Pajūrio naujienos
Help
2014 Spalis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 2 %
Naktį9°C debesuotumas 69 %
Apklausa

Ar pritartumėte visuotinei karinei prievolei?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(882) 2014-09-30

Keleivę vadavo ugniagesiai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Įvykis

Automobilis „Chrysler Town Country“ įsirėžė į kelią jam pastojusią „Audi 80“.

Antradienį apie 8.30 val. Kretingos policija gavo pranešimą apie autoįvykį Kretingos-Šiaulių plento ir Šventosios gatvės šviesoforo reguliuojamoje sankryžoje: susidūrė du automobiliai, yra prispaustų žmonių.

Pirminiais duomenimis, 55-erių Mažeikių gyventoja, vairuodama automobilį „Audi 80", šviesoforo sekcijoje nespėjus užsidegti žaliai rodyklei, leidžiančiai sukti į kairę, pasuko Klaipėdos link ir nepraleido automobilio „Chrysler Town Country," atvažiavusio nuo Palangos. Automobilis „Audi 80" nuo smūgio buvo užstumtas ant saugumo salelės.

Po susidūrimo automobilyje „Audi 80" liko prispausta 74-erių keleivė, taip pat Mažeikių gyventoja. Iš automobilio, supjaustę mašinos konstrukcijas, ją ištraukė ugniagesiai gelbėtojai. Senolė sąmonės praradusi nebuvo, bet jai sužalota galva. Greitosios pagalbos automobiliu ji išgabenta į Kretingos ligoninę.

Į darbą Skuode automobiliu „Chrysler Town Country" važiavęs 42-jų kretingiškis G. D. teigė nesitikėjęs, kad sankryžos viduryje prieš jo nosį išnirs „Audi 80". „Turiu 15-os metų vairavimo patirtį, buvau įsitikinęs, kad, degant žaliam šviesoforo signalui, mane praleis į kairę sukęs automobilis“,– „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Nustatyta, kad abu vairuotojai buvo blaivūs.

Įvykis tiriamas.


Odė moliūgui ir kalakutui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis

Sunkiausią moliūgą šiemet užaugino senjoras Pranas Kristutis.

„Pajūrio naujienų“ redakcijos jau šešioliktąjį kartą surengta tradicinė Moliūgo šventė, kaip ir visada, į Rotušės aikštę viliojo skaitytojų suvežtais ryškiaspalviais moliūgais bei jų kompozicijomis, nuotaikinga muzika bei kitokiomis linksmybėmis. Sunkiausiu šiemet buvo pripažintas 89-erių Prano Kristučio užaugintas 90,15 kg moliūgas, už kurį tradiciškai ir skirtas gyvas kalakutas.

Vaišinosi moliūgų koše

Jau nuo septintos ryto į Rotušės aikštę keliavo moliūgai, kuriuos redakcijai talkino suvežti komunalininkai, - bendras moliūgų svoris viršijo pusantros tonos.

Savo riaumojimu aikštės erdvę netrukus plėšė kasmetiniai mūsų šventės bičiuliai – Kretingos ir Klaipėdos baikeriai, kurie išsirikiavo netoli scenos, ir smalsuoliai galėjo iš arti apžiūrėti jų plieninius žirgus. Paskui juos Vilniaus gatve į aikštę traukė senovinių automobilių kolona. Juos Moliūgo šventėje pristatė Klaipėdos senovinių automobilių asociacija, kuriai priklauso ir būrys kretingiškių, - redakcijos draugystė su šiais kolekcininkais trunka jau ketvirtus metus. Šiemet skaitytojai galėjo pasigrožėti 16 senovinių automobilių, iš kurių akį itin traukė baltutėlaitis Lino Malinausko olandų gamybos automobilis „Ruska Regina“.

Scenoje koncertuojant klaipėdiečių grupei „Discovery“, lauko virtuvėje garavo moliūgų-žirnių košė, kurią paruošti talkino taip pat ilgametis bičiulis šaulys Donatas Petrauskas. Košės bei kmynų arbatos aikštėje paragavo per 300 kretingiškių.

Greta moliūgų ekspozicijos stovėjo ir medicinos centro „Northway“ mobili laboratorija, kurioje „Pajūrio naujienų“ prenumeratoriai galėjo nemokamai išsitirti savo kraują. Akcijos metu buvo paimta 90 kretingiškių kraujo mėginių.

Moliūgas suvedė du kraštiečius

Kolumbietiškais muzikos ritmais šiemet šventę nuspalvino jaunimo pamėgtas Jurgis Didžiulis, užvedęs publiką ne tik scenoje - jis šėliojo ir linksminosi, įsimaišęs tarp žmonių. Ypatingų ovacijų jis sulaukė, kai staiga priklaupęs ant kelio, sugiedojo paskutinį himną į puodą netrukus keliausiančiam gyvam šios šventės prizui–kalakutui, apdainavo ir rudens derliaus karalių – moliūgą.

Iš suvežtos moliūgų krūvos, publikai padedant, jis išsirinko du moliūgus – Rūtos Varner ir Mindaugo Drakšo užaugintus, kurie iškeliavo kartu su juo į Vilnių. O nusigabenti moliūgus ligi autobusiuko jam padėjo kraštietis – Kolumbijoje, kaip ir jis, gimęs ir augęs lietuvis Aleksas Kulvietis, prieš keletą metų įsikūręs Kretingoje.

Po šio koncerto, beje, užsimezgė ir jų draugystė – J.Didžiulis tądien svečiavosi A.Kulviečio namuose.


Ateinančią vasarą iš Palangos oro uosto į Londoną ir atgal skraidysime tiesiogiai, tą užtikrino Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kai tarybos nariai vienbalsiai patvirtino, jog Savivaldybė skirs 30 tūkst. Lt oro uosto naujų krypčių skrydžių rinkodarai, o tuo pačiu – ir Vakarų regiono pasiekiamumui gerinti.


Metė šešėlį Savivaldybės viešiesiems pirkimams

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Savivaldybės apklausos būdu vykdomi viešieji pirkimai iš tikrųjų yra slepiami ir į „išrinktųjų“ ratą nepapuolantys verslininkai apie juos sužino, kai viskas būna pasibaigę arba paskutinėmis jų dienomis – tokį kaltinimą paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje Kretingos rajono savivaldybės Viešojo pirkimo komisijai metė rajono valdantiesiems nepriklausančios partijos Tvarka ir teisingumas bei Savivaldybės tarybos narys Alvydas Jonaitis.


Šeimų sambūryje – varžytuvėse „Sveika sportuojanti šeima – darnios visuomenės pagrindas“ daugiau negu 20 pedagogų šeimų varžėsi, pramogavo, dalinosi sveiko maisto ir bendrystės šeimoje receptais. Išsiaiškinti, kas yra kas, ir išrinkti sportiškiausias pedagogų šeimas ėmėsi Kretingos rajono iniciatyvių pedagogų klubas „Idėja“.


Kretingos kultūros centro šokių kolektyvas „Toncius“, vadovaujamas Andriaus Razmaus, viešėjo saulėtajame Kipre, kur Larnako mieste buvo surengtas tarptautinis folkloro festivalis


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

MELIORATORIŲ g. gyvenantis 1985 m. gimęs vyras valstybinėje įmonėje „Regitra“ Kretingoje rugsėjo 25 d. pageidavo registruoti 2002 m. pagamintą automobilį „Audi A6“, bet paaiškėjo, kad šios transporto priemonės ieškoma Slovakijoje. Aplinkybės tiriamos.

KRETINGOS r.

KĖKŠTŲ k. esančiuose laukuose rugsėjo 24–25 d. dingo prie elektrinio piemens prijungtas Valėnų k. gyventojo M. J. 200 Lt vertės akumuliatorius „Bosch“, taip pat – 20 Lt vertės kūjis. Vagystė tiriama.

*

Rugsėjo 26 – 27 dienomis rajone užregistruoti 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Vydmantuose gyvenanti jauna moteris pranešė, kad į jos butą įsibrovęs buvęs sugyventinis ranką kėlė prieš ją, per veidą trenkė ir klykti pradėjusiai mažametei dukrai. Į medikus jos nesikreipė. Įvykis tiriamas.

Padvarių kaime prieš moterį taip pat smurtavo sugyventinis: spardė, tampė už plaukų. Padvariškė kreipėsi į Kretingos ligoninės Priėmimo skyrių. Smurtautojas uždarytas į areštinę.

Užregistruotas pranešimas, kad Narmantų kaime žmoną apkumščiavo ir apspardė sutuoktinis. Jis irgi pateko į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Derliaus šventės margumynai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės

Viena renginio organizatorių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė (kairėje), toliau – LR Seimo narė Jolita Vaickienė, rajono meras Juozas Mažeika, žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius, rajono vicemeras Vytautas Ročys, Ministro Pirmininko patarėjas Antanas Vinkus.

Šeštadienį Kretinga atšventė tradicinę rajono Savivaldybės surengtą Derliaus šventę.

Paskutinį kartą – už litus

Kai kurie dalyviai Rotušės aikštėje kurtis, palapines statytis pradėjo jau iš vakaro, o ūkininkai su savo užaugintomis sodo ir daržo gėrybėmis, meniškais dirbiniais vežini amatininkai iš visos Lietuvos kraustyti ant stalų pradėjo prašvitus. Laukžemės kultūros skyriaus vedėja Aida Mikutienė 9 valandą ryto, skambant Darbėnų kapelai „Ontrep“, iš tribūnos visus jau kvietė po mugę ne tik pasidairyti, bet paskutinį kartą už litus pirkti, anot jos, valgomo ir nevalgomo, nes kitąmet esą mokėsime jau gražesniais pinigais.

Rinktis buvo iš ko: viliojo stirtos kaimiškų lašinių, kumpių ir dešrų, sūriai, putlūs kaip puta ir pertepti pyragai, įvairių rūšių duona, naminė gira, Čepkelių raisto spanguolės ir bruknės, lazdyno riešutai, daugelis neaplenkė ir prekiaujančiųjų šiltomis rankų darbo kojinėmis bei pirštinėmis, jaukiais švelnios vilnos pledais, medžio ir odos dirbiniais.


Šimtmečio sukaktį švenčiančio maršruto „Kretinga-Palanga“ keleiviams nuo spalio 1 d. bus išdalinta tūkstantis jubiliejinių atšvaitų.


Penktadienį rajono ūkininkai, žemės ūkio specialistai buvo kviečiami į Kretingos kultūros centre rengiamą susitikimą su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Tačiau dėl svarbaus Vyriausybės posėdžio negalėjusi atvykti pati, kartu su ministerijos bei Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistais į Kretingą ji atsiuntė viceministrą Vilių Martusevičių.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas