Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Jojimo varžybos – žemaitukams populiarinti

  • Aurimas RAPALIS
  • Žemės ūkis
  • 2013-08-16

Plungės rajone, Noriškių kaime, šalia Gondingos piliakalnio, įvyko Lietuvos nacionalinės žirgų veislės žemaitukų ištvermės jojimo varžybos kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Varžybose dalyvavo ir mūsų kraštiečiai.

Liudas Augaitis 25 kilometrų distanciją įveikė per pusantros valandos.

Varžybos vyko senosios Plungės vietose, kurios tiesiogiai susijusios su kunigaikščių Oginskių gyvenimu ir jų puoselėjamais žemaitukais. Kunigaikštis Mykolas Oginskis, gyvenęs Plungėje, įdėjo daug pastangų nykstantiems žemaitukams atgaivinti, populiarinti ir siekti, kad žmonės juos augintų. Šios varžybos surengtos pagerbti kunigaikščių Oginskių atminimą ir jų darbus atkuriant žemaitukų veislės žirgus, taip pat vienas iš renginio tikslų – skatinti žemaitukų augintojus populiarinti žemaitukus tarp Lietuvos gyventojų.

Nuo Gondingos piliakalnio palei Babrungo upę miškų, laukų keliukais, pievomis raiteliai įveikė dvidešimt penkių kilometrų nuotolį. Tarp 21 dalyvio VI vietą užėmė skautų organizacijos “Raitija” vadovas klausgalviškis Liudas Augaitis, jojęs eržilu Kresniu. Taip pat su jo žirgyno žirgais varžybose dalyvavo ir mokiniai: Klarnetu jojo aštuoniolikametis Ernestas Kazlauskas iš Tintelių kaimo, su Tikučiu – vienuolikametė kretingiškė Melė Valkiūnaitė, užėmusi trečiąją vietą tarp jauniausiųjų raitelių, o pas močiutę Rubulių kaime vasarojantis iš Telšių atvykęs dvylikametis Mykolas Šimkevičius jojo eržilu Kiviu.

Anot L. Augaičio, pagrindinis renginio akcentas nebuvo vien sportinis - varžybos buvo labiau parodomosios, pramoginės, skirtos raitelių ir žirgų jėgoms išbandyti. Taip pat varžybų metu buvo pristatyta regioninė Lietuvos skalikų paroda. “Prie Šiaulių per Antrąjį pasaulinį karą į ešeloną buvo suvaryti keli šimtai žemaitukų, kurie buvo vežami skersti, tačiau vienas iš jų, vardu Erelis, stebuklingai pabėgo – taip buvo išsaugota žemaitukų veislė. Kiekvienas žemaitukas turi Erelio savybių”,- žemaitukų istoriją ir kaip jie buvo atsidūrę ant išnykimo ribos, priminė L. Augaitis. Lietuvoje šiuo metu auginama apie penkis šimtus šios veislės žirgų.

“Mūsų valstybė atsigaus ekonomiškai ne nuo pakeistų stogų dangų ar naujai pastatytų namų, o nuo žemaitukų skaičiaus. Žemaitukai parodo, kiek mūsų tauta yra laisva, kiek mes gyvename prasmingai, o ne tik plaukiame egoizmo vedami, siekdami savo gerovės”,- įsitikinęs klausgalviškis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas