Pajūrio naujienos
Help
2016 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 18 %
Naktį14°C debesuotumas 31 %
Komentarų topas

(1059) 2016-06-21

Sprendimai dėl „paukščiuko“?

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nors Kretinga apsisprendė šventes švęsti blaiviai, tačiau per Antanines miesto centre netrūko ir girtų piliečių.

Nors Kretingos rajono taryba posėdyje priėmė sprendimą rajono teritorijoje vykstančių švenčių metu po 18 valandos nebepardavinėti stipresnio kaip 7,5 proc. alkoholio, ką tik praūžusio miesto gimtadienio bei šv. Antano atlaidų dienomis nei kas per daug šio draudimo paisė, nei kas kontroliavo.

Mažosios parduotuvės trumpino laiką

„Sprendimas buvo paliktas likimo valiai. Man skambino pažįstami žmonės ir tikino savo akimis matę, kad stipresniais negu 7,5 proc. gėrimais laisvai buvo prekiaujama abiejuose „Maxima“ prekybos centruose“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė rajono tarybos narys Antanas Kalnius.

Jo žodžiais, gali būti, kad eilinį kartą įstatymui pakluso tik „mažiukai“, o prekybos gigantai tiesiog numojo ranka. „Mes iš savo administracijos vadovų gavome nurodymą griežtai laikytis įsigaliojusios tvarkos ir tai būtume darę, bet neprireikė – šeštadienį, mugei nušurmuliavus ir šventei persikėlus į vasaros estradą, centre beveik nebeliko žmonių, todėl parduotuvę 16 valandą uždarėme“, – sakė „Lauros“ parduotuvės vedėja Laima Butkienė.

Kad trumpiau dirbo, tikino ir „Grifo“ vadovė Danutė Pociuvienė – anot jos, ši parduotuvė buvo uždaryta 15 val.


Riboženklių idėjos piktina internautus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybė, paskelbusi supaprastintą atvirą miesto riboženklių projektų konkursą, iki birželio 10 dienos tesulaukė vos 4 pasiūlymų. Šios riboženklių vizijos yra viešinamos Savivaldybės hole bei tinklalapyje ir taip pat Kretingos turizmo informavimo centro facebook paskyroje, kuri mirga marga neigiamais atsiliepimais apie įvažiavimą į miestą žyminčius ženklus.


Nuo šių metų liepos mėnesio Kretingos rajono policijos komisariatui vadovauti paskirtas Arūnas Pužauskas.

Apie būsimą naująjį rajono policijos vadą Kretingos savivaldybės vadovams šį pirmadienį pranešė į Savivaldybę atvykęs Klaipėdos apskrities policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas. ,,Pagal anksčiau galiojusią tvarką rajono policijos viršininko kandidatūrą reikėjo suderinti su rajono valdžia, dabar šis derinimas yra labiau simbolinis, kadangi tvarka pasikeitė ir tokio reikalavimo neliko. Tačiau aptarti, pasiderinti nėra blogai, nes policijos ir Savivaldybės bendradarbiavimas yra labai svarbus“, – ,,Pajūrio naujienoms“ teigė A. Motuzas.


Klaipėdos miesto savivaldybė norėtų perimti keleivių vežimo „Kretinga–Klaipėda“ maršrutą, kurį aptarnauja Kretingos rajono savivaldybės įmonė ,,Kretingos autobusų parkas“.


Naktį į šeštadienį pajūrį siaubusi audra skaudžiausius pėdsakus paliko Darbėnuose – kapinėse griuvęs senas klevas apgadino apie 10 paminklų, o 3 nuniokojo.


Gražiai ir saldžiai braškei – pirmenybė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Noriu gerti – suvalgau braškę, noriu valgyti – taip pat tiesiu ranką į braškę, visais atvejais jos tinka“, – juokavo Kūlupėnų seniūnijoje, netoli Salanto upės Sauserių kaime gyvenanti šių uogų augintoja Loreta Motužienė.


Savanoriai sužymėjo netvarkingus garažus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamtosauga

Jaunimo ekologų klubas „Žalioji žemė“, vienijantis savanorius gamtos mylėtojus iš Kretingos ir Klaipėdos rajonų, išsirengė į žygį, kurio metu sužymėjo labiausiai užterštas Kretingos miesto garažų bendrijų teritorijas.


Jubiliejinio 40-ojo tarptautinio šeimų krepšinio turnyro Kazimiero Budrio taurei laimėti šventinio vakaro dalyviais tapo ir mūsų rajono atstovai Juozas Stonkus bei Raimundas Puškorius – Stonkų bei Puškorių šeimos, dalyvaudamos šiame turnyre, taip pat kūrė 40-metę jo istoriją.


Praėjusį šeštadienį Kretingos dvaras skambėjo lyg operos teatras: Baltojoje salėje įvyko kraštietės operos primadonos Kretingos Garbės pilietės profesorės Reginos Maciūtės 70-mečio jubiliejinis vakaras, kurio metu svečiams ji dovanojo savo mokinių – žinomų šalies solisčių Lauros Stančikaitės, Dalios Kužmarskytės ir Ramintos Vaičekauskaitės – koncertą.


Trėmė už meilę tėvynei Lietuvai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Istorija

„Už ką mus, lietuvius, trėmė į Sibirą, kitus svetimus kraštus? Už tai, kad buvome lietuviai, mylėjome savo šalį, žemę, kurią dirbome. Okupantai visa tai norėjo ištrinti iš mūsų atminties“, – kalbėjo palangiškis tremtinys Petras Neverauskas. Ir šie jo žodžiai įgyja gilią prasmę, šiemet minint 75-ąsias mūsų tautos trėmimų pradžios metines.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas