Užsitikrino lyderių pozicijas

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2013-08-16

Sėkmė šią vasarą lydi Salantų dviratininkes Gintarę Griciūtę ir Loretą Daugintytę: jos Žemaitijos taurės varžybose M-16 grupėje po 3 etapų jau užsitikrino lyderių pozicijas.

Salantų dviratininkai prieš rengiantis startui

Žemaitijos taurės varžybų III etape 40 km Gintarė įveikė pirma, Loreta – antra. Tokias pat pozicijas merginos užėmė ir IV Platelių maratone, kur per atskiro starto individualias lenktynes reikėjo įveikti 11 km.

„Šį sezoną iš esmės esame paskyrę pasirengti kitų metų startams, kada merginos atitiks grupės amžių – dabar jos startuoja kartu su metais vyresnėmis varžovėmis. Tad ypatingų rezultatų, juolab – prizinių vietų nė nesitikėjome ir tokių tikslų nekėlėme. Tačiau didelis noras sportuoti mergaites ir atvedė iki aukšto rezultato bei per kiekvieną etapą demonstruojamo progreso“, - teigė dviratininkių treneris Gajus Jankauskas.

Anot jo, patirtis, įgyta per varžybas, yra labai vertinga: merginos sužino, kas tai yra masinis startas, kaip reikia važiuoti grupėje, kurioje vietoje atsidurti prieš finišą, kaip daryti posūkius ir pan., o individualiame starte – kaip tolygiai paskirstyti jėgas. „Ne veltui yra sakoma, jog varžybos – geriausia treniruotė. Įgyti patirties ir buvo esminis sezono tikslas“, - teigė treneris.

Jis pasidžiaugė, jog mūsų rajone auga gražaus jaunimo, galinčio varžytis dviračių sporte. Štai salantiškiai Tomas Ramanavičius Platelių maratone savo amžiaus grupėje iki 12 metų užėmė I v., jo bičiulis Vygantas Juodis buvo antras. Berniukams reikėjo nuvažiuoti 11 km ilgio trasą. Žemaitijos taurės III etapo trasą – 3 km – Vygantas įveikė pirmas, Tomas – antras.

„Lietuvoje rengiamose dviračių varžybose daugėja mūsų rajonui atstovaujančių dviratininkų. Jeigu iki šiol mūsų būdavo vienas-kitas, tai dabar Kretingos ir Salantų vardą garsina iki 10 įvairaus amžiaus dviratininkų“, - tuo, kad dviračių sportas – populiarėja, pasidžiaugė G.Jankauskas, kuris Platelių maratone amžiaus grupėje iki 40 metų užėmė I v., o Žemaitijos taurės III etapo varžybose griuvo ir buvo septintas. Abejose varžybose dalyvavusi Aušra Griciuvienė amžiaus grupėje per 30 metų Plateliuose buvo pirma, Žemaitijos taurės varžybose užėmė VII v.

G.Jankausko paskatintos G.Griciūtė ir L.Daugintytė dar suspės sudalyvauti Anykščiuose rengiamoje Lietuvos kandidačių į rinktinę stovykloje, kur treniruosis su žymiu Lietuvos dviratininkų treneriu Antanu Jakimavičiumi. Vilties pabūti stovykloje, kad įgytų naujos patirties, turi ir salantiškis treneris, kurį jau spaudžia kiti – pasirengimo naujiems mokslo metams – rūpesčiai, susiję su naujos – dviračių - sporto šakos atsiradimu Kretingos sporto mokykloje.