Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Skautus įprasta įsivaizduoti žygiuose ir rikiuotėse, iškilmingai pagerbiančius vėliavą, šalį, Dievą. Tačiau ne ką mažiau svarbios skautams yra dainos. Būtent jomis, ne tik savo skautiška veikla, jau kelintus metus Jolanta Beniušytė ir Rasa Gliožerytė garsina Salantų gimnaziją. Prieš kelias dienas jos tapo respublikinio skautų dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ laureatėmis.


Roberta Turauskytė, trečiokė gimnazistė:

- Internetinės pažintys yra naudingos, bet tik tada, kai jomis naudojamasi saikingai. Internete galima bendrauti su užsieniečiais, domėtis jų šalimi, kultūra. Internetas geras tuo, kad jame galima kalbėtis su savo draugais, gauti reikiamų žinių. Niekada neišdrįsčiau paslapčiomis eiti susitikti su žmogumi, kurį pažįstu tik internetinėje erdvėje. Su internetiniu draugu susitikčiau tik viešoje erdvėje ir pasisakiusi artimiesiems, kur einu ir su kuo susitinku.

Vytautas Alonderis, pirmokas gimnazistas:

- Niekada negalvojau, kokios tos internetinės pažintys – blogos ar geros. Pats naujų pažįstamų internete neieškau – turiu realių draugų, galiu jų susirasti ir be interneto. Internetinių pažinčių ieško gal labiau tie, kuriems sunkiau bendrauti realiame pasaulyje. Alytiškės nelaimė yra labiau išimtis, negu tendencija – tas įvykis nereiškia, kad internete tik ir tykoma aukų. Aš niekada nerizikuočiau eiti susipažinti su internetiniu draugu, kurio niekada nesu matęs.

Antanas Neverauskas, septintokas:

- Internetinės pažintys reikalingos ne visiems. Jomis naudojasi tie, kuriems sunkiau susirasti draugų šiaip, bendraujant paprastai, ne internete. Aš internetinių draugų neturiu, o jei turėčiau ir norėčiau realiai susipažinti, būtinai pasisakyčiau tėvams. Mergaitė, kurią nužudė, matyt, buvo įsimylėjusi savo naują internetinį pažįstamą ir nepasisakė tėvams – gal bijojo, kad jos neišleis susitikti.

Mantas Kaminskas, antrokas gimnazistas:

- Mano nuomone, internetinės pažintys yra gerai, nes galima bendrauti su įdomiais žmonėmis, bendraminčiais. Girdėjau apie tą mergaitę, kurią galbūt nužudė internetinis pažįstamas. Šis atvejis visai nereiškia, kad viskas, kas susiję su internetu, yra blogis. Jei elgiesi protingai, internete tavęs niekas neįtrauks į netinkamą veiklą ar pavojingas pažintis.

Ingrida Šilgalytė, antrokė gimnazistė

- Internetinės pažintys yra gerai tol, kol neperžengia tam tikros ribos. Visus sukrėtęs mergaitės iš Alytaus nužudymas parodė, kur gali nuvesti bendravimas internete. Jei eini susitikti su žmogumi, kurį tikrai pažįsti, - nieko tokio. Tačiau vargu ar rizikuočiau, eidama susipažinti su žmogumi iš kitos šalies ar kito miesto. Nors alytiškės nelaimė yra labai baisi, ji turėtų visiems būti pamoka, kad į naujus internetinius pažįstamus reikia žiūrėti labai atsargiai.

Elena Ragauskaitė, antrokė gimnazistė:

- Mane labai sukrėtė tai, kaip pasibaigė mergaitės iš Alytaus pažintis internete. Viskas galbūt būtų pasisukę kitaip, jei ji būtų pasisakiusi tėvams, kur nori važiuoti ir su kuo planuoja susitikti. Baisu ir tai, kad nusikaltimą, kaip spėjama, padarė toks jaunas žmogus, dar mokinys. Tačiau kartais internetinės pažintys gali būti naudingos, ypač jei reikia kokios nors informacijos. Juk ne visi internete sėdi dėl piktų kėslų.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Dešimtmetei Ievai Alčauskaitei gražiausias lietuviškas žodis – Kūčios. Jį tardama mokyklos-darželio „Pasaka“ ketvirtokė prisimena jaukias ir gražias šeimos šventes. Šio žodžio gilią prasmę ir šilumą mergaitė sugebėjo perteikti ir piešiniu – I.Alčauskaitės kūrinys iš beveik 14 tūkst. konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ darbų pateko tarp pačių geriausių.


Meninėse nuotraukose – žemės žaizdos

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2010-12-31

Nors 14-metė Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokinė Eglė Rovaitė fotografija susidomėjo vos prieš metus, ji jau skina svarias pergales respublikiniuose fotografijos konkursuose. Paskutiniajame mergina kartu su savo bendraminte pirmoke gimnaziste Birute Šidlauskaite įrodė, kad meninės nuotraukos gali kelti ne tik estetinį pasigėrėjimą, bet ir skatinti žmonių sąmoningumą.


Dešimt metų dirbęs su vaikais, patyrusiais prievartą bei smurtą ir įvairiuose teismuose apgynęs maždaug 700 vaikų teises, garsus Lietuvos psichologas Evaldas Karmaza pakeitė darbo pobūdį – jis pradėjo dirbti su šeimomis. „Tam, kad vaikas atsitiestų po patirtų smūgių, jam reikia ne tiek psichologo, kiek motinos ir tėvo dėmesio“, - tvirtino Kretingos rajono mokyklų tėvams užsiėmimus apie pozityvią tėvystę pravedęs Psichodramos ir ekspresyviosios terapijos instituto psichologas E.Karmaza.


Dvidešimt penkerių Karolis Bauža, buvęs Kretingos pranciškonų bei Jurgio Pabrėžos gimnazijų mokinys ir JAV Belmonto abatijos universiteto studentas, šiandien – prestižinio Oksfordo universiteto Didžiojoje Britanijoje doktorantas, dirbantis mokslinį darbą medicinos imunologijos - vakcinologijos srityje ir kuriantis vakciną nuo maliarijos.


Gabija Rimšaitė, Jurgio Pabrėžos gimnazijos septintokė:

- Man mokykliniai karnavalai yra kančia. Nespėjame jiems pasirengti, niekas nerodo iniciatyvos galvojant scenarijų. Esame vaidinę Adamsų šeimynėlę, šokę liaudies šokius. Tačiau nė vienas karnavalas itin neįsiminė.

Mindaugas Jonuškevičius, klaipėdietis:

- Malonumas. Karnavalas visada būna išskirtinė šventė, proga pasipuošti, pakeisti aplinką. Mokykloje visada dalyvaudavau kalėdinėse šventėse, su klasės draugais ruošdavomės. Net ir baigęs mokyklą kartais dalyvauju karnavaluose – esu buvęs Vilniuje, Klaipėdoje.

Deividas Stonkus iš Raguviškių:

- Kai dar lankiau mokyklą, dalyvauti karnavaluose nebūdavo itin didelis malonumas. Šventės organizavimas atimdavo daug laiko, klasės draugai nebūdavo itin aktyvūs. Viskas priklauso nuo žmonių – ir dabar su draugais organizuojame karnavalus, bet jie būna gerokai linksmesni negu mokykloje.

Viktorija Želvytė, Jurgio Pabrėžos gimnazijos septintokė:

- Ne itin mėgstu mokyklinius karnavalus. Nors patys gaminame kaukes, vieni kitus puošiame, dažniausiai liekame nepatenkinti tuo, kaip vaidinome, pasirodėme. Galbūt ir nebūname patys blogiausi, tačiau esame savikritiški.

Asta Kuprytė, klaipėdietė:

- Mokykloje, kurioje mokiausi, karnavalų nebūdavo, jų niekas neorganizuodavo. Gaila, nes mokykliniai karnavalai būna labai smagūs, linksmi. Yra tekę būti karnavaluose, kurie rengiami pramogų klubuose – gera pasipuošus, šventiškai nusiteikus tokiuose dalyvauti.

Jonas Petrauskas, Jurgio Pabrėžos gimnazijos pirmokas gimnazistas:

Neseniai dalyvavau savo mokyklos karnavale. Mūsų klasė vaidino Flinstounus. Man teko mergaitės vaidmuo. Buvo labai linksma – žiūrovams patiko mūsų vaidyba, o mūsų klasė tapo geriau

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Roma Kartavičiūtė, ketvirtokė:

- Mokiniai iš pamokų bėga, nes jiems nepatinka mokytojas arba kokia nors pamoka. Niekada nesu pabėgusi iš pamokų – tai būtų kvaila. Kartais vaikai nenori eiti į pamokas, kadangi nėra atlikę namų darbų. Bet tai ne išeitis – vis tiek reikia lankyti visas pamokas.

Ernestas Dima, pirmokas gimnazistas:

- Galvoju, kad iš pamokų bėgama todėl, kad kartais būna tiesiog ne ta nuotaika – tingisi mokytis, nesinori sėdėti pamokoje. Tokiais atvejais traukia eiti namo ir pasėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus.

Ignas Strumyla, septintokas:

- Greičiausiai bėgama iš nemėgstamų ar sunkių pamokų. Juk sunku eiti į pamoką, jei ko nors nesupranti ar esi jai nepasirengęs. Bet kokiu atveju bėgti iš pamokų nėra gerai – atsilieki, pyksta tėvai, baudžia mokytojai.

Laura Riaugaitė, trečiokė gimnazistė:

- Galbūt todėl, kad blogai sekasi mokslai. Bėgimas iš pamokų gali būti ir maištavimo forma – nepaklusnumu siekiant parodyti, kad nepatinka mokytojas, pamokos. Yra tekę ir man pabėgti iš pamokų. Priežastys paprastos – nenoras eiti į pamoką, paprasčiausias tingulys.

Viktorija Intaitė, trečiokė gimnazistė:

- Bėga tie, kurie tingi mokytis. Šiais metais nesu pabėgusi nė iš vienos pamokos. Tačiau yra buvę atvejų, kai pabėga visa klasė. Tokios išdaigos liūdnai baigiasi: mokytojas gali liepti rašyti kontrolinį darbą.

Antanas Žebrauskas, aštuntokas:

- Jei atsibosta mokytis arba kokioje nors pamokoje nesupranti mokomo dalyko, kyla noras praleisti pamokas. Niekada iš pamokų nebėgu – tai visiškai neįdomu. Kur kas įdomiau sėdėti pamokose ir sužinoti ką nors naujo.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Ketvirtą mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose besimokanti kretingiškė Barbora Šiaulytė pastebėjo, kad šioje didelėje šalyje paauglio gyvenimas gerokai skiriasi nuo Lietuvos jaunimo – Amerikoje daugiau laisvės, tačiau ir daugiau atsakomybės. Nors paauglys gali pradėti vairuoti vos sulaukęs 16 metų, prieš eidamas pas draugus, turi prasinešti, kur tiksliai leis laiką ir kiek užtruks. Šioje šalyje laisvalaikis dažniausiai planuojamas su šeima ir iš anksto.


Pretenduoja tapti „tūkstantmečio vaiku“

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2010-11-26

Iki šiol mokslo konkursuose, olimpiadose nepasižymėjęs Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazistas 15 metų Mantas Razma maloniai nustebino ir save, ir bendramokslius, televizijos žinių viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ iškovojęs II vietą ir patekęs į gabiausių aštuntokų finalą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas