Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Karališkos vestuvės – mini formatu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2013-05-07

Londone gyvenantis 25 metų kretingiškis vestuvių fotografas Paulius Gvildys nusprendė originaliai paminėti Velso princo Viljamo (William Arthur Philip Louis) ir jo žmonos Keitės (Catherine Elizabeth Middleton) antrąsias sutuoktuvių metines. Šia proga jis surengė karališką fotosesiją – tik jam pozavo ne garsioji britų mylima pora, bet jų antrininkės – lėlės barbės.

Šiuo metu Londone gyvenantis Paulius Gvildys čia įtvirtina ir savo, kaip vestuvių fotografavo, vardą.

Ši fotosesija sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio – žinia apie P. Gvildžio projektą nuskriejo net iki Niujorko. „Tik patys britai reagavo gana santūriai,- prisipažįsta P.Gvildys. – Ir nežinau, kodėl: galbūt veikia man nežinomi šios šalies žiniasklaidos dėsniai, o gal jiems nepriimtina pasirodė mano idėja? Bet tuo abejočiau – fotosesijos metu žmonės buvo labai susidomėję, palaikė mano idėją ir džiūgavo, patys bandydami nusifotografuoti su karališkąją porą vaizduojančiomis lėlėmis. Britai labai myli princo Viljamo ir Keitės porą – čia labai populiarūs suvenyrai su jų atvaizdu, jų nuotraukomis nuolat mirga žurnalai ir laikraščiai.“

P.Gvildys teigė, kad fotografuodamas princo Viljamo ir Keitės lėles, jis bandė įsivaizduoti, kaip iš tiesų atrodytų karališkų vestuvių fotosesija. „Norėjau sukurti žmogiškąsias emocijas barbių pozose ir veiduose,- teigė P.Gvildys, kuriam ši originali idėja šovė į galvą, kai jis princo Viljamo ir Keitės lėles atsitiktinai pamatė ir įsigijo internete. – Šios lėlės tiksliai vaizduoja princą Viljamą ir jo žmoną Keitę – atkurtos netgi tokios smulkios detalės, kaip auskarai, medaliai, rūbų sagos ir pan. Tokių lėlių yra iš viso pagaminta 22 tūkst. vienetų ir jos skirtos kolekcionieriams“.

Nematytas mažytis pasaulis

Aštuonerių metų vestuvių fotografavimo patirtį turintis P.Gvildys juokavo, kad kantresnių modelių, vargu, ar kada nors beturės, tačiau jam teko paplušėti fotografuojant netgi ir lėles. „Lėlės buvo apie 30 cm aukščio, todėl stengdamasis surasti tokią perspektyvą, kad jos atrodytų tarsi žmonės, fotografuoti turėjau gulėdamas ant pilvo. Norėdamas pataisyti lėlės pozą, pavyzdžiui, pasukti lėlės galvą, kaskart turėdavau atsikelti ir vėl atsigulti – po kelias dienas trukusios tokios „kareiviškos“ mankštos, pajaučiau skaudančius savo kūno raumenis“,- su šypsena prisimena P.Gvildys.

Jam smagiu atradimu tapo tai, kad fotografuojant Viljamo ir Keitės lėles, jų fone išryškėja smulkios detalės, pavyzdžiui, durų ornamento grožis. „O fotosesijai prie gėlių pakako gėlyno, kurio dydis – vos vienas kvadratinis metras! Tas mažas pasaulis toks žavus, kad fotografuojant žmones, man norisi ir juos sumažinti, kad tik galėčiau apimti ir tas mielas smulkmenas“,- pasakojo P.Gvildys, kuris lėlių fotosesijai pasirinko lankomiausias vietas: Londono apžvalgos ratą, Big Beną, Vestminsterio abatiją, Šv. Džeimso parką, Bakingamo rūmus ir kt.

Pašaukimas – vestuvių fotografavimas

P.Gvildys į Londoną išvyko prieš pusantrų metų, baigęs fotografijos ir medijos studijas Vilniaus dailės akademijoje. „Dėl ko norėjosi pabėgti – prie to paties grįžau čia, Londone. Matyt, turėjau šiek tiek atsitraukti, kad įvertinčiau, jog vestuvių fotografavimas ir yra ta sritis, kuri man mieliausia“,- prisipažino P.Gvildys.

Paulius Gvildys karališką porą vaizduojančias lėles barbes perkėlė į realią aplinką – lankomiausias Londono vietas.

Po intensyvaus darbo Lietuvoje įamžinant vestuvių šventes, P.Gvildys tikėjosi, kad išvykęs į Londoną turės daugiau galimybių atsiskleisti ne tik kaip fotografas, bet ir kaip operatorius. „Darbas kuriant ne tik vaizdą, bet ir garsą yra dar įdomesnis: filmavau madas, interjerą, maistą, muzikinius klipus, rengiau reklamas. Bet pamačiau, kad šioje rinkoje egzistuoja arši konkurencija, intrigos – negalėjau su tuo susitaikyti. Norėjau grįžti prie tikrų emocijų, tikro jaudulio – tai ir suteikia vestuvės, kuriose nebūna suvaidintų ašarų. Lietuvoje vestuvių fotografai yra nuvertinami, tarsi jais gali dirbti bet kas, o Anglijoje jis vos ne pagrindinė vestuvių figūra – visi pagarbiai žiūri į jo darbą ir klauso jo žodžio. Ir tai suprantama – juk dar kartą perfotografuoti vestuvių bus neįmanoma, todėl dirbti reikia atsakingai“,- pasakojo P.Gvildys, kuriam žinojimas, kad jo padarytos nuotraukos tampa šeimos istorijos dalimi, ir kelia didžiausią pasitenkinimą.

P.Gvildys pastebi, kad Anglijoje yra ir kitokios vestuvių tradicijos, negu Lietuvoje: į jas kviečiama mažiausiai šimtas žmonių, kurie per pokylį didžiausią dėmesį skiria kalboms prie stalo – pasidalinama prisiminimais, skamba linkėjimai, o po vidurnakčio visi jau skirstosi namo. „Pirmą kartą fotografuodamas britų vestuves nustebau, kai po ceremonijos bažnyčioje visi dar apie pusvalandį pasišnekučiavo ir keliavo tiesiai į pokylį. Pasirodo, čia vestuvių programoje niekas nenumato 4-5 valandų fotosesijai, kaip yra įprasta Lietuvoje. Dabar tardamasis su būsimaisiais jaunaisiais britais visada pasiūlau iš anksto numatyti laiko ir fotosesijai“,- sakė P.Gvildys, manantis, kad Lietuvoje įgyta fotografavimo patirtis tik praturtins jo darbą Didžiojoje Britanijoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas