Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasigedo informacijos (10 komentarai)

LT Lithuaniaalio
2013-04-16 12:30:59
Elektroniniame dienyne informacijos tėvams tikrai nebuvo, jokių lankstinukų vaikai negavo. Na, kas iš to, kad apie tokį atvejį žino mokytojai, mokyklos taryba, bet nežino mokiniai ir jų tėvai? Mūsų vaikai mokosi toje mokykloje. negražu. Mokyklos vadovė eilinį kartą suka uodegą.
LT Lithuaniasab
2013-04-16 15:20:23
Tikra tiesa.Buvau Kartenos vidurines mokyklos tevu susirinkime ir mokyklos direktore apie si atveji net neuzsimine.Cia reikejo visu garsu saukti,visa klase tikrinti nuo sios klastingos ligos uzkrato,tevus,ir bendravusius su siuo mokiniu.Ar vel pradejote gyventi,kaip ir anksciau, ,,VIESA PASLAPTIMI".
LT LithuaniaJulija
2013-04-16 21:48:50
Netikiu, kad serga vaikas atvira forma, nebent visa seima serga, tada sutinku, kad ir vaikas.
LT LithuaniaPaulius
2013-04-16 21:56:36
Tuberkuliozė
Tuberkuliozė (TB) tai infekcinė liga kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija perduodama oro lašeliniu būdu. Pagrindinis TB šaltinis yra žmogus sergantis atvira plaučių TB. Infekcija dažniausiai pažeidžia plaučius, bet taip pat gali pažeisti ir kitus žmogaus organus ar audinius: smegenis, inkstus, kaulus ir stuburą. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti.

Kokie yra TB požymiai? Labai svarbu kovojant su tuberkuliozės plitimu ir tuo pačiu siekiant stabilizuoti bei sumažinti sergamumą TB šalyje – anksti įtarti tuberkuliozę. Tuberkuliozės požymiai priklauso nuo to, kurioje kūno vietoje dauginasi ligos sukėlėjas. TB bakterija dažniausiai pažeidžia plaučius (plaučių tuberkuliozė). Plaučių TB pasireiškia šiais požymiais:
Pagrindiniai: Kiti:
• Sunkus kosulys, trunkantis 3 ar daugiau savaičių;
• Skausmas krūtinėje;
• Skreplių ar kraujo atkosėjimas. • Silpnumas ar nuovargis;
• Svorio kritimas;
• Apetito stoka;
• Drebulys;
• Karščiavimas;
• Naktinis prakaitavimas.
Kaip plinta TB?
TB mikrobai patenka į orą kai plaučių TB sergantis žmogus kalba, kosti ar čiaudi. Priklausomai nuo aplinkos, taip išskirti mikrobai ore gali išlikti kelias valandas. Žmogus įkvėpęs TB mikrobais užteršto oro gali tapti infekuotu.
Koks skirtumas tarp žmogaus užsikrėtusio TB ir žmogaus sergančio TB?
Užsikrėtę TB asmenys savo organizme turi TB mikrobą, bet jis nėra aktyvus ir nesukelia ligos, nepasireiškia TB būdingi požymiai ir žmogus neplatina ligos, bet tai yra laiko klausimas kada dalis užsikrėtusių asmenų (5-10 proc) gali susirgti TB. Trečdalis visos pasaulio populiacijos yra užsikrėtę TB bakterija, iš jų 5-10 proc. susirgs tuberkulioze.
Sergančių TB žmonių organizme mikrobai aktyviai dauginasi, jiems pasireiškia TB būdingi simptomai, taigi kosėdami jie platina užkratą. TB dažniausiai užsikrečiama, jei yra kadieninis kontaktas taip užkrečiami šeimos nariai ir darbo kolegos.

Skirtumai tarp užsikrėtusio tuberkulioze ir sergančiojo atvira tuberkuliozės forma

Užsikrėtęs, bet nesergantis tuberkulioze asmuo Asmuo sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma
• Nėra jokių požymių
• Normaliai jaučiasi
• Neužkrečia TB kitų žmonių
• Dažniausiai būna teigiamas odos testas
• Normali krūtinės rentgeno nuotrauka ir skreplių tyrimas • Sunkus kosulys, kuris trunka 3 ir daugiau savaičių
• Skausmas krūtinėje
• Kraujo ar skreplių atkosėjimas
• Silpnumas ar nuovargis
• Svorio kritimas
• Apetito stoka
• Drebulys
• Karščiavimas
• Naktinis prakaitavimas
• Gali užkrėsti TB kitus žmonės
• Dažniausiai būna teigiamas tuberkulino (Mantu) testas
• Gali būti pakitimai krūtinės rentgeno nuotraukoje, ar teigiamas skreplių tepinėlis ar pasėlis
Profilaktiniai patikrinimai
Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka darbuotojams dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros srityje, vaikų mokymo ir auklėjimo srityje, paslaugų teikimo gyventojam srityse ir kitose veiklos srityse, būtinas profilaktinis patikrinimas dėl tuberkuliozės prieš pradedant dirbti ir kasmet dirbant.
Gerinant tuberkuliozės profilaktiką Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka tuberkulino testas atliekamas 7 metų amžiaus vaikams ir rizikos grupių vaikams (bendraujantiems su sergančiais TB šeimoje ar kolektyve, sergantiems lėtinėmis ligomis ir kt.).

BCG vakcina
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis skiepijimai BCG vakcina neturi esminės įtakos, perspėjant TB plitimą gyventojų tarpe, tai neapsaugo nuo susirgimų plaučių TB, tačiau skiepijant kūdikius kuo jaunesniame amžiuje juos galima apsaugoti nuo susirgimų itin sunkiomis TB formomis. Taip pat tyrimais nustatyta, kas skiepijimai BCG vakcina, prieš tai neatlikus tuberkulino testo, yra saugūs. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims, kuriose registruojamas didelis sergamumas TB, skiepyti BCG vakcina vaikus kaip galima greičiau po gimimo (Lietuvoje naujagimiai skiepijami 2-3 dieną).

Kaip diagnozuojama TB?
Tuberkulino (TB odos) testas naudojamas siekiant nustatyti ar žmogus užsikrėtęs TB. Sveikatos priežiūros specialistas įšvirkščia nedidelį kiekį skysčio, vadinamo tuberkulinu, po oda vidinėje dilbio dalyje. Po 2 ar 3 dienų, sveikatos priežiūros specialistas įvertina odos reakciją. Tuberkulino įšvirkštimo vietoje gali atsirasti patinimas. Išmatavus patinimą nustatoma ar testas teigimas ar neigimas. Teigimas testas paprastai reiškia, kad žmogus yra infekuotas TB.
Paprasčiausias tyrimas yra skreplių ištyrimas dėl TB mikobakterijų Cillio-Nilseno metodu. Šiuo metu šalyje yra 14 mikroskopijos centrų, kur tiriami skrepliai ar kita medžiaga dėl tuberkuliozės mikobakterijų. Šio tyrimo dėka galima greitai diagnozuoti TB, ir paskirti reikiamą gydymą. Labai svarbu ligonį, išskiriantį tuberkuliozės mikobakterijas greitai izoliuoti ir skirti reikiamą gydymą, kontroliuojamą medicinos personalo.

Tuberkuliozės gydymas
Gydymas skiriamas sergantiems TB asmenims. Tai ilgas procesas trunkantis apie 6-8 mėn. Sergantis tuberkulioze žmogus turi griežtai laikytis gydymo reikalavimų (nustatytu laiku apsilankyti pas gydytoją, gerti vaistus), priešingu atveju ligonis neišgydomas. Be to, išsivysto gydymui atsparios tuberkuliozės bakterijos. Tokių tuberkuliozės mikobakterijų sukeltą ligą išgydyti yra ypač sunku ir brangu. Taigi sergantysis turi atsižvelgti į šiuos ypatumus ir stengtis ne tik apsaugoti save, bet ir aplinkinius artimuosius ir draugus.

Parengė:
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras
VšĮ Respublikinė tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinė ligoninė
LT LithuaniaPaulius
2013-04-16 22:08:31
Ar tikrai ši kompetetinga informacija buvo pateikta visai mokyklos bendruomenei? O gal mokyklos vadovybė renkasi poziciją patogią tik sau, ignoruoja neginčytinus faktus ir drįsta mūsų vaikus palikti neapsaugotus šiai infekcinei ligai?? Ar tik netrūksta Jums kompetencijos vadovauti šiai švietimo įstaigai? Ar tikrai gebate priimti reikiamus sprendimus? Taip, tamsta mokyklos direktore, nuo ligos nė vienas nesame apsaugotas, bet galime nustoti neigti, kad turime problemų.
LT Lithuaniaalisa
2013-04-16 22:43:56
Butent, mokyklos direktore ignoruoja problema ir jos nesprendzia. Kiti mokiniai net neturi galimybes (nes nera jokios informacijos) pasitikrinti sveikata. Juk ne visi lankosi Kartenoje pas seimos gydytoja. Tai kaip tevams zinoti, kad vaikui reikia tikrintis sveikata? O dar taip izuliai meluojama zurnalistams. Tai ne vadovavimo mokyklai tinkamumo klausimas, tai zmoniskumo klausimas.
DE Germanykristina
2013-04-17 09:01:37
tai ka,sudeginkit ta vaika ant lauzo,kad taip bijot,juk siais laikais tuberkulioze pagydoma,tai ko cia isterikuojat,galim kiekvienas susirgt.
LT Lithuaniajolanta
2013-04-17 09:35:56
Argi ta vaika kas kaltina kad jis serga atvira tuberkuliozes forma.O serga jis apie 2 metus.Ir jeigu tevai butu atsakingesni tos problemos nebutu.Tai ar tevas ne pervelai verkslena del nesupratingumo.O serganciuju uzdara tuberkuliozes forma mokykloje yra ir daugiau.Ponia Kristina, ar jus sirgot tuberkulioze?
LT Lithuaniataip
2013-04-17 12:02:04
manau kad pirmiausia atsakomybe turetu buti is tevu puses,jie juk puikiai zino kad rekia tikrintis,po to manau seimos gygytojas taip pat turetu daryti spaudima tevams,jeigu jie jau ziuri pri pirstus ,mokykla sita situacija taip pat turi zinoti,mokiniu tevai turi buti informuoti apie tai,pati buvau susirinkime kovo 8 diena ir direktore patikino kad nieko cia nera,ispustas burbulas,bukime atsakingi ,juk rizikuojame vaiku sveikata,ocia jau ne juokas,o nesislepkime kaip dabar ir yra daroma
LT Lithuaniapelėda
2013-04-17 12:25:33
Mantu teigiamas gali būti ir smarkiau rūkančio pauglio. Sergant atvira forma, užtenka 4val. pasėdėti uždaroje patalpoje ir lazdelių būsi įkvėpes. Anksčiau tokie vaikai gydydavosi ir mokydavosi po pusę metų Giruliuose. Ten buvo mokykla ir ligoninė kartu. Dabar gal nebėra, nežinau. Teko šalimais dirbti kažkada, tai mano pastebėjimu, sergantys vaikai, kaip tik esti su dideliu antsvoriu, netgi labai dideliu.
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas