę eismo juostą, atsitrenkė į šalikelėje stovėjusį „Opel Vivaro“, kuriame vairuotojo vietoje sėdėjo 1962 m. gimęs blaivus vyras.

„Toyota Avensis“ vairuotojui nustatytas 2,03 prom. girtumas, „Opel Vivaro“ vairuotojui – paviršinis galvos sužalojimas. Jis gydosi ambulatoriškai.

Kūčių dieną taip pat sulaukta neramumų. Gruodžio 24 d. į Kretingos rajono policijos komisariatą kreipėsi Darbėnų miestelio gyventoja, nurodydama, jog tądien apie 23.55 val. grįžusi namo aptiko, kad įsibrauta į gyvenamąjį namą ir pavogti įvairūs juvelyriniai dirbiniai. Patirti nuostoliai kol kas tikslinami. Pradėtas tyrimas dėl vagystės.

Įvykių netrūko ir prieš šventes. Kretingoje, Vytauto gatvėje, gruodžio 21 d. apie 17.08 val. sulaikymo už administracinį teisės pažeidimą metu, 1951 m. gimęs vyras, pasiėmęs kirvį, grasino policijos pareigūnui. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.

Sekmadienio, gruodžio 22 d., rytą buvo pranešta, kad Kretingoje, Melioratorių gatvėje, į 1,5 m garažo duobę įkrito vyras. Ugniagesiai vyrą iškėlė ir perdavė medikams.


Kretingos rajono krepšinio pirmenybių nugalėtoja „Kretingalės“ komanda (priekyje, raudoni marškinėliai), II v. užėmusi „Baublių“ komanda (stovi kairėje) ir III v. laimėtojai SK „Darba“ krepšininkai.

Baigėsi ilgiau negu du mėnesius trukusios Kretingos rajono krepšinio II lygos pirmenybės, kuriose šiemet varžėsi 10 komandų, o keturios sėkmingiausios išsiaiškino galutines vietas.

Finale susitiko nė karto pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi „Kretingalė“ ir „Baubliai“. Nors baubliškiai labai stengėsi, bet svečių teisėmis antrą sezoną Kretingos pirmenybėse dalyvavę „Kretingalės“ krepšininkai, pernai tapę II lygos vicečempionais, galiausiai tapo jų nugalėtojais. Nuo pat susitikimo pradžios aukštą spartą demonstravę „Kretingalės“ atstovai jau iki pertraukos susikrovė 17 taškų persvarą (20 min. 59:42).

Nors, prasidėjus IV kėliniui, „Baubliams“ ir pavyko priartėti per kovinį atstumą (32 min. 72:66), „Kretingalės“ krepšininkai lemiamą kėlinį pelnė net 8 tritaškius, nebeleido varžovams pavojingiau priartėti ir rungtynes laimėjo 103:91. Finale „Kretingalės“ komanda pademonstravo pavydėtiną taiklumą iš toli, pataikiusi net 19 tritaškių ir vien tolimais metimais surinkusi 57 taškus.

Po pergalės „Kretingalės“ komandos vadovas Gediminas Ūsas, padėkojęs pirmenybių organizatoriams, teigė: „Buvo smagu dalyvauti šiose pirmenybėse – esame dėkingi, kad mus priima. Žaisdami pasisėmėme daug teigiamų ir pozityvių emocijų, sezoną pavyko sužaisti be pralaimėjimų. Linkiu šiai lygai šauniai egzistuoti ir toliau, smagu, kad teisėjai ir sekretoriatas dirba labai darniai ir operatyviai, neturime jokių priekaištų. Ir toliau dalyvausime Kretingoje organizuojamose pirmenybėse.“ Jis taip pat pridūrė, kad sunkiausias susitikimas komandos laukė pusfinalyje, bet pajuokavo, kad galbūt tai sutapo ir su tuo, kad jis, būdamas tarsi komandos talismanas, tuo metu buvo išvykęs pailsėti į Tenerifę, bet prieš finalą vis tiek tikėjo komandos sėkme: ,,Prieš finalą pasakiau vyrams, kad turime atiduoti 110 proc. savęs, bet ketvirtą kėlinį vyrams jau sakiau, kad tai padaryti reikia 120 proc. – finale pataikėme daug tritaškių ir tai padėjo pasiekti pergalę.“

„Praėjusiais metais užėmėme trečią vietą, šiemet likome antri, kitąmet tikslas bus tapti čempionais. Sezoną galime vertinti teigiamai, po reguliaraus sezono buvome antroje vietoje, joje likome ir po finalinių rungtynių. Per sezoną buvo įvairių susitikimų, ne visada dėl ligų ir darbų pavykdavo visiems surinkti“, – kalbėjo „Baublių“ komandos vadovas Algimantas Mačiukas ir pridūrė, kad komanda po Naujų metų startuos ir Kretingos rajono taurės varžybose, kuriose pernai Mažojoje taurėje taip pat pavyko iškovoti sidabrą. Kaip pralaimėjimo priežastį jis įvardijo tiesiog neįtikėtiną varžovų pataikymą: „Pralaimėjimo priežastis, manyčiau, – fantastiškas varžovų pataikymas iš toli. Nesu matęs tiek tritaškių per vienerias rungtynes. Atrodo, ketvirtą kėlinį sugrįžome į rungtynes, bet varžovai vėl pradėjo tritaškių „lietų“ ir tuo užbaigė rungtynes.“

Rungtynėse dėl II lygos bronzos medalių tarp Darbėnų SK „Darba“ ir „Kulūpėnų“ komandų nuo pradžių užvirė kieta, bet nerezultatyvi kova. Nors po I kėlinio 1 tašku priekyje buvo „Kulūpėnai“ (10 min. 13:12), II kėlinį SK „Darba“ komandai pavyko perimti iniciatyvą ir įgyti 3 taškų persvarą (20 min. 29:26). Vos 9 taškus per III kėlinį praleidę darbėniškiai sužaidė sėkmingiausią susitikimo dalį, po kurios nutolo 16 taškų (30 min. 51:35). Besibaigiant rungtynėms „Kulūpėnų“ komanda taikliais tritaškiais likus 9 sek. priartėjo iki 4 taškų (40 min. 62:58), tačiau SK „Darba“ išsaugojo pergalę savo rankose ir pasidabino bronzos medaliais.

SK „Darba“ komandos vadovas, pats dėl traumos negalėjęs padėti komandai, Modestas Galdikas sezoną apibūdino taip: „Reguliaraus sezono pabaiga buvo labai sunki, buvome išretinti traumų, bet finalinėse kovose rungtyniavome beveik stipriausios sudėties. Finalinėse kovose varžovai buvo jau gerai pažįstami, susitelkėme, bet pusfinalyje, deja, paleidome galimybę laimėti prieš lyderius. Nors ir pralaimėjome, džiugino pats žaidimas. Blogas mintis nuvijome į šoną, susikaupėme kovai dėl trečios vietos ir medalis buvo, kad ir sunkiai, iškovotas. Džiugu, kad gerą formą išlaikėme ir lemiamoje kovoje, esame patenkinti iškovotu medaliu ir tikėjome, kad galime pasiekti gerą rezultatą ir po ilgos pertraukos parvežti medalius namo.“ Jis taip pat akcentavo, kad SK „Darba“ komandos yra žaidusios tiek I, tiek ir II lygoje, bet šiuo metu iš jų buvo suburta viena komanda.

---

Rungtynių statistika:

dėl III v. – „Kūlupėnai“ – „Darba“ – 61:65 (Šarūnas Stalmokas – 17, Edvinas Bumblys – 15; Laimonas Serapinas – 23, Aivaras Žilinskis – 22); dėl I v. – „Kretingalė“ – „Baubliai“ – 103:91 (Šarūnas Tiškus – 29, Martynas Ruzgus – 25; Darius Skuodas – 38, Deividas Mineikis – 22).

Simbolinis penketas: Martynas Ruzgus, Šarūnas Tiškus (abu iš „Kretingalės“), Darius Skuodas „Baubliai“), Laimonas Serapinas („Darba“), Šarūnas Stalmokas („Kūlupėnai“).

Rezultatyviausi žaidėjai: Deividas Mineikis „(Baubliai“) – 225 tšk., Rokas Tiškus („Kretingalė“) – 205, Marius Meškauskas („Kalniškiai“) – 203.

Tomas KUBILIUS


Švenčių išvakarėse Kretingos seniūnijos sporto organizatorius Romas Valinskis seniūnijos komandas sukvietė į tradicinį šventinį turnyrą, kuris rengiamas jau daugybę metų.

Turnyro nugalėtoja tapo „Vydmantų“ komanda, kurios žaidėjus subūrė Vydmantų seniūnijos sporto organizatorius Eimantas Stonkus, antri buvo „Kurmaičių“ krepšininkai (komandos vadovas Vaidas Gedvilas), III v. užėmė „Rūdaičių“ komanda, IV v. – „Romos“ sportininkai, kurie iš esmės irgi atstovauja Rūdaičiams.

Tritaškių konkursą laimėjo Andrius Rima iš Kurmaičių, baudas geriausiai metė Paulius Žilevičius iš „Romos“ komandos. Krepšininkus pasveikino Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė, o bendraminčiai sporto organizatoriai pasikalbėjo apie bendrus renginius, naujas iniciatyvas.

„P. n.“ informacija


„Kretingos“ vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu, žaidžiant su „Biržais“ arši dvikova visuomet vyksta iki galo.

Sėkmingai gruodį baigė Regionų krepšinio lygos A divizione žaidžianti „Kretingos“ vyrų krepšinio komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, – ji laimėjo abejas pastarąsias rungtynes ir, pratęsusi seriją iki 5 pergalių iš eilės, su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užima V turnyrinės lentelės poziciją.

Gruodžio 20 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 95:83 (31:21; 26:15; 20:24; 18:23) nugalėjo Kauno „LSU“ (1 pergalė, 14 pralaimėjimų). Rungtynes su lygos autsaideriais „Kretingos“ komanda pradėjo susikaupusi ir vien I kėlinį pataikė 6 tritaškius, kas leido po I kėlinio turėti 10 taškų persvarą (31:21), o po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo (20 min. 57:36). Po didžiosios pertraukos „Kretingos“ komanda šiek tiek atsipalaidavo ir suteikė daugiau minučių atsarginiams žaidėjams, bet vis tiek buvo iškovota svarbi pergalė dėl padėties turnyrinėje lentelėje.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis (11/15 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 30 naud. balų) – 27, Domininkas Matutis (7 rez. perdavimai, 21 naud. balas) – 19, Kornelijus Stonkus – 13, Tadas Budrys (9 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) – 10, Rokas Šimkevičius (7 rez. perdavimai) – 9, Karolis Opulskis (6 min., 5 atk. kamuoliai, 10 naud. balų) ir Rimvydas Brencius – po 6, Linas Jonuška – 5, Edgaras Danys (6 rez. perdavimai) ir Rytis Zabita.


Kretingos technologijos ir verslo mokyklos vaikinių komanda, vadovaujama kūno kultūros mokytojo Valdo Tuinylos, sėkmingai pasirodė Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų futbolo varžybose – tarp 8 komandų Kretingos atstovai užėmė III v.

„Rezultatas gerėja – praėjusiais metais buvome penkti, užpraėjusiais – šešti. Vadinasi, vaikinų pastangos susitelkti ir treniruotėms, ir rungtynėms davė vaisių“, – konstatavo V. Tuinyla.

Futbolas yra mėgstama vaikinų sporto šaka – jį moksleiviai žaidžia ir per pamokas, ir po pamokų.

„P. n.“ informacija


Virgina Laučienė Telšių kunigų seminarijai sukurtos vėliavos iš kitų neišskyrė, tik juokavo, kad kiekvieną išnešioja savyje tarsi kūdikį.

Besibaigiant metams, Telšių kunigų seminarija iškilmingai atšventė 30-ąjį jubiliejų, – ta proga ši dvasinė įstaiga pasipuošė kretingiškės tautodailininkės 79-erių Virginos Laučienės išsiuvinėta vėliava. Jos sukurtų vėliavų kraitį iš viso sudaro 55 vėliavos, puošiančios įvairias Lietuvos bendruomenes, parapijas, mokyklas, įstaigas, muziejus.

Kiekvieną išnešioja lyg kūdikį

V. Laučienė sakė, kad apie jos kūrybą sužinojęs seminarijos rektorius Saulius Stumbra atvykęs pas ją į namus ir paprašęs per mėnesį iškilmėms sukurti vėliavą.

„Atvežė tik bukletą, kuriame buvo pavaizduotas seminarijos pastatas. Pagal jį persipiešiau ir fotoateljė paprašiau, kad išdidintų vaizdą. Vėliavą siuvinėjau ant tamsiai raudono šilko, jo tegavau Liepojoje. Kitur tokio šilko nėra. Siuvinėjau aukso siūlais mašina, smulkiais sukamaisiais judesiais, o pakraščius ir kutus reikėjo apsiūti rankomis“, – kūrėja džiaugėsi pasisekusiu darbu. Sukurtos vėliavos dydis – 150x90 cm.

Tai – jau 55-oji kretingiškės tautodailininkės išsiuvinėta vėliava, jas kurti ji sakė pradėjusi nuo 1991-ųjų. Paklausta, kuo ypatingas buvo pastarosios vėliavos kūrybos procesas, V. Laučienė atsakė, jog darbas buvęs labai kruopštus ir atsakingas. Kaip, beje, ir kiekvienos kitos vėliavos.

„Kol kuriu, kiekvieną vėliavą savyje nešioju kaip kūdikį: kol sumąstau, kaip geriau turėtų atrodyti simboliai, kol išsiuvinėju – mąstau dieną naktį, po to jau nebesitraukiu nuo darbo. O skirtis su kiekviena jų būna sunku, tarsi dalelę širdies kas išplėštų iš krūtinės“, – atsivėrė kūrėja.

Sukūrusi vėliavą ir įgijusi Telšių seminarijos bendruomenės pasitikėjimą, V. Laučienė dar sutiko jiems išsiuvinėti ir 62x62 cm dydžio Šventojo Tėvo herbą.


Kretingos motobolo klubas 2020 metais švęs 50-ąjį savo gimtadienį. Jį sudaro pagrindinė ir jaunimo komandos, tačiau klubas svarsto apie galimybę treniruoti ir dar jaunesnius žaidėjus.

Kretingos motobolo klubas kitais metais paminės 50-ąjį savo gimtadienį. Praėjusį sezoną tiek jaunimo, tiek pagrindinė komandos pademonstravo aukštus rezultatus. Už pasiekimus Europos čempionate jaunimo motobolo komandą apdovanojo ir Lietuvos motociklų federacija bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Kretingos motobolo klube treniruojasi dvi komandos – pagrindinė bei jaunimo komanda. Pastaroji šiemet pirmą kartą debiutavo Europos čempionate, kuriame užėmė III v. „Sukūrėme jaunimo komandą, su jais dalyvavome Europos čempionate ir užėmėme trečią vietą. Tai yra rezultatas“, – atkreipė dėmesį Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis.

Pagrindinė motobolo klubo komanda šiemet Centrinės Europos motobolo lygoje iškovojo II v. „Praėjusiais metais buvome nukritę į IV v., nes atsinaujino komanda, pradėjo joje žaisti nauji, jauni žaidėjai. Dabar grįžome atgal į savo pozicijas“, – apie atsinaujinusios komandos pokyčius per pastaruosius dvejus metus kalbėjo E. Steckis.

Klubas, norėdamas atnaujinti komandą, daug dėmesio skiria jaunimui. „Daug žaidėjų iš pagrindinės komandos emigravo į užsienį ir amžiaus atžvilgiu mums reikia ją atnaujinti, ji turi jaunėti“, – įvardijo klubo vadovas.

Jaunimo, norinčio žaisti motobolą, netrūksta, tačiau ne visiems šią sporto šaką būna paprasta perprasti. „Ateina nauji jaunuoliai, vieniems tai patinka, kitiems nelabai, todėl ir nebelanko treniruočių, – teigė E. Steckis, pridūręs, kad motobolas – nelengva sporto šaka. – Reikia turėti nemažai noro, užsispyrimo. Motobolas nėra vien tai, kad žaidėjai išvažiuoja į aikštę, o techniką kažkas už tave sutvarko. Reikia pačiam ir motociklą tvarkyti, jį plauti, prižiūrėti, kad veiktų, žinoma, nemažai jiems padedame. Šiame sporte ir iki treniruotės reikia nemažai padirbėti.“

Kitais metais Kretingos motobolo klubas švęs 50-ąjį gimtadienį. „Didelių pokyčių nenumatome, taip pat intensyviai kol kas nesvarstėme, kaip paminėsime šią sukaktį“, – tikino E. Steckis.

Būsimą sezoną Kretingos motobolo klubas planuoja toliau daug dėmesio skirti jaunimui. Trys žaidėjai, kurie žaidė jaunimo komandoje, nebegalės jai atstovauti kitą sezoną, nes jiems sukaks 19 metų, o Europos čempionate jaunuoliai gali dalyvauti iki 18 metų.

Dėl to klubas ketina treniruoti kitus jaunus žaidėjus, o 19 metų sulaukę jaunuoliai žais pagrindinėje komandoje. „Jeigu viskas pasiseks, su jaunimu važiuosime į Europos čempionatą. Su pagrindine komanda dalyvausime Centrinės Europos motobolo lygoje, taip pat žaisime draugiškus turnyrus“, – kitų metų planus apibūdino E. Steckis.

Vis dėlto Kretingos motobolo klubas svarsto ir apie galimas naujoves, klubo plėtrą – ketina mokyti dar jaunesnius žaidėjus, kurie galėtų vėliau žaisti jaunimo komandoje. „Surasti norinčių žaisti vaikų nebus sunkiausia, tačiau jiems reikia kitokių, mažesnių motociklų, kuriuos planuojame įsigyti. Žinoma, transporto priemonę jaunuoliams pritaikysime pagal kūno sudėjimą, ne tik pagal amžių“, – tvirtino klubo vadovas.

Tokios naujovės reikalingos norint, kad jaunimo komandoje naujai pradėję žaisti jaunuoliai jau mokėtų žaisti motobolą. „Labai mažai laiko yra nuo 14–18 metų. Per tą laiką juos išmokome, tačiau Europos čempionate jie nebegali žaisti sulaukę 19 metų ir tokiu būdu atstovauti Kretingai kaip jaunimo komanda. Per metus sunku yra išmokyti perprasti šią sporto šaką, todėl norime pradėti treniruoti kuo mažesnius vaikus, kad šie galėtų vėliau pereiti į jaunimo komandą jau mokėdami žaisti, valdyti motociklą, kamuolį ir panašiai“, – priežastį įvardijo klubo vadovas E. Steckis.


Nuvažiavo nuo kelio

  • Edita KALNIENĖ
  • Keliuose
Nuo kelio nuvažiavus vilkikui pabiro vežtas krovinys – grūdai, išsiliejo kuras, tačiau žmonės nenukentėjo.

Kelyje Šiauliai–Palanga netoli Kartenos gruodžio 21 d. apie 7.41 val. esant slidžiai kelio dangai nuo jo nuvažiavo lengvasis automobilis „Jaguar X-Type“ ir vilkikas „Skania“. Pastarasis apsivertė ant stogo, jam verčiantis išbiro vežtas krovinys – grūdai. Iš vilkiko vežti grūdai išbyrėjo 70 kv/m plote, iš prakirsto kuro bako išbėgo apie 70 l kuro.

Ugniagesiai gelbėtojai po įvykio atjungė automobilių akumuliatorius, nuo važiuojamosios kelio dalies nušlavė grūdus, sutvarkė važiuojamąją kelio dangą.

Per įvykį žmonės nenukentėjo, abu vairuotojai buvo blaivūs.


Neblaivus jaunas vyras gruodžio 26 d. vakarą nuvertė Klaipėdos gatvėje žiedinėje sankryžoje esantį stulpą, išvartė kalėdines eglutes.

Jauno neblaivaus vairuotojo didžioji metų šventė gruodžio 26 d. apie 22.39 val. pasibaigė skrydžiu per Briedžio–Klaipėdos gatvių žiedinę sankryžą. Automobilis „Audi A6“ rėžėsi į stulpą ir kartu su žiedą puošusiomis eglutėmis jį nuvertė bei sustojo ant kitoje žiedinės sankryžos pusėje esančio šaligatvio.

Liudininkų teigimu, jeigu girtam jaunuoliui nebūtų „pasimaišęs“ stulpas, tai automobilis būtų įsirėžęs į gyvenamąjį namą. „Išgirdome stiprų trenksmą ir išėjome į lauką, kur pamatėme ant šaligatvio užvažiavusį automobilį, o iš jo išlipęs vairuotojais kažką rėkavo“, – pasakojo netoliese gyvenantys ir po įvykio pasižiūrėti, kas nutiko, išbėgę žmonės.

Per avariją 1992 m. gimęs vairuotojas nenukentėjo, tačiau jam gresia baudžiamoji atsakomybė, nes nustatytas 1,81 prom. girtumas.


Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai per šventinę savaitę pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus, vienas jų – dėl neblaivaus automobilio vairuotojo, kuriam gresia baudžiamoji atsakomybė. Policijos pareigūnai taip pat išaiškino 240 teisės pažeidimų, 204 jų – Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai.

„Per šventinį laikotarpį didelių nusikaltimų neužfiksavome. Buvome jam pasirengę, nes žinojome, kad į Palangą atvažiuos daugiau žmonių, kaip ir nutiko. Patruliavo daugiau policijos ekipažų, vykdėme tikslines priemones, per kurias buvo užtikrinama greičio kontrolė, tikrinamas girtumas ir panašiai“, – kalbėjo Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Vis dėlto iš visų užfiksuotų KET pažeidimų daugiausiai – greičio viršijimo atvejų, stovėjimo taisyklių pažeidimų.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas gruodžio 28 d. apie 19.45 val. Į policijos komisariatą kreipėsi 1962 m. gimęs vyras, kuris pranešė, kad jo keturiolikmetis sūnus pasigedo dviračio „Sportster“, kurį neprirakintą buvo palikęs prie prekybos centro, esančio Vytauto gatvėje.

Nukentėjusysis patyrė apie 300 eurų žalą. Pradėtas tyrimas dėl vagystės.

Neišvengta ir eismo įvykių. Gruodžio 27 d. apie 11.58 val. S. Daukanto ir Kęstučio gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai. „Opel“ vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Citroen“ ir į jį trenkėsi. Abiejų automobilių vairuotojai buvo blaivūs. Specialioje kėdutėje važiavusį 5 mėnesių kūdikį Greitosios medicinos pagalbos ekipažas nuvežė į Klaipėdos vaikų ligoninę. Kūdikiui nustatytas galvos sumušimas, jis paguldytas į traumatologijos skyrių stebėti. 

Gelbėjimo darbus per šventes atlikti teko ir Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Palangoje, Vanagupės g., esančiame viešbutyje viename kambaryje buvo sudaužytas medicininis termometras. Buvo atlikta mechaninė ir cheminė demerkurizacija – gyvsidabrio ir jo garų šalinimas iš aplinkos.


Įkurtuves atšventė su savo klientais

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuras tebegyvena įkurtuvių nuotaikomis – prieš pat šv. Kalėdas persikėlė į miesto centrą, adresu Vytauto g. 22. Šį įvykį darbuotojų komanda prie kavos puodelių paminėjo su savo klientais, kuriems surengė dvi atvirų durų dienas.

„Elektroniniu paštu gavę kvietimus, vieni žmonės pas mus užsuko daugiau iš smalsumo, kiti tai derino su noru gauti jiems rūpimos informacijos, patarimų. Bet kuriuo atveju atmosfera buvo draugiška ir šilta“, – įspūdžiu pasidalijo biuro vedėja Gražina Poškienė.

Ieškotis naujos vietos biurui prireikė po to, kai rajono Savivaldybė nebepratęsė anksčiau turėtų patalpų sename bendrabutyje, esančiame prie Kretingos muziejaus, nuomos sutarties.

Penki jaukūs, šviežumu kvepiantys kabinetai, kuriuose dirba specialistai-konsultantai, išsidėstę per du privataus namo dalies aukštus, apstatyti naujais baldais. Pirmame aukšte, be vedėjos kabineto, yra erdvė pasitarimams, nedideliems seminarams, mokymams. Dažnas renginys būna organizuojamas su dalyvių maitinimu, todėl patogu, kad miesto centre, kur įsikūrė biuras, yra šias paslaugas galinčių teikti kavinių. Čia pat – ir rajono Žemės ūkio skyrius, ir Ūkininkų sąjunga – su šiomis organizacijomis biuras palaiko ryšį, bendradarbiauja rengiant kursus, seminarus, artojų varžybas, vakarones, derliaus šventes, „Metų ūkio“ konkursą.

Išvardinusi daug naujosios vietos pranašumų, biuro vedėja pripažino kol kas matanti vienintelį nesklandumą – nelabai yra, kur arti parkuoti automobilius. Tačiau su tuo, sakė, susiduria tik iš svetur atvykę interesantai – vietiniai esą jau įsitikino, kad pakanka vietos palei kelią, kuriuo biuro link atvažiuoja.

Gausų klientų būrį aptarnaujantis Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuras teikia visas ūkiui reikalingas paslaugas: konsultuoja augalininkystės, gyvulininkystės, miškininkystės, darbų ir priešgaisrinės saugos, verslo ekonomikos klausimais, veda buhalterinę apskaitą, organizuoja mokymus. Pasak G. Poškienės, nebūtinai visų šių sričių konsultantai dirba Kretingos biure – pasitelkus informacines technologijas, bendradarbiaujama tarp šių institucijų visoje Lietuvoje. Vedėja pasidžiaugė, kad pastaruosius kelerius metus konsultacijų kreipiasi ne tik ūkininkai – buhalterinę apskaitą biuro specialistai tvarko ir fiziniams bei juridiniams asmenims, užsiimantiems ne žemės ūkio veikla.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas