Pajūrio naujienos
Help
2014 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 0 %
Naktį9°C debesuotumas 0 %
Apklausa

Ar sąžininga kandidatuoti į Europos Parlamentą, būnant Seimo ar Vyriausybės nariu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(838) 2014-04-25

Keliui sutvirtinti – seni antkapiai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis

Kartenos seniūnė Gintarė Padvaiskienė paaiškino, jog ta plokštės pusė, ant kurios – rusiški rašmenys, meistrų buvo užlieta betonu ir panaudota naujam paminklui gaminti, tad jį nusipirkę žmonės apie tai nė neįtarė, kol pasenusio paminklo neišmetė ir nuo jo nenusitrynė betonas.

„Jeigu vaikams nerūpi, kur atsidurs senas antkapis nuo jų tėvų kapo ir išmeta jį už kapinių tvoros, tai negi seniūnas turi juos kur nors kaupti ir saugoti?“ - stebėjosi Kartenos seniūnė Gintarė Padvaiskienė. Ją užklupo visuomenės dėmesys, kai žiniasklaidoje buvo paviešintos nuotraukos – jose matyti, jog kelias iš Kartenos į Vėlaičių kaimą tvirtinamas senais antkapiais.

Vakar seniūnei teko aiškintis ir per tarybos posėdį – iš kur ir kaip atsiradusiais antkapiais buvo tvirtinamas kelio šlaitas.

„Savivaldybės vadovų ir tarybos narių buvau suprasta“,- teigė G. Padvaiskienė, patikinusi, jog dėl kelio tvirtinimui panaudotų senų antkapių ji iš gyventojų nebuvo sulaukusi nė vieno nusiskundimo. Atvirkščiai – jie džiaugėsi, kad lietaus graužiamas kelias apskritai yra tvirtinamas ir juo bus saugu važiuoti.

Iš kur paminklas – neaišku

Tad panašu, kad daugiausiai aistrų kelia tik tarp antkapių nuolaužų ir akmenų rastas paminklo fragmentas, ant kurio – rusiški rašmenys bei 1941 metų data. Gali būti, kad tai – paminklo, skirto sovietų kariams pagerbti, dalis.

„Šis paminklas į krūvą pateko atsitiktinai, nes juk seni betoniniai antkapiai ne rankomis buvo kraunami ir čia atvežti,- pasakojo G. Padvaiskienė. – Ta paminklo plokštė buvo panaudota gaminant naują paminklą – aiškiai matyti, kad ta pusė, ant kurios yra rusiškas užrašas, buvo užlieta betonu. O nauji lietuviški užrašai apie mirusiuosius iškalti ant kitos plokštės pusės. Tad žmonės šito net negalėjo įtarti – kokią ir iš kur paimtą plokštę meistrai panaudojo. Tiesa tuomet tik ir išaiškėjo, kai išmetus paminklą, betonas nutrupėjo, atidengdamas rusiškus rašmenis.“

Anot G. Padvaiskienės, žinoma tik tiek, kad šį paminklą vaikai, kurie patys dabar jau yra pensininkai, ant savo tėvų kapo buvo pastatę apie 1946-1950 metus ir jį parsivežė iš Gargždų meistrų.

„Mūsų seniūnijoje jokie kapai nebuvo išniokoti ar nuversti“,- užtikrino G. Padvaiskienė.

Sužinojusi, kad minėtas paminklas gali sudominti paveldosaugininkus, G. Padvaiskienė pati susisiekė su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiuoju valstybiniu inspektoriumi Laisvūnu Kavaliausku. Tačiau šis, anot G. Padvaiskienės, konkrečiai nepasakė, ar ji turėtų ir jei taip, tai – kam, šį paminklo fragmentą pristatyti.


Aldona Kavarzienė:

- Turėtų draugas draugą sudrausminti, pamačius chuliganaujant. Pašaliniai, prošal eidami, irgi turėtų paprotinti neklaužadas, o jei neklauso, - pranešti policijai. Aš pati išdrįstu pasakyti, bet drausminti reikia gražiuoju, o ne su piktumu, nes kitaip dar ir į galvą gali gauti. Ale, žinot, būna, kad ne tik paaugliai, bet ir pagyvenę žmonės nurauna gėlynus ir nešasi gėles į savo darželius arba net į kapus. Visai kas kita, jei pasirenki jau nužydėjusių gėlių sėklikių.

Emilija Ketlerytė:

- Aš galvoju, kad labiausiai siautėja paaugliai. Lietuvoje nebėra tvarkos: vaiko nebegalima su diržu pamokyti, jie savo žino teises, bet ne pareigas. Mes tokie drąsūs ir akiplėšos, kaip dabartiniai vaikai, nebuvome. Gyvenome sunkiai, alkome Sibire, bet tėvo ir motinos žodis buvo šventas. Kokį vaiką užsiauginsi, tokį ir turėsi. Palaidų vaikų niekas nesužiūrės, - prie kiekvieno gėlyno policininko nepastatysi.

Danutė Liaudinskytė:

- Niekaip neapsaugosi: skverų tvorom neaptversi ir kamerų nepristatysi. Reikia nuo savęs pradėti ir savo vaikus mokinti nuo mažens. Ką tėvai nuo mažens įskiepija vaikui, tokias vertybes jis visą gyvenimą ir puoselėja. Mes vaikystėj irgi krėsdavom šunybes, už jas gaudavom į kailį ir žinojom, už ką. Mano dvejų metų vaikas jau supranta, kas yra gražu ir kad skinamai gėlytei skauda. Tikiuosi, kad jis užaugs doras žmogus.

Liudmila Džiaugienė:

- Gražus tas mūsų miestas, juo rūpinasi tie, kam priklauso. Ir būna labai gaila žmonių pastangų, kai pamatai išlaužytus gėlynus ar išspardytas talkininkų į krūvas sudėtas šakas. Net nežinau, ką reikėtų daryti, kad užkirstume piktadarystėms kelią. Viskas nuo šeimos priklauso: jeigu tėvai vaiko nuo mažumės neauklėja ir nemoko mylėti grožio, visuomenė užaugusio chuligano neišauklės.

Kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Sveikatos biuras pagaliau atskleidė, ką nuveikęs

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Savivaldybėje

Rajono tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto posėdyje Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė ir specialistė Rasa Baliutavičiūtė, kuruojanti Kretingos rajoną, pateikė savo veiklos ataskaitą. Posėdyje taip pat dalyvavo rajono Savivaldybės bei gydymo įstaigų vadovai.


„Kretingos vandenų“ direktorius Gediminas Valinevičius buvo vienintelis iš Savivaldybei pavaldžių įmonių vadovų, kurio 2013 m. veiklos ataskaitos vakar nepatvirtino Savivaldybės taryba.


„Vasara bus parduota matematikai“, - taip pasirengimą Vidurio Europos matematikos olimpiadai įvardino Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos II klasės gimnazistas Šarūnas Vaitkus, Lietuvos moksleivių 63-ojoje matematikos olimpiadoje užėmęs III v.


Girtaujančius asmenis varo iš parkų

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

„Tai kur aš turiu alaus atsigerti? Namuose negalima rūkyti, o parke – negalima gerti? O jei noriu ir gerti, ir rūkyti, tai kur man eiti?“ - bandė ginčytis 21 metų kretingiškis, kurį, kartu su bičiuliu besimėgaujantį alumi, užkalbino policijos pareigūnai, patruliavę Kretingoje, Geležinkelio g.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

Žemaitės al. Balandžio 14 dieną apie 16.30 val. kretingiškis M.G. (gim. 1974 m.), važiuodamas automobiliu „Citroen Xantia“ Žemaitės al. ir sukdamas kairėn į Tiekėjų gatvę, nepraleido pagrindiniu keliu – Žemaitės al. – važiuojančio automobilio „Audi A3“, vairuojamo Kretingos r. gyventojo A.R. (gim. 1988 m.), ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu sužalota automobilio „Audi A3“ keleivė Ž.P. (gim. 1991 m.).

Pasieniečių g. Balandžio 9 dieną kretingiškį A.L. (gim. 1960 m.), kuris buvo blaivus ir važiavo dviračiu, partrenkė iš degalinės teritorijos išvažiuojantis nenustatytos markės automobilis, kurio vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino. Eismo įvykio metu sužalotas A.L., kuris gydomas Kretingos ligoninėje.

Kęstučio g. Kretingiškė M.G. (gim. 1995 m.) pranešė, kad balandžio 19 dieną ties Kęstučio g. 31a, kilus konfliktui dėl vaiko su sugyventiniu S.D. (gim. 1992 m.), šis du kartus ranka sudavė M.G. į kairiąją akį ir vieną kartą - į lūpą. Policijos pareigūnai S.D. sulaikė ir uždarė į Kretingos r. PK areštinę.

Klaipėdos g. gyvenanti A.J. (gim. 1987 m.) pranešė, kad balandžio 21 dieną apie 23 val. namuose girtas vyras A.J. (gim. 1986 m.) mažamečių vaikų akivaizdoje ją mušė delnu per veidą, smaugė, stumdė, trankė į sieną, taip sukeldamas fizinį skausmą. A.J. policijos pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę.

Topolių aklg. Klaipėdietė T.D. pranešė, kad balandžio 21 dieną apie 10 val. pastebėjo, jog jos automobilis „Audi A6“, stovėjęs Topolių aklg., namo kieme, apipiltas neaiškiu skysčiu, nuo kurio sugadinti automobilio dažai. Žala – 5 tūkst. Lt. Automobilis draustas.


Pranciškonų gimnazijos rankininkių, gimusių 1998 m., komanda Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rankinio finalinėse varžybose Vilniuje iškovojo II v., į priekį užleidusios aikštės šeimininkes – Vilniaus atstoves.


Kaimynus išgąsdino ne juokais

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Gaisrai

Vakar popiet kaimynus ir specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlęs buvo Klaipėdos g. 125 a namo gyventojas Antanas B. – jis užsibarikadavęs pirmojo aukšto bute, atsuko dujų balioną ir grasino susisprogdinti ar sukelti gaisrą.


Nuvairavo į griovį

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Keliuose

Sekmadienį apie 15.30 val. eismo įvykis nutiko Mikoliškių kaime – nuo kelio nuvažiavo vietinis gyventojas, vairavęs traktorių MTZ – šis atsidūrė upelio vagoje.

Iš traktoriaus, kuris vagoje nuvirto ant šono, vairuotojas, kuriam – apie 20 metų, išsivadavo savo jėgomis. Jis pats apie įvykį ir pranešė bendruoju pagalbos telefonu, mat reikėjo medikų pagalbos – vyrui buvo sužalota galvos dešinė pusė, apibrozdinta alkūnė.

Vyrui nustatyta 1,63 promilės alkoholio.

Policijos pareigūnus, atvykusius į vietą, stebino ne tik tai, kaip traktorius atsidūrė upelyje, bet ir keistokas priekabos tvirtinimo būdas – ši prie traktoriaus buvo tiesiog pririšta virvėmis.

Traktorių iš upelio vagos padėjo ištraukti ugniagesiai.


Vasariška šiluma šventajam Jurgiui, piemenų ir gyvulių globėjui, šiemet pasirūpinus užlieti laukus ir prakalbinti prasikalusius želmenis, karteniškiai skubėjo į Romo Jonučio kaimo turizmo sodybą, kur surengė smagią Jurginių šventę.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Balandžio mėnesį taikoma nuolaida kraujo tyrimams, padedantiems diagnozuoti anemiją UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas