Pajūrio naujienos
Help
2020 Gegužė
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 3 %
Naktį7°C debesuotumas 28 %
Apklausa

Ar po karantino beatsigaus kavinės Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

Smiltys

Poeto, eseisto, vertėjo ir dramaturgo Gintaro Grajausko, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio Klaipėdoje, jauni žmonės dažniausiai klausia, ar verta rašyti. O jis rimtai atsako, kad ne – neverta. „Jei trūksta dėmesio, reikia eiti į sceną. O ne, gink Dieve, rašyti poeziją. Tai vienišių darbas. Poetai dažnai nekalbūs, retas yra skandalų meistras“, - ramiai rinkdamas žodžius kalbėjo G. Grajauskas.

Poetą „Smiltims“ pavyko sutikti Pastauninko meno festivalyje, kur jis bendravo su jo rengėjais – jaunųjų kūrėjų klubu „Strėlė“.


Kurti paskatino anūkė

 • Smiltys
 • 2007-07-13

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje veikia Jeronimos Savickienės tapybos ir dėžučių paroda. Tai pirmoji autorės paroda Kretingoje. Anksčiau savo darbus ji yra pristačiusi Darbėnuose, Kartenoje, Palangoje.


Orvidų sodyba traukia menininkus

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-07-13

Rugpjūčio mėnesį sukaks 15 metų, kai anapilin iškeliavo filosofas, menininkas Vilius Orvidas. Jo sodyba Gargždelės kaime ir šiandien tebėra traukos centras: sodyba - muziejus traukia ne tik turistus ar pažinojusius Vilių Orvidą, bet ir menininkus.


Uostamiestis švęs ir vardadienį

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-07-13

Nuo šiol klaipėdiečiai švęs ne tik Jūros šventę, miesto gimtadienį, bet ir vardadienį. Idėja švęsti miesto vardadienį kilo klaipėdiečiui, galerijos „Pėda„ savininkui, juvelyrui Vytautui Karčiauskui.


Neseniai Darbėnuose, per Petrines surengtą miestelio šventę, žmonės turėjo galimybę pasiklausyti maestro Stasio Povilaičio koncerto. Bendraudamas su „Pajūrio naujienomis“, dainininkas juokavo, jog koncertuodamas kretingiškiams ar darbėniškiams, jaučiasi esąs tartum tarp kaimynų. Mat Palangoje praleidęs jaunystę, S.Povilaitis kurortą ir šiandien laiko savo namais.


Ambasadorius Baltijos kelią grindžia ir menu

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-07-13

Šį trečiadienį Palangos reabilitacijos ligoninėje buvo atidaryta Latvijos prezidentės Vaira Vike-Freiberga sūnaus Karlis Roberts Freibergs fotografijų ir jo žmonos Linda Freiberga tekstilės darbų paroda.


Albumuose – debesų kolekcija

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-06-08

Kretingiškė Birutė Sudmantienė kolekcionuoja debesis. Dažniausiai jie „vietiniai“ – pakibę Kretingos danguj. Kolekciją ji pradėjo kaupti vos prieš trejus metus, kai atsitiktinai į jos namus atkeliavo paprastas fotoaparatas - „muilinė“.


Manoma, kad Lietuvoje yra apie pusė milijono žmonių, kalbančių žemaitiškai. Kalbininkai net linkę šią tarmę vadinti kalba. Vis dėlto mažai kas temoka rašyti ir skaityti žemaitiškai, o ir kalbėdamas jau stengiasi „laužyti liežuvį“. Žemaičių kalbos (tarmės) rekomenduojama mokyti mokyklose, tačiau Žemaitijos patriotai susiduria su negailestingu požiūriu – neįdomu, sunku, nereikalinga.


ŠV. ANTANO ATLAIDŲ ŠVENTĘ „Brolio duona“

2007 m. birželio 8-10 d.

Šventės programa

Penktadienis, birželio 8 d.

16.30 val. - parodos atidarymas bažnyčios galerijoje

17.00 val. - Kretingos kamerinio choro (vad. Tomas Ambrozaitis) koncertas bažnyčioje

18.00 val. - iškilmingos atlaidų atidarymo šv. Mišios bažnyčioje

19.30 val. - spektaklis „Bunkeris“ (rež. Vytautas V. Landsbergis) pranciškonų vienuolyne

21.30 val. - filmas „Dviračių vagys“ (rež. Vittorio De Sica) parapijos namuose

Šeštadienis, birželio 9 d.

8.00 val. - šv. Mišios bažnyčioje

9.00 val. - jaunimo žygis miesto gatvėmis

11.00 val. - vaikų piešiniai ant plytelių lurdo slėnyje

16.30 val. - Klaipėdos lėlių teatro vaidinimas visai šeimai „Indų pasaka“ Šv. Antano namelio teatro studijoje

18.00 val. - vaikų ir tėvelių Mišios bažnyčioje

20.00 val. - koncertas bažnyčios šventoriuje: Marija Krupoves ir Gerard Edery, „Ichthus“, „Supermergaitės“, Klaipėdos miesto Evangelijos bažnyčia

24.00 val. - Kretingos miesto palaiminimas

Sekmadienis, birželio 10 d.

ŠVČ. KRISTAUS KŪNO IR KRAUJO ŠVENTĖ

8.00 val. - šv. Mišios bažnyčioje

9.00 val. - „Geroji Naujiena“ šventoriuje

10.30 val. - šv. Mišios šventoriuje

12.30 val. - šv. Mišios bažnyčioje Pirmadienį – ketvirtadienį vyks dailininkų pleneras. Darbai bus eksponuojami šv. Antano atlaidų metu bažnyčios šventoriuje. Nuo penktadienio 19 val. iki sekmadienio 8 val. bažnyčios Kankinių koplyčioje – nuolatinė Švč. Sakramento adoracija.

Nepamirškite atlaidų metu kreiptis į brolį Antaną, uždegti žvakutę prie jo altoriaus.


Pranciškonai kviečia pasidalinti brolio duona

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-06-08

Kretinga nuo seno turi savo miesto globėją – šventąjį Antaną. Mūsų miestas visoje Lietuvoje išgarsėjo jau prieš kelis šimtmečius šio šventojo garbei rengiamais atlaidais.

Keletą pastarųjų metų ji vyksta vienu metu su Kretingos miesto švente. Šiųmetinė Šv.Antano atlaidų šventė „Brolio duona“ prasideda šiandien ir truks tris dienas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas