Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Stop“ ženklų nepanaikins

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2013-03-29

Kol „Žemaitijos granitas“ vykdys veiklą, tol kelio ženklai „Stop“, esantys prie Darbėnų pervažos, liks stovėti. Tokį verdiktą išgirdo idėjos panaikinti ženklus autorius – Kretingos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Antanas Stonkus.

Antanas Stonkus (dešinėje) neįtikino Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus specialisto Giedriaus Ramono (viduryje) bei Kelių tarnybos viršininko Artūro Meškio.

„Prisidengiate instrukcija, kuri skirta tikriems traukiniams. O čia važiuoja tik vienintelis manevrinis traukinys, vežantis krovinius iš „Žemaitijos granito“. Pasakykite, kada paskutinį kartą čia kas nors matė traukinį? Jis gali pasirodyti tik kartą per mėnesį ar du, o žiemą visai nevažiuoja. Bet dėl vienos įmonės interesų visi vairuotojai turi ištisus metus stabčioti prie Darbėnų pervažos. Kodėl jie statomi į kvailio vietą? Pervaža tokios būklės, kad per ją vairuotojai ir taip nelakstys kaip akių išdegę – kitaip pames automobilio dalis“,- kalbėjo A.Stonkus, antradienio rytą prie Darbėnų pervažos susitikęs su specialiai jo iškeltai idėjai svarstyti sudaryta ir į vietą atvykusia komisija.

A.Stonkus paaiškino, kad Darbėnų pervažoje retai pasirodant traukiniui, gyventojai protestuodami prieš tebestovinčius „Stop“ ženklus, juos neretai nusukioja arba tiesiog važiuodami ignoruoja. „Sutikite, kai sriuboje yra per daug prieskonių – irgi blogai“,- kad per didelis kelio ženklų skaičius nepagerina eismo saugumo, įtikinėjo A.Stonkus.

Komisijos pirmininkas – bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ direktoriaus pavaduotojas Sigitas Dambrauskas - paaiškino, jog panaikinti „Stop“ ženklų Darbėnų pervažoje negalima, nes taip būtų pažeistos LR susisiekimo ministro įsakymu patvirtintos Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklės. Jos numato, kad prieš nesergimąsias pervažas ir pervažas, kuriose nėra signalizacijos – būtent tokia ir yra Darbėnuose – privalo būti kelio ženklas „Važiuoti nesustojus draudžiama“.

Lyg tyčia tą valandą, kai komisija susirinko svarstyti klausimo dėl eismo reguliavimo pervažoje, į Darbėnus važiavo taip retai šiame geležinkelio ruože matomas manevrinis traukinys.

Tad, anot S. Dambrausko, panaikinti „Stop“ ženklus pervažoje būtų įmanoma tik vienu atveju – joje įrengus signalizaciją. Tai galėtų kainuoti kelis šimtus tūkstančių Lt.

S.Dambrauskas tikino, kad nėra skirtingų taisyklių „tikriems“ ir „netikriems“ traukiniams, kaip juos liaudiška kalba klasifikuoja A. Stonkus. Be to, „Lietuvos geležinkelių“ Saugos skyriaus vyresnysis specialistas Virginijus Šamonskis teigė, jog nereikėtų nuvertinti ir manevrinio traukinio – šis galėtų nustumti ir sunkiasvorę mašiną.

„O kas atsakytų, jei panaikinus „Stop“ ženklus įvyktų nelaimė? Žinoma, kad mes, nes nebūtume pasirūpinę žmogų perspėti apie pavojų“,- tvirtino geležinkelininkai.

Komisija absurdišku pavadino ir A.Stonkaus siūlymą pervažą reguliuoti patiems „Žemaitijos granito“ darbuotojams, tiksliai žinantiems, kada atvažiuos traukinys. „Įmonė pervažą galėtų reguliuoti pati tik tokiu atveju, jei ji būtų jos teritorijoje. Dabar taip nėra“,- sakė S. Dambrauskas.

Skeptiškai įvertinta ir idėja panaikinti „Stop“ ženklus pervažoje žiemos metu, kai traukiniai šiuo ruožu nevažiuoja, ir vėl juos grąžinti į vietą pavasariop.

„Per metus „Žemaitijos granitas“ iškrovė 160 vagonų. Tačiau kai kuriais metais šis skaičius išauga – tai priklauso nuo užsakymų apimties. Vis dėlto nesame analizavę krovinių srauto pagal metų laikus, netyrėme sezoniškumo ir kažin, ar pasirašant sutartį dvejiems metams būtų įmanoma taip viską tiksliai numatyti – kada važiuos traukiniai, o kada – ne. Be to, žiemą panaikinus „Stop“ ženklus, o pavasarį juos vėl pastačius, vairuotojai gali neatkreipti į juos dėmesio ir per pervažą važiuoti užsimiršę, prie jos nestabtelėję, kad įsitikintų, jog nėra artėjančio traukinio“,- kalbėjo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros“ Klaipėdos regiono stočių skyriaus viršininko pavaduotoja Ilona Jankauskaitė.

Sakydami, kad nesvarbu, kaip retai traukiniai tevažiuoja, tačiau apie jų keliamą pavojų vairuotojus būtina įspėti, pritarė ir kiti komisijos nariai: Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Ramonas bei Kretingos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Ričardas Kačinas. Pastarasis buvo įsitikinęs, kad nuėmus kelio ženklus „Stop“ nebebūtų užtikrintas vairuotojų saugumas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas