Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jovita Šimkuvienė:

- Pasitikiu ir vaistais, ir liaudies priemonėmis. Ką vartosiu, priklauso nuo negalavimo. Jei susirgimas nerimtas – sloga, nesunkus kosulys, - vaistų nesigriebiu. Išgeriu liepos žiedų, ramunėlių arbatos. Tačiau jei susergu rimčiau, padeda tik vaistai.

Stanislava Juškienė:

- Tokiame amžiuje pasitikiu tik liaudiškomis priemonėmis. Mėgstu nueiti į parduotuvę, kur pardavinėjamos įvairios vaistingosios žolelės. Galbūt nuo rimtų ligų jos neišvaduoja, tačiau palaikyti sveikatą tikrai padeda. Ypač man patinka ir sveikatos suteikia mėtų arbata s

Adolfas Knieža:

- Nepasikliauju liaudiškomis priemonėmis – žolelėmis ir kitais naminiais preparatais. Jau esame pripratę prie chemijos, medicininių preparatų, todėl susirgęs pasitikiu tik vaistais, kurie pagaminti farmacininkų.

Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo, gydytojo Tomo Skliuderio komentaras:

- Šiuo metu vienas dažnesnių negalavimų – peršalimo ligos. Kadangi jos žinomos šimtmečius, žmonės iš kartos į kartą perduoda įvairius patarimus, kaip gydytis namų sąlygomis, kokias žoleles naudoti. Liaudiškų priemonių, skirtų peršalimui gydyti, savybės seniai žinomos, todėl nieko blogo, jei ligonis lengvus simptomus – gerklės perštėjimą, slogą, neaukštą temperatūrą – stengiasi pašalinti liaudiškomis priemonėmis. Įvairios arbatos, naminės fitoterapinės priemonės yra saugios. Jei gydantis jomis ligonio savijauta neblogėja, viskas yra gerai. Gydymąsi liaudiškomis priemonėmis galima derinti su tradicine medicina.

Žmonės liaudiškas priemones naudoja ir esant kitiems negalavimams, pavyzdžiui, galvos skausmui. Jei galvos skausmas yra lėtinės ligos išraiška, pacientas žino jo priežastis, naudoti žolinius preparatus yra gerai, ypač, jei žmogaus savijautą jie veikia teigiamai. Tačiau jei galvos skausmas užklumpa netikėtai, nepraeina, nereikėtų griebtis žolelių ir vaistų – pirmiausia derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti skausmo priežastis.

Liaudiškų priemonių naudojimas sergant lėtinėmis ar nepagydomomis ligomis taip pat nėra žalingas. Jei pacientas, vartojantis vaistus, gerai jaučiasi, kartu vartodamas ir įvairias arbatas, kitus liaudiškus preparatus, kodėl gi ne – galima savo organizmą stiprinti ir taip.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas