Pajūrio naujienos
Help
2020 Vasaris
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se291623
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 27 %
Naktį4°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar domitės planais renovuoti Rotušės aikštę?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1386) 2019-09-03

Rūdaitiškiai Lina Varapnickė su sūnumi Matu (iš kairės), Vilma Songailienė, Dalia Breiterienė ir Vytautas Songaila sodyboje, nuo kurios atsiveria kalva. Ant jos ketinama statyti modernų telekomunikacijų ryšio bokštą.

Rūdaičių kaimo gyventojai prieštarauja, kad jų gyvenvietėje Vilniaus viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ statytų telekomunikacijų ryšio bokštą.

Kreipsis, kur tik įmanoma

„Mūsų bendruomenė aktyvi, tačiau pasiūlymus projektuotojui Vilniaus bendrovei „InComSystems“, ypač dabar, kai prieš mokslo metų pradžią rūpesčių ir taip pilna, raštu turime pateikti per labai trumpą laiką – iki rugsėjo 5-osios. Tą pačią dieną 18 valandą jau esam kviečiami į rajono Savivaldybėje įvyksiantį viešą susirinkimą“, – teigė rūdaitiškės mama ir dukra Vilma Songailienė ir Lina Varapnickė.

„Vyresniajai rūdaitiškių kartai atstovaujanti mano mama nelabai tiki, kad žmonių nuomonė bus išgirsta, o aš, kaip ir kiti jauni žmonės, turiu vilties, kad laimės demokratija“, – sakė Lina. Abi moterys į redakciją užsuko nešinos peticija su Rūdaičių gyventojų parašais. Iki prasidėsiant projekto svarstymui, šią peticiją perduos rajono Savivaldybei, ryšio bokšto projektuotojams bei statytojams. „Visais varpais skambinsim, jei reikės, ir Seimą pasieksim, – sakė jos. Vietos bendruomenės skaičiavimu, atstumas nuo planuojamo statyti ryšio bokšto iki artimiausio gyvenamojo namo – apie 300 m. Gyventojų manymu, elektromagnetinė spinduliuotė kenks jų, jų vaikų sveikatai. Peticiją pasirašiusieji apgailestavo, kad, užuot rūpinantis žmonių gerove, pirmenybė suteikiama verslo įgeidžiams – kaip padidinti pagrindinių tinklo operatorių ryšio stiprumą toje vietoje, kuri ir taip patenka į stipraus judriojo ryšio tinklų zoną.

„Mūsų bendruomenė turi teisę neįsileisti bokšto, dėl kurio dar ir nekilnojamojo turto vertė gyvenvietėje kristų“, – neabejojo moterys. Anot jų, buvo skubama rinkti gyventojų parašus, įsiprašyti ir į praėjusį ketvirtadienį įvykusį rajono tarybos posėdį, tačiau pristabdė nustatyta tvarka: klausimas turėjo būti iš anksto pateiktas, išdiskutuotas komitetuose ir įtrauktas į rajono tarybos posėdžio darbotvarkę. Pašnekovių žiniomis, apie Rūdaičių bendruomenės problemą savo vadovaujamą Kaimo reikalų ir ekologijos komitetą yra informavusi Vitalija Valančiutė. Į ją buvo kreiptasi kaip į Seimo narės Levutės Staniuvienės padėjėją, kuriai irgi prašė perduoti peticiją.


Preliminariais duomenimis, Rugsėjo 1-ąją šiemet pasitiko 4 tūkst. 626 rajono mokiniai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko per 1 tūkst. 500 vaikų, į mokyklas žengė 325 pirmokai ir 347 abiturientai. Jų ugdymu rūpinsis 745 pedagogai.


Kretingos rajono savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė, kad jų kolega, tarybos narys Juozas Mažeika nusipelnė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) įsteigto „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimo.


Nors įvyko jau šeštasis devintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kurorto politikai dar nebaigė formuoti visų komitetų ir komisijų. Šįkart problemų iškilo skiriant Antikorupcijos komisijos pirmininką, mat sprendimo projekto teikime įsivėlė klaidų.


Centrinės Europos motobolo lygoje kretingiškiai šiemet iškovojo II vietą. „Džiaugiamės tokiu rezultatu. Praėjusiais metais lygoje buvome užėmę IV vietą“, – rezultatus apibendrino Kretingos motobolo klubo žaidėjas-treneris Renatas Žiubrys. Paskutines varžybas Kretingos motobolo klubas sėkmingai sužaidė sekmadienį su Minsko „Zaria“ komanda.


Vasarą Kretingos futbolo klubas „Minija“ užbaigė XXII turo susitikimu Jonavoje su vietos „Jonava“. Varžybomis kretingiškiai nutraukė savo pergalių seriją ir rezultatu 1:4 pralaimėjo aikštės šeimininkams.


Diena su kitokia darbo pabaiga

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Praėjęs penktadienis, rupgpjūčio 30-oji, buvo kitokia diena Kretingos socialinių paslaugų centro vadovei Berutai Dirvonskienei bei jos kolegoms. „Iš ryto dar išėjau į darbą, o vakarop jau visam laikui su juo atsisveikinu“, – vos tramdydama ašaras, prieš įžengiant į salę, kur jos laukė susirinkę darbuotojai, kalbėjo 30 metų toje įstaigoje dirbusi B. Dirvonskienė.


Kretingoje įsikūrusi įmonė „Terekas“, ieškodama naujų rinkų ir galimybių jose įsitvirtinti, pradėjo beveik pusmetį truksiantį bendradarbiavimą su JAV, Los Andželo mieste, įsikūrusia UCLA Anderson vadybos mokykla (UCLA Anderson school of management).


Rugsėjo 1 d. naktį, apie 2.53 val., gausios ugniagesių-gelbėtojų pajėgos lėkė į Kiauleikius, kur Beržų gatvėje užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Jiems atvykus, pastatas skendėjo liepsnose, tačiau aukų pavyko išvengti, nes šeimininkų tuo metu nebuvo namie. Gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas