Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dalijosi gamtos mokslų žiniomis

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2013-04-12

Grūšlaukės pagrindinė mokykla pirmą kartą surengė gamtos mokslų konferenciją, kurioje pranešimus skaitė mokiniai.

Konferencijos rengėjų nuomone, darbas kartu skatina kūrybiškumą.

Į respublikinę mokslinę konferenciją „Gamtos mokslų žinių svarba visatos pažinimui“ susirinko ne tik mokslu besidomintys grūšlaukiškiai, bet ir Klaipėdos, Palangos, Šventosios mokyklų auklėtiniai. Bendraamžiai dalijosi žiniomis, kurias sukaupia per gamtos mokslų pamokas, ir vieni kitiems pasakojo apie tai, kaip žinias pritaikyti praktiškai.

Konferencijoje mokiniai pateikė daugiau negu 10 mokslinių pranešimų apie dirvožemį, oro taršą, ekstremalius klimato reiškinius, saulės sistemos kūnus, matematikos svarbą gamtos mokslams.

„Mokytojo tikslas yra perduoti žinių patirtį mokiniui. Tačiau pastebėta, kad kai informaciją vieni kitiems perduoda bendraamžiai, kurie dar dalyvauja ir tos informacijos rinkimo procese, mokymosi rezultatai yra dar geresni, negu įprasta. Mat bendraamžių perteiktas žinias vaikai įsidėmi efektyviau“, - įsitikinusi Grūšlaukės pagrindinės mokyklos direktorė Petronėlė Jocienė. Ji pastebėjo, kad šis aktyvus darbo metodas, kada pamokoje vaikas ne tik klausosi, bet ir pats rengia mokslinę medžiagą, - naudingas ir mokiniui, ir mokytojui.

„Darbas kartu skatina kūrybiškumą, o ir surinkta informacija nusėda ne tik atmintyje, bet ir pritaikoma praktiškai. Juk vaikai, rengdami pranešimus, į pagalbą pasikviečia savo tėvus, o jie kartu su vaiku surinktą informaciją gali panaudoti ūkyje. Pavyzdžiui, palangiškiai vaikai yra parengę pranešimą apie tai, kaip augalų ekstraktus panaudoti kovojant su aruodų kenkėjais“, - sakė P.Jocienė.

Praktinę mokslinės konferencijos naudą pripažino ir mokiniai. Pasak grūšlaukiškių Viktorijos Šoblinskytės ir Astos Miltakytės, pačioms rengti pranešimą – gerokai įdomiau, negu klausytis jau parengtos pamokos medžiagos.

„Kai renki informaciją, viską įsimeni net nesistengdamas. Jei pamoką tenka išmokti, tai paties surinktas žinias įsidėmi savaime. Be to, taip galima sužinoti net daugiau, negu numatyta mokymosi planuose“, - įsitikinusios devintokės.

Jos savo bendraamžiams papasakojo apie tai, jog viskas visatoje turi savo garsą. Ir specialiomis technologijomis „pagavus“ žvaigždžių skleidžiamus garsus, galima kurti net muziką.

Išklausę pranešimus, konferencijos dalyviai pratęsė renginį dirbdami skirtingose darbo grupėse. Gavę kūrybinę užduotį, jaunieji mokslininkai sukūrė reklamą, skatinančią saugoti žemę ir jos išteklius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas