Pajūrio naujienos
Help
2020 Vasaris
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se291623
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 27 %
Naktį4°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar domitės planais renovuoti Rotušės aikštę?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1379) 2019-08-09

Komiso savininkas Marijus Daraškevičius nebenaudojamus itin seno modelio telefonus (dešinėje) kolekcionuoja, jų, sakė, neparduotų, jei ir kas prašytų.

Už 12-os metų senumo nešiojamąjį kompiuterį – 140 eurų, o pasinaudoti galėjo vos dieną, nes sugedo. Į tokią situaciją pakliuvo viena Padvarių socialinės globos namų gyventoja, pavardės nenorėjusi viešinti.

Grąžinti atgal – jokios galimybės

Moteris teigė pagal jos kišenę brangų daiktą pirkusi prie Centrinio pašto Kretingoje esančiame komise. „Kitą dieną nunešiau atgal, bet nei priėmė, nei pinigus grąžino“, – guodėsi ji, teigė iš kitų girdėjusi ir apie daugiau tokių atvejų.

„Pajūrio naujienoms“ pasidomėjus, komiso savininkas Marijus Daraškevičius pirmiausia bakstelėjo į matomoje vietoje ant sienos kabantį aiškų stambų užrašą: „Daiktai nekeičiami, atgal nepriimami ir pinigai už juos negrąžinami. Daiktus tikrinti vietoje.“

Neseniai kilusį incidentą su Padvarių globos namų gyventoja jis prisiminė, patikslino datą, kada kompiuteris buvo pirktas. Nors moteris sakė grąžinti atnešusi jau kitą dieną, komiso savininkas tikino, jog – po kelių.

„Taip ir pasakiau, kad dirbu pagal galiojančias taisykles, nepriimsiu, juk iš čia kompiuterį išsinešė patikrintą, kuo puikiausiai veikiantį. Pirkėja neatrodė pikta, svarstė, ką jai toliau daryti, gal prašyti meistrų, kad pataisytų? Užsiminiau, jog remontas taip pat gali būti nepigus“, – pasakojo M. Daraškevičius.

Jo manymu, klientė nešiojamąjį kompiuterį nepagalvojusi, ko gero, naudojo pasidėjusi ant kelių, ant kilimo arba ant lovos, o tai griežtai draudžiama. Audinys, ypač antklodė, orui neleidžia patekti prie vėdinimo angos. Taip kompiuteriai perkaista, greičiau genda, gali perdegti vaizdo plokštė, kas šiuo atveju esą ir nutiko.


Ar daug išmetate maisto?

  • Gat­vės in­ter­viu

Irena KUBILIENĖ:

– Važiuodama į darbą kone kasdien užsuku ir į parduotuvę. Maisto perku tik tiek, kiek reikės tam kartui ir gal rytojui. Kadangi gyvenu viena, daug negaminu. Kartais vis tiek lieka, ko nesuvalgiau. Tokiu atveju mielai pasidalinu su savo šuniuku. Taigi, galima sakyti, maisto aš nekaupiu ir neišmetu.

Rita BENDIKIENĖ:

– Visų pirma, saikingai perku – tiek, kad užtektų dviem šeimos nariams. Tačiau pasitaiko, kad kokio nors produkto ir lieka. Kartą dar nesugedusius likučius sudėjau į švarų polietileninį maišiuką ir pakabinau prie konteinerio, nes esu pastebėjusi besirausiančių asmenų. Paskui nemalonu buvo, kai radau tą maistą išdrabstytą. Nebekabinu daugiau.

Saulius RUKŠA:

– Aš kuo puikiausiai suprantu, kiek sunaudojama gamtos išteklių ir žmogaus darbo, kol užauginama ir pagaminama kas nors valgomo. Pas mus sugenda nebent netyčia šaldytuve už kitų produktų „užsislėpęs“, pamirštas ir sugedęs maistas. Išmetame tikrai labai mažai, parduotuvėse dideliais kiekiais specialiai ir neperkame.

Robertas ZORKUS:

– Su maistu mes elgiamės pagarbiai, stengiamės neprisipirkti tiek, kad paskui reikėtų mėtyti. Jei kas nuo stalo liko, atiduodame šuniui. Manau, kad tie žmonės, kurių rūsiuose lentynos nuo atsargų lūžta, o mato, kad suvalgyti iki galiojimo pabaigos nespės, užuot pasendinę ir išmetę galėtų paaukoti vargingiau gyvenantiems kaimynams arba labdaros valgykloms.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Trečiadienį Kretingos rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Kalnius ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Vitalijumi Andrejevu aptarė savivaldybės teritorijoje esančių kelių ir gatvių tvarkymo aktualius klausimus.


Rugpjūčio 23 d.–rugsėjo 1 d. Kretingos katalikų bažnyčioje vyks III tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, šiemet skirtas Baltijos kelio trisdešimtmečiui paminėti. Pasak ansamblio „Canto Fiorito“ ir Kretingos senosios muzikos festivalio meno vadovo Rodrigo Calveyra, penkiuose koncertuose skirtingas programas parodys atlikėjai iš įvairių Europos šalių, bus siekiama atskleisti daugiasluoksnį senosios muzikos pasaulį ir jo įvairovę.


Rusijos sostinėje Maskvoje gyvenanti, tačiau vasaras Baltijos pajūryje – Palangoje ir Liepojoje – leidžianti lietuvių tautosakos ir poezijos mėgėja vertėja filologė poetė Jelena Pečerskaja šiandien, rugpjūčio 9 d., 17 val. Palangos miesto bibliotekoje pristatys savo kūrybą, tiksliau – pačią naujausią poezijos rinktinę „Svet i teni“ („Šviesa ir šešėliai“). Autorė tikisi, kad pokalbis su skaitytojais pasisuks ir apie poezijos, tautosakos vertimus, kurie savarankiškai lietuvių kalbos išmokusiai J. Pečerskajai yra labai svarbūs.


Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriaus vedėja ir meno vadovė Albina Buntinienė drauge su savo suburtu jungtiniu aktorių mėgėjų kolektyvu „Kaimynų grupė“ jau ketvirtą kartą lankėsi Tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Plinķītis gurķos“ Durbėje Latvijoje.


Per tūkstantį sekėjų socialiniame tinkle „Facebook“ turintis puslapis „Skaitymo ypatumai“ nuolat informuoja knygų mėgėjus apie įvairius jiems aktualius renginius ir naujoves, o platformoje „Blogspot“ sukurtame internetiniame dienoraštyje jau beveik dešimtmetį rašomos įvairių knygų apžvalgos. Šias paskyras skaitytojams pildo Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje bibliotekininke dirbanti ergoterapijos studijas baigusi kretingiškė Paulina Sutkutė.


Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko simbolinis atsisveikinimas su istoriniais barokiniais vargonais – nuo rudens jų laukia restauracija Vokietijoje. Per koncertą „Nuo baroko iki romantizmo“ buvo surengta ir šio, 1785 m. Johano Proiso (Johann Preuss) pagaminto, instrumento prezentacija.Artimieji, įtarę, kad 1997 m. gimęs jaunuolis galimai turėjo narkotinių medžiagų, pranešė policijai. Rugpjūčio 6 d. vaikino artimieji pareigūnams nurodė, kad namuose, vaikino kambaryje, rado polietileninį maišelį su geltonos spalvos milteliais ir augalinės kilmės medžiaga bei 2 vnt. suktinukų. Jie įtarė, kad tai narkotinės medžiagos.

Pradėtas tyrimas dėl galimo disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGA

Ties JŪROS g. rugpjūčio 7 d. apie 12 val. gelbėtojai pamatė, kaip jūroje skęsta moteris ir du vaikai. Vaikus pavyko išgelbėti, moterį bandyta gaivinti. Atvykę medikai konstatavo 1970 m. gimusios moters mirtį.

J. BASANAVIČIAUS g. ir NAGLIO al. sankryžoje rugpjūčio 6 d. ten esančiame skvere sulaikant viešąją tvarką pažeidusį neblaivų 1988 m. gimusį pilietį, šis aktyviais veiksmais bandė išvengti sulaikymo, kėsinosi spirti pareigūnui. Pasodintas į automobilį pažeidėjas, bandydamas ištrūkti iš jo, kojomis išspyrė galinių kairiųjų durų stiklą. Pradėtas tyrimas.

Parengė Edita KALNIENĖ


Net dvidešimt dvi krepšinio „3x3“ komandos sekmadienį suvažiavo į Darbėnus, kad susirungtų dėl pereinamosios taurės tradiciniame jau aštuntąjį kartą Darbėnų bendruomenės surengtame turnyre, kurio globėjas – iš Darbėnų kilęs garsusis treneris, Kretingos rajono garbės pilietis Kazys Maksvytis.


Kovas baigė Rajono futbolo „7x7“ pirmenybių II lygos komandos, tarp kurių triumfavo „Kartenos“ futbolininkai.


Alkoholį keičia narkotikai?

  • Edita KALNIENĖ
  • Problema

Palangos miesto jaunos gyventojos mirtis dėl galimai narkotinių medžiagų perdozavimo sukrėtė ne tik kurortą, bet ir visą šalį. „Narkotikai – tai problema ne tik Palangoje, bet ir visame pasaulyje“, – atkreipė dėmesį Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas. Šiemet Palangos pareigūnai pradėjo 16 ikiteisminių tyrimų dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir 2 – su ketinimu jas platinti.


Viename iš Kretingos rajone esančių tvenkinių pastebėti asmenys, žvejojantys draudžiamais žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais. Į pranešimą sureagavę pareigūnai sustabdė nuo tvenkinio nuvažiuojantį automobilį. Užsirašę jame sėdinčių asmenų duomenis, leido važiuoti toliau, nes nebuvo užfiksuota Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Po to į įvykio vietą atvykę ir tą patį automobilį sustabdę Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai jame rado pagautus 9 plačiažnyplius vėžius, kuriuos draudžiama gaudyti nuo liepos 26 d., bei dėžutes laimikiui susidėti ir masalą vėžiams gaudyti.

Nuvykus prie tvenkinio iš jo buvo ištraukti 2 statomi tinklai bei 25 bučiai vėžiams gaudyti, į kuriuos jau buvo patekę 39 plačiažnypliai vėžiai.

Sulaikyti asmenys neigė savo kaltę. Juos išdavė automobilyje rastas masalas vėžiams gaudyti, kuris atitiko bučiuose naudotą masalą. Taip pat paaiškėjo, kad vienas iš sulaikytų asmenų anksčiau ne kartą baustas už brakonieriavimą.

Trims pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų protokolai. Jiems gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda, taip pat konfiskuota neteisėtai veiklai naudota guminė pripučiama valtis, tinklai ir bučiai vėžiams gaudyti.

Visi gyvybingi vėžiai ir kelios į tinklus patekusios žuvys buvo paleistos atgal į tą patį tvenkinį.

Pagal ADD informaciją


Prieš 60 metų susituokę kretingiškiai 82 metų Valė ir 83 metų Vytautas Bručkai tikino, kad jaučiasi laimingi, o ilgos santuokos paslaptis – buvimas kartu. „Svarbiausia laikytis santuokos priesaikos“, – santarvės receptą įvardijo sutuoktiniai. Deimantines vestuves švenčianti pora užaugino du sūnus Nilių ir Dainotą, jie turi keturis anūkus bei vieną proanūkį.


Į Vydmantuose esantį Virkštininkų dvarą sekmadienį apie 6.27 val. išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai – užsidegė medinė pirtis. Per gaisrą išdegė ir buvo nuardyta apie 80 kv.m stogo, perdanga ir pastato vidus.

„Gaisro priežastis tiriama“, – sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Egidijus Pazdrazdis.

Sekmadienį taip pat degė ir ražienos. Ugniagesiai gelbėtojai apie 17 val. išskubėjo į Žadeikių kaimą, kur galimai dėl numestos nuorūkos užsiliepsnojo 3 ha ražienų.

Antradienį apie 7.30 val. netoli Kartenos buvo deginami nukasti bulvienojai. „Ugniagesiai sakė, kad buvo sukurti keturi laužai“, – įvykio aplinkybes įvardijo E. Pazdrazdis. Kas uždegė laužus, kol kas nėra žinoma.

„P. n.“ informacija


Kretingiškė Smiltė Murencevaitė šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos teatro akademijoje (LMTA) klasikinio dainavimo specialybę. Mergina tvirtina, kad šios studijos – ilgas ir kruopštus darbas, reikalaujantis daug jėgų ir pastangų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas