Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tiškevičių istorija suartins dviejų šalių muziejus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-04-24

Šią vasarą Lenkijos Sopoto kurorto svečiai galės susipažinti su Kretingos bei Palangos Tiškevičių dvarų bei jų giminės istorija: Sopoto muziejuje bus surengta paroda, kuriai prašoma eksponatų ir iš mūsų muziejaus fondų.

Pažintis su Kretingos muziejumi prasidėjo nuo Žiemos sodo: (iš kairės) Vida Kanapkienė, Marija Bilikievič, Robertas Trautmanas ir Malgožata Todoroska.

Aptarti šią galimybę praėjusį savaitgalį į Kretingą buvo atvykę: Sopoto muziejaus direktorė Malgožata Todoroska ir projektų vadovė Marija Bilikievič, lydimos Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Roberto Trautmano.

Viešnios domėjosi Kretingos dvaro istorija, muziejaus ekspozicijomis bei projektine veikla.

„Jūsų viešnagė - netikėta ir smagi: baigiami renovuoti Kretingos dvaro rūmai - liepos 13 dieną rūmuose rengiamės atidaryti naują dvarų istorijos ekspoziciją. Mūsų dvaro istorijoje – dar nemažai baltų dėmių, todėl tikimės, kad, jums tarpininkaujant, galėsime padirbėti Lenkijos muziejų archyvuose, - pasitikdama Sopoto muziejaus atstoves, kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė. – Būtų įdomu bendradarbiauti, keistis parodomis, mes turime labai turtingas liaudies meno, archeologijos ekspozicijas“.

M. Todoroska patikino, jog jie ketina atskiromis parodomis Sopoto miesto gyventojams bei svečiams pristatyti įspūdingiausius Baltijos pajūrio kurortus, o pradžia būtų nuo Palangos, kaip itin populiarios bei įdomios kurortinės vietovės praeityje ir dabar.

„Palanga ir Tiškevičių giminė yra fenomenas kurortų vystymosi istorijoje. Kadangi Kretinga susieta su Tiškevičių šeima, norėtųsi, kad parodoje išsamiai būtų nušviesta šių dviejų kaimyninių miestų, dvarų bei jų kultūrą puoselėjusių žmonių istorija“, - kalbėjo M.Todoroska. Rengiant šią parodą, atvykti į Sopotą bus pakviesti ir Kretingos muziejaus atstovai.

M.Todoroska papasakojo, kad jų muziejus, palyginus su Palangos ir Kretingos, yra gana jaunas – įkurtas vos prieš 10 metų architektūriniu požiūriu vertingoje šimtametėje viloje. Vila buvo rekonstruota už jos palikuonio iš Hanoverio lėšas. Vilos mecenatas kartu su kitais Sopoto gyventojais besikuriančiam muziejui padovanojo vertingų dokumentų bei eksponatų.

Sopoto muziejus kasmet surengia 6-7 parodas. Jo veiklą finansuoja Sopoto miesto savivaldybė – pernai muziejaus išlaikymui buvo skirta apie 900 tūkst. Lt. Lyginant abiejų muziejų finansavimą, Kretingos muziejaus vadovė V.Kanapkienė pastebėjo ryškų skirtumą – Kretingos muziejaus apimtys keliskart didesnės, o iš Savivaldybės buvo gauta 673 tūkst. Lt, dar apie 200 tūkst. Lt muziejus užsidirba pats.

R.Trautmanas pasidžiaugė, kad nuo šiol du populiarius kaimyninių šalių kurortus – Palangą ir Sopotą - susies bendrystė ir kad Kretingos muziejus sutiko būti partneriu šiame projekte.

„Žengtas pirmas žingsnis – M.Todoroska Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui įteikė oficialų raštą dėl būsimos parodos. Palangiškius taip pat domina Sopoto kurortas, kaip Europos muzikinis lopšys, ketiname ir toliau tęsti bendrus muzikinius bei turistinius projektus“, - pabrėžė R.Trautmanas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas