Pajūrio naujienos
Help
2016 Vasaris
Pi18152229
An291623
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 76 %
Naktį2°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar vis dar išmetate maisto produktų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1022) 2016-02-12

Ugnis nušlavė pastatus, pražudė žmogų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Žalgirio seniūno pavaduotojas Valdevinas Navajauskas neprisiminė, kad kada nors per vieną naktį seniūnijoje ugnis būtų siautusi taip negailestingai.

Naktį į antradienį Žalgirio seniūnijoje vienas po kito įsiplieskė du gaisrai: apie 24 val. Mišučių kaime iki pamatų supleškėjo gyvenamasis namas, sudegė jame buvęs vyras. Po kelių valandų tos pačios Baublių, Kartenos, Kretingos ir Gargždų gelbėtojų komandos jau lėkė į Žutautų kaimą. Ten ugnis prarijo ūkinį pastatą ir apie 20 vištų, kėsinosi ir į gyvenamąjį namą.

Moteris išsigelbėjo

„Jeigu arčiausiai esančios mūsų gaisrinės vyrai nors kiek būtų pasivėlinę, žutautiškių šeima tikriausiai taip pat būtų likusi be pastogės“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Baublių ugniagesių komandos vadovas Vaidas Puidokas.

Anot jo, baubliškiai ugniagesiai į panašią situaciją buvo patekę prieš maždaug 4 metus, kai, užgesinę degantį Joskaudų šiukšlyną ir vos grįžę į Baublius, turėjo skubiai vėl šokti į specialius drabužius ir skubėti į Mikoliškių girininkiją gelbėti liepsnų siaubiamos lentpjūvės.

Tačiau visa tai – niekis, palyginus su žmogaus gyvybe.

Iš pat ankstaus ryto gaisravietėje Mišučių kaime pasirodęs Žalgirio seniūno pavaduotojas Valdevinas Navajauskas liepsnose pražuvusį brandaus amžiaus Vytautą Ručinską sakė šiek tiek pažinojęs.

„Neatrodė nei koks girtuoklis, nei apsileidėlis, nei tinginys. Buvo užsiregistravęs darbo biržoje, norėjo įsidarbinti, o kol kas gyveno iš pašalpų, už kurias seniūnijoje atliko viešuosius darbus. Žmogus jų nevengė. Dar sausį, kai kirtome medžius, padėjo tvarkyti šakas“, – prisiminė jis.

V. Ručinsko žmonai pavyko išsigelbėti. Iš liepsnų apsupties stipriai apdegusi neįgali moteris ištrūko pati ir išbėgo į kelią. Žmonių iškviestos greitosios medicinos pagalbos automobiliu ji buvo nugabenta į Kretingos ligoninę.

Gaisro priežastis tebetiriama.13


Dalia Kubilienė:

– Išpardavimų vilionėms nepasiduodu. Ir taip, kad nuėjusi batų, grįžčiau su trimis megztiniais, nebūna. Bet, žinoma, akcijos veikia – pamatai akcinę prekės etiketę ir ji lyg savaime traukia pirkti, ypač moteris. Mano apsisaugojimo receptas paprastas – įsidėti į piniginę tik tiek pinigų, kiek planuoji išleisti. Kai neturi ko išleisti, dingsta ir noras pirkti.

Sigita Drakšienė:

– Taip, perkame – ypač ilgesnio vartojimo prekes, rūbus. Kai išpardavimas sąžiningas, tuomet tai tikrai geras dalykas, leidžiantis norimus daiktus įsigyti pigiau, bet juk būna visko. Prekybininkai ne visada elgiasi sąžiningai, sužaidžia, padaro akciją, o kainos iš tiesų nenuleidžia. Nors ir retai, yra tekę tokių apgavysčių pastebėti.

Vytautas Rima:

– Akcijos bei išpardavimai tėra apgaulė ir dar labiau kilsteltos kainos. Žinoma, jeigu daiktas reikalingas ir kaina išties žemesnė negu anksčiau – perkame. Bet dažniausiai, kai pasitikrini, plaukai šiaušiasi nuo antkainių. Rinka maža, visiems reikia uždirbti. Jaunimas ar aktyvesni žmonės visada gali pasitelkti internetą – panaršyti, palyginti kainas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Vladas Kaunas:

– Man atrodo, kad per išpardavimus bandoma parduoti niekam nereikalingas ar netikusias prekes, prastesnės kokybės gaminius. Mano aplinkoje perkančių daug ir į priekį nėra. O ką mąsto kiti žmonės – nežinau, matyt, pastebi akciją ir perka, reikia ar nereikia, ir kuo daugiau. Aš pats nepasiduodu šiai karštligei. Juk anksčiau išpardavimų nė nebuvo, o žmonės gyveno kaip gyvenę.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS

Latvijos sostinėje Rygoje surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2016“ eksponuotame Klaipėdos regiono turizmo stende „Lietuvos pajūris“ buvo pristatytos ir Kretingos rajono turizmo galimybės. Apie jas parodos lankytojams papasakojo Kretingos rajono Pedagogų švietimo centro turizmo vadybininkė Rita Beržanskienė.


Klaipėdoje įvyko šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas XIX nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas. Saviraiškos kategorijos finaliniame ture, įveikę regioninę atranką, varžėsi 119 jaunųjų pianistų ir 83 stygininkai, tarp jų – ir jaunosios pianistės bei smuikininkės iš Kretingos.


Su teptuku po margaspalvių gėlių sodus savo kuriamuose paveiksluose braidanti 54-erių kretingiškė menininkė Dalia Skridailaitė retsykiais į šias promenadas pasikviečia ir paslaptingas moteris – taip gimsta stilizuoti jų portretų ciklai. O kartkartėmis menininkė pabėga į senamiesčio labirintus, kur, jos potėpių paliesti, atgyja seni statiniai, o tarp jų sušvyti stiklo vitražai.


Devyniasdešimtmetį perkopusi ilgametė pedagogė, poetė, Kretingos rajono Garbės pilietė Bronė Liniauskienė, kalbėdama apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime, įsitikinusi, jog jos amžiaus žmones ir jaunąją kartą skiriant kone šimtmečio takoskyrai, pastarajai šiandieną sunku ir besuprasti, kaip jie gyveno ir kokios buvo jų vertybės.


Jeigu nusivilktume nuo akių kruviną absurdo šydą ir pažvelgtume giliau, ar pamatytume šviesą ir tiesas, kuriomis į mus kreipiasi Šarūnas Sauka – klausimas, dar ilgai medžiojantis žiūrovą po akistatos su „Žmogumi Saukos veidu“, pavasarį iš Nacionalinės dailės galerijos atkeliausiančio į pajūrį.Vakar Kretingos rajono policijos komisariate įvykęs tradicinis susirinkimas, skirtas atsiskaityti visuomenei, prasidėjo ir baigėsi dokumentiniais filmais: viename pareigūnai papasakojo apie savo darbo kasdienybę, o kitame atskleidė ateities viziją.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

J. K. CHODKEVIČIAUS g. vasario 8 d. buvo dingęs, bet vėliau rastas prie parduotuvės paliktas neprirakintas kretingiškės Užtvankos g. gyventojos I. G. 350 Eur vertės dviratis.

Sulaikyta įtariamoji nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti V. S., gimusi 1960 m.

KLAIPĖDOS g., namo Nr. 37 kieme, vasario 6 d. apie 1 val. nepažįstamų asmenų buvo sumuštas 1959 m. gimęs R. V.

KRETINGOS r.

SALANTŲ mstl., Žemdirbių g., apvogtas namas. Nustatyta, kad laikotarpiu nuo vasario 5 iki 8 d. į vidų įsibrauta išlaužus pirmojo aukšto lango rėmą. Namo savininkė 1974 m. gimusi A. M. šiuo metu yra užsienyje.

Pagrobta daiktų. Žala bei kitos įvykio aplinkybės tikslinamos.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Čempionato prizininkai (dešinėje) Edgaras Slušnys ir Rebeka Aleksevičiūtė

Druskininkuose įvyko 54-asis Lietuvos badmintono suaugusiųjų asmeninis čempionatas. Jame, išsigydęs sunkią traumą, iškovojo teisę dalyvauti ir kretingiškis Edgaras Slušnys. Edgaras, dar ne visiškai atsigavęs po traumos, susikoncentravo į dvejeto varžybas. Kad sėkmingai sužaistų visose trijų kategorijų varžybose, dar trūko jėgų bei laiko pasiruošimui.

Pasirinkta taktika atnešė gražių vaisių. Mišrių dvejetų varžybose E. Slušnys kartu su klaipėdiete Rebeka Aleksevičiūte iškovojo bronzos medalius. Jie mažajame finale dėl trečios vietos po 30 min. kovos 2:1 (21:19;14:21;21:12) įveikė kauniečio Tautvydo Railos ir vilnietės Erikos Noreikaitės pasipriešinimą.

"P. n." informacija


Baigėsi rajono moksleivių tinklinio pirmenybės merginų grupėje.

Mažajame finale dėl bronzos medalių kovojo „Darbėnų gimn.-II“ komanda ir KTVM. I setą darbėniškės pradėjo susikaupusios ir iškart įgijo pranašumą, kurį išlaikė iki seto pabaigos, laimėdamos 25:18. Antrame sete vyko apylygė kova, tačiau techniškiau žaidusios „Darbėnų gimn.“ merginos sugebėjo 25:19 laimėti ir antrą setą. Trečiame sete KTVM tinklininkės kovojo dėl kiekvieno taško, tačiau pabaigoje pritrūko jėgų ir darbėniškės tuo pasinaudodamos išplėšė tašką. Tad bronzos medaliais pasipuošė „Darbėnų gimn.-II“ komanda ir jų mokytojas Rolandas Juknevičius.


Miškų buvo kertama mažiau

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Gamtosauga

Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Klaipėdos teritorinio poskyrio vedėjas Ernestas Lučauskas ir vyriausiasis specialistas Kretingai Benediktas Sauseris konstatavo, jog praėjusiais metais privačių miškų buvo iškirsta ¼ mažiau negu ankstesniu laikotarpiu, valstybiniuose miškuose kirtimų apimtys nesumažėjo – išliko stabilios.


Kretingos seniūnija, sporto klubas „Rūdaičiai“ kartu su Rūdaičių bendruomene ir Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriumi vasario 16 dieną jau 29-ąjį kartą rengia seniūnijos sveikatingumo bėgimą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas