Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į čekiukų skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Julius Jasinskas:

- Žiūrint, koks žalingas įprotis. Daug metų rūkiau. Tačiau išėjęs į pensiją perskaičiau knygą apie tai, kaip mesti rūkyti. Šio žalingo įpročio nebeturiu jau dvejus metus su trupučiu. Vis dėlto turiu prisipažinti – užtraukti dūmą vis dar norisi, bet geriau to nedaryti, nes visos pastangos bus perniek.

Bernardas Česnauskas:

- Lengva – daugybę kartų be jokio vargo esu metęs rūkyti. Paskutinį kartą tai padaręs priaugau daug svorio. Tačiau vėl pradėjęs rūkyti atsikračiau 30 kilogramų. Žinoma, tai nėra sektinas pavyzdys. Rūkyti metu labai paprastai – kasdien mažinu surūkomų cigarečių skaičių.

Elena Asauskienė:

- Žalingų įpročių yra įvairių. Turbūt dažniausi ir geriausiai žinomi – rūkymas, alkoholizmas, tinginystė. Tinginystės galima atsikratyti tik vienu būdu – reikia pradėti dirbti. O kaip nustoti rūkyti ar girtuokliauti, negalėčiau patarti – niekada pati to nedariau.

Klaipėdos priklausomybės ligų centro I skyriaus ir ambulatorijos vedėjo Sergejaus Michalcovo komentaras:

- Žalingų įpročių, priklausomybių gali būti labai daug. Turbūt dažniausiai pasitaikantys ir žinomiausi – rūkymas, alkoholis, azartiniai lošimai, priklausomybė nuo kompiuterio. Daugėja žmonių, turinčių priklausomybę nuo azartinių lošimų, kompiuterio. Atsirandančios naujovės sukuria ir naujus žalingus įpročius. Kad atsirado priklausomybė nuo kažko, galima suprasti tada, jei naujas įprotis trukdo žmogui gyventi, atlikti socialines visuomenės funkcijas. Pavyzdžiui, įtarimą, kad žmogus yra priklausomas nuo kompiuterio, gali sukelti tai, kad asmuo iki nakties naršo internete, žaidžia žaidimus, sutrinka jo dienotvarkė, sveikata. Žmogaus, turinčio priklausomybę nuo azartinių žaidimų, nesulaiko net tai, kad kaupiasi skolos, pralošti visi pinigai. Norint mažinti žalingus įpročius, turėtų būti priimta bendra visuomenės, mokyklų, tėvų politika, kad būtų užkirstas kelias vaikų, paauglių žalingiems įpročiams. Jei žmogus suvokia turįs žalingą įprotį, jis turi pakankamai galimybių susidoroti su savo bėda pats. Tačiau būna ir taip, kad pacientas visiškai nenori atsikratyti savo žalingo įpročio ar priklausomybės. Tada reikalinga specialistų pagalba - nereikia bijoti pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, psichologu, psichiatru.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas