Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantiškių kantrybė trūko

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2011-08-30
Vydmantiškiai nebeapsikenčia, kad su savo bėdomis dėl gatvės liko vieni.

Vykdant vandentiekio plėtros projektą, vydmantiškiai beveik metus kentė įvairių nepatogumų, patyrė nesusipratimų. Juos bandydavo spręsti įvairiais būdais. Tačiau kantrybės taurė buvo taip perpildyta, kad žmonės nebeapsikentę į gyvenvietę sukvietė visus, kurie atsakingi už darbus ir priimamus sprendimus.

Vydmantiškių geranoriškumas baigėsi tuomet, kai vandentiekio plėtros darbus vykdę rangovai pradėjo aiškinti, kad jų gatvėje nėra buvę asfalto, todėl atstatytas jis nebus. Visą tą laiką, kai negalėjo važiuoti gatvėmis, neturėjo vandens, buvo gadinami jų sklypai, žmonės tenkinosi pažadais, kad viskas, atėjus reikiamam metui, bus sutvarkyta.

„Jau nusibodo visą laiką klausytis pamokymų apie tai, kad darbai nevyksta be nepatogumų.

Taip, tai tiesa, tačiau kai pradedama įrodinėti nesami dalykai, kantrybė trūksta. Jau 25 metus Birutės gatvėje yra asfaltas. Daugelį metų jo duobes seniūnas lygino žvyru. Gatvė užsinešė, tačiau ne visur – dalis kelio iki pat remonto darbų buvo asfaltuota. Tačiau rangovai tai neigia – užpylė molio ir pareiškė, kad gatvė sutvarkyta. Bjauriausia, kad į gyventojų pusę nestojo seniūnas Antanas Gedminas – jis pareiškė, kad asfalto Birutės gatvėje nėra“, - kalbėjo tiesiog gatvėje susirinkimą sušaukę vydmantiškiai.

Jie spręsti konflikto išsikvietė darbus vykdančios įmonės „Grundolita“ atstovus, bendrovės „Kretingos vandenys“ specialistus, Kretingos rajono merą Juozą Mažeiką, vicemerą Vytautą Ročį, administracijos direktorę Jolitą Vaickienę, seniūnijos darbuotojus. Seniūnas į susitikimą neatvyko.

„Seniūnas nereaguoja į gyventojų skundus. Kada tik paskambinsi į seniūniją, niekas nieko nežino – gyvenvietėje vykdomas vienas vienintelis vandentiekio projektas, ir seniūnas nieko nežino. Kam tada jis reikalingas?“ - svarstė vydmantiškis Vaclovas Ereminas.

Jis visiems suabejojusiems, kad Birutės gatvėje nėra asfalto, nedelsdamas įrodė neginčijamą faktą: paėmęs kastuvą ir išrausęs duobę, V.Ereminas visiems parodė – po molio sluoksniu tikrai yra asfalto sluoksnis.

„Rangovai tikina, kad jie atstatė buvusią kelio dangą. Ji dabar atrodo taip – sutrombuotas molio sluoksnis. Tereikia pirmojo lietaus, ir mes nebeišvažiuosime ir dar dešimtmetį kęsime dulkes“, - įsitikinęs Birutės gatvėje gyvenantis Juozas Jankauskas.

Darbų vadovai Paulius Rojus ir Egidijus Būga tvirtino, kad asfalto kažkada išties būta – tačiau šis susidėvėjęs, gatvėje likęs tik žvyrkelis. „Turime nuotraukas prieš darbus – asfalto nėra. Pagal darbų taisykles tvarkydami kelią sugrąžiname 70 procentų senosios dangos. Tai padarėme ir Birutės gatvėje“, - teigė darbų rangovai.

Su tuo kategoriškai nesutiko vydmantiškiai. Naujo asfalto jie nereikalauja, bet nori turėti tai, kas buvo prieš prasidedant vandentiekio projektui. „Reikalaujame nukasti užpiltą molį ir užpilti normalaus žvyro. Ten, kur buvo asfaltas, ir turi būti asfaltas. Kitaip atėjus rudeniui ar pavasarį neišplauksime su automobiliais“, - kalbėjo žmonės.

Vydmantiškis Alfonsas Berenis įsitikinęs, kad tą gatvės atkarpą – 200 metrų – rangovai iš tiesų turėtų išasfaltuoti, ir tai tėra 50 tūkst. litų klausimas.

„Visos gatvės išasfaltuoti niekas nereikalauja. Kad darbai būtų įvykdyti švariai ir teisingai, rangovams daug nereikia“, - sakė A.Berenis.

Rangovai gi, pamatę, kad šį kartą vydmantiškių pažadais neužliūliuos, teisinosi, kad jie neturėtų taip pykti dėl nesutvarkytų gatvių, nes šios galutinai ir nėra suremontuotos.

„Darbai nepabaigti, todėl sutvarkyti gatvių taip, kaip reikia, kol kas negalime. Kol komisija nepatvirtino, jog viskas įrengta gerai, negalime pilti žvyro. Iki rugsėjo 15 dienos darbus planuojame baigti ir stengsimės atstatyti sugadintas gatves“, - tikino E.Būga.

Šio pažado vydmantiškiai klausytis nebuvo linkę: jie rangovus rajono vadovams apkaltino prasta darbo kokybe ir kultūros stoka. Rajono valdžia pripažino, kad darbai iš tiesų atlikti nekokybiškai, tačiau spręsti situaciją gatvėje atsisakė.

„Čia galime tik išklausyti žmones ir pamatyti situaciją. Tačiau problemą spręsime specialiame susirinkime. Jame dalyvaus darbų rangovai, vandentiekio atstovai. Pareikalausime, kad jie atsiskaitytų, kiek lėšų yra skirta techninei priežiūrai, kokios padarytos klaidos ir kaip jos turi būti ištaisytos. Pareikalausime darbo kultūros ir kad darbai būtų įvykdyti kokybiškai“, - patikino J.Mažeika ir J.Vaickienė.

Į „Pajūrio naujienų“ klausimą, kiek lėšų yra skirta projekto techninei priežiūrai, nei pats techninės priežiūros vadovas, turintis prižiūrėti darbų kokybę, Raimondas Paulauskas, nei rajono vadovai bei vandentiekio specialistai neatsakė. Neatsakė ir kiek kainuoja visas Vydmantų vandentiekio plėtros projektas. Aišku tik tų, kad Vydmantų gyvenvietės vandentiekio ir nuotekų tinklų renovacija bei plėtra kainavo 4 mln. 600 tūkst. litų. Geriamojo vandens gerinimo įrenginių ir nuotekų valymo įrenginių kainos pateikiamos tik kartu su Salantų projektu.

Su už darbą Vydmantuose atsakingais žmonėmis vadovai turėjo susitikti vakar rytą. Tačiau susitikimas buvo nukeltas į darbo pabaigą. Apie šio susirinkimo sprendimus ir tolimesnius darbus Vydmantuose laikraštis „Pajūrio naujienos“ dar informuos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas