Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nei pinigų, nei automobilio

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2011-12-13

Pigiai automobilį „BMW X5“ tikėjęsis įsigyti 31 metų kretingiškis verslininkas T.S. liko ir be pinigų, ir be automobilio. Jis kreipėsi į policiją, kad ši išsiaiškintų, kas slepiasi po tariamo pardavėjo vardu, kuris skelbimą apie parduodamą automobilį „BMW X5“ buvo patalpinęs internetinėje svetainėje www.autogidas.lt .

Tikėdamasis nebrangiai įsigyti automobilį „BMW X5“, T.S. lapkričio 16 dieną su tariamu pardavėju susitarė jį pirksiąs ir į įmonės „Europe transport LTD“ sąskaitą, esančią Jungtinės Karalystės banke, pervedė avansą – 15 tūkst. zlotų, arba 11 tūkst. 805 Lt.

Kretingos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Japertas teigė, kad šiuo atveju sukčiai veikė gana gudriai – jie T.S. atsiuntė pirkimo-pardavimo sutartį anglų kalba, taip sudarydami įspūdį, kad yra patikimi pardavėjai.

„Gavę avansą tariami pardavėjai patvirtino T.S., kad automobilis jau yra parengtas transportuoti ir paprašė į sąskaitą pervesti likusią pinigų sumą – dar apie 12 tūkst. Lt. Tačiau sutartu laiku T.S. automobilio nesulaukė, o tariamas pardavėjas nebeatsiliepė į telefono skambučius – tai T.S. ir sukėlė įtarimų, kad jis galėjo būti apgautas“,- sakė N.Japertas.

Laimei, T.S. dar spėjo nuėjęs į banką atšaukti paskutiniąją pinigų pervedimo operaciją ir atgavo 12 tūkst. Lt.

„Žemesnė kaina negu yra rinkoje sugundo žmones įsigyti daiktus internetu, tačiau taip pirkti vertingus daiktus yra rizikinga – argi rimtas pardavėjas parduotų gerą daiktą trečdaliu pigiau,- kalbėjo N.Japertas. – Jau vien tai, kad skelbime tebuvo automobilio nuotraukos tik iš išorės ir nėra nufotografuota jo salono, kelia abejonių pardavėjo patikimumu. Juk tokių nuotraukų galima padaryti automobilių stovėjimo aikštelėse ar gatvėse.“

N.Japerto teigimu, mūsų šalyje esama ir daugiau atvejų, kai žmonės sumoka pinigus už prekę, kurios pardavėjas, savo skelbimą patalpinęs internete, yra iš užsienio.

Kretingos rajone taip 2010 metų rugpjūtį 20 tūkst. 700 Lt neteko Raguviškių kaimo gyventojai, tikėjęsi internetu nusipirkti traktorių „1997 Deutz-Fahr 6,05“, o šių metų vasarą kretingiškis suplojo 54 tūkst. 855 Lt už minikrautuvą „Bobcat“, kurį tarpininkaujant lietuviui, žadėjo įsigyti iš Anglijos.

N.Japerto pastebėjimu, net ir žinant sąskaitos duomenis, į kurią buvo pervesti pinigai už tariamą prekę, ne visada lengva atsekti sukčiautojus. Mat jie, mėtydami pėdas, pinigus iš vienos sąskaitos perveda į kitas, taip megzdami tinklus per kelias valstybes.

„Vos gavę pinigų, sukčiautojai sąskaitas bankuose uždaro. Lietuvoje būta atvejų, kai banko sąskaitos būdavo atidaromos asocialių žmonių vardu. Nesu tikras, ar šio būdo nenaudoja ir sukčiautojai užsienyje", - teigė N.Japertas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas