Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagerbti gražiausių velykinių puokščių kūrėjai

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kultūra
  • 2012-04-17

Prasmingas velykinių švenčių užbaigimo akcentas – velykinių puokščių parodos-konkurso, kurį penktus metus suorganizavo Kretingos muziejus, uždarymas. Šia proga buvo paskelbti ir konkurso laureatai, kuriuos išrinkti komisijai buvo nelengva – kiekviena iš parodai pristatytų 68 puokščių savaip žavėjo kūrybinės minties laisve.

Velykine paroda „Ridu ridu margučiuką – Atvelykio takučiu“ džiaugėsi ir mažieji parodos lankytojai, ir jų tėvai, galėję pasisemti idėjų, kaip šventiškai papuošti namus.

Parodos-konkurso „Ridu ridu margučiuką – Atvelykio takučiu“ organizatorė Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Stasė Dvarionienė pasidžiaugė, kad sulaukta gausaus jaunųjų kūrėjų dalyvavimo, o jų sukurtos puokštės nustebino savo originalumu.

„Mokiniai ne tik suteikė galimybę naujai pažvelgti į velykinę floristiką, tačiau pristatė ir kitokių šią temą atspindinčių darbų – pavyzdžiui, velykiniai atvirukai ar paveikslai. Per kelerius metus, kuomet rengiame šią parodą, pastebėjome, kad ir velykinėse puokštėse juntamos mados, pavyzdžiui, puokštėms kurti panaudojami margučiai, nudažyti dekupažo technika,- kalbėjo S.Dvarionienė, pastebėjusi, kad kai kurios puokštės papildys muziejaus etnografijos edukacinius fondus ir kartu taps mokomąja priemone. – Komisijai, kurioje su manimi dirbo Etnografinio skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė ir kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė, išrinkti konkurso laureatus nebuvo lengva, tačiau labiausiai įvertinome puokštes, kurios turi etnografinių motyvų, padarytos iš natūralių medžiagų – tokias sukurti ir sutvirtinti yra kur kas sudėtingiau. Atkreipėme dėmesį į tai, ar puokštė atitinka temą.“

Parodoje, kuri Kretingos muziejaus lankytojus džiugino beveik dvi savaites, dalyvavo mokiniai iš 12 rajono mokyklų, o jiems sukurti puokštes pagelbėjo 19 mokytojų. Daugiausiai – 19 – puokščių pristatė vaikų darželis–mokykla „Pasaka“, dar 13 velykinių puokščių sulaukta iš Kurmaičių pradinės mokyklos. Parodos ekspoziciją kaip ir kasmet paįvairino Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtiniai.

Skelbiant konkurso laimėtojus Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokytoja Rasa Jazbutienė išgirdo dviejų savo mokinių pavardes. Vieno jų – VI klasės mokinės Nedos Varpukauskaitės – puokštė pripažinta originaliausia. Kiaušinio formos puokštė, kurią mergaitė sukūrė iš gamtinių medžiagų, pavadinta „Velykos atriedėjo“.

„Gražiausios puokštės yra sukurtos tik iš natūralių medžiagų, todėl mes su mokiniais visus metus renkame ir džioviname žoles, gėles ir kita. Juokaujame, kad mano klasė - kaip vaistinė: joje sienos nukabinėtos augalų ryšulėliais,- pasakojo mokytoja R.Jazbutienė. Paklausta, kodėl puokštėms nenaudoja dirbtinių medžiagų, kurios sumanymams paklūsta lengviau, mokytoja nusišypsojo. – Tokios puokštės nekvepia.“

Sudominusi vaikus pievų pasauliu, mokytoja R.Jazbutienė pasakojo, kad vaikai surinktus augalus panaudoja ne tik kūrybiniams darbams, tačiau ir sveikatai stiprinti. „Graži mūsų būrelio tradicija – vaikai iš melisų, medetkų, juozažolių, jonažolių, levandų ir kitų vaistažolių nupina mažus, į arbatos puodelį telpančius, vainikus, kuriuos dovanoja savo artimiesiems. Tokia vaistažolių arbata mielai mėgaujamės ir patys“,- idėja dovanoms pasidalino R.Jazbutienė.

Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyriaus trečiaklasė 9 metų Rugilė Staponkutė, laimėjusi I vietą konkurse tarp I-IV klasių mokinių, pasakojo, kad savąjį darbą kūrė daugiau kaip tris savaites. Mergaitė, kurią dalyvauti konkurse paskatino mokytoja Dalė Steponavičienė, kantriai iš beveik tūkstančio išlankstytų origami dalelių sudėliojo spalvingą kiaušinį, kurį pavadino „Spalvingasis margutis“. Šioje amžiaus grupėje II v. laimėjo Kretingos mokyklos-darželio „Pasaka“ rankdarbių būrelis „Bitutė“, kuriam vadovauja mokytoja Nijolė Meškauskienė, sukūręs darbą „Pavasaris atėjo ir spinduliukų puokštę prie slenksčio man padėjo“. Trečiąją vietą laimėjo Kretingos rajono vaikų darželio „Eglutė“ darbas „Pražydo Margutis“, kurį sukūrė „Meškučių“ grupės vaikai Luka Armalytė, Karolis Derkintis, Martynas Drungilas ir Erika Žiaušytė, padedami auklėtojos Aušros Žemaitienės.

V-IX klasių amžiaus grupėje I v. atiteko Kretingos rajono Salantų gimnazijos šeštokei Indrei Jonušaitei ir septintokei Redai Jonušaitei, kurioms pagelbėjo technologijų mokytoja Vladislava Budrienė; II v. laimėjo Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos devintokė Gintarė Norvilaitė, kurios mokytoja – Judita Alšauskienė, o III v. atiteko Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos devintokei Viktorijai Diržinskaitei, kuriai sukurti darbą „Velykų belaukiant“ padėjo mokytoja R.Jazbutienė.

Vyriausiųjų mokinių grupėje I v. laimėtojais paskelbta Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistė Eglė Diglytė, kuriai sukurti darbą „Pasipuošę gintarais“ padėjo technologijų mokytoja Silva Žvaginienė, II v. laimėjo Salantų gimnazijos gimnazistės Aurelija, Rūta ir Lauryna Lubytės, kurių mokytoja – V.Budrienė, o III v. pelnė Jurgio Pabrėžos gimnazijos I e klasės gimnazistų bendras kūrybinis darbas „Spalvinukai“, kurį sukurti padėjo technologijų mokytoja Sigita Vaicekauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas