Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantai savaitgalį buvo tapę kultūros sostine – mieste viešėjo mokinių delegacijos iš Rusijos, Estijos ir Latvijos. Tarptautinio festivalio „Jaunystės spalvos“ ritmu gyveno visi salantiškiai – jie galėjo susipažinti su skirtingų tautų papročiais, jiems festivalio dalyviai padovanojo ne vieną tautinį koncertą.

Tarptautinis festivalis skatina ir kalbų mokymąsi – dalyviai tobulino anglų bei rusų kalbų žinias.

Festivalis į Salantų gimnaziją sugrįžo jubiliejinį – 10-ąjį - kartą. Šiais metais keturių skirtingų šalių jaunuoliai festivalį paskyrė ekologijos problemoms bei tradiciškai dalijosi savo tautos papročiais, kultūriniu paveldu.

„Festivalis rengiamas jau 46-ąjį kartą. Daugelį metų festivalio dalyviai nesikeičia, važiuojame vieni pas kitus. Tik šiais metais į Lietuvą atvykti negalėjo baltarusiai. Iš kiekvienos šalies atvyko 30-ies vaikų delegacija su keletu lydinčių mokytojų. „Jaunystės spalvos“ yra galimybė kitokiu būdu, žaismingai, prasmingai ir įsimintinai pažinti kitų šalių kultūras, papročius ir net elgesį. Į Salantus atvyko tipiški rusai, estai, latviai – jau kelintą dieną mieste tvyro tikra tų šalių dvasia. Tai – neįkainojama patirtis ir gimnazijos bendruomenei, ir salantiškiams“, - kalbėjo Salantų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lina Vaitkuvienė.

Kultūros centre festivalio dalyviai salantiškiams surengė koncertą – kiekviena delegacija scenoje pasirodė su tautiniais rūbais, atliko liaudies kūrinius. Gimnazijoje šurmuliavo mugė, kur festivalio šeimininkai bei svečiai eksponavo rankų darbų, tradicinių amatų dirbinius. Jaunuoliai laiko skyrė ir šiuolaikiniams dalykams – siautė diskotekose, rytais kartu mankštinosi, surengė pop dainų ir ritminių šokių vakarą.

Šventėje nepamirštas ir vienas pagrindinių festivalio akcentų – LIK‘as. Linksmųjų, išradingųjų ir kūrybingųjų pasirodymai nustebino ir vertintojus, ir pačius dalyvius. Ekologinę temą pasirinkę jaunuoliai parengė prisistatymus tema „Švariai gyventi yra gera“, vaidino situacijas, pristatė madų modelius, rungėsi estafetėse.

„Festivalio dalyviams niekada netrūksta išradingumo, ekspromto. Jiems netrūksta išradingumo žaismingai ir kūrybingai atskleisti, atrodytų, tokius rimtus dalykus. Siekiame, kad per žaidimą mokiniai suvoktų, išmoktų, įsisavintų ir gyvenime taikytų svarbias pamokas. Bendraudami jaunuoliai natūraliai perduoda draugams moralines vertybes, pagarbą savo šaliai, papročiams. Nors per visą festivalį jaunuoliai rungiasi atlikdami įvairias užduotis, nesijaučia nė kruopelytės konkurencijos. Net vertintojai – delegacijų vadovai – sugeba skirti tokius balus, kad nė viena komanda neliktų nuskriausta. Vaikai mokosi bendrauti, būti draugiški. Festivaliui pasibaigus būna net ašarų, dalyviai palaiko ryšius. Festivalis yra tam tikras būdas paskatinti gimnazistus būti aktyviems, dirbti gimnazijos labui, gerai mokytis – labiausiai nusipelnę gauna teisę išvykti į svečius. Kitų metų festivalis įvyks Rusijoje“, - sakė L.Vaitkuvienė.

Kol festivalio dalyviai pynė jaunystės spalvas, mokytojai dalijosi skirtingų šalių mokyklų problemomis, naujovėmis. „Gyvename panašiai – visų šalių mokyklos susiduria su finansavimo problemomis, mokytojai skundžiasi nedideliais atlyginimais. Estai irgi buvo surengę streiką. Rusijoje mokyklos vargsta dėl renovacijų. Gyvename tuo pačiu pulsu, todėl kalbėtis buvo apie ką ne tik vaikams, bet ir mums, mokytojams. Vis dėlto problemas stengėmės aptarti ir pamiršti, pasidžiaugėme, kad net ir krizės metu, vedami didelio vaikų entuziazmo, surengėme festivalį. Finansavimą paskyrė Savivaldybė, patys gimnazistai rašė projektus, kad tik festivalis įvyktų“, - festivalio dalyvių entuziazmu bei ryžtu džiaugėsi L.Vaitkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas