Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prancūzijos ūkininkai siūlo bendradarbiauti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2011-05-20

Trečiadienį Kretingoje apsilankė vietinės veiklos grupės atstovai iš Prancūzijos Luar Bos (Loire Beauce) regiono. Svečiai domėjosi Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijos veikla, jos strategija bei bendradarbiavimo galimybėmis.

Prancūzijos Luar departamento žemdirbiai atvyko pasidomėti, ar panaši kaimo plėtra jų regione ir Kretingos rajone, bei pasiūlė bendradarbiauti.

Susitikime dalyvavo Kretingos rajono žemės ūkio skyriaus vadovė Ženeta Seniūnienė bei mūsų rajono ūkininkai, prieš kelerius metus pagal bendrą kooperacijos projektą pabuvoję Prancūzijoje: Gintaras Liebus, Arvydas Stuopelis, Povilas ir Povilas jaunesnysis Mickai bei Nijolė Pielikienė. Delegaciją atlydėjo Lietuvoje ūkininkaujantis Frederichas Žefrė.

Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijos pirmininkė Lina Stanienė svečiams pristatė šios organizacijos, jungiančios 31 bendruomenę, veiklą bei strategiją. Mūsų vietinės veiklos grupės (VVG) siekia įgyvendinti 45 projektus ir sukurti kaimo žmonėms patrauklią aplinką ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Svečiai pasakojo, kad savo gyvenamoje vietovėje Luar Bos, esančioje apie 100 km į pietryčius nuo Paryžiaus, jie taip pat yra įkūrę panašią vietinės veiklos grupių sambūrį. Jų teritorijoje gyvena apie 50 tūkst. gyventojų, yra gausu istorinio paveldo – palei Luaros upę išsidėsčiusių senovinių pilių, kurios saugomas UNESCO, susibūrė 40 bendruomenių. 80 proc. jų krašto gyventojų užsiima žemės ūkiu.

Jų VVG įgyvendina 50 projektų. Bendrąją strategiją sudaro 3 dalys: pirmoji - kraštovaizdžio išsaugojimas ir žaliosios energijos gamyba, antroji - žemės ūkio plėtra bei jo inovacija, siekiant, kad kuo daugiau savo produkcijos parduotų patys ūkininkai, trečioji – kultūros ir edukacijos komunikacijų tarp kaimo ir miesto plėtra.

„Miesto žmonės, ypač gyvenantys Paryžiuje, nelabai tesupranta, kas vyksta kaime. Todėl jie gali atvažiuoti pasižiūrėti, kaip nuimamas derlius, kaip gaminama duona, pienas“, - teigė F.Žefrė.

Prancūzai domėjosi, ar sutampa jų bei mūsų rajono įgyvendinamos VVG strategijos bei siūlė galimybę bendradarbiauti.

Kretingiškis ūkininkas G.Liebus teiravosi, ar gali pavieniai ūkininkai dalyvauti Prancūzijos VVG programoje. „Vienas ūkininkas gali įsijungti į VVG veiklą, jeigu jo tikslas sutampa su visos grupės įgyvendinamais tikslais. Viskas vyksta vietos grupėje: ūkininkas atneša projektą, o VVG jį studijuoja. Jeigu projektas atitinka bendrą strategiją, ūkininkas gauna finansavimą, - tvirtino Prancūzijos žemdirbiai. – Mūsų pagrindinis tikslas – padėti ūkininkui, o pas jus – visai bendruomenei. Ūkininkas savo projektui gali gauti 40 proc. paramos, likusią dalį turi padengti pats. Mažų projektų paramos suma – 10 tūkst. eurų (35 tūkst. Lt), tačiau stambiems projektams suma neribojama: VVG valdo savo biudžetą ir yra suinteresuota, kad projektas būtų aktualus visai teritorijai“.

Susitikimas pasibaigė be konkrečių sprendimų. „Po mėnesio ūkininkai pabaigs sėjos darbus, susėsime ir apsvarstysime konkrečias bendradarbiavimo galimybes. Juolab, kad mūsų asociacijos veikloje yra numatytas tarptautinis bendradarbiavimas. Prieš kelias dienas 30 mūsų bendruomenių pirmininkų sugrįžo iš pažintinės kelionės su Čekijos ir Vokietijos vietinėmis veiklos grupėmis“, - po susitikimo tvirtino Ž.Seniūnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas