Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šv. Velykoms – įmantrūs kiaušiniai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Šventės
  • 2013-03-15

Kai auksūdiškė Evelina Kliknaitė šv. Velykų stalą papuošia jos pačios dekoruotais kiaušiniais, kiti, net ir įmantriausiai dailinti, margučiai nublanksta. Tiesa, smulkiais karoliukais apklijuotų kiaušinių nesuvalgysi ir taip lengvai nesukulsi – meniški margučiai skirti akims džiuginti.

Evelina Kliknaitė artimuosius ir draugus džiugina dovanodama išskirtinius rankdarbius.

Dar pradinėse klasėse karolių vėrimu susidomėjusi 15-metė Darbėnų gimnazijos mokinė iš pradžių vėrė tik paprastas karoliukų virveles. Vėliau išmoko gaminti karolių apyrankes. O užklydusi į interneto platybes pamatė, kokia išraiškinga statybinė medžiaga kūrybai gali būti įvairiaspalviai karoliukai. Todėl jau kelintas šv. Velykas Evelina sutinka ne tik padėdama mamai marginti kiaušinius svogūnų lukštais ar šilkiniais kaklaraiščiais, bet ir kruopščiai klijuodama ar nerdama karolių virtines ant žąsies kiaušinių.

„Karoliukais galima dekoruoti ir vištos kiaušinius, tačiau kuo mažesnis kiaušinis, tuo mažiau ploto fantazijai pasireikšti, ornamentams išdėlioti. Todėl kaimynai man duoda žąsies kiaušinių. Juos išpučiu ir ištepu lipalu – kad būtų tvirtesni ir dekoruojami nesutrupėtų rankose. Puošti galima dviem būdais – karoliukus klijuoti lipalu arba jais apnerti kiaušinį. Pastarasis būdas gerokai sudėtingesnis – tampriai tarsi į odą įsiūti kiaušinį užtrunka beveik savaitę. O apklijuoti norimais ornamentais galima ir per dieną“, – pasakojo E.Kliknaitė.

Išradinga mergina piešinius kiaušiniams sugalvoja pati – išmargina juos gėlių motyvais, geometrinėmis figūromis. Pats naujausias jos įkvėpimo šaltinis – garsieji juvelyro Faberžė kiaušiniai, kuriuos meistras prieš daugelį metų gamino Rusijos carams.

„Faberžė iš brangiųjų metalų išlietus kiaušinius puošdavo brangakmeniais – tai buvo itin brangūs dirbiniai. Jų įkvėpta ir sugalvojau karoliais apnerti kiaušinius, pagaminti jiems tarsi karūnas ir specialius išpuoštus dėklus. Kiaušiniams dekoruoti tinka nepermatomi, skaidrūs, blizgūs įvairaus dydžio karoliukai. Juos perku, o kartais nuardau nuo nebereikalingų rūbų“, - kūrybos paslaptimis dalijosi E.Kliknaitė.

Šie karoliukais dekoruoti žąsies kiaušiniai papuošia velykinį stalą.

Šv. Velykų stalą mergina papuošia ir tarsi atgimimą simbolizuojančiais karoliukų medžiais. Namuose nuolat žydi iš karolių pintos orchidėjos, žaliuoja beržas ir baltais žiedais apsipylusi vyšnia. Tačiau mėgstamiausias E.Kliknaitės kūrinys – susapnuotas fantastinis japoniškas medis bonsas.

„Iš karolių kurti medžius yra labai įdomus procesas – iš vielos reikia išraityti tikroviškus kamienus, o karoliukus suverti taip, kad lapai, šakos atrodytų kuo tikroviškiau. Tačiau vieną kartą susapnavau tokį medį, kokio realybėje nėra, – bonsą išriestu kamienu ir apsipylusį mėlynais bei žydrais žiedais. Šiam darbui prireikė 100 gramų mėlynų karoliukų – tai išties nemažai. Ir nors savo velykinius kiaušinius ir pavasarinius medžius mielai dovanoju bei parduodu, mėlynojo medžio neatiduočiau niekam“, - prisipažino E.Kliknaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas