Finišavo Mažoji taurė

• 2013-04-12

Pirmieji rajono Krepšinio taurės varžybas užbaigė Mažosios taurės dalyviai: kad yra stipriausi, įrodė Kretingos sporto mokyklos-94 komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus.

SM-94 komanda - Mažosios krepšinio taurės nugalėtoja

SM-94 didžiajame finale dėl I v. 70:52 įveikė komandą „Už pervažos“. Nugalėtojų komanda į priekį išsiveržė po dviejų kėlinių pakeitusi puolimo taktiką ir, vedama Valdo Raudonio bei Stepono Markaus, įgijo 10 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje Sporto mokyklos krepšininkai ne tik išlaikė, bet ir padidino skirtumą, taip pelnydami gražią pergalę, kuri, anot trenerio A.Mikaločiaus, suteikia galimybę kitais metais savo jėgas išbandyti Didžiosios taurės varžybose.

„Manau, jog mūsų pranašumas prieš kitas komandas – jaunystė ir greitis. Lengva nebuvo: ypač sunkios buvo ketvirtfinalio rungtynės, teko patirti stiprių komandų pasipriešinimą. Pergalė vaikinams – stimulas žaisti Didžiojoje taurėje, o startas Mažosios taurės varžybose buvo galimybė pratęsti sezoną tiems, kurie šiemet baigia Sporto mokyklą, bei įgyti žaidybinės patirties sportininkams, atstovaujantiems rajono vyrų krepšinio rinktinei“, - komandą pristatė A.Mikaločius.

Įtemptos rungtynės tarp komandų „Ekovandenys“ ir „Žalmedis“ vyko kovojant dėl III v. Pirmuosius du kėlinius pranašumą diktavo „Ekovandenys“, tačiau po ilgosios pertraukos „Žalmedis“ pradėjo aktyviau gintis, atakuoti varžovų krepšį ir jau III kėl. 5 minutę išlygino rezultatą. Nuo tada ir prasidėjo kova taškas į tašką – komandos neleido viena kitai susikrauti ryškesnės taškų persvaros. Norėdami persverti rezultatą „Ekovandenys“ darė klaidų. Jomis pasinaudoję „Žalmedžio“ krepšininkai rezultatu 77:71 pelnė pergalę ir iškovojo prizinę vietą bei bronzos medalius.

Rungtynėse dėl Paguodos taurės „Darbos“ krepšininkai, rezultatą persvėrę III kėlinyje, jį išlaikė iki rungtynių pabaigos ir savo varžovę „Bikap“ komandą nugalėjo 65:59.

Naudingiausi komandų žaidėjai: Valdas Raudonis (SM-94), Kasparas Vaišvilas („Už pervažos“), Vytenis Vainušis („Žalmedis“), Paulius Barkus („Ekovandenys“), Audrius Kazlauskas („Darba“), Klaudijus Anužis („Bikap“).

*

Rungtynių statistika: dėl I v. – SM-94 – „Už pervažos“ – 70:52 (Valdas Raudonis – 30, Steponas Markus – 18; Dainius Domarkas – 14, Donatas Aniulis – 13); dėl III v. – „Žalmedis“ – „Ekovandenys“ – 77:71 (Giedrius Salys – 22, Julius Paulauskas – 18; Paulius Barkus – 23, Šarūnas Anužis – 18); Paguodos taurės finalas – „Darba“ – „Bikap“ – 65:59 (Audrius Kazlauskas – 24, Evaldas Grušeckis, Giedrius Petreikis, Žilvinas Jokubauskas – po 9; Elijus Bertužis – 19, Klaudijus Anužis – 18).