Pajūrio naujienos
Help
2020 Vasaris
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se291623
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 27 %
Naktį4°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar domitės planais renovuoti Rotušės aikštę?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1382) 2019-08-20

Šiais metais Lietuvoje policijos pareigūnai išaiškino 5 tūkst. 647 neblaivius automobilių vairuotojus ir 3 tūkst. 952 neblaivius dviratininkus. Per pirmuosius šių metų mėnesius Kretingos rajone įvyko 21 įskaitinis eismo įvykis, žuvo 3 žmonės.

Vyras, gimęs 1981 m., važiuodamas kelio vingiu, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė mašinos, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į Birutės gatvės namo gyvatvorę. Jam nustatytas sunkus – 2,56 prom. – girtumas. „Audi A4“ išvežta į automobilių saugojimo aikštelę. „Vyrui pradėtos administracinė ir baudžiamoji teisenos – dėl eismo įvykio ir vairavimo būnant neblaiviu“, – paaiškino Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Taikomos įvairios priemonės

Per pirmuosius šių metų mėnesius mūsų rajone įvyko 21 įskaitinis eismo įvykis, 2018 m. – 24. Rajone yra žuvę 3 žmonės. Sausio mėnesio pabaigoje įvyko vienas eismo įvykis, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas, tuomet pražudęs du jaunuolius.

Praėjusiais metais taip pat įvyko vienas eismo įvykis, kurio metu dėl neblaivaus vairuotojo kaltės žuvo žmonės. Iš viso per tą patį laikotarpį 2018 metais žuvo 2 eismo dalyviai. Eismo įvykių metu šiais metais sužeisti 24 žmonės, tai – 4 mažiau negu per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.

Užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms yra taikoma daugybė priemonių: trumpinamas alkoholio pardavimo laikas, didinamas alkoholio akcizas, organizuojamos įvairios akcijos, kuriama socialinė reklama, taikomos tikslinės priemonės ir panašiai.

Policijos pareigūnai savo ruožtu organizuoja tikslines priemones, tačiau neblaivūs vairuotojai sustabdomi ne tik jų metu. „Situacijų būna įvairių. Tam tikromis dienomis rengiame tikslines priemones, kuomet tikriname vairuotojų girtumą. – kalbėjo R. Kačinas. – Yra tendencija, kad savaitgaliais sustabdome daugiau neblaivių vairuotojų, tačiau pasitaiko ir darbo dienomis. Tuomet kyla klausimas, kas jiems daro įtaką? Būna, kad ir darbo dienomis į alkoholio matuoklį įpučia per 2 promiles.“

Daugėja ir neabejingų žmonių, kurie praneša apie įtartinai manevruojančius asmenis. „Gauname pranešimų, kad galimai girtas vairuotojas sukėlė avaringą situaciją ar važiuoja įtartinai. Vieni pranešimai pasitvirtina, kiti – ne. Paskambinusio žmogaus iš pradžių yra klausiama, kuo tai pasireiškia ir panašiai, tada siunčiamos reikiamos tarnybos, – teigė R. Kačinas, pridurdamas, kad nepasitvirtinusi informacija nėra fiksuojama, kaip melagingas pranešimas. – Šiuo atveju nepasitvirtina žmogaus įtarimai dėl galimo vairavimo išgėrus.“

Vis dėlto taikomos priemonės nors ir yra efektyvios, tačiau nepakankamai. Keliuose vis dar žūva žmonės, pirminiais duomenimis, šalyje policijos pareigūnai šiemet išaiškino 5 tūkst. 647 neblaivius automobilių vairuotojus. „Neblaivių vairuotojų nemažėja. Yra taikomos tikrai griežtos sankcijos – tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė, skiriamos nemažos baudos, organizuojamos tikslinės priemonės, tačiau rezultatas nėra toks, kokio siekiama“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.


Kretingos pranciškonų bažnyčioje saugomas Lietuvos muzikinės kultūros lobis – tai seniausi veikiantys mūsų šalies vargonai, sukonstruoti apie 1680 m.


Sostinės gyventojai jau yra girdėję, o nemaža dalis ir lankėsi „Ką darai, daryk gerai!“ renginiuose. Unikalaus formato renginių ciklas pritraukia šimtus vilniečių pasiklausyti įkvepiančių, motyvuojančių ir atvirų pokalbių apie įdomiausius žmonių karjeros kelius ir klystkelius. Šį kartą – jau devintąjį – renginys iš sostinės keliasi į Palangą!

Renginio organizatorė Rasa Janina Jusionytė dar Vilniuje vykusio renginio metu nuliūdino susirinkusiuosius pranešdama, kad kitas renginys vyks tik rugsėjo mėn. Ir vis dėlto visai neseniai „Facebook“ platformoje ji pasidalino išskirtiniu renginiu „Ką darai, daryk gerai! #9 Palanga edition“, kuris vyks „Kablys: Jūra + Kultūra“ rugpjūčio 21-ąją. Dar negirdėjusiems paminėsime, kad šių renginių tikslas – atsakyti į visų mūsų širdyse virpantį klausimą: „Kaip ir aš galiu mylimą veiklą paversti savo kasdieniu darbu ir tikrų tikriausiu pragyvenimo šaltiniu?". Nors tokiame kontekste esame įpratę girdėti sėkmės istorijas, renginiuose pranešėjai pasakoja apie savo tikrą, nenugludintą, dažnai liūdną ar net juokingą kelią į mylimą veiklą.

Pirmą kartą renginyje savo patirtimi dalinsis šiuo metu Palangoje reziduojanti Neringa Rekašiūtė – fotografė, poetė, žmogaus teisių aktyvistė, nuolatos stebinanti savo idėjomis ir kūryba. Visai neseniai moteris dalinosi žinute „Instagram“ platformoje, kad rugpjūčio 21 d. kalbės „Ką žmonės dirba?“ organzuojamame renginyje, ir kreipėsi į savo sekėjus siekdama patarimo. „Jaučiuosi lyg būčiau nugyvenus kokius 7 skirtingus gyvenimus, nežinau, apie kurį etapą pasakoti – Londoną ir bohemą? Politikos mokslus? Socialinį aktyvizmą? Nuogų moterų fotografiją? Visaginą ir atominę tapatybę?“. Panašu, kad Neringos gyvenime buvo daug skirtingų ir įdomių etapų. Jos darbai ir mintys išspausdinti žymiausiuose žurnaluose ir laikraščiuose („The Guardian“, „The Huffington Post“, „Dazed&Confused“, „Vanity Fair Italia“ ir kt.). O savo fotografijų darbais ji atskleidė užmirštą Visagino krašto grožį. Šio vakaro metu moteris dalinsis savo tikrąja istorija apie visus nepavykusius kartus ir išmoktas pamokas.


Genčiai, Šukė, Klibiai – ne vienintelės rajono vietovės, kuriose šiemet vagių taikiniais tapo šventųjų skulptūros. Pastarąjį kartą koplytėlė apiplėšta Sauserių kaime – dingo apie 80 cm aukščio Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios skulptūra.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

Kretingos rajono policijos komisariatas nuo Žolinės šventės užfiksavo 10 viešosios tvarkos pažeidimų. Devyniems asmenims surašė protokolus dėl viešoje vietoje buvimo neblaiviems, 1 – dėl keliamo triukšmo.

KRETINGOS r.

DUPULČIŲ k. rugpjūčio 18 d. sustabdytas neblaivus dviratininkas, kuriam nustatytas 1,22 prom. girtumas. Jam skirta 80 eurų bauda.

PALANGA

Rugpjūčio 18 d. Palangos miesto policijos komisariatas pradėjo du tyrimus dėl automobilių „Porsche“, stovėjusių Vanagupės gatvėje, priekinių žibintų vagysčių. Vieno automobilio savininkui padaryta žala už 4 tūkst. eurų, kito – 5 tūkst. eurų.

Parengė Edita KALNIENĖ


Salantuose įvyko šaškių-šachmatų turnyras, skirtas Žolinei ir, sporto organizatorės Dovilės Valinskienės teigimu, – aktyvinti šachmatų sportą ir organizuoti prasmingą gyventojų užimtumą.


Praėjusį šeštadienį Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybėse rungtyniaujanti Kretingos „Minija“, treniruojama Valdo Trakio, išvykoje 7:0 laimėjo prieš Mažeikių „Atmosferą“ ir taip atsirevanšavo už lygiosiomis – 1:1 – sužaistas rungtynes Kretingoje.


Kretingos mieste 15 požeminių ir 16 pusiau požeminių konteinerių atliekoms aikštelių šiemet, kaip buvo planuota, nepastatys.


Kretingos rajone, Dupulčių kaime, praėjusį savaitgalį įvyko Žolinės šventė. Dupultiškiai ir šventės svečiai patyrė bendrystės jausmą dalyvaudami šv. Mišiose, o vakaro programa kvietė Žolinės šventės dalyvius palydėti besibaigiančią vasarą.


Gausus būrys laiviškių kartu su svečiais – Imbarės seniūnu Antanu Turauskiu ir Leliūnų bendruomenės pirmininke Ingrida Velykiene – atšventė Žolinę.


Nuo rugsėjo visos Kretingos rajono mokyklos turės galimybę neatlygintinai pamatyti rekonstruotą Lietuvos partizanų uniformą, mobilią Kardo rinktinės partizanų fotografijų parodą ir išgirsti istorinių faktų apie Lietuvos laisvės kovos sąjūdį – šią parodą pasirengęs pristatyti salantiškis „Misija Sibiras‘17“ dalyvis Aurimas Rapalis.


Naujos kartos trąšų tiekėja „Timac Agro Lietuva“ ir agroverslo naujienų portalas „Agroeta.lt“ paskelbė socialinį projektą – „MIS Timac Agro – Agroeta.lt“ rinkimus, kuriame dalyvauja ir Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujanti iš Darbėnų kilusi Virginija Kėdžiutė. „Atstovauju Žemaitijai ir garsinu Darbėnų vardą“, – drąsiai pareiškė darbėniškė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas