Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rotušės aikštei – naują tvarką

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2013-04-16

Gali būti, kad nuo birželio 1 dienos Rotušės aikštėje darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. bus galima automobilį palikti ne ilgiau kaip 4 valandoms.

Atmetusi į šoną siūlymą apmokestinti automobilių stovėjimą Rotušės aikštėje, rajono Savivaldybė ėmėsi naujo plano – jei tik kas neįkiš pagalio į ratus, jau nuo birželio 1 dienos savo transportą darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. bus galima palikti ne ilgiau kaip 4 valandoms.

Saugaus eismo komisija pritarė pasiūlymui, kad Rotušės aikštėje – įskaitant ir aikštelę prie kavinės „Rūsys“ bei Kęstučio gatvę – transporto priemonę darbo laiku būtų galima palikti ne ilgiau kaip 4 valandoms.

Kaip paaiškino Saugaus eismo komisijos pirmininkė Danutė Skruibienė bei vicemeras Vytautas Ročys, šiuo sprendimu siekiama iš Rotušės aikštės išstumti tuos automobilius, kuriuos žmonės čia palieka visai dienai ar net kelioms paroms.

„Iš rajono žmonės suvažiuoja keliais automobiliais ir juos palieka Rotušės aikštėje, o patys susikooperavę persėda į vieną automobilį arba sėda į autobusą ir vyksta į darbus Klaipėdoje ar Palangoje.

O kai kas iš viso palieka automobilį Rotušės aikštėje ir išvyksta dirbti į užsienį. Dėl tokių automobilių Rotušės užkišta, joje vietos nebėra kitiems žmonėms, kurie su reikalais atvyko į Rotušės aikštę“,- pasiūlymo tikslus aiškino V. Ročys.

Jo manymu, Klaipėdoje dirbantys žmonės savo automobilius galėtų palikti ir kitoje miesto vietoje. Tam pritarė ir Kretingos autobusų parko vadovas Ramūnas Korsakas, pamėtėjęs idėją, kad žmonėms būtų patogu automobilius palikti ir į autobusą sėsti prie Kretingos autobusų stoties.

Laiką užsirašys vairuotojas

V.Ročys ir D.Skruibienė sakė įvertinantys ir galimas neigiamas sprendimo pasekmes – kad mašinomis gali būti užkišti aplinkinių namų kiemai, tačiau kažkokio sprendimo vaduojant Rotušės aikštę nuo transporto gausos vis tiek reikia. „Norime, kad ir gyventojai išsakytų savo nuomonę, pasiūlymus, kaip šį sprendimą būtų geriau įgyvendinti“,- diskusijas skatino D.Skruibienė.

Anot D.Skruibienės, kol kas aptarta tokia sprendimo įgyvendinimo tvarka: kiekvienas vairuotojas, atvykęs į Rotušės aikštę, turėtų ant lapelio užrašyti savo atvykimo laiką ir lapelį palikti automobilyje aiškiai matomoje vietoje. „Jei vairuotojas popieriaus ar rašiklio neturės, sutarsime su spaudos kiosku, kad jame žmogus galėtų gauti šias priemones“,- sakė D.Skruibienė.

Saugaus eismo komisijos nariai pasiūlė ir dar vieną idėją – sudaryti galimybę vairuotojams įsigyti specialius laikrodžio formos žymeklius. Šiame daug kartų panaudojamame „laikrodyje“ vairuotojas, sukiodamas rodykles nustato savo atvykimo laiką ir jį palieka automobilyje.

Ar automobilis neviršijo stovėjimo laiko, kontroliuos policijos pareigūnai, kurie galės remtis ir filmuota medžiaga, nes Rotušės aikštę stebi videokameros.

Viršijus nurodytą stovėjimo laiką, vairuotojui gresia 100-300 Lt bauda.

Vertinimai nevienareikšmiški

Tokį Savivaldybės pasiūlymą gyventojai vertina nevienareikšmiškai – viena vertus, džiaugiasi, kad nereiks keiktis Rotušės aikštėje ieškant vietos, kita vertus, supranta patys jausiantys nepatogumų.

Raguviškių kaimo gyventojas Juozas Mažionis sakė, jog kartais sunkiai randantis vietą, kur Rotušės aikštėje palikti automobilį čia atvykus su reikalais. „Mažiau liktų pašalinių mašinų. O laiko skiriama pakankamai – nežinau, ką čia ir reiktų veikti tas 4 valandas“,- sakė vyras.

Kūlupėniškis Domininkas Tiriūnas taip pat pritarė idėjai iš aikštės pašalinti čia ilgam paliekamus automobilius, tačiau nuogąstauja, kad dėl naujosios tvarkos gali nukentėti ir kiti žmonės, netyčia mieste užgaišę vos ilgiau kaip 4 valandas. „Ilgam laikui automobilius Rotušės aikštėje paliekantys žmonės turėtų susimokėti mokestį, bet kaip juos atskirti nuo kitų vairuotojų – keblus klausimas“,- pripažino D.Tiriūnas.

Vis dėlto daugiausia nepatogumų dėl naujos tvarkos turėtų kilti Rotušės aikštėje gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms. Jie nepritaria V.Ročio svarstymams, esą dirbantieji vis tiek per pietų pertrauką pajudina savo automobilius, todėl jie 4 valandų stovėjimo neviršys. Be to, įstaigos, esančios Rotušės aikštėje, gali vietas savo bei klientų automobiliams išsipirkti. „Dabar viena vieta automobiliui metams kainuoja 500 Lt. Tai pernelyg didelė kaina – ją būtinai turime mažinti, kad būtų „įkandama“ žmonėms“,- per Saugaus eismo komisijos posėdį tikino V.Ročys.

Rotušės aikštėje esančioje parduotuvėje prekiaujanti Birutė Rakauskienė naują tvarką vertina kaip dar vieną mokestį verslininkams. „O jei tos vietos neišsipirksiu, turėsiu uždaryti parduotuvę ir bėgt perstumti mašiną? Juk tai – nesąmonė“,- sakė B. Rakauskienė.

Moteris nusiteikusi: jei naujoji tvarka tikrai įsigalios, automobilį statys parduotuvės kieme – tik tada ji tikrai sudarys nepatogumų kitos parduotuvės tiekėjams, ir taip nelengvai laviruojantiems tarp pristatytų transporto priemonių.

Pažėrė kritikos

Transporto paslaugų įmonės savininkas Algirdas Rimkus patvirtino pastebintis, jog kartais iš tiesų automobiliai nuo labo ryto lieka stovėti aikštėje per visą dieną. „Bet kas iš to – dabar jie į žmonių kiemus suvažiuos. Juk toks pats efektas buvo ir Klaipėdoje, apmokestinus senamiestį. O gyventojai, nenorintys svetimų automobilių, skuba įsirengti užtvarus. Be to, yra ir gyventojų, ypač iš Kęstučio gatvės, kurie savo automobilius palieka Rotušės aikštėje, nes prie namų nebėra vietos. Ir tai normalu: juk dabar kiekviena šeima turi po 2-3 automobilius“,- mano A. Rimkus.

B.Rakauskienė įsitikinusi, kad būtent nuo daugiabučių kiemų aikštelių ir reikėjo pradėti spręsti klausimą – jei jose būtų pakankamai vietos, Rotušės aikštės gyventojai bei darbuotojai nestatytų transporto ir aikštėje. „Dabar uždraudžiama, o išeities, kur dingti, lyg ir nėra“,- mano B.Rakauskienė.

Rotušės aikštėje esančioje įstaigoje dirbanti Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė su kolege juokavo, kad dabar per pietų pertrauką turės perrokiruoti automobilius. „Mes kartais per dieną tų automobilių nepajudiname, bet dabar reiks rast pertraukėlę, kad aš savo automobilį pastatyčiau į kolegės vietą, o ji – į mano“,- šypsojosi gana komišką sprendimą radusi J.Mačernienė.

J.Mačernienei iš viso nesuprantama, kuo valdžiai iš viso užkliūva aikštėje paliekami automobiliai, kurių savininkai išvyksta dirbti į Palangą ar Klaipėdą.

„Tai reikia džiaugtis, kad žmogus darbą susirado ir jam nereikės pašalpos mokėti. Gauna nedidelę algą, todėl ir skaičiuoja, kaip jam pigiau į Klaipėdą nuvykti, ieško išeities, kooperuojasi žmonės tarpusavyje. Ir kas čia blogo? Matyt, geriau būtų, jei jis sėdėtų namie – va tada niekam nekliūtų“, - ironizavo J.Mačernienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas