Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Tai, ką mato ne tik akys, bet ir širdis

  • Gyvenimas pagal MUS
  • 2013-08-27

„Fotografija – tai, kas palaiko mano vidinį pasaulį gyvą, atveria beribes laisvės erdves“, - tvirtina 18-metis Rokas Balsys, fotografiją, kaip neatsiejamą savo asmenybės dalį, atradęs prieš dvejus metus.

Nuotraukų grožio paslaptis slypi jų spinduliuojamame pasakojime. Nuotraukos perteikiama istorija dažniausiai priklauso nuo fotografo vaizduotės, ne tik akių, bet ir širdies žvilgsnio į aplinką. Fotografuojant svarbiausia atitrūkti nuo monotoniškumo, pabėgti nuo to, kas vejasi kiekvieną dieną.

Vaizduotė susipina su patirtimi

Būsimo Pranciškonų gimnazijos abituriento teigimu, tikras fotografas privalo turėti lakią vaizduotę, būti drąsus ir kantrus.

„Fotografija – individualus dalykas. Sėkmė priklauso tiek nuo įgimto talento, tiek nuo įdėto darbo, pastangų. Išmokstama, mano manymu, yra viskas – tereikia noro. Fotografija nėra vien žaidimas su šviesa – šis procesas reikalauja patirties, teorinių žinių. Visos paslaptys, įgūdžiai atsiskleidžia per laiką, todėl pasiektu rezultatu nereikia bijoti ne tik džiaugtis, bet ir nusivilti, patirti nesėkmių“, - teigia vaikinas. p>Amžinatilsį R. Balsio tėvas Pranas Balsys buvo profesionalus fotografas, todėl polinkį, talentą fotografijai vaikinas teigia perėmęs iš jo. Tiesa, įsigyti fotoaparatą jis sumanė visai netikėtai – net negalvodamas profesionaliai užsiimti šia meno sritimi. Pamažu R. Balsys įsitraukė į gimnazijos fotografų klubą, įgijo žinių, patirties.

Per dvejus metus į patirties kraitę vaikinas susikrovė išties nemažai: turėjo daugybę asmeninių fotosesijų, fotografavo vestuves, krikštynas, gimtadienius, su bendraminčiais surengė keletą parodų, o dabar rengiasi ir asmeninei fotografijų parodai, jo nuotraukas spausdina mėnraštis „Artuma“ ir interneto dienraštis „bernardinai.lt“.

Socialiniame tinklapyje „Facebook“ R. Balsys sukūrė savo fotografijų paskyrą FotoField: „Tai – asmeninis mano foto darbų projektas, viena svajonių, netrukus išaugsianti ir į internetinį tinklapį. Žmonių, ypač jaunimo, palaikymas man visuomet reiškė ir reikš daug, todėl paskyroje dažnai skelbiamos akcijos, kurių metu keletas laimingųjų fotosesijas gauna dovanų“.

Vaikinas pasiryžęs siekti aukščiausių rezultatų. Jau dabar su FotoField logotipu ir kontaktais pagamintos vizitinės kortelės, netrukus turėtų pasirodyti ir marškinėliai.

Nuotraukos žavesys – jos istorijoje

Pirmieji žingsniai fotografijos keliu, anot R. Balsio, nebuvo itin drąsūs.

„Pamenu, kaip jaudinausi pirmąkart fotografuodamas krikštynas, vestuves. Maniau, kad atsisakysiu tokių užsakymų visam laikui. Tačiau jau po pirmų kadrų pajutau jėgų, pasitikėjimo savimi antplūdį, kuris dar labiau sustiprėjo pamačius rezultatus kompiuterio ekrane. Jeigu nori pasiekti geriausių rezultatų, drąsos niekada nebuvo ir nebus per daug, ypač fotografijos srityje“, - mano jis.

Labiausiai R. Balsį žavi juodai baltos nuotraukos, psichologiniai portretai, dokumentika – nesurežisuoti vaizdai, žmonių emocijos, perteikiantys tam tikrą mintį, istoriją.

Vaikinas tvirtina: nors jo fotografijos kelias dar ganėtinai trumpas, tačiau – labai įvairus. Pirmoji stotelė, nuo kurios šią kelionę jis pradėjo, kaip ir daugeliui buvo gamtos peizažai – vaizdai, kuriuos ne itin sunku pamatyti ir perteikti nuotraukose pradedančiam fotografui. Šiuo metu jaunuolį žavi juodai baltos nuotraukos, psichologiniai portretai – dokumentika, veiksmas gatvėje, žmonių emocijos – tai, ko surežisuoti neįmanoma. Ši sritis įkvepia, skatina nebijoti ieškoti naujų idėjų, toliau fotografuoti.

Nuotraukų grožio paslaptis, vaikino teigimu, slypi jų spinduliuojamame pasakojime. Nuotraukos perteikiama istorija dažniausiai priklauso nuo fotografo vaizduotės, ne tik akių, bet ir širdies žvilgsnio į aplinką. Nuotraukų prierašai – taip pat svarbūs. Jie sukoncentruoja dėmesį, nukreipia mintis į pagrindinę fotografijos idėją, suteikia jai gylio, kartais net priverčia susimąstyti.

Fotografuojant vaikinui svarbiausia atitrūkti nuo monotoniškumo, to, kas jį vejasi kiekvieną dieną. Didžiausią malonumą jam suteikia laikas, kai fotoaparatą iš kuprinės ištraukia savo noru – lyjant, esant senamiestyje, dvelkiančiame istorija, ar akmenimis grįstoje gatvėje – erdvėje, kur ne kiekvienas atranda įkvėpimą kurti meną.

Profesionalumo link

Prieš pardedant fotografuoti, anot R. Balsio, svarbu žinoti, jog ši meno sritis – labai brangus malonumas, ypač jaunam žmogui. „Jeigu žmogus jaučia, kad neturės pakankamai drąsos ar galimybių iš fotografijos nors truputį užsidirbti, tada jam šis pomėgis bus labai nuostolingas. Kita vertus, norint kurti meną, profesionali įranga ne visada būtina“, - tvirtina jis.

Vaikinas teigia, kad per porą metų namuose susikaupė nemažai fotografijai skirtos įrangos. „Kuo toliau, tuo sau keliu aukštesnę kartelę. Norint pasiekti tikrai gerų rezultatų, vis dažniau tampa sudėtinga fotografuoti vienam. Todėl dabar dažnai tenka samdytis ir foto asistentą, kuris padėtų panešti daiktus, pagelbėtų sukiojantis fotografavimo erdvėje“, - apie vis profesionalesnį darbą kalbėjo R. Balsys.

Anot vaikino, idėjas fotografijoms dažnai pateikia patys užsakovai, tačiau geriausi kadrai gimsta visai netikėtai, fotografuojantis. R. Balsio teigimu, kiekvienas žmogus yra gražus ir žavingas. Tam žavesiui atskleisti tereikia tinkamos aplinkos ir laiko.

Inesa RINKEVIČIŪTĖ

Korespondentė-mokinė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas