Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagalbos prisišaukė ne iš karto

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2010-11-12
Dainius Bagušis, kuris matė, kas vyko po avarijos Klaipėdos gatvės perėjoje, patyrė, kad skambučio kelias pagalbos tarnyboms yra ilgesnis negu atstumas iki vietos pareigūnų.

Kol automobilio partrenkta moteris gulėjo gatvėje ir laukė medikų pagalbos Kretingoje, specialiosios tarnybos blaškėsi Klaipėdoje. Tokia centralizuotos sistemos, kai pagalbos šauksmą išklauso ne vietiniai, o bendrojo pagalbos centro pareigūnai, išvirkščioji pusė.

„Nesusipratimas“,- taip Bendrojo pagalbos centro (BPC) Klaipėdos skyriaus viršininkas Rolandas Milius įvertino situaciją, kai antradienį apie 17 val. gavus pranešimą apie eismo įvykį, specialiosios tarnybos nuvažiavo į Kretingos gatvę Klaipėdoje, o ne į Klaipėdos gatvę, esančią Kretingoje. Tuo metu automobilio „Alfa Romeo“, kurį vairavo blaivi 53 metų kretingiškė A.U., pratrenkta 71 metų kretingiškė G.S. gulėjo gatvėje.

Pagalba – po pusvalandžio

Iš karto po eismo įvykio kilusį sąmyšį matė Dainius Bagušas – mat nelaimė įvyko netoli jo autodalių parduotuvės „Brikas“ esančioje pėsčiųjų perėjoje. Nors žmonės pasakojo kvietę greitąją medicininę pagalbą, tačiau jos ilgai nesulaukiant, D.Bagušas pagalbos telefonu 112 paskambino dar kartą.

Atsiliepęs BPC operatorius jį užtikrino, kad pagalba į eismo įvykį jau seniai išsiųsta ir jo telefono skambutį sujungė su Gargždų policija. Šios budėtojas sutriko paklaustas, ar jis žino apie avariją Klaipėdos gatvėje prie Laisvės fabriko. „Kokio fabriko? O iš kokio jūs miesto?“- pokalbį su Gargždų policija perpasakojo D.Bagušas, kurio skambutis tik tuomet buvo peradresuotas Kretingos policijai.

Anot D.Bagušo, kol Kretingos greitosios medicinos pagalbos medikai ir policija sužinojo apie nelaimę ir atvyko į įvykio vietą, galėjo praeiti daugiau kaip 20 min. Visą tą laiką avarijos vietoje buvę žmonės, bijodami judinti sužalotą pėsčiąją, kad jai dar labiau nepakenktų, dangstė moterį apklotais, kuriuos surado savo automobiliuose. Vyrai ėmėsi iniciatyvos įvykio vietą paženklinti avariniais ženklais ir stojo riboti eismą Klaipėdos gatve – esant pikui Kretingos centro link judėjo ištisa transporto priemonių kolona.

Atsiliepia uostamiestyje

Kretingos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Marius Martišius paaiškino, kad nuo lapkričio 2 dienos BPC perėmė skambučių trumpaisiais policijos numeriais administravimą. Todėl laidiniu telefonu surinkę numerį 02, o mobiliaisiais, priklausomai nuo operatoriaus – 022, 102 arba 112 - iš bet kokio tipo telefono, kretingiškiai kalbasi nebe su vietiniais policijos pareigūnais, o su uostamiestyje esančio BPC operatoriais. Šie gautą informaciją perduoda Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, o šis – Kretingos rajono policijai.

„Todėl labai svarbu, kad skambintojas pasakytų, iš kokio jis miesto – juk tokio paties pavadinimo gatvės gali būti keliuose skirtinguose rajonuose. Pavyzdžiui, Klaipėdos apskrityje skirtinguose rajonuose iš viso yra 13 gatvių, pavadintų Klaipėdos vardu,- kalbėjo M.Martišius. – Suprantu, kad žmogus būna apimtas streso ir jam sunku kalbėti, tačiau kuo tiksliau jis įvardins vietą, tuo greičiau ir geriau galėsime reaguoti.“

Supainiojo gatvės ir miesto pavadinimus

„Suprantu žmonių pyktį, bet klaidų pasitaiko kiekviename darbe. Tiesiog įvyko nesusipratimas: supainiojo žodžius“,- dėl to, kad informacija apie eismo įvykį Kretingos policiją pasiekė per vėlai, apgailestavo BPC Klaipėdos skyriaus viršininkas R. Milius.

Jo teigimu, painiavos bus mažiau, po naujųjų metų kompiuteriuose įdiegus elektroninius žemėlapius – tuomet BPC operatorius matys, iš kurios vietovės žmogus skambina.

R.Milius patvirtino, kad šiuo metu skambinančiam žmogui tenka tą pačią informaciją apie įvykį pakartoti keletą kartų – BPC operatoriui, vėliau – ir policijos pareigūnui. „Turime įsitikinti, kad skambutis yra nemelagingas, išsiaiškinti, ar nereikia ir medikų, ugniagesių pagalbos“,- tvirtino R.Milius.

Jis teigė, kad per kitus metus BPC ketina perimti pagalbos skambučių numeriais 01, 02, 022, 102 administravimą visoje Klaipėdos apskrityje.

Greičiau gauna informaciją

Kretingos gaisrinės trumpąjį numerį 01, arba atitinkamą numerį mobiliuoju telefonu, BPC administruoja jau metus. „Seniau paskambinus numeriu 112 atsiliepdavo Kretingos policija, o ši informaciją apie gaisrą perduodavo BPC, nes tik jis gali mus siųsti į gaisrus. Dabar, numerį 112 pradėjus administruoti BPC, pranešimai apie gaisrą mus pasiekia greičiau“,- kalbėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis. Pasak jo, Kretingos ugniagesiams neteko patirti, kad būtų supainiota gaisro vieta.

R.Nagreckio manymu, BPC turi pranašumą – turėdami pirminės informacijos operatoriai mato, kuris ugniagesių ekipažas yra arčiau gaisro vietos ir gali greičiau atvažiuoti, nors tai būtų ir kitas rajonas. Esant dideliam gaisrui, BPC gali koordinuoti kelių ugniagesių ekipažų iš skirtingų rajonų darbą. „Esant sudėtingai informacijai reikia informuoti keletą tarnybų, o tai padaryti nėra paprasta. O dabar mums belieka dirbti savo darbą – vykti į gaisrą“,- sakė R.Nagreckis.

Apšvietimas – per blyškus

Skaudi eismo nelaimė Klaipėdos gatvėje paaitrino kretingiškių nepasitenkinimą dėl nebaigtos gatvės rekonstrukcijos, kuri buvo pradėta prieš dvejus metus. Žmonių svajonės jau šiemet važinėti nauja Klaipėdos ir Šventosios gatvių danga, vaikščioti įrengtais šaligatviais ir džiaugtis nauju apšvietimu nukeltos „geresniems laikams“. Kretingiškiai brandina idėja gatvių remonto reikalauti protestu – per piką pirmyn ir atgal vaikščioti pėsčiųjų perėjomis neleidžiant važiuoti automobiliams.

Klaipėdos gatvėje gyvenantys žmonės skundėsi, kad esamas gatvės apšvietimas yra blyškus, o prie perėjų augantys medžiai savo šešėliuose slepia pėsčiuosius. Intensyvioje gatvėje vairuotojus akina ir kitų automobilių šviesos. Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Gediminas Žilys tvirtino, kad gatvių žibintai yra tokio paties ryškumo kaip ir seniau, tiesiog vos įjungus lempas reikia keleto minučių, kol įkaista.

Kretingos rajono policijos komisaro Arūno Merkelio komentaras:

- Apie priežastis, dėl kurių negalėjome laiku reaguoti į eismo įvykį Klaipėdos gatvėje, pranešiau Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui. Jis pritarė, kad būtina pasiūlyti BPC peržiūrėti pajėgų valdymo sistemą. Skaudu, kad dėl BPC operatorių nekompetencijos nukenčia mūsų rajono žmonės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas