Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Martynas Jazbutis, šeštokas:

- Gyvūnai yra žemės dalis, todėl žiemą jiems reikia nuvežti maisto, nes kai yra labai daug sniego, jie neberanda kuo misti. Pavasarį būtinai reikia pasirūpinti paukščiais – į medžius įkelti inkilų. Kiekvienas žmogus gali prisidėti saugant žemę nešiukšlindamas. Per televizorių girdėjau, kad gamtai labai kenkia atominės elektrinės – visų jų uždaryti turbūt neįmanoma, bet jas reikia padaryti labai saugias.

Karolis Grunovas, devintokas:

- Mano nuomone, visų pirma reikėtų sumažinti naftos produktų vartojimą. Labai būtų gerai, kad valstybės bent jau nebestatytų naujų atominių elektrinių. Galbūt net pavyktų dalį jų uždaryti, palikti tik kelias, kurios ir pagamintų reikiamą elektrą. Žemei labai kenkia automobiliai, todėl norint ją tausoti derėtų kuo mažiau jais važinėtis – čia pat galima nueiti ir pėsčiomis.

Barbora Jockutė, aštuntokė:

- Reikia nešiukšlinti gamtos, neapleisti ir nuolat tvarkyti aplinką, kurioje gyvename. Būtinai reikėtų rūšiuoti – tai taip pat padeda tausoti žemę. Labai svarbu tausoti gamtinius išteklius ir neteršti upių, ežerų bei jūrų nuotekomis. Užuot važiavus automobiliu, daug ką galima pasiekti dviračiu – ir sveika, ir gamtą tausoja. Žinoma, tausoti gamtą nėra taip lengva – pavyzdžiui, rūšiuoti sunku, tačiau galima įprasti.

Giedrė Petkutė, devintokė:

- Pradėti reikėtų nuo paprastų dalykų – nešiukšlinti ir nuolat tvarkyti savo aplinką. Idealu būtų, jei pasaulyje elektra būtų išgaunama ne iš atominių elektrinių, bet iš atsinaujinančių energijos šaltinių, pavyzdžiui, vėjo jėgainių. Jos ekologiškos, netrikdo gamtos. Kiekvienas turėtume pradėti nuo savęs – tada išsaugoti nesunaikintą žemę pavyks dar ilgai.

Laimonas Venckus, devintokas:

- Žmonija galėtų pradėti tausoti gamtos išteklius, nebešvaistyti jų. Tausoti gamtą galima neperkant prabangių automobilių, kurie ryja labai daug degalų. Apskritai, važinėtis mašinomis reikėtų kuo mažiau: verčiau jau naudotis viešuoju transportu ir taip prisidėti prie to, kad oras būtų grynesnis. Be abejonės, pasaulyje būtų privalu sumažinti atominių elektrinių skaičių – jų per daug.

Inesa Paulikaitė, aštuntokė:

- Žemę naikina atominių elektrinių skleidžiama, per avarijas į aplinką patenkanti radiacija. Atominės elektrinės yra labai kenksmingos, todėl jų kažkaip derėtų atsisakyti. Kiekvienas tausoja žemę, jei nešiukšlina, neleidžia teršalų į vandens telkinius, mąsto apie ateitį. Žmones dar labai reikėtų supažindinti su tuo, kaip kiekvienas gali prisidėti prie gražesnės žemės – reikia daugiau paskaitų, laidų per televiziją.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Šokis „užkabino“ ir atvedė į Muzikinį teatrą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2011-03-25

„Kiekvieno žmogaus tikslas yra daryti tai, ką jis moka geriausiai. Aš neuždirbu milijono, bet stengiuosi surasti save prasminguose dalykuose. Šiandien aš dirbu tokį darbą, kuris man teikia tikrą malonumą“, - kalbėjo 23-jų kretingiškis Artūras Ženčius, Klaipėdos muzikinio teatro trupės šokėjas, diplomuotas renginių režisierius ir Klaipėdos universiteto studentų šeštadieninių TV6 laidų „universitetai.lt“ vedėjas.


Kosmetikos džiunglėse pasiklysti gali ir suaugusieji, o ką bekalbėti apie paauglius, tik pradedančius atrasti grožio pasaulį. Todėl nekeista, jei paaugliams geriausiu patarėjais besirenkant kosmetikos priemones tampa draugai ar reklama, viliojanti akimirksniu atsikratyti pirmųjų veidą „papuošusių“ spuogų ar vakarėlyje suspindėti ryškiu lūpų blizgiu.


Šokiais ir dainomis nukėlė į tolimąją Ruandą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2011-02-25

Pranciškonų gimnazijoje viešėjo svečiai iš tolimos Ruandos. Afrikos gyventojai į Kretingą atvyko kartu su jaunimo sodybos Kėkštuose įkūrėju, kunigu misionieriumi Hermanu Šulcu, kad pasidalintų savo kultūra bei skaudžia šalies istorija.


Renkantis profesiją – žvilgsnis į savąjį AŠ

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2011-02-25

„Tik drąsiai pažvelgęs į savo teigiamas ir neigiamas savybes ir supratęs, koks darbas laukia, pasirinkęs tam tikrą profesiją, mokinys galės nuoširdžiai atsakyti, kokia sritis jį traukia“,- įsitikinusi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorė dr. Raimonda Alonderienė, kuri kretingiškiams šį pirmadienį skaitys praktinę paskaitą „Asmeninės karjeros planavimas: mados, dilemos ir pasirinkimai“.


Tai, kad 17-metė Salantų gimnazijos mokinė Ingrida Šilgalytė yra audėja, išduoda jos laikysena – itin tiesi ir taisyklinga. Mergina sako – tik atsisėsk į stakles kumptelėjęs, po kelių valandų vargu ar pakilsi be nugaros skausmo. Pasak antrokės gimnazistės, audimo srityje nardančios lyg toji staklių šaudyklė, tikroji savo amato meistrė privalo turėti gerą nugarą ir stiprias akis.


Ar tikrai mylite Lietuvą?

  • Kuprinė
  • 2011-02-25

Ieva Kiškėnaitė, dešimtokė:

- Myliu. Meilė tėvynei ypač svarbi šiais laikais, kai žmonės masiškai išvažiuoja iš Lietuvos, tikėdamiesi, kad svetur bus geriau, negu savo šalyje. Tačiau reikia stengtis gyventi šalyje – likti Lietuvoje reiškia ją mylėti. Kita vertus, meilę tėvynei galima puoselėti ir svetur – kalbėti su pažįstamais apie savo šalį, išsaugoti tradicijas.

Judita Brežinskaitė, dvyliktokė:

- Labai myliu Lietuvą, nes ji turtinga savo gamta, talentingais rašytojais, dailininkais, architektūra, istoriniais paminklais. Meilę savo šaliai galima išreikšti labai paprastai - reikia būti geru žmogumi, likti kurti savo gyvenimo Lietuvoje, visomis išgalėmis stengtis saugoti gamtą bei tradicijas, gerbti žmones.

Dovydas Miškinis, aštuntokas:

- Myliu Lietuvą paprastai – gerbiu savo šalį, miniu valstybines šventes ir mėgstu krepšinį. Krepšinis yra ne tik sportas, jis suvienija visus žmones, pažadina jausmus savo šaliai, skatina susivienyti. Meilė ir bėgimas į užsienį, mano nuomone, neturi nieko bendro – žmonės išvažiuoja dėl vargo, o ne todėl, kad nemyli Lietuvos

Vaida Rusteikytė, dvyliktokė:

- Myliu, nes negalvoju išvykti iš Lietuvos, noriu čia gyventi ir dirbti. Meilę tėvynei nėra taip paprasta pajausti – viską nulemia tai, kaip nuo vaikystės yra mokoma šeimoje, mokykloje. Dabar mes meilę savo šaliai prisimename tik per valstybines šventes, pamirštame, kaip žmonės kovojo dėl Lietuvos laisvės. Būtina saugoti savo šalį, nors, kartais pagalvoju, kad, deja, jai lemta išnykti.

Algimantas Narkus, vienuoliktokas:

- Taip, myliu. Mylėti Lietuvą reiškia gerbti jos turtus, jausti pagarbą valstybei bei tradicijoms. Meilė savo šaliai glaudžiai siejasi su pilietiškumu. Vadinasi, jei myli Lietuvą, reikia būtinai eiti balsuoti per rinkimus, nes kitaip visa sistema iš esmės nepasikeis.

Domantas Žiobakas, aštuntokas:

- Galvoju, kad myliu savo šalį. Apie meilę Lietuvai šeimoje nekalbame, bet ši tema dažna mokykloje per pamokas, ypač istoriją. Esu įsitikinęs, kad esu savo tėvynės patriotas – jei kiltų karas ar koks kitas pavojus, net nesuabejočiau ir eičiau ginti savo valstybės.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Išbandymai laukia ne tik tėvų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2011-01-28

Kretingos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Ingrida Mineikienė teigė, kad nėra tikslios statistikos, kiek mūsų rajono mokinių dėl tėvų emigracijos patiria sunkias psichologines problemas, kurias spręsti reikia specialistų konsultacijų. Anot pašnekovės, tik vėliau, kalbantis su vaiku apie jo netinkamo elgesio, emocinių sunkumų priežastis, paaiškėja, kad jo šeima yra nepilna arba vienas iš tėvų, o gal – ir abu, išvykę į užsienį.


Emigracijos įkaitai – vaikai

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2011-01-28

Kol šalies politikai postringauja apie būtinybę stabdyti lietuvių emigraciją, o priemonės tai padaryti – labiau „popierinės“ negu realios, oro uostuose rikiuojasi vis ilgesnės eilės nedarbo prispaustų tautiečių. „Tik trumpam: užsidirbsiu ir grįšiu“,- šis išvykstančių tėvų pažadas gimtinėje liekantiems vaikams kartais užsitęsia ir keletą metų. Visuomenės gyvenimą tiriantys sociologai jau rado terminą tokioms šeimoms „pakrikštyti“ – atotolio šeimos.


Nors už lango – kuo puikiausia žiema, retas vaikas ar jaunuolis susižavi žiemos pramogomis: pasivažinėti nuo kalniuko, pačiuožinėti, paslidinėti. Žiemos sporto nebelikę ir mokyklose, per kūno kultūros pamokas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas