Kretingiškiai tarptautiniame turnyre - antri

• Diana JOMANTAITĖ
  • Sportas
  • 2011-12-13

Tarptautiniame mokinių komandiniame-asmeniniame sunkiosios atletikos turnyre Marijono Daujoto vidurinės mokyklos taurei laimėti kretingiškių komanda užėmė antrąją vietą. Asmeninėse varžybose M.Daujoto vidurinės mokyklos mokiniai taip pat nenusileido savo varžovams.

Kretingos sunkiaatlečių komandų nariai ir turnyro organizatoriai

Sunkiosios atletikos treneris Arvydas Bušeckas antrą kartą suorganizuotam tarptautiniam turnyrui parengė dvi komandas. Pirmoji užėmė II vietą ir nusileido tik klaipėdiškių komandai, kurios didžioji dalis sportininkų – Lietuvis rinktinės nariai. Antroji M.Daujoto vidurinės mokyklos komanda iškovojo X vietą. Iš viso turnyre dalyvavo 16 komandų iš Klaipėdos, Telšių, Marijampolės, Gargždų, Latvijos.

Komandinėse varžybose varžėsi komandos, sudarytos iš penkių vaikinų ir vienos merginos. Pirmosios kretingiškių komandos narė Brigita Jašinskaitė individualiose varžybose užėmė VI vietą. 69 kilogramų svorio kategorijoje Mantas Vitkauskas iškovojo I vietą. To paties svorio kategorijoje Adomas Kriaučiūnas užėmė IV vietą; 77 kg grupėje Mantas Raminas buvo antras, 56 kg svorio kategorijoje Rimas Bartašius – trečias.

Antrosios komandos narys Lukas Liubavičius 40 kg svorio kategorijoje užėmė III vietą, 56 kilogramus sveriantis Einaras Butkus buvo ketvirtas, 62 kg svorio kategorijoje varžęsi Artūras Galdikas ir Kazys Lukošius atitinkamai užėmė XIII ir XI vietas, 69 kg svorio kategorijoje Armandas Gailius buvo dešimtas.

Individualiose varžybose pasirodęs A.Bušecko auklėtinis Romas Bieliauskas 77 kg svorio kategorijoje iškovojo I vietą.

„Teko gerokai pasistengti, nes varžovai buvo stiprūs, ypač klaipėdiečiai. Tačiau kretingiškiai pasirodė puikiai, esu patenkintas rezultatais. Šis tarptautinis turnyras – jau antras, o dėl M.Daujoto vidurinės mokyklos taurės sunkiaatlečiai kovojo trečiąjį kartą. Tikiuosi, kad turnyras taps tradiciniu“, - kalbėjo A.Bušeckas.

Mokyklos direktorius Julius Gindulis džiaugėsi, kad sunkiaatlečių varžybos rengiamos būtent jo vadovaujamoje ugdymo įstaigoje.

„Mūsų mokyklai - garbė surengti tokio aukšto lygio tarptautines sunkiosios atletikos varžybas. Džiaugiuosi, kad mokykloje yra treneris, kuris išpopuliarino šią sporto šaką, kad jau varžosi ne pavieniai sportininkai, o komandos“, - kalbėjo J.Gindulis.

A.Bušeckas sakė, kad šios varžybos buvo tarsi patikrinimas, kiek populiari yra sunkioji atletika Kretingoje.

„Kai pirmą kartą surengėme turnyrą mokyklos taurei laimėti, dalyvavo tik 4 komandos. Praėjusį kartą jų buvo 10. Šį kartą – dar daugiau. Tai įrodo, kad vis daugiau vaikų susidomi sunkiąja atletika. Džiugu, kad M.Daujoto vidurinėje mokykloje yra visos sąlygos šiai sporto šakai populiarinti“, - kalbėjo A.Bušeckas.