Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šokis – ne tik kūno, bet ir dvasios kalba

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sportas
  • 2013-05-03

„Per šokį žmogus mokosi bendrauti su kitais, puoselėti partnerystę, išreiškia savo mintis ir jausmus, pažįsta šokio pasaulį, o kartu – ir kitų šalių kultūrą, istoriją, lavina savo estetinį skonį, kūrybingumą“,- Jurgio Pabrėžos gimnazijos šokio mokytojos metodininkės Danutės Savčuk teigimu, tai yra tik maža dalis to, ką gimnazistai, atlikę tiriamuosius ir kūrybinius darbus, sužinojo apie šokio naudą.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos 4 klasių mokiniai sušoko šokį „Pinavija“, kurio choreografiją patys ir sukūrė.

Šia tema parengtus projektinius darbus gimnazistai pristatė viešai, visuomenę pakviesdami į renginį, pavadintą vienos iš graikų mitologijos mūzų, globojusios šokį ir chorinį giedojimą, vardu - „Terpsichorės pavilioti“. Ši šokio šventė buvo surengta jau antrus metus ir ji, anot D.Savčuk, yra prasmingas gimnazistų atliktų kūrybinių darbų vainikavimas.

Pernai gimnazistai pristatė žanrų įvairovę ir jų raidos istoriją, o šiemet jie priėmė D.Savčuk kvietimą pasidomėti, kokią naudą šokis teikia asmenybės raidai, bei atlikti kūrybinius darbus. Abiturientai, apklausę 1-2 gimnazijinių klasių mokinius, sužinojo, jog 79 proc. apklaustųjų domisi ar užsiima veikla, susijusia su šokiais. Atsakydami į klausimą, ką asmenybei gali suteikti šokio menas, daugiausiai - 33 proc. – pasirinko variantą „bendravimo galimybę“, o atsakymą „judėjimo galimybę“ nurodė 27 proc., „kultūros pažinimą“ – 21 proc.

„Atlikdami projektinius darbus gimnazistai daug dirba savarankiškai: jie „užsikabina“, stengiasi surinkti ir teorinės, ir praktinės medžiagos. Visa tai kartu aptariame, analizuojame, žiūrime video siužetus ir kt. Gimnazistai pabandė patys sukurti savo šokio choreografiją – kad jiems tai pavyko, galėjo įsitikinti ir žiūrovai“,- sakė D.Savčuk.

Šokio mokytoja metodininkė Danutė Savčuk patyrė, jog projektinė veikla padeda atsiskleisti mokinių kūrybiškumui.

Gimnazistai savo choreografinius gebėjimus pademonstravo ir scenoje, kurioje pasirodė ir svečiai – šokėjai iš kitų mokyklų: Pranciškonų gimnazijos, Kartenos bei Vydmantų vidurinių mokyklų bei sportinių šokių studijos „Fortūna“ šokėjai.

Šokį keitė dainos, kurias atliko Jurgio Pabrėžos gimnazijos mišrus choras, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės Rimos Ramoškienės.

„Šokis gali ir gydyti“,- sakė D.Savčuk, pasidžiaugusi, kad renginyje dalyvavo Dienos veiklos centro auklėtiniai, kurie kartu su Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mokiniais parodė publiką sujaudinusį choreografinį spektaklį „Juoda – balta“.

D.Savčuk teigė, kad renginiu „Terpsichorės pavilioti“ siekta, jog mokiniai ne tik suvoktų daugiabriaunę šokio reikšmę ir prasmę, bet ir įgytų organizacinės, viešo kalbėjimo patirties. Ir koncertui pasibaigus jo dalyviai, kurių buvo 120, neskubėjo skirstytis – jie susidraugavo tarpusavyje, labiau vienas kitą pažino bendraudami prie saldaus stalo, kurio gausa pasirūpino privatūs renginio rėmėjai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas