Pajūrio naujienos
Help
2014 Spalis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 6 %
Naktį4°C debesuotumas 51 %
Apklausa

Ar turėdami dujų terminalą tikrai būsime ekonomiškai nepriklausomi?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(891) 2014-10-31

Išvykęs ieškoti laimės, sugrįžo urnoje

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Janina ir Albertas Savickai sugrįžtant iš užsienio savo sūnaus Arūno nebesulaukė – jo palaikai namo buvo pargabenti urnoje.

Rūdaičių kaime užaugusiam Arūnui Savickui šiemet per Vėlines, lapkričio 1-ąją, būtų sukakę 39-eri. Deja, šį rudenį iš Anglijos, Mančesterio miesto, kur vyras buvo išvykęs uždarbiauti ir mirė netikėtai, jo palaikai artimiesiems buvo pargabenti urnoje.

Palaidoję du sūnus

Arūno tėvų, 72-jų Janinos ir 74-erių Alberto Savickų, namuose, Rūdaičiuose, svetainėje viena prie kitos prigludusios dviejų suaugusių sūnų – Tomo ir Arūno – nuotraukos su gedulo juostelėmis. Pasirodo, mirtis jau išplėšė dvi jauniausias iš penkių jų atžalų.

Pasak tėvų, jaunėlis Tomas mirė užpernai. Anksčiau per autoavariją buvo patyręs stuburo traumą, atsigavęs, vėl kritęs ir susižalojęs, po operacijos nebepakilo. Vos atsigavusią po jaunėlio netekties, J. ir A. Savickų šeimą šį rudenį ir vėl užgulė neganda: rugpjūčio 15-ąją iš Anglijos jie sulaukė žinios apie netikėtą Arūno mirtį – šis staiga sukrito gatvėje. Nuo ko jis iš tikrųjų mirė, tėvams tebėra mįslė: Anglijoje išduotame mirties liudijime nurodyta, kad mirties priežastis nežinoma.

„Paėmę mėginius tyrėjai nustatė, kad smurto nebuvo - tikriausiai širdis sustojo. Toje vietoje, kur sūnus susmuko, buvo įrengtos kameros, o jos ypatingų įvykių neužfiksavo“, - pasakojo A.Savickas.

Pro ašaras kalbėdama jį papildė J.Savickienė: „Nesisekė mūsų vaikui gyvenimas: buvo pasiėmęs paskolą, įsigijo brangų butą Klaipėdoje. Ir tuoj pat užgriuvo krizė, jis neteko darbo, o bankas gąsdino didelėmis baudomis. Prieš trejus metus su šeima buvo išvykęs uždarbiauti į Angliją, kad išlaikytų butą. Per tą paskolą staiga visas pražilo, net jo barzda pabalo. Išvažiavo vaikas ieškoti laimės, o surado mirtį“.


Viktorija Pauliukienė:

- Ačiū Dievui, dar neturiu savų kapų. Kas buvo - buvo vaikystėje, todėl aš net neturiu patirties šioje srityje. Pastebiu, dažnai būna, kad žmonės gyviesiems skiria mažai dėmesio, ypač seniems tėvams, o kada numiršta – didžiausius mūrus stato. Nemanau, kad tai teisinga. Reikia išlaikyti pusiausvyrą. O savotiškas kapinių kultas atsiranda dėl kitų žmonių – noro pasirodyti.

Romualdas Lesauskis:

- Tai atėję iš senų laikų, iš mūsų pagarbos proseneliams. Manau, kad ši tradicija labai gera. Jeigu žmogus atsimena savo protėvius, vadinasi, jis žino savo šaknis, žino, iš kur atėjo. Juk norėdami pažinti miestą, pirmiausia apžiūrime kapines. Jeigu jos tvarkomos - šiame mieste gerbiamas žmogus.

Zita Lileikienė:

- Pati puošiu kapus, bet labai kukliai. Manau, kad visa ta pompastika atsiranda iš noro pasirodyti prieš kaimynus, draugus. Visur tas pats – kapinėse, aprangoje, namų puošyboje. O kas numirusiam iš to? Geriau už tuos pinigus Mišias bažnyčioje užpirktų, poterius sukalbėtų. Būtų daugiau naudos. Kapuose užtenka žvakės, gėlės, kad būtų švaru ir neželtų piktžolės.

Arnoldas Viršilas:

- Manau, kad tai sena tradicija, žmonės įpratę. Lietuviams trūksta švenčių, o šis laikotarpis tampa išskirtiniu, prablaško nuobodulį. Pats irgi mėgstu nuvažiuoti į kapines su šeima arba draugais, dažniausiai - vakarais, kai jau tamsu, kai galima pasigrožėti vaizdu. Neįžvelgiu tame nieko blogo, žiūriu į pasaulį pozityviai. Man tai - šventė.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Bendrovė LESTO dėl netinkamo metalinių tvorų ir aptvarų įrengimo šiemet įspėjo 3 tūkst. gyventojų, o per 2013-uosius jų buvo 2,5 tūkst. Vien Klaipėdos regione įspėti 82, o Kretingos rajone – 5 gyventojai.


Garažus nugriaus už ES paramos pinigus

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybės taryba iš gautos išlaidų už vykdytus ES projektus 127,8 tūkst. Lt kompensacijos 80 tūkst. Lt skyrė nugriauti Vilniaus gatvėje esantiems 33 garažams ir patenkino vienuolių pranciškonų prašymą atlaisvinti šią teritoriją Pranciškonų gimnazijos sporto salės statybai.


Paukščiui-mokslinčiui patinka Klaipėda

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

Vakar Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko tradicinė Jaunųjų matematikų komandinė olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Antrus metus iš eilės neįveikiami pasirodė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleiviai.


Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ dainininkai, šių metų respublikinio vaikų ir jaunimo sakralinės muzikos konkurso „Giesmių giesmelė“ Kaune laureatai, vadovaujami mokytojo eksperto Aloyzo Žilio, jau šeštą kartą dalyvavo Židikuose Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje surengtame sakralinės muzikos festivalyje „Musica Divina“.


Danijos sostinėje įvyko tarptautinis konkursas „Muzikiniai sezonai Kopenhagoje“, kurį jau ne pirmus metus, bet vis kitose Europos šalių sostinėse, rengia jaunų ir talentingų atlikėjų pora Jana Subotina bei Filipas Subotinas. Šiame konkurse dalyvavo bei laurus skynė ir Kretingos meno mokyklos ugdytinė Vaiva Mitkutė.


„Jaunimui patinka šokti“, - teigė Vadimas Čerepanovas, šokių grupės „Extreme“ iš Latvijos, vadovas. Anot jo, dauguma jaunuolių nori šokti, tačiau to gėdijasi arba nedrįsta. Trenerio nuomonei pritarė ir „Extreme“ šokėjai, spalio pradžioje svečiavęsi Kretingoje.


Įvairios Holivudo žvaigždės, Barakas ir Mišelė Obamos, Popiežius Pranciškus – tai tik keletas garsių asmenybių, pasidariusių populiariąsias asmenukes. Ką jau kalbėti apie milijonus jaunų ir net vyresnio amžiaus žmonių, aktyviai įsitraukusių į šį globalų fenomeną. Asmenukė buvo išrinkta populiariausiu 2013 metų žodžiu ir netgi spėjo surasti savo sostinę Mukačio mieste, Filipinuose. Akivaizdu, jog ši tendencija atėjo pas mus tam, kad pasiliktų. Tačiau kada ir kaip asmenukės tapo neatsiejama žmonių gyvenimo dalimi?


Neretai girdime mokinių nesusikaupimu besiskundžiančius mokytojus, o ir patys „kaltinamieji“ kartais prisipažįsta, jog užduotis išlaikyti dėmesį ir skirti visas jėgas mokymuisi klasėje prilygsta neįmanomai misijai. Vieni dėl šios problemos kaltina neįdomius mokomuosius dalykus, kiti - širdį graužiančius meilės kirminus. Tačiau dažniausiai šios problemos priežastis slepiasi pačioje dienos pradžioje - pusryčiuose. Apie jų svarbą bei ypatumus „Kuprinei“ sutiko papasakoti Kretingos šeimos klinikoje dirbanti šeimos gydytoja Regina Grykšienė.


Teatras- studija „Atžalynas“ vėl praplėtė aplankytų vietų sąrašą, jame pažymėdami Šiaurės Italiją – atžalyniečiai dalyvavo „Erasmus+“ programos projekte „Eco teatras“ („Eco theatre“), kuriame su jaunimu iš Ispanijos, Turkijos, Italijos ir Portugalijos dešimt dienų praleido kvapą gniaužiančių kalnų apsuptyje.


Dviračiais aplink Lietuvą

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Kuprinė
Septyniolikmetis palangiškis Rokas Koveckis, kartu su orientacininku Tomu Kuzminskiu, šią vasarą dviračiais apkeliavo visą šalį. „Norėjome pagerbti Lietuvą, pabendrauti su vietiniais gyventojais, pasigrožėti gamta“, - pasakojo Rokas. Vaikinas įsitikinęs – ši kelionė ir joje patirti įspūdžiai tikrai įkvėps ne vieną kurčiąjį imtis panašių žygių.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS r.

PADVARIŲ k. gyvenanti 1992 m. gimusi G. B. pranešė, kad internetiniame puslapyje „Facebook“ radusi skelbimą apie parduodamą mobiliojo ryšio telefoną, panoro jį nusipirkti. Spalio 26 d. nepažįstamam asmeniui į banko sąskaitą G. B. pervedė 250 Lt, tačiau telefono taip ir negavo.

*

Užregistruotas smurto artimoje aplinkoje atvejis. Kurmaičių kaime mažamečių vaikų akivaizdoje moterį įžeidžiančiais žodžiais žemino, apstumdė ir suko rankas 1978 m. gimęs buvęs sutuoktinis.

Smurtautojas uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Greta Intaitė su Žanu Klodu Van Damu

Lietuvoje viešėjusi garsi kino filmų legenda Žanas Klodas Van Damas (Jean Claude Van Damme) dėmesio skyrė ir mūsų šalies karatekoms, su kuriais dalinosi savo karatė įgūdžiais bei žiniomis.

Treniruotis su įžymybe panoro per 100 Lietuvos karatė kiokušin treniruotes lankančių vaikų. Sudaryta komisija surengė atranką, per kurią vertino „virvutės“ pratimą, kuris labiausiai atitinka garsųjį aktoriaus „epic split“ bei dar du firminius Van Damo judesius. Atranką sėkmingai praėjo ir į treniruotę su aktoriumi pateko Lietuvos čempionė karatė mokyklos „Shodan“ auklėtinė Greta Intaitė.

Nors prieš treniruotę mergaitė labai jaudinosi, ji patyrė, jog aktorius – labai paprastas ir draugiškas žmogus. „Van Damas labai gerai išmano karatė, buvo labai įdomu žiūrėti, kaip jis rodė judesius, tempimo pratimus, prie kiekvieno mūsų prieidavo ir parodydavo, kaip taisyklingai atlikti veiksmus, taisė klaidas“, - patirtą įspūdį savais žodžiais perteikė Greta, kuri sulaukė ir asmeninio filmų legendos įvertinimo – aktorius ją pagyrė už gerą pilvo presą bei gerai atliktą tempimo veiksmą.

Po treniruotės aktorius bendravo su vaikais, dalino autografus, fotografavosi. Ne išimtis – ir kretingiškė karateka G.Intaitė.

„P. n.“ informacija


Vilniuje įvykusiame VII nacionaliniame kendo čempionate kretingiškis Alanas Bogužas užėmė I v.


Norėtų atsisakyti bevardžių kapų

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Problema

Vadinamųjų naujųjų Kretingos miesto kapinių pakraštyje, ties vandens bokštu, plyti tarsi atskiros kuklios kapinaitės – jose palaidota per 700 vienišų ar artimųjų užmirštų žmonių, anapilin iškeliavusių iš Padvarių socialinės globos namų. Šį kapinių plotą prieš artėjančias Vėlines sutvarkė globos namų bendruomenė.


Rajono Savivaldybės užsakymu Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius užsakė triukšmo ekvivalentinio ir maksimalaus garso lygio matavimus Kretingos mieste. Jie buvo atlikti spalio mėnesį. Praėjusiais metais triukšmas buvo matuojamas birželį, 2012 m. – rugsėjį, 2009 m. – gruodį.


Aplinkos ministro įsakymu spalio 1 d. įsigaliojo žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą.


Skaudi nelaimė vakar įvyko Kretingos rajono Petreikių kaime – sodyboje nuolat stovėjusiame treileryje apie 1 val. nakties įsiplieskęs gaisras nusinešė pusamžio V. P. gyvybę.

„Iš treilerio liko tik nuodėgulių krūva, kurioje rastas beveik sudegęs vyro kūnas“,– taip įvykį pakomentavo Kretingos policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkas Nerijus Japertas.

Manoma, kad gaisro priežastis – neatsargus rūkymas. Be to, 1959 m. gimęs V. P. galimai buvo vartojęs alkoholio. Iš Endriejavo į Petreikius nelaimėlis buvo atvykęs pas savo motiną. Į treilerį jis nuėjo miegoti.

„P. n.“ informacija


Veiklos netrūksta Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) Kretingos draugijos „Bočiai“ nariams – spalį jie spėjo surengti prasmingą išvyką į Šakių rajoną bei smagioje vakaronėje pabendrauti su Jokūbavo bendruomenės meno mėgėjais.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas