Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 32 %
Naktį8°C debesuotumas 43 %
Apklausa

Ar skiepytumėtės nuo koronaviruso?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

Kuprinė

Lazdininkų kaime įsikūręs Darbėnų vidurinės mokyklos Lazdininkų pradinio ugdymo skyrius dirba išimties tvarka - čia mokosi septyni vaikai.


Sirgti per šventes išeina namo

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

Per Kalėdas Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriuje gydėsi tik trys maži vaikai. Vyresnieji šventėms buvo išleisti namo. Jeigu viskas bus gerai ir ligos prie jaunųjų rajono gyventojų nepristos, per Naujųjų metų sutikimo šventę Vaikų ligų skyrius taip pat turėtų būti apytuštis.


Lietuvoje klesti prekyba merginomis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

Lietuvoje prekyba jaunomis moterimis įgyja vis lankstesnes formas. Merginos į vergiją yra verbuojamos įvairiais būdais ir įvairiose vietose: suteneriams apsilankant baruose, vakarėliuose, atokiuose vienkiemiuose, per modelių agentūras, skelbimus laikraščiuose ir SMS televizijoje. Dirbti prostitutėmis, joms šito nežinant, išvežamos jaunos ir patiklios merginos, dažniausiai nuo 15 iki 25 metų. Didžiausia merginų klaida yra manyti, kad taip atsitinka tik kitoms, bet niekad neatsitiks joms pačioms.


Daugiausiai žalos dėl alkoholio

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

“Moksleiviai neturi pakankamai žinių apie narkotikų keliamas problemas“, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Teresė Ramanauskienė, tris mėnesius lankiusis rajono mokyklose ir skaičiusi paskaitas priklausomybės tema.


Lietuviškose Amerikos parapijose jaunimo „nerasta“

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

Kretingiškis Romanas Sabakonis, 21-erių Vilniaus universiteto studentas, neseniai grįžo iš viešnagės lietuviškose Los Andželo ir Bostono parapijose. Į mėnesio trukmės evangelizacinę kelionę R.Sabakonis vyko kartu su Pakutuvėnų parapijos klebonu broliu Gediminu bei Pakutuvėnų šlovinimo grupės vadove Violeta Gaubyte.


Ar Kalėdų senelis yra tikras, ar išgalvotas?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29
Dar prieš Kalėdų atostogas „Kuprinė“ svečiavosi Simono Daukanto vidurinėje mokykloje. Mums labai magėjo sužinoti –

Tomas Tadijošaitis:

- Man atrodo, kad jo nėra. Iš kur sužinojau? Na, ir mokyklos, ir kiemo draugai kalbėjo, kad tėvai padeda dovanas. Buvau gal kokių šešerių ar septynerių metų, kai jau nebetikėjau Kalėdų seneliu. Užtat niekad jam ir nerašiau jokių laiškų. Bet vis vien dovanų pernai gavau. Šiemet, hmm – nežinau, ar buvau geras, bet gal vis tiek dovanų atneš. Tai jau priklausys nuo tėvų.

Paulius Kliauga:

- Tikras. Jis yra su didele barzda, - užsiaugino, kad gražiau atrodytų. Kad vaikams padarytų didesnį įspūdį. Be to, senelis yra storas. O stori žmonės – visuomet geresni už sudžiūvusius. Paprastai dovanas senelis atneša pro kaminą. Man pernai net motorolerį įgrūdo. Senelis yra toks geras, kad nereikia stengtis būti nei geram, nei blogam – visiems Kalėdos yra dovanų metas.

Martynas Žiobakas:

- Mano reikalai dėl Kalėdų senio – neblogi. Dovanų iš jo esu gavęs ir namų kiną, ir muzikinį centrą. Aš manau, kad tėvai nusprendžia, ko reikia vaikui, ir sudaro sandėrį su Kalėdų seniu. Jei senelis kitiems vaikams teatneša kuklią dovaną, ar jos išvis neatneša, manau, kad patys tėvai nebuvo geri. Dar daržely sužinojau, kad senelis – netikras, bet neliūdėjau, nes jis vis vien aplanko.

Donatas Strazdauskas:

- Tikras. Kalėdų naktį senelis žino, ko vaikui reikia, kokios dovanos jis nori. Tai ir yra tikrų tikriausias stebuklas. O teisybę apie Kalėdų senelį sužinojau būdamas kokių dešimties. Tiesiog pasekiau jį. Sykį šventėm Kalėdas kaime, o man labai norėjosi sužinoti, kur senelis nuėjo toliau. Ėmiau jį ir pasekiau. Tada nusivyliau ta pasaka. Bet ji – nuostabi, nes praskaidrina kasdienybę.

Sandra Lankutytė:

- Iš tikrųjų Kalėdų senelio nėra, nors norėtųsi, kad jis būtų. Apie jį gražiai rodo per reklamą, jis gražiai piešiamas atvirukuose. Bet seniai juo netikim abi su sese, nes pamatėme, kad tėvai perka dovanas. Ir dabar dar tėvai atneša dovaną ir meluoja, kad sutiko Kalėdų senelį. Mes ginčijamės, bandom įtikinėti – tėvai nepasiduoda. Pernai dovanų gavau „Vaikišką enciklopediją“.


Tris kūlupėniškes seseris – dvidešimtmetes dvynes Dovilę ir Živilę bei aštuoniolikmetę Dainorą – Kalėdų senelis dar gruodžio pradžioje nustebino neįprasta dovana: mama joms pagimdė ketvirtą sesutę.

„Mums ji - mažytis gyvas stebuklas“, - džiūgavo seserys ir jų 40 – metė mama Dalia Bieliauskienė.


Šią savaitę „Pajūrio naujienos“, talkinant Policijos komisariato pareigūnams, važinėjo po rajono mokyklas, dalindami atšvaitus pradinių klasių moksleiviams.

Buvo išdalinta apie 3 tūkstančiai atšvaitų. Akciją, kuria siekiama apsaugoti mažamečius nuo žūties ar sužalojimų avarijose, organizavo „Pajūrio naujienos“ bei verslininkai Vilija ir Vladas Baltuoniai.


Svetimas miestas, jokio mamos maisto ir ribota pinigų suma išgyvenimui – mintys, aplankančios kiekvieną būsimą studentą. Akademinis jaunimas jau seniai išmoko gyventi taip, kad tėvelių pinigų liktų ir praleistų paskaitų konspektų kopijoms, ir vakarėliams.


Tėvai išvyko uždarbiauti

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-11-24

Visuomenėje formuojasi opinija, kad Lietuvoje vaikų savižudybių, narkotikų bei alkoholio vartojimo, smurto atvejų padaugėjo dėl to, kad didėja skaičius tėvų, išvykstančių dirbti į užsienį ir vaikus paliekančių senelių globai ar net išvis vienus pačius.

Kretingos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Violeta Lukoševičienė į šią problemą žvelgia giliau: „Be abejonės, tėvų išvykimas uždarbiauti yra skaudi loterija, nepraeinanti be pasekmių. Emocines traumas išgyvena vaikai, bet ne mažiau - ir jų tėvai.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas